VLC - Trans - en to ku_IQ translation catalogue (1060 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
ku_IQ: ئەم پڕۆگرامە بێ گەرەنتییە، تا ڕادەیەک بە پێی یاسا رێدراوە.
    ئەتوانی بڵاوی بڵاوی بکەیتەوە لە ژێر مەرجەکانی مۆڵەتی گشتی GNU;
    بۆ وردەکارییەکان پەڕگەیەک ببینە بە ناوی COPYING.
    نووسراوە لە لایەن تیمی VideoLAN ـەوە؛ پەڕگەی نووسەران ببینە.

en: VLC preferences
ku_IQ: ویستراوەکانی VLC

en: Select "Advanced Options" to see all options.
ku_IQ: کرتە لە "Advanced Options" بکە بۆ بینینی سەرجەم هەڵبژاردنەکان

en: Interface
ku_IQ: لە ڕوو

en: Settings for VLC's interfaces
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی ڕووکارەکانی VLC

en: Main interfaces settings
ku_IQ: ڕێکخستنە گشتییەکانی لەڕوو

en: Main interfaces
ku_IQ: ڕووکارە سەرەکییەکان

en: Settings for the main interface
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی ڕووکارە سەرەکییەکان

en: Control interfaces
ku_IQ: ڕووکارەکانی دەستبەسەرداگرتن

en: Settings for VLC's control interfaces
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی ڕووکارەکانی دەستبەسەرداگرتنی VLC

en: Hotkeys settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی کلیلە گەرمەکان

en: Audio
ku_IQ: دەنگ

en: Audio settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی دەنگ

en: General audio settings
ku_IQ: ڕێکخستنە گشتییەکانی دەنگ

en: Filters
ku_IQ: پاڵێوەرەکان

en: Visualizations
ku_IQ: هێنانەپێش چاو

en: Audio visualizations
ku_IQ: هێنانە پێش چاوی دەنگ

en: Output modules
ku_IQ: یەکەکانی دەرەنجام

en: General settings for audio output modules.
ku_IQ: ڕێکخستنە گشتییەکانی یەکەکانی دەرەنجامی دەنگ.

en: Miscellaneous
ku_IQ: جۆربەجۆرەکان

en: Miscellaneous audio settings and modules.
ku_IQ: یەکە و ڕێکخستنە جۆربەجۆرەکانی دەنگ.

en: Video
ku_IQ: ڤیدیۆ

en: Video settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی ڤیدیۆ

en: General video settings
ku_IQ: ڕێکخستنە گشتییەکانی ڤیدیۆ

en: Access modules
ku_IQ: یەکەکانی چوونەناو

en: Video codecs
ku_IQ: کۆدێکەکانی ڤیدیۆ

en: Audio codecs
ku_IQ: کۆدێکەکانی دەنگ

en: General input settings. Use with care...
ku_IQ: ڕێکخستنە گشتییەکانی زانیاری ناردن. بە وریایی بەکاریان بهێنە...

en: Playlist
ku_IQ: لیستی لێدان

en: General playlist behaviour
ku_IQ: هەڵسوکەوتی لیستی لێدانی گشتی

en: Services discovery
ku_IQ: دۆزینەوەی خزمەتگوزارییەکان

en: Advanced
ku_IQ: پەرەسەندوو

en: Advanced settings. Use with care...
ku_IQ: ڕێکخستنە پەرەسەندووەکان. بە وریایی بەکاریان بهێنە...

en: Advanced settings
ku_IQ: ڕێکخستنە پەرەسەندووەکان

en: &Open File...
ku_IQ: پەڕگە &بکەرەوە...

en: &Advanced Open...
ku_IQ: کردنەوەی &پەرەسەندوو...

en: Open D&irectory...
ku_IQ: کردنەوەی &بوخچە...

en: Open &Folder...
ku_IQ: کردنەوەی &پەڕگە...

en: Select one or more files to open
ku_IQ: پەڕگەیەک یان زیاتر دیاری بکە بۆ کردنەوە

en: Select Directory
ku_IQ: بوخچە دیاری بکە

en: Media &Information
ku_IQ: زانیاری &ڕەنگاڵە

en: &Codec Information
ku_IQ: زانیاری &کۆدێک

en: &Messages
ku_IQ: &پەیامەکان

en: Jump to Specific &Time
ku_IQ: بڕۆ بۆ &کاتێکی دیاریکراو

en: &VLM Configuration
ku_IQ: سازدانی &VLM

en: &About
ku_IQ: &دەربارە

en: Play
ku_IQ: لێدان

en: Information...
ku_IQ: زانیاری...

en: Save...
ku_IQ: پاشەکەوتکردن...

en: Repeat All
ku_IQ: هەمووی دووبارە بکەوە

en: Repeat One
ku_IQ: دووبارەکردنەوەی یەکێک

en: Random
ku_IQ: ڕەمەکی

en: Random Off
ku_IQ: ناکاراکردنی هەڕەمەکی

en: Add to Playlist
ku_IQ: زیادی بکە بۆ لیستی لێدان

en: Save Playlist to &File...
ku_IQ: لیستی لێدان بۆ &پەڕگە پاشەکەوت بکە...

en: Search
ku_IQ: گەڕان

en: Waves
ku_IQ: شەپۆلەکان

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
ku_IQ: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body dir="rtl"><h2>بەخێربێیت بۆ یارمەتی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC</h2><h3>بەڵگەنامە</h3><p>ئەتوانی بەڵگەنامەکانی VLC بدۆزیتەوە لە <a href="http://wiki.videolan.org">ویکی</a> VideoLan.</p><p>گەر سەرەتایت بۆ لێدەری ڕەنگاڵەی VLC، تکایە<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>ناساندنی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC</em></a> بخوێنەوە.</p><p>هەندێک زانیاری ئەدۆزیتەوە لەسەر چۆنێتی بەکارهێنانی لێدەر لە بەڵگەنامەی <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>چۆنێتی لێدانی پەڕگەکان بە لێدەری ڕەنگاڵەی VLC</em></a>".</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">بنکەی زانیاری</a>.</p><p>بۆ تێگەیشتنی قەدبڕە سەرەکییەکانی تەختەکلیل، پەڕەی <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">قەدبڕەکان</a> بخوێنەوە.</p><h3>یارمەتی</h3><p>پێش هەر پرسیارێک، تکایە سەردانی <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">پ هـ د</a> بکە.</p><p>لەوانەیە دواتر زانیاری وەربگریت و بدەیت لە <a href="http://forum.videolan.org">مەکۆکان</a>، <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">لیستەکانی مەیل</a> یان کەناڵی IRC ـیەکەمان (<em>#videolan</em> لە irc.freenode.net).</p><h3>هاوبەش بە لە پڕۆژەکەدا</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> لێدەری ڕەنگاڵەی VLC.</p></body></html>

en: Audio filtering failed
ku_IQ: پاڵاوتنی دەنگ شکستی هێنا

en: Disable
ku_IQ: ناچالاککردن

en: Scope
ku_IQ: بینین

en: Audio filters
ku_IQ: پاڵێوەرەکانی دەنگ

en: Replay gain
ku_IQ: لێی بدەوە

en: Stereo
ku_IQ: ستریۆ

en: Left
ku_IQ: چەپ

en: Right
ku_IQ: ڕاست

en: Reverse stereo
ku_IQ: پێچەوانەکردنەوەی ستریۆ

en: Automatic
ku_IQ: خۆکار

en: string
ku_IQ: ڕیزبەند

en: Note:
ku_IQ: تێبینی:

en: Compiler: %s
ku_IQ: کۆکەرەوە: %s

en: Bookmark %i
ku_IQ: %i دڵخواز بکە

en: Track
ku_IQ: تراک

en: Program
ku_IQ: پڕۆگرام

en: Yes
ku_IQ: بەڵێ

en: Subtitle
ku_IQ: ژێرنووس

en: Type
ku_IQ: جۆر

en: Original ID
ku_IQ: ID ـی ڕەسەن

en: Codec
ku_IQ: کۆدێک

en: Language
ku_IQ: زمان

en: Description
ku_IQ: پەسن

en: Channels
ku_IQ: کەناڵەکان

en: Sample rate
ku_IQ: ڕێژەی نمونە

en: Bits per sample
ku_IQ: بیت بۆ هەر نمونەیەک

en: Bitrate
ku_IQ: ڕێژەی بت

en: %u kb/s
ku_IQ: %u کب/چ

en: Frame rate
ku_IQ: ڕێژەی چوارچێوە

en: Undefined
ku_IQ: پێناسەنەکراو

en: Linear
ku_IQ: هێڵی

en: Center
ku_IQ: ناوەند

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
ku_IQ: VLC ناتوانێت MRL ـی '%s' بکاتەوە. لۆگ بکەرەوە بۆ وردەکارییەکان.

en: Title
ku_IQ: ناونیشان

en: Artist
ku_IQ: هونەرمەند

en: Copyright
ku_IQ: مافی لەبەرگرتنەوە

en: Album
ku_IQ: ئەلبوم

en: Track number
ku_IQ: ژمارەی تراک

en: Rating
ku_IQ: هەڵسەنگاندن

en: Date
ku_IQ: ڕێکەوت

en: Setting
ku_IQ: ڕێکخستن

en: Now Playing
ku_IQ: ئێستا لێ دەدرێت

en: Publisher
ku_IQ: بڵاوکەرەوە

en: Artwork URL
ku_IQ: بەستەری کاری هونەری

en: Track ID
ku_IQ: ID ـی تراک

en: Bookmark
ku_IQ: دڵخواز

en: Programs
ku_IQ: پڕۆگرامەکان

en: Chapter
ku_IQ: چاپتەر

en: Video Track
ku_IQ: تراکی ڤیدیۆ

en: Audio Track
ku_IQ: تراکی دەنگ

en: Next title
ku_IQ: ناونیشانی داهاتوو

en: Previous title
ku_IQ: ناونیشانی پێشوو

en: Chapter %i
ku_IQ: چاپتەر %i

en: Next chapter
ku_IQ: چاپتەری داهاتوو

en: Previous chapter
ku_IQ: چاپتەری پێشوو

en: Media: %s
ku_IQ: ڕەنگاڵە: %s

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
ku_IQ: کارپێکردنی vlc بەبێ ڕووکار. 'cvlc' بەکارببە بۆ بەکارهێنانی vlc بەبێ ڕووکار.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
ku_IQ: ku_IQ

en: Zoom
ku_IQ: دوورپێش

en: 1:4 Quarter
ku_IQ: 1:4 چارەک

en: 1:2 Half
ku_IQ: 1:2 نیو

en: 1:1 Original
ku_IQ: 1:1 ڕەسەنیی

en: 2:1 Double
ku_IQ: 2:1 دوو ئەوەندە

en: Interface module
ku_IQ: یەکەی ڕووکار

en: Extra interface modules
ku_IQ: یەکە زیادەکانی ڕووکار

en: Color messages
ku_IQ: پەیامەکانی ڕەنگ

en: Show advanced options
ku_IQ: هەڵبژاردنە پەرەسەندووەکان پیشان بدە

en: Audio output module
ku_IQ: یەکەی دەرەنجامی دەنگ

en: Enable audio
ku_IQ: دەنگ چالاک بکە

en: Game
ku_IQ: یاری

en: Auto
ku_IQ: خۆکار

en: On
ku_IQ: کارا

en: Off
ku_IQ: ناکارا

en: Unset
ku_IQ: ڕێکنەخستن

en: None
ku_IQ: هیچ

en: Video output module
ku_IQ: یەکەی دەرەنجامی ڤیدیۆ

en: Enable video
ku_IQ: ڤیدیۆ چالاک بکە

en: Video width
ku_IQ: پانی ڤیدیۆ

en: Video height
ku_IQ: بەرزی ڤیدیۆ

en: Video title
ku_IQ: ناونیشانی ڤیدیۆ

en: Top
ku_IQ: لوتکە

en: Bottom
ku_IQ: بنەوە

en: Top-Left
ku_IQ: لوتەکە-چەپ

en: Top-Right
ku_IQ: لوتکە-ڕاست

en: Bottom-Left
ku_IQ: بنەوە-چەپ

en: Bottom-Right
ku_IQ: بنەوە-ڕاست

en: Zoom video
ku_IQ: هێنانەپێشەوەی ڤیدیۆ

en: Fullscreen video output
ku_IQ: دەرەنجامی ڤیدیۆی پڕشاشەیی

en: Start video in fullscreen mode
ku_IQ: ڤیدیۆ لێبدە پڕ بە شاشە

en: Always on top
ku_IQ: هەمیشە لە لوتکە

en: Show media title on video
ku_IQ: ناونیشانی ڕەنگاڵە پیشان بدە لەسەر ڤیدیۆ

en: Show video title for x milliseconds
ku_IQ: ناونیشانی ڤیدیۆ پیشان بدە بۆ س میلی چرکە

en: Position of video title
ku_IQ: شوێنی ناونیشانی ڤیدیۆ

en: Discard
ku_IQ: فەوتاندن

en: Blend
ku_IQ: تێکەڵ

en: Window decorations
ku_IQ: دیکۆرەکانی پەنجەرە

en: Video filter module
ku_IQ: یەیەک پاڵێوەری ڤیدیۆ

en: Video cropping
ku_IQ: بڕینی ڤیدیۆ

en: Fix HDTV height
ku_IQ: بەرزی HDTV چاک بکە

en: Skip frames
ku_IQ: پەڕاندنی چوارچێوەکان

en: Drop late frames
ku_IQ: چوارچێوە درەنگکەوتووەکان لەناو ببە

en: Default
ku_IQ: بنەڕەت

en: Enable
ku_IQ: چالاککردن

en: Audio track
ku_IQ: تراکی دەنگ

en: Audio language
ku_IQ: زمانی دەنگ

en: Subtitle language
ku_IQ: زمانی ژێرنووس

en: Audio track ID
ku_IQ: ID ـی تراکی دەنگ

en: Start time
ku_IQ: کاتی دەستپێکردن

en: Stop time
ku_IQ: کاتی وەستاندن

en: Run time
ku_IQ: کاتی کارپێکردن

en: Enable sub-pictures
ku_IQ: ژێروێنەکان چالاک بکە

en: On Screen Display
ku_IQ: پیشاندانی سەر شاشە

en: Autodetect subtitle files
ku_IQ: خۆکارانە پەڕگەکانی ژێرنووس بدۆزەرەوە

en: Use subtitle file
ku_IQ: پەڕگەی ژێرنووس بەکار ببە

en: DVD device
ku_IQ: ئامێری DVD

en: VCD device
ku_IQ: ئامێری VCD

en: Audio CD device
ku_IQ: ئامێری CD ـی دەنگ

en: TCP connection timeout
ku_IQ: کاتی پەیوەندی TCP کۆتایی هات

en: SOCKS server
ku_IQ: ڕاژەکاری SOCKS

en: SOCKS user name
ku_IQ: ناوی بەکارهێنەری SOCKS

en: SOCKS password
ku_IQ: تێپەڕەوشەی SOCKS

en: Access module
ku_IQ: یەکەی دەستپێگەیشتن

en: VLM configuration file
ku_IQ: پەڕگەی سازدانی VLM

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
ku_IQ: پەڕگەی سازدانی VLM بخوێنەرەوە هەر کە VLM دەستیپێکرد.

en: Use a plugins cache
ku_IQ: کاشی پێوەکراوێک بەکارببە

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
ku_IQ: کاشی پێوەکراوێک بەکارببە کە کاتی دەستپێکردنی VLC پەرەپێدەدات.

en: Writes process id into specified file.
ku_IQ: ID جێبەجێکردن بۆ پەڕگەی دیاریکراو دەنووسێت.

en: Services discovery modules
ku_IQ: یەکەکانی دۆزینەوەی خزمەتگوزارییەکان

en: Play files randomly forever
ku_IQ: هەمیشە هەڕەمەکی پەڕگەکان لێدەدات

en: Repeat all
ku_IQ: هەموویان دووبارە بکەوە

en: Repeat current item
ku_IQ: ئەم دانەیە دووبارە بکەوە

en: Play and stop
ku_IQ: لێدان و وەستاندن

en: Stop the playlist after each played playlist item.
ku_IQ: لیستی لێدانەکە بوەستێنە لەدوای هەر دانەیەکی لێدراوی لیستی لێدان

en: Play and exit
ku_IQ: لێدان و دەرچوون

en: Exit if there are no more items in the playlist.
ku_IQ: دەربچۆ گەر هیچ شتێک نییە لە لیستی لێدان

en: Auto start
ku_IQ: خۆکار دەستپێکردن

en: Use media library
ku_IQ: گەنجینەی ڕەنگاڵە بەکار ببە

en: Display playlist tree
ku_IQ: درەختی لیستی لێدان پیشان بدە

en: Ignore
ku_IQ: فەرامۆشکردن

en: Fullscreen
ku_IQ: پڕشاشە

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕۆیشتن بۆ دۆخی پڕشاشەیی.

en: Play/Pause
ku_IQ: لێدان/ڕاگرتن

en: Pause only
ku_IQ: تەنها ڕاگرتن

en: Select the hotkey to use to pause.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ بەکارهێنان بۆ ڕاگرتن.

en: Play only
ku_IQ: تەنها لێدان

en: Select the hotkey to use to play.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ بەکارهێنان بۆ لێدان.

en: Faster
ku_IQ: خێراتر

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ لێدان بە خێرایی.

en: Slower
ku_IQ: خاوتر

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە لێدان بە خاوی.

en: Normal rate
ku_IQ: تێکڕای ئاسایی

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕێکخستنی تێکڕای لێدان بۆ باری ئاسایی.

en: Faster (fine)
ku_IQ: خێراتر (باش)

en: Slower (fine)
ku_IQ: خاوتر (باش)

en: Next
ku_IQ: داهاتوو

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە پەڕاندنی دانەی داهاتوو لە لیستی لێداندا.

en: Previous
ku_IQ: پێشوو

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە پەڕاندنی دانەی پێشوو لە لیستی لێداندا.

en: Stop
ku_IQ: وەستاندن

en: Select the hotkey to stop playback.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ وەستاندنی لێدان.

en: Position
ku_IQ: جێ

en: Select the hotkey to display the position.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ پیشاندانی شوێن

en: Very short backwards jump
ku_IQ: بازی بچوک بۆ دواوە

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی زۆر کورت بۆ دواوە.

en: Short backwards jump
ku_IQ: بازێکی کورت بۆ دواوە

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی مامناوەند بۆ دواوە

en: Medium backwards jump
ku_IQ: بازێکی مامناوەند بۆ دواوە

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی مامناوەند بۆ دواوە.

en: Long backwards jump
ku_IQ: بازی درێژ بۆ دواوە

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی درێژ بۆ دواوە

en: Very short forward jump
ku_IQ: بازی زۆر بچوک بۆ پێشەوە

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی زۆر کورت بۆ پێشەوە.

en: Short forward jump
ku_IQ: بازی کورت بۆ پێشەوە

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی کورت بۆ پێشەوە.

en: Medium forward jump
ku_IQ: بازی مامناوەند بۆ پێشەوە

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی مامناوەند بۆ پێشەوە.

en: Long forward jump
ku_IQ: بازی درێژ بۆ پێشەوە

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی درێژ بۆ پێشەوە.

en: Next frame
ku_IQ: چوارچێوەی داهاتوو

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕۆیشتن بۆ چوارچێوەی داهاتووی ڤیدیۆ.

en: Very short jump length
ku_IQ: درێژی بازی زۆر بچوک.

en: Very short jump length, in seconds.
ku_IQ: درێژی بازی زۆر کورت، بە چرکە

en: Short jump length
ku_IQ: درێژی بازی بچوک

en: Short jump length, in seconds.
ku_IQ: درێژی بازی بچوک، بە چرکە.

en: Medium jump length
ku_IQ: درێژی بازی مامناوەند

en: Medium jump length, in seconds.
ku_IQ: درێژی بازی مامناوەند، بە چرکە.

en: Long jump length
ku_IQ: درێژی بازی درێژ

en: Long jump length, in seconds.
ku_IQ: درێژی بازی درێژ، بە چرکە.

en: Quit
ku_IQ: دەرچونن

en: Select the hotkey to quit the application.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ دەرچوون لە بەرنامەکە.

en: Activate
ku_IQ: چالاککردن

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ چالاککردنی دانەی دیاریکراو لە مێنیوەکانی DVD ـدا.

en: Go to the DVD menu
ku_IQ: بڕۆ بۆ مێنیوی DVD

en: Select the key to take you to the DVD menu
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕۆیشتن بۆ مێنیوەکانی DVD

en: Select previous DVD title
ku_IQ: ناونیشانی پێشووی DVD دیاری بکە

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ هەڵبژاردنی ناونیشانی پێشووی DVD

en: Select next DVD title
ku_IQ: ناونیشانی داهاتووی DVD دیاری بکە

en: Select the key to choose the next title from the DVD
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ هەڵبژاردنی ناونیشانی داهاتووی DVD

en: Select prev DVD chapter
ku_IQ: بەشی پێشووی DVD دیاری بکە

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ هەڵبژاردنی بەشی پێشووی DVD

en: Select next DVD chapter
ku_IQ: بەشی داهاتووی DVD دیاری بکە

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ هەڵبژاردنی بەشی داهاتووی DVD

en: Volume up
ku_IQ: دەنگ بۆ سەرەوە

en: Select the key to increase audio volume.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ زیادکردنی ئاستی دەنگ.

en: Volume down
ku_IQ: دەنگ بۆ خوارەوە

en: Select the key to decrease audio volume.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ نزمکردنەوەی ئاستی دەنگ.

en: Mute
ku_IQ: بێدەنگ

en: Select the key to mute audio.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ بێدەنگکردن.

en: Play playlist bookmark 1
ku_IQ: دڵخوازی ١ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 2
ku_IQ: دڵخوازی ٢ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 3
ku_IQ: دڵخوازی ٣ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 4
ku_IQ: دڵخوازی ٤ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 5
ku_IQ: دڵخوازی ٥ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 6
ku_IQ: دڵخوازی ٦ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 7
ku_IQ: دڵخوازی ٧ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 8
ku_IQ: دڵخوازی ٨ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 9
ku_IQ: دڵخوازی ٩ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 10
ku_IQ: دڵخوازی ١٠ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Select the key to play this bookmark.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ لێدانی ئەم دڵخوازە.

en: Set playlist bookmark 1
ku_IQ: دڵخوازی ١ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 2
ku_IQ: دڵخوازی ٢ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 3
ku_IQ: دڵخوازی ٣ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 4
ku_IQ: دڵخوازی ٤ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 5
ku_IQ: دڵخوازی ٥ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 6
ku_IQ: دڵخوازی ٦ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 7
ku_IQ: دڵخوازی ٧ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 8
ku_IQ: دڵخوازی ٨ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 9
ku_IQ: دڵخوازی ٩ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 10
ku_IQ: دڵخوازی ١٠ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Select the key to set this playlist bookmark.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕێکخستنی ئەم دڵخوازی لیستی لێدانە.

en: Playlist bookmark 1
ku_IQ: دڵخوازی ١ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 2
ku_IQ: دڵخوازی ٢ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 3
ku_IQ: دڵخوازی ٣ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 4
ku_IQ: دڵخوازی ٥ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 5
ku_IQ: دڵخوازی ٥ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 6
ku_IQ: دڵخوازی ٦ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 7
ku_IQ: دڵخوازی ٧ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 8
ku_IQ: دڵخوازی ٨ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 9
ku_IQ: دڵخوازی ٩ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 10
ku_IQ: دڵخوازی ١٠ ـی لیستی لێدان

en: This allows you to define playlist bookmarks.
ku_IQ: ئەمە ڕێت پێ ئەدات بۆ پێناسەکردنی دڵخوازەکانی لیستی لێدان.

en: Record
ku_IQ: تۆمارکردن

en: Window properties
ku_IQ: تایبەتمەندییەکانی پەنجەرە

en: Subpictures
ku_IQ: ژێروێنەکان

en: Subtitles
ku_IQ: ژێرنووسەکان

en: Track settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی تراک

en: Playback control
ku_IQ: دەستبەسەرداگرتنی لێدان

en: Default devices
ku_IQ: دەزگا بنەڕەتییەکان

en: Network settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی ڕایەڵە

en: Plugins
ku_IQ: پێوەکراوەکان

en: Hot keys
ku_IQ: کلیلە گەرمەکان

en: Jump sizes
ku_IQ: قەبارەکانی باز

en: Delete
ku_IQ: سڕینەوە

en: End
ku_IQ: کۆتایی

en: Menu
ku_IQ: مێنیو

en: Pause
ku_IQ: ڕاگرتن

en: Space
ku_IQ: بۆشایی

en: Volume Down
ku_IQ: نزمکردنی دەنگ

en: Volume Up
ku_IQ: بەرزکردنی دەنگ

en: Saving file failed
ku_IQ: شکستی هێنا لە پاشەکەوتکردنی پەڕگە

en: Cancel
ku_IQ: پاشگەزبوونەوە

en: File could not be verified
ku_IQ: نەتوانرا پەڕگە بسەلمێندرێت

en: Invalid signature
ku_IQ: واژۆ نەگونجاوە

en: File not verifiable
ku_IQ: پەڕگە توانای سەلماندنی نییە

en: File corrupted
ku_IQ: پەڕگە تێکچووە

en: Media Library
ku_IQ: گەنجینەی ڕەنگاڵە

en: Afrikaans
ku_IQ: ئەفریقی

en: Albanian
ku_IQ: ئەلبانی

en: Arabic
ku_IQ: عەرەبی

en: Armenian
ku_IQ: ئەرمەنی

en: Azerbaijani
ku_IQ: ئازەرباینجانی

en: Bosnian
ku_IQ: بۆسنەیی

en: Bulgarian
ku_IQ: بولگاری

en: Chinese
ku_IQ: چینی

en: Czech
ku_IQ: چیکی

en: Danish
ku_IQ: دانیماڕکی

en: English
ku_IQ: ئینگلیزی

en: Finnish
ku_IQ: فینلەندی

en: French
ku_IQ: فەڕەنسی

en: Georgian
ku_IQ: جیۆرجی

en: German
ku_IQ: ئەڵمانی

en: Irish
ku_IQ: ئیلەندی

en: Guarani
ku_IQ: گوارانی

en: Gujarati
ku_IQ: گوجاراتی

en: Hebrew
ku_IQ: حربی

en: Hindi
ku_IQ: هندی

en: Hungarian
ku_IQ: هەنگاری

en: Icelandic
ku_IQ: دوورگەیی

en: Indonesian
ku_IQ: ئەندەنووزی

en: Italian
ku_IQ: ئیتاڵی

en: Japanese
ku_IQ: ژاپۆنی

en: Korean
ku_IQ: کۆری

en: Kurdish
ku_IQ: کوردی

en: Latin
ku_IQ: لاتینی

en: Lithuanian
ku_IQ: لیتوانی

en: Nepali
ku_IQ: نیپاڵی

en: Norwegian
ku_IQ: نەرویجی

en: Panjabi
ku_IQ: پەنجابی

en: Persian
ku_IQ: فارسی

en: Polish
ku_IQ: پۆڵەندی

en: Pushto
ku_IQ: پوشتۆ

en: Romanian
ku_IQ: ڕۆمانی

en: Rundi
ku_IQ: ڕەندی

en: Serbian
ku_IQ: سڕبی

en: Croatian
ku_IQ: کرواتی

en: Slovenian
ku_IQ: سلۆڤینی

en: Northern Sami
ku_IQ: سامی باکوری

en: Somali
ku_IQ: سۆماڵی

en: Spanish
ku_IQ: ئیسپانی

en: Swedish
ku_IQ: سویدی

en: Tamil
ku_IQ: تامیل

en: Thai
ku_IQ: تایلەندی

en: Turkish
ku_IQ: تورکی

en: Turkmen
ku_IQ: تورکمانی

en: Urdu
ku_IQ: ئوردو

en: Welsh
ku_IQ: وێڵزی

en: Crop
ku_IQ: بڕین

en: Audio CD - Track %02i
ku_IQ: CD ـی دەنگ - تراکی %02i

en: Audio CD
ku_IQ: CD ـی دەنگ

en: CDDB Server
ku_IQ: ڕاژەکاری CDDB

en: CDDB port
ku_IQ: دەرچەی CDDB

en: CDDB Server port to use.
ku_IQ: دەرچەی ڕاژەکاری CDDB بۆ بەکارهێنان.

en: Number of audio channels
ku_IQ: ژمارەی کەناڵەکانی دەنگ

en: Cable
ku_IQ: کەیبڵ

en: Antenna
ku_IQ: هەستەوەر/ئالێر

en: FM radio
ku_IQ: ڕادیۆی FM

en: AM radio
ku_IQ: ڕادیۆی AM

en: Video device name
ku_IQ: ناوی ئامێری ڤیدیۆ

en: Audio device name
ku_IQ: ناوی ئامێری دەنگ

en: Video size
ku_IQ: قەبارەی ڤیدیۆ

en: Device properties
ku_IQ: تایبەتمەندییەکانی ئامێر

en: Audio sample rate
ku_IQ: ڕێژەی نمونەیی دەنگ

en: Capture failed
ku_IQ: وێنەگرتن شکستی هێنا

en: DVD angle
ku_IQ: گۆشەی DVD

en: Default DVD angle.
ku_IQ: گۆشەی بنەڕەتی دی ڤی دی

en: DVD with menus
ku_IQ: DVD بە مێنیوەوە

en: Playback failure
ku_IQ: شکستی لێدان

en: DVD without menus
ku_IQ: DVD بە بێ مێنیو

en: DVDRead could not open the disc "%s".
ku_IQ: خوێنەری DVD ناتوانێت پەپکەی "%s" بکاتەوە.

en: File
ku_IQ: پەڕگە

en: Username
ku_IQ: ناوی بەکارهێنەر

en: Password
ku_IQ: تێپەڕەوشە

en: FTP account
ku_IQ: هەژماری FTP

en: VLC could not connect with the given server.
ku_IQ: VLC نەیتوانی پەیوەندی لەگەڵ ڕاژەکاری دراو ببەستێت.

en: Your account was rejected.
ku_IQ: هەژمارەکەت ڕەفز کرا.

en: HTTP proxy password
ku_IQ: تێپەڕەوشەی HTTP proxy

en: Group
ku_IQ: گرووپ

en: Unknown
ku_IQ: نەزانراو

en: Width
ku_IQ: پانی

en: Height
ku_IQ: بەرزی

en: Size
ku_IQ: قەبارە

en: Auto connection
ku_IQ: پەیوەندی خۆکار

en: Client port
ku_IQ: دەرچەی ڕاژەخواز

en: File reading failed
ku_IQ: خوێندنەوەی پەڕگە شکستی هێنا

en: URL description
ku_IQ: پەسنی بەستەر

en: Number of channels
ku_IQ: ژمارەی کەناڵەکان

en: Connection failed
ku_IQ: پەیوەندی شکستی هێنا

en: VLC could not connect to "%s:%d".
ku_IQ: VLC نەیتوانی پەیوەندی بکات بە "%s:%d" ـەوە.

en: Host
ku_IQ: ڕاژە

en: Follow the mouse
ku_IQ: دوای مشک بکەوە

en: Mouse pointer image
ku_IQ: وێنەی نیشاندەری مشک

en: Screen
ku_IQ: شاشە

en: SMB domain
ku_IQ: دۆمەینی SMB

en: Standard
ku_IQ: ستاندارد

en: Radio device
ku_IQ: ئامێری ڕادیۆ

en: Frequency
ku_IQ: لەرەلەر

en: Brightness
ku_IQ: ڕوونیی

en: Saturation
ku_IQ: تێربوون

en: Gamma
ku_IQ: گاما

en: Horizontal flip
ku_IQ: هەڵگێڕانەوەی ئاسۆیی

en: Vertical flip
ku_IQ: هەڵگێڕانەوەی ستوونی

en: All
ku_IQ: هەموو

en: Mono
ku_IQ: تاک

en: Controls
ku_IQ: دەستبەسەرداگرتنەکان

en: Delay
ku_IQ: دواخستن

en: Equalizer
ku_IQ: هاوسەنگکەر

en: Flat
ku_IQ: تەخت

en: Classical
ku_IQ: کلاسیکی

en: Club
ku_IQ: یانە

en: Dance
ku_IQ: سەما

en: Live
ku_IQ: ڕاستەوخۆ

en: Party
ku_IQ: ئاهەنگ

en: Pop
ku_IQ: پۆپ

en: Soft
ku_IQ: نەرم

en: Number of audio buffers
ku_IQ: ژمارەی ڕێکخەرەکانی دەنگ

en: Volume normalizer
ku_IQ: ئاساییکەرەوەی ئاستی دەنگ

en: Low freq (Hz)
ku_IQ: لەرەلەری نزم (Hz)

en: High freq (Hz)
ku_IQ: لەرەلەری بەرز (Hz)

en: Freq 1 (Hz)
ku_IQ: لەرەلەری 1 (Hz)

en: Freq 2 (Hz)
ku_IQ: لەرەلەری 2 (Hz)

en: Freq 3 (Hz)
ku_IQ: لەرەلەری 3 (Hz)

en: Search Length
ku_IQ: درێژی گەڕان

en: Room size
ku_IQ: قەبارەی ژوور

en: Room width
ku_IQ: پانی ژوور

en: Device
ku_IQ: ئامێر

en: Select Audio Device
ku_IQ: ئامێری دەنگ دیاری بکە

en: simple
ku_IQ: سادە

en: Hurry up
ku_IQ: خێراکردن

en: Noise reduction
ku_IQ: کەمکردنەوەی تەرزە

en: Quality level
ku_IQ: ئاستی کوالیتی

en: Chroma format
ku_IQ: فۆڕماتی کرۆما

en: DVB subtitles
ku_IQ: ژێرنووسەکانی DVB

en: AAC extension
ku_IQ: درێژکراوەی AAC

en: Black
ku_IQ: ڕەش

en: Gray
ku_IQ: ڕەساسی

en: Silver
ku_IQ: زیوی

en: White
ku_IQ: سپی

en: Maroon
ku_IQ: مارۆنی

en: Red
ku_IQ: سور

en: Yellow
ku_IQ: زەرد

en: Olive
ku_IQ: زەیتوونی

en: Green
ku_IQ: سەوز

en: Purple
ku_IQ: مۆر

en: Blue
ku_IQ: شین

en: Aqua
ku_IQ: شینی ئاسمانی

en: Default font effect
ku_IQ: کاریگەری بنەڕەتی فۆنت

en: Default font description
ku_IQ: پەسنی بنەڕەتی فۆنت

en: Default font color
ku_IQ: ڕەنگی بنەڕەتی فۆنت

en: Default font alpha
ku_IQ: ئەلفای بنەڕەتی فۆنت

en: Subtitles (advanced)
ku_IQ: ژێرنووسەکان (پەرەسەندوو)

en: Prefilter
ku_IQ: پێش پاڵێوەر

en: Picture coding mode
ku_IQ: جۆری بەکۆدکردنی وێنە

en: Mode
ku_IQ: جۆر

en: Maximal bitrate
ku_IQ: زۆرترین تێکڕای بت

en: Russian (KOI8-R)
ku_IQ: ڕووسی (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
ku_IQ: ئۆکرانی (KOI8-U)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
ku_IQ: چینی ئاسان (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
ku_IQ: چینی ئاسان یونیکس (EUC-CN)

en: Ignore subtitle flag
ku_IQ: ئاڵای ژێرنووس فەرامۆش بکە

en: Stereo mode
ku_IQ: جۆری ستریۆ

en: VBR mode
ku_IQ: جۆری VBR

en: Maximum GOP size
ku_IQ: زۆرترین قەبارەی GOP

en: Minimum GOP size
ku_IQ: کەمترین قەبارەی GOP

en: H.264 level
ku_IQ: ئاستی H.264

en: Set QP
ku_IQ: ڕێکخستنی QP

en: Strength of AQ
ku_IQ: هێزی  AQ

en: Quiet mode
ku_IQ: جۆری بێدەنگ

en: Statistics
ku_IQ: ئامارەکان

en: Normal
ku_IQ: ئاسایی

en: Teletext page
ku_IQ: پەڕەی تیلیتێکست

en: 1
ku_IQ: ١

en: VBI & Teletext
ku_IQ: VBI و دووردەق

en: VLC media player
ku_IQ: لێدەری ڕەنگاڵەی VLC

en: Middle
ku_IQ: ناوەڕاست

en: Global Hotkeys
ku_IQ: گەرمەکلیلە گشتییەکان

en: Global Hotkeys interface
ku_IQ: ڕووکاری کلیلە گەرمە گشتییەکان

en: Hotkeys
ku_IQ: کلیلە گەرمەکان

en: Hotkeys management interface
ku_IQ: ڕووکاری بەڕێوەبردنی کلیلەگەرمەکان

en: Audio Device: %s
ku_IQ: ئامێری دەنگ: %s

en: Recording
ku_IQ: تۆماری دەکات

en: Recording done
ku_IQ: تۆمارکردن ئەنجامدرا

en: Subtitle delay %i ms
ku_IQ: دواخستنی ژێرنووس  %i میلی چرکە

en: Audio delay %i ms
ku_IQ: دواخستنی دەنگ  %i میلی چرکە

en: Audio track: %s
ku_IQ: تراکی دەنگ: %s

en: Subtitle track: %s
ku_IQ: ژێرنووسی دەنگ: %s

en: Aspect ratio: %s
ku_IQ: ڕێژەی لا: %s

en: Crop: %s
ku_IQ: بڕین: %s

en: Original Size
ku_IQ: قەبارەی ڕەسەن

en: Zoom mode: %s
ku_IQ: جۆری دوورپێش: %s

en: Infrared
ku_IQ: تیشکی ژێرسوور

en: Install Windows Service
ku_IQ: خزمەتگوزاری ویندۆز دابمەزرێنە

en: Install the Service and exit.
ku_IQ: خزمەتگوزاری دابمەزرێنە و دەربچۆ.

en: Uninstall Windows Service
ku_IQ: خزمەتگوزاری ویندۆز بسڕەوە

en: Uninstall the Service and exit.
ku_IQ: خزمەتگوزاری بسڕەوە و دەربچۆ

en: Display name of the Service
ku_IQ: ناوی خزمەتگوزاری پیشان بدە

en: Change the display name of the Service.
ku_IQ: ناوی پیشاندانی خزمەتگوزاری بگۆرە.

en: Configuration options
ku_IQ: هەڵبژاردنەکانی سازدان

en: NT Service
ku_IQ: خزمەتگوزاری NT

en: Windows Service interface
ku_IQ: ڕووکاری خزمەتگوزاری ویندۆز

en: Initializing
ku_IQ: دەستپێکردن

en: Opening
ku_IQ: کردنەوە

en: Error
ku_IQ: هەڵە

en: Fake TTY
ku_IQ: TTY ـی ساختە

en: Remote control interface
ku_IQ: ڕووکاری دەستبەسەرداگرتنی دوور

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
ku_IQ: | دەرچوون . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  دەرچوون لە vlc

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
ku_IQ: | تێکڕای ناردنی بت :  %6.0f کب/چ

en: Avformat
ku_IQ: فۆڕماتی Av

en: Always fix
ku_IQ: هەمیشە چاکی بکە

en: Never fix
ku_IQ: هەرگیز چاکی مەکە

en: Frames per Second
ku_IQ: چوارچێوەکان بۆ هەر چرکەیەک

en: Chapter codecs
ku_IQ: کۆدێکەکانی بەش

en: Second CSA Key
ku_IQ: کلیلی دووەمی CSA

en: Teletext
ku_IQ: دووردەق

en: Teletext subtitles
ku_IQ: ژێرنووسی دووردەق

en: Teletext: additional information
ku_IQ: دووردەق: زانیاری زیادە

en: Teletext: program schedule
ku_IQ: دووردەق: خشتەی کاتی پڕۆگرام

en: clean effects
ku_IQ: کاریگەرییەکان پاک بکەوە

en: Skip ads
ku_IQ: پڕوپاگەندەکان بپەڕێنە

en: Audio channels
ku_IQ: کەناڵەکانی دەنگ

en: Textual audio descriptions
ku_IQ: پەسنە دەقییەکانی دەنگ

en: Active regions
ku_IQ: ناوچە چالاکەکان

en: Lyrics
ku_IQ: هۆنراوەکان

en: Subtitles (images)
ku_IQ: ژێرنووسەکان (وێنەکان)

en: Slides (text)
ku_IQ: سڵایدەکان (دەق)

en: Slides (images)
ku_IQ: سڵایدەکان (وێنەکان)

en: Unknown category
ku_IQ: هاوپۆلی نەزانراو

en: About VLC media player
ku_IQ: دەربارەی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC

en: License
ku_IQ: مۆڵەت

en: Authors
ku_IQ: نووسەران

en: Name
ku_IQ: ناو

en: Author
ku_IQ: نووسەر

en: Skins
ku_IQ: ڕووکار

en: Maximum level
ku_IQ: زۆرترین ئاست

en: Filter
ku_IQ: پاڵێوەر

en: Audio Effects
ku_IQ: کاریگەرییەکانی دەنگ

en: Save
ku_IQ: پاشەکەوتکردن

en: Remove
ku_IQ: لابردن

en: Bookmarks
ku_IQ: دڵخوازەکان

en: Add
ku_IQ: زیادکردن

en: Clear
ku_IQ: پاککردنەوە

en: Edit
ku_IQ: دەستکاری

en: Time
ku_IQ: کات

en: OK
ku_IQ: باشە

en: Untitled
ku_IQ: بێ ناونیشان

en: Forward
ku_IQ: پێشخستن

en: Browse...
ku_IQ: بگەڕێ...

en: Apply
ku_IQ: جێبەجێکردن

en: Audio codec
ku_IQ: کۆدێکی دەنگ

en: Address
ku_IQ: ناونیشان

en: Port
ku_IQ: دەرچە

en: Export SDP as file
ku_IQ: SDP وەک پەڕگە هەناردە بکە

en: Channel Name
ku_IQ: ناوی کەناڵ

en: Custom
ku_IQ: دەستکرد

en: Random On
ku_IQ: کاراکردنی هەڕەمەکی

en: Repeat Off
ku_IQ: ناکاراکردنی دووبارەکردنەوە

en: Errors and Warnings
ku_IQ: هەڵە و ئاگادارییەکان

en: Clean up
ku_IQ: پاککردنەوە

en: Volume
ku_IQ: ئاستی دەنگ

en: Video device
ku_IQ: ئامێری ڤیدیۆ

en: Show Fullscreen controller
ku_IQ: دەستبەسەرداگرتنەکانی پڕشاشە پیشان بدە

en: Auto-playback of new items
ku_IQ: خۆکار دانە نوێیەکان لێ بدە

en: Keep Recent Items
ku_IQ: دواترین شتەکان بپارێزە

en: Mac OS X interface
ku_IQ: ڕووکاری Mac OS X

en: Remove old preferences?
ku_IQ: ویستراوە کۆنەکان لاببات؟

en: Smaller
ku_IQ: بچوکتر

en: Small
ku_IQ: بچوک

en: Large
ku_IQ: گەورە

en: Larger
ku_IQ: گەورەتر

en: Check for Update...
ku_IQ: پشکنین بۆ نوێکردنەوە

en: Preferences...
ku_IQ: ویستراوەکان...

en: Services
ku_IQ: خزمەتگوزارییەکان

en: Hide VLC
ku_IQ: شاردنەوەی VLC

en: Hide Others
ku_IQ: شاردنەوەی ئەوانی تر

en: Show All
ku_IQ: پیشاندانی هەموو

en: Quit VLC
ku_IQ: دەرچوون لە VLC

en: 1:File
ku_IQ: 1:پەڕگە

en: Advanced Open File...
ku_IQ: کردنەوەی پەڕگەی پێشکەوتوو...

en: Open File...
ku_IQ: کردنەوەی پەڕگە...

en: Open Disc...
ku_IQ: کردنەوەی پەپکە...

en: Open Network...
ku_IQ: کردنەوەی ڕایەڵە...

en: Open Recent
ku_IQ: کردنەوەی دوایینەکان

en: Close Window
ku_IQ: داخستنی پەنجەرە

en: Save Playlist...
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی لیستی لێدان...

en: Cut
ku_IQ: بڕین

en: Copy
ku_IQ: لەبەرگرتنەوە

en: Paste
ku_IQ: لکاندن

en: Select All
ku_IQ: هەمووی دیاری بکە

en: Playback
ku_IQ: لێدان

en: Quit after Playback
ku_IQ: دەربچۆ دوای لێدان

en: Step Forward
ku_IQ: هەنگاو بۆ پێشەوە

en: Step Backward
ku_IQ: هەنگاو بۆ دواوە

en: Increase Volume
ku_IQ: زیادکردنی ئاستی دەنگ

en: Decrease Volume
ku_IQ: کەمکردنی ئاستی دەنگ

en: Half Size
ku_IQ: نیو قەبارە

en: Normal Size
ku_IQ: قەبارەی ئاسایی

en: Double Size
ku_IQ: دوو هێندە قەبارە

en: Fullscreen Video Device
ku_IQ: ئامێری ڤیدیۆی پڕشاشە

en: Subtitles Track
ku_IQ: تراکی ژێرنووس

en: Index
ku_IQ: سەرەتا

en: Window
ku_IQ: پەنجەرە

en: Bookmarks...
ku_IQ: دڵخوازەکان

en: Playlist...
ku_IQ: لیستی لێدان...

en: Media Information...
ku_IQ: زانیاریی ڕەنگاڵە...

en: Messages...
ku_IQ: پەیامەکان...

en: Errors and Warnings...
ku_IQ: هەڵە و ئاگادارییەکان...

en: Bring All to Front
ku_IQ: هەموویان بهێنە پێشەوە

en: Help
ku_IQ: یارمەتی

en: VLC media player Help...
ku_IQ: یارمەتی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC...

en: Online Documentation...
ku_IQ: بەڵگەنامەکانی سەرهێڵ...

en: VideoLAN Website...
ku_IQ: وێبگەی VideoLAN...

en: Make a donation...
ku_IQ: پشتگیرییەک بنێرە...

en: Online Forum...
ku_IQ: مەکۆی سەرهێڵ...

en: File Format:
ku_IQ: فۆڕماتی پەڕگە:

en: Save Playlist
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی لیستی لێدان

en: Search in Playlist
ku_IQ: لە لیستی لێدان بگەڕێ

en: Open Source
ku_IQ: سەرچاوە کراوە

en: Open
ku_IQ: کردنەوە

en: Settings...
ku_IQ: ڕێکخستنەکان:

en: Disc
ku_IQ: پەپکە

en: Network
ku_IQ: ڕایەڵە

en: Choose...
ku_IQ: هەڵبژێرە...

en: IP Address
ku_IQ: ناونیشانی IP

en: Protocol
ku_IQ: پڕۆتۆکۆل

en: Font size
ku_IQ: قەبارەی فۆنت

en: Font Properties
ku_IQ: تایبەتمەندییەکانی فۆنت

en: Subtitle File
ku_IQ: پەڕگەی ژێرنووس

en: Open File
ku_IQ: کردنەوەی پەڕگە

en: Save File
ku_IQ: پەڕگە پاشەکەوت بکە

en: Duration
ku_IQ: ماوە

en: Media Information
ku_IQ: زانیاری ڕەنگاڵە

en: Location
ku_IQ: شوێن

en: General
ku_IQ: گشتیی

en: Codec Details
ku_IQ: وردەکارییەکانی کۆدێک

en: Read at media
ku_IQ: خوێندنەوە لە ڕەنگاڵەدا

en: Input bitrate
ku_IQ: تێکڕای بتی زانیاری ناردن

en: Displayed frames
ku_IQ: چوارچێوە پیشاندراوەکان

en: Lost frames
ku_IQ: چوارچێوە لەناوچووەکان

en: Sent packets
ku_IQ: پاکەتە نێردراوەکان

en: Sent bytes
ku_IQ: بایتە نێردراوەکان

en: Send rate
ku_IQ: تێکڕا بنێرە

en: Preferences
ku_IQ: ویستراوەکان

en: Reset All
ku_IQ: هەمووی وەک خۆی لێبکەوە

en: Select a directory
ku_IQ: بوخچەیەک دیاری بکە

en: Select a file
ku_IQ: پەڕگەیەک دیاری بکە

en: Select
ku_IQ: دیاریکردن

en: Continue
ku_IQ: بەردەوامبوون

en: Interface Settings
ku_IQ: ڕێکخستەکانی لە ڕوو

en: Audio Settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی دەنگ

en: Video Settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی ڤیدیۆ

en: General Audio
ku_IQ: دەنگی گشتی

en: Preferred Audio language
ku_IQ: زمانی دەنگی ویستراو

en: Enable Last.fm submissions
ku_IQ: ناردنەکانی last.fm چالاک بکە

en: Visualization
ku_IQ: هێنانە پێش چاو

en: Change
ku_IQ: گۆڕین

en: Change Hotkey
ku_IQ: کلیلی گەرم بگۆرە

en: Action
ku_IQ: چالاکی

en: Shortcut
ku_IQ: قەدبڕ

en: Record directory or filename
ku_IQ: بوخچە تۆمار بکە بۆ ناوی پەڕگە

en: Repair AVI Files
ku_IQ: پەڕگەکانی AVI چاک بکەوە

en: Caching
ku_IQ: کاشکردن

en: Default Encoding
ku_IQ: ئینکۆدینی بنەڕەتی

en: Display Settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی پیشاندان

en: Font color
ku_IQ: ڕەنگی فۆنت

en: Font
ku_IQ: فۆنت

en: Enable OSD
ku_IQ: چالاککردنی پ س ش

en: Display
ku_IQ: پیشاندان

en: Folder
ku_IQ: بوخچە

en: Format
ku_IQ: شێواز

en: Prefix
ku_IQ: پێشگر

en: Reset Preferences
ku_IQ: ویستراوەکان وەک خۆی لێبکەوە

en: Choose
ku_IQ: هەكبژێرە

en: Not Set
ku_IQ: ڕێکنەکخراوە

en: Subtitles/Video
ku_IQ: ژێرنووسەکان/ڤیدیۆ

en: Video Effects
ku_IQ: کاریگەرییەکانی ڤیدیۆ

en: Basic
ku_IQ: بنەڕەت

en: Geometry
ku_IQ: ئەندازە

en: Color
ku_IQ: ڕەنگ

en: Sharpen
ku_IQ: تیژکردنەوە

en: Transform
ku_IQ: شێوەگۆڕین

en: Rotate by 90 degrees
ku_IQ: ٩٠ پلە بیسووڕێنەوە

en: Rotate by 180 degrees
ku_IQ: ١٨٠ پلە بیسووڕێنەوە

en: Rotate by 270 degrees
ku_IQ: ٢٧٠ پلە بیسووڕێنەوە

en: Flip horizontally
ku_IQ: ئاسۆیی هەڵیبگێڕەوە

en: Flip vertically
ku_IQ: ستوونی هەڵیبگێڕەوە

en: Magnification/Zoom
ku_IQ: گەورەکردن/دوورپێش

en: Puzzle game
ku_IQ: یاری مەتەڵ

en: Rows
ku_IQ: ئاسۆکان

en: Columns
ku_IQ: ستوونەکان

en: Wall
ku_IQ: دیوار

en: Similarity
ku_IQ: چوونیەکی

en: Edge
ku_IQ: قەڕاغ

en: Cartoon
ku_IQ: کارتۆن

en: Color extraction
ku_IQ: دەرکێشانی پەڕگە

en: Invert colors
ku_IQ: هەڵگێڕانەوەی ڕەنگەکان

en: Factor
ku_IQ: هۆکار

en: Water effect
ku_IQ: کاریگەری ئاو

en: Add text
ku_IQ: دەق زیاد بکە

en: Text
ku_IQ: دەق

en: Add logo
ku_IQ: لۆگۆ زیاد بکە

en: Logo
ku_IQ: لۆگۆ

en: Transparency
ku_IQ: ڕۆشنی

en: sec.
ku_IQ: چ.

en: [Display]
ku_IQ: [پیشاندان]

en: [Playlist]
ku_IQ: [لیستی لێدان]

en:  Source   : %s
ku_IQ: سەرچاوە   : %s

en:  [ h for help ]
ku_IQ:  [ h بۆ ارمەتی ]

en: Open: %s
ku_IQ: کردنەوە: %s

en: Find: %s
ku_IQ: دۆزینەوە: %s

en: Previous Chapter/Title
ku_IQ: بەش/ناونیشانی پێشوو

en: Next Chapter/Title
ku_IQ: بەش/ناونیشانی داهاتوو

en: Teletext Activation
ku_IQ: چالاککردنی دووردەق

en: Extended panel
ku_IQ: پانێڵە درێژکراوەکان

en: Frame By Frame
ku_IQ: چوارچێوە بە چوارچێوە

en: Step backward
ku_IQ: هەنگاو بۆ دواوە

en: Step forward
ku_IQ: هەنگاو بۆ پێشەوە

en: Information
ku_IQ: زانیاریی

en: Open a medium
ku_IQ: ناوەندێک بکەرەوە

en: Frame by frame
ku_IQ: چوارچێوە بە چوارچێوە

en: Reverse
ku_IQ: پێچەوانە

en: Logo filenames
ku_IQ: ناوی پەڕگەکانی لۆگۆ

en: Image mask
ku_IQ: دەمامکی وێنە

en: Comments
ku_IQ: لێدوانەکان

en: Select one or multiple files
ku_IQ: پەڕگەیەک یان زیاتر دیاری بکە

en: File names:
ku_IQ: ناوی پەڕگەکان:

en: Filter:
ku_IQ: پاڵاوتن:

en: Eject the disc
ku_IQ: پەپکەکە دەربکە

en: Channels:
ku_IQ: کەناڵەکان:

en: Selected ports:
ku_IQ: دەرچە دیاریکراوەکان:

en: Device name
ku_IQ: ناوی ئامێر

en: Advanced Options
ku_IQ: هەڵبژاردنە پەرەسەندووەکان

en: Double click to get media information
ku_IQ: دوو کرتە بکە بۆ دەستکەوتنی زانیاری ڕەنگاڵە

en: Select File
ku_IQ: پەڕگە دیاری بکە

en: Hotkey
ku_IQ: کلیلە گەرمەکان

en: Global
ku_IQ: جیهانی

en: Key:
ku_IQ: کلیل:

en: Device:
ku_IQ: ئامێر:

en: Audio Files
ku_IQ: پەڕگەکانی دەنگ

en: Video Files
ku_IQ: پەڕگەکانی ڤیدیۆ

en: Playlist Files
ku_IQ: پەڕگەکانی لیستی لێدان

en: &Apply
ku_IQ: &جێبەجێکردن

en: &Cancel
ku_IQ: &هەڵوەشاندنەوە

en: Create
ku_IQ: دروستکردن

en: Source
ku_IQ: سەرچاوە

en: Filename
ku_IQ: ناوی پەڕگە

en: Path
ku_IQ: ڕێڕەو

en: Edit Bookmarks
ku_IQ: دەستکاریکردنی دڵخوازەکان

en: Create a new bookmark
ku_IQ: دڵخوازێکی نوێ دروست بکە

en: Delete the selected item
ku_IQ: شتە دیاریکراوەکە بسڕەوە

en: Delete all the bookmarks
ku_IQ: هەموو دڵخوازەکان بسڕەوە

en: Extract
ku_IQ: دەرکێشان

en: &Close
ku_IQ: &داخستن

en: Bytes
ku_IQ: بایت

en: Destination
ku_IQ: مەبەست

en: Errors
ku_IQ: هەڵەکان

en: Hide future errors
ku_IQ: هەڵەکانی داهاتوو بسڕەوە

en: &Save
ku_IQ: &پاشەکەوتکردن

en: Go to Time
ku_IQ: بڕۆ بۆ کاتێک

en: &Go
ku_IQ: &بڕۆ

en: Go to time
ku_IQ: بڕۆ بۆ کات

en: About
ku_IQ: دەربارە

en: &Recheck version
ku_IQ: &پشکنینەوەی وەشان

en: &Yes
ku_IQ: &بەڵێ

en: VLC media player updates
ku_IQ: نوێکردنەوەکانی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC

en: You have the latest version of VLC media player.
ku_IQ: دواترین وەشانی لێدەری رەنگاڵەی VLC ـی هەیە.

en: An error occurred while checking for updates...
ku_IQ: هەڵەیەک ڕوویدا لەکاتی پشکنین بۆ نوێکردنەوە...

en: &General
ku_IQ: &گشتی

en: Location:
ku_IQ: شوێن:

en: Messages
ku_IQ: پەیامەکان

en: Saves all the displayed logs to a file
ku_IQ: هەموو لۆگە پیشاندراوەکان بۆ پەڕگەیەک پاشەکەوت ئەکات

en: Save log file as...
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی پەڕگەی لۆگ وەک...

en: Application
ku_IQ: داوانامە

en: Cannot write to file %1:
    %2.
ku_IQ: ناتوانێت بنووسێت لەسەر پەڕگەی %1:
    %2.

en: Open Media
ku_IQ: کردنەوەی ڕەنگاڵە

en: &File
ku_IQ: &پەڕگە

en: &Disc
ku_IQ: &پەپکە

en: &Network
ku_IQ: &ڕایەڵە

en: &Select
ku_IQ: &دیاری بکە

en: &Play
ku_IQ: &لێدان

en: Plugins and extensions
ku_IQ: پێوەکراو و درێژکراوەکان

en: Capability
ku_IQ: توانا

en: Score
ku_IQ: خاڵ

en: &Search:
ku_IQ: &گەڕان:

en: Files
ku_IQ: پەڕگەکان

en: Deletes the selected item
ku_IQ: دانە دیاریکراوەکە دەسڕێتەوە

en: Show settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکان پیشان بدە

en: Simple
ku_IQ: سادە

en: Switch to simple preferences view
ku_IQ: گۆڕین بۆ بینین بە شێوەی ویستراوە سادەکان

en: Switch to full preferences view
ku_IQ: گۆڕین بۆ بینین بە شێوەی هەموو ویستراوەکان

en: Save and close the dialog
ku_IQ: پاشەکەوتی بکە و وتووێژەکە دابخە

en: &Reset Preferences
ku_IQ: &ویستراوکان وەک خۆی لێبکەوە

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
ku_IQ: دڵنیایت لە وەکخۆی لێکردنەوەی ویستراوەکانی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC؟

en: Open Directory
ku_IQ: بوخچە بکەوە

en: Open playlist...
ku_IQ: کردنەوەی لیستی لێدان...

en: Save playlist as...
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی لیستی لێدان وەک...

en: Open subtitles...
ku_IQ: کردنەوەی ژێرنووسەکان

en: Media Files
ku_IQ: پەڕگەکانی ڕەنگاڵە

en: All Files
ku_IQ: هەموو پەڕگەکان

en: Back
ku_IQ: دواوە

en: Broadcast
ku_IQ: بڵاوکردنەوە

en: Hours / Minutes / Seconds:
ku_IQ: کاژێر / خولەک / چرکە:

en: Day / Month / Year:
ku_IQ: ڕۆژ / مانگ / ساڵ:

en: Repeat:
ku_IQ: دووبارە:

en:  days
ku_IQ:  ڕۆژ

en: I&mport
ku_IQ: ها&وردن

en: E&xport
ku_IQ: هە&ناردن

en: Save VLM configuration as...
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی سازدانی VLM وەک...

en: Open VLM configuration...
ku_IQ: سازدانی VLM بکەرەوە...

en: Broadcast:
ku_IQ: بڵاوکردنەوە:

en: Paused
ku_IQ: ڕاگیرا

en: &Media
ku_IQ: &ڕەنگاڵە

en: P&layback
ku_IQ: &لێدان

en: &Audio
ku_IQ: &دەنگ

en: &Video
ku_IQ: &ڤیدیۆ

en: V&iew
ku_IQ: &بینین

en: &Help
ku_IQ: &یارمەتی

en: Open &Disc...
ku_IQ: &پەپکە بکەرەوە...

en: Conve&rt / Save...
ku_IQ: &گۆڕین / پاشەکەوتکردن...

en: &Quit
ku_IQ: &دەرچوون

en: &Effects and Filters
ku_IQ: &کاریگەری و پاڵێوەرەکان

en: Plu&gins and extensions
ku_IQ: &پێوەکراو و درێژکراوەکان

en: &Preferences
ku_IQ: &ویستراوەکان

en: Play&list
ku_IQ: لیستی &لێدان

en: &Advanced Controls
ku_IQ: &دەستبەسەرداگرتنە پێشکەوتووەکان

en: Audio &Device
ku_IQ: &ئامێرەکانی دەنگ

en: Audio &Track
ku_IQ: &تراکی دەنگ

en: Video &Track
ku_IQ: &تراکی دەنگ

en: &Fullscreen
ku_IQ: &پڕشاشە

en: &Zoom
ku_IQ: &دوورپێش

en: &Aspect Ratio
ku_IQ: &ڕێژەی لاکان

en: &Crop
ku_IQ: &بڕین

en: T&itle
ku_IQ: &ناونیشان

en: &Chapter
ku_IQ: &بەش

en: &Program
ku_IQ: &پڕۆگرام

en: Check for &Updates...
ku_IQ: بپشکنە بۆ &نوێکردنەوە...

en: &Stop
ku_IQ: &وەستاندن

en: Pre&vious
ku_IQ: &پێشوو

en: Ne&xt
ku_IQ: &دواتر

en: &Faster
ku_IQ: &خێراتر

en: N&ormal Speed
ku_IQ: خێرایی &ئاسایی

en: Slo&wer
ku_IQ: &خاوتر

en: &Jump Forward
ku_IQ: &بازدان بۆ پێشەوە

en: Jump Bac&kward
ku_IQ: بازدان بۆ &دواوە

en: Open &Network...
ku_IQ: &ڕایەڵە بکەرەوە...

en: Leave Fullscreen
ku_IQ: پڕشاشەیی جێبهێڵە

en: &Playback
ku_IQ: &لێدان

en: &Clear
ku_IQ: &پاککردنەوە

en: Open a skin file
ku_IQ: پەڕگەیەکی پێست بکەرەوە

en: Playlist Files|
ku_IQ: پەڕگەکانی لیستی لێدان|

en: Open playlist
ku_IQ: لیستی لێدان بکەرەوە

en: Save playlist
ku_IQ: لیستی لێدان پاشەکەوت بکە

en: Skin to use
ku_IQ: ڕووکار بۆ بەکارهێنان

en: Path to the skin to use.
ku_IQ: ڕێڕەوی پێست بۆ بەکارهێنان

en: Enable transparency effects
ku_IQ: کاریگەرییەکانی ڕۆشنی چالاک بکە

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
ku_IQ: ئەگەر ویستت، ئەتوانی کاریگەرییەکانی ڕۆشنی ناچالاک بکەیت. لەوانەیە بەسوود کاتێک جواڵاندنی پەنجەرەکان بە دروستی کار ناکات.

en: Select skin
ku_IQ: ڕووکار دیاری بکە

en: Source directory
ku_IQ: بوخچەی سەرچاوە

en: Blues
ku_IQ: بلوز

en: Country
ku_IQ: وڵات

en: Disco
ku_IQ: دیسکۆ

en: Hip-Hop
ku_IQ: هیپ-هۆپ

en: Jazz
ku_IQ: جاز

en: Metal
ku_IQ: کانزا

en: New Age
ku_IQ: سەردەمییانە

en: Other
ku_IQ: هیتر

en: Rap
ku_IQ: ڕاپ

en: Industrial
ku_IQ: دەستکرد

en: Alternative
ku_IQ: جێگرەوە

en: Soundtrack
ku_IQ: تراکی دەنگ

en: Vocal
ku_IQ: دەنگی

en: Acid
ku_IQ: ترش

en: House
ku_IQ: خانوو

en: Noise
ku_IQ: قەرەباڵغی

en: Soul
ku_IQ: ڕۆح

en: Dream
ku_IQ: خەون

en: Comedy
ku_IQ: کۆمیدی

en: Top 40
ku_IQ: ٤٠ ـی لوتکە

en: Native American
ku_IQ: ئەمریکای خۆماڵی

en: Musical
ku_IQ: موزیکی

en: The username of your last.fm account
ku_IQ: ناوی بەکارهێنەری هەژماری last.fm

en: The password of your last.fm account
ku_IQ: تێپەڕەوشەی هەژماری last.fm

en: Submission of played songs to last.fm
ku_IQ: ناردنی گۆرانییە لێدراوەکان بۆ last.fm

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
ku_IQ: ناوی بەکارهێنەر و تێپەڕەوشەی last.fm نادروستە. تکایە لە ڕێکخستنەکانت دڵنیابەوە و پاشان VLC کارپێبکەوە.

en: Last.fm username not set
ku_IQ: ناوی بەکارهێنەری last.fm نەنووسراوە

en: M3U playlist export
ku_IQ: هەناردەکردنی لیستەی M3U

en: XSPF playlist export
ku_IQ: هەناردەکردنی لیستەی XSPF

en: HTML playlist export
ku_IQ: هەناردەکردنی لیستەی HTML

en: Maximum number of connections
ku_IQ: زۆرترین ژمارەی پەیوەندییەکان

en: Stats
ku_IQ: ئامارەکان

en: Comment
ku_IQ: لێدوان

en: Packet Size
ku_IQ: قەبارەی پاکەت

en: Unknown Video
ku_IQ: ڤیدیۆیەکی نەناسراو

en: Now playing
ku_IQ: ئێستا لێدەدات

en: Notify
ku_IQ: ئاگادارکردنەوە

en: MPEG Video
ku_IQ: ڤیدیۆی MPEG

en: Session
ku_IQ: وەرز

en: Tool
ku_IQ: ئامێر

en: User
ku_IQ: بەکارهێنەر

en: Logo position
ku_IQ: جێگەی لۆگۆ

en: Font size, pixels
ku_IQ: قەبارەی فۆنت، خاڵ

en: Border width
ku_IQ: پانی سنوور

en: Border height
ku_IQ: بەرزی سنوور

en: Number of rows
ku_IQ: ژمارەی ئاسۆکان

en: Number of columns
ku_IQ: ژمارەی ستوونەکان

en: Keep aspect ratio
ku_IQ: ڕێژەی لاکان بپارێزە

en: Keep original size
ku_IQ: قەبارەی ڕەسەنی بپارێزە

en: Elements order
ku_IQ: ڕیزکردنی توخمەکان

en: auto
ku_IQ: خۆاکر

en: fixed
ku_IQ: چارەسەرکراو

en: VNC Host
ku_IQ: ڕاژەی VNC

en: VNC hostname or IP address.
ku_IQ: ناوی ڕاژە یان ناونیشانی IP ـی VNC.

en: VNC Port
ku_IQ: دەرچەی VNC

en: VNC Password
ku_IQ: تێپەڕەوشەی VNC

en: VNC password.
ku_IQ: تێپەڕەوشەی VNC.

en: Max length
ku_IQ: زۆرترین درێژی

en: Refresh time
ku_IQ: کاتی بوژاندنەوە

en: Text position
ku_IQ: جێگەی دەق

en: Title display mode
ku_IQ: جۆری پیشاندانی ناونیشان

en: Don't show
ku_IQ: پیشانی مەدە

en: Always visible
ku_IQ: هەمیشە دیاربێت

en: Name of current instance
ku_IQ: ناوی نمونەی هەنووکەیی

en: Bridge
ku_IQ: پرد

en: Sample aspect ratio
ku_IQ: ڕێژەی نمونەیی لا

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
ku_IQ: ڕێژەی نمونەیی لای مەبەستەکە (١:١، ٣:٤، ٢:٣).

en: Video filter
ku_IQ: پاڵێوەری ڤیدیۆ

en: Destination prefix
ku_IQ: پێشگری مەبەست

en: This is the output URL that will be used.
ku_IQ: ئەمە بەستەری دەرەنجامە کە بەکار دەبرێت.

en: Session name
ku_IQ: ناوی وەرز

en: Audio port
ku_IQ: دەرچەی دەنگ

en: Video port
ku_IQ: دەرچەی ڤیدیۆ

en: Video bitrate
ku_IQ: تێکڕابتی ڤیدیۆ

en: Video frame-rate
ku_IQ: ڕێژەی چوارچێوەی ڤیدیۆ

en: Maximum video width
ku_IQ: زۆرترین پانی وێنە

en: Maximum output video width.
ku_IQ: زۆرترین پانی ڤیدیۆی دەرەنجام.

en: Maximum video height
ku_IQ: زۆرترین بەرزی وێنە

en: Maximum output video height.
ku_IQ: زۆرترین بەرزی ڤیدیۆی دەرەنجام.

en: Destination audio codec
ku_IQ: کۆدێکی دەنگی مەبەست

en: Audio bitrate
ku_IQ: تێکڕابتی دەنگ

en: Audio filter
ku_IQ: پاڵێوەری دەنگ

en: Font size in pixels
ku_IQ: قەبارەی فۆنت بە خاڵ

en: Text default color
ku_IQ: ڕەنگی بنەڕەتی دەق

en: Conversions from
ku_IQ: گۆڕین لە

en: Area
ku_IQ: ناوچە

en: Pixels to crop from top
ku_IQ: ژمارەی خاڵەکان کە بیبڕێت لە سەرەوە

en: Pixels to crop from bottom
ku_IQ: ژمارەی خاڵەکان کە بیبڕێت لە خوارەوە

en: Pixels to crop from left
ku_IQ: ژمارەی خاڵەکان کە بیبڕێت لە چەپەوە

en: Pixels to crop from right
ku_IQ: ژمارەی خاڵەکان کە بیبڕێت لە ڕاستەوە

en: Erase
ku_IQ: سڕینەوە

en: Magnify
ku_IQ: گەورەکردن

en: Vertical
ku_IQ: ستوونی

en: Horizontal
ku_IQ: ئاسۆیی

en: Don't display any video
ku_IQ: هیچ ڤیدیۆیەک پیشان مەدە

en: Show only errors
ku_IQ: تەنها هەڵەکان پیشان بدە

en: Show errors and warnings
ku_IQ: هەڵە و ئاگادارییەکان پیشان بدە

en: Lowest
ku_IQ: نزمترین

en: Highest
ku_IQ: بەرزترین

en: Angle in degrees
ku_IQ: گۆشە بە پلە

en: Angle in degrees (0 to 359)
ku_IQ: گۆشە بە پلە (٠ بۆ ٣٥٩)

en: Rotate
ku_IQ: خولاندنەوە

en: Image format
ku_IQ: فۆڕماتی وێنە

en: Image width
ku_IQ: پانی وێنە

en: Image height
ku_IQ: بەرزی وێنە

en: Filename prefix
ku_IQ: پێشگری ناوی پەڕگە

en: Directory path prefix
ku_IQ: پێشگری ڕێڕەوی بوخچە

en: Scene filter
ku_IQ: پاڵێوەری دیمەن

en: Scene video filter
ku_IQ: پاڵێوەری دیمەنی ڤیدیۆ

en: Wave
ku_IQ: شەپۆل

en: Wallpaper
ku_IQ: پەڕەدیوار

en: Chroma
ku_IQ: کرۆما

en: Video memory output
ku_IQ: دەرەنجامی بیرگەی ڤیدیۆ

en: Video memory
ku_IQ: بیرگەی ڤیدیۆ

en: X11 display
ku_IQ: پیشاندانی X11

en: YUV output
ku_IQ: دەرەنجامی YUV

en: YUV video output
ku_IQ: دەرەنجامی ڤیدیۆی YUV

en: Active windows
ku_IQ: پەنجەرە چالاکەکان

en: Image wall
ku_IQ: دیواری وێنە

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
ku_IQ: ئەمە ڕێ ئەدات بە ڕێکخستنی خێرایی جووڵە (لە نێوان ١ و ١٠، بنەڕەت ٦)

en: Effects list
ku_IQ: لیستی کاریگەرییەکان

en: Visualizer
ku_IQ: هێنەرە پێش چاو

en: Visualizer filter
ku_IQ: پاڵێوەری هێنەری پێش چاو

en: Output
ku_IQ: دەرەنجام

en: Dialog
ku_IQ: دایەلۆگ

en: Update
ku_IQ: نوێکردنەوە

en: Form
ku_IQ: شێواز/پێکهاتن

en: &Save as...
ku_IQ: &پاشەکەوتی بکە وەک...

en: Show extended options
ku_IQ: هەڵبژاردنە درێژکراوەکان پیشان بدە

en: Show &more options
ku_IQ: هەڵبژاردنی &زیاتر پیشان بدە

en: Change the caching for the media
ku_IQ: کاشکردنی ڕەنگاڵە بگۆڕە

en:  ms
ku_IQ:  مچ

en: Start Time
ku_IQ: کاتی دەستپێکردن

en: Edit Options
ku_IQ: دەستکاریکردنی هەڵبژاردنەکان

en: Extra media
ku_IQ: ڕەنگاڵەی زیادە

en: Select the file
ku_IQ: پەڕگەکە دیاری بکە

en: Change the start time for the media
ku_IQ: کاتی دەستپێکردنی ڕەنگاڵە بگۆڕە

en: Device Selection
ku_IQ: دیاریکردنی ئامێر

en: Options
ku_IQ: هەڵبژاردنەکان

en: Advanced options...
ku_IQ: هەڵبژاردنە پەرەسەندووەکان...

en: Disc Selection
ku_IQ: دیاریکردنی پەپکە

en: Disc device
ku_IQ: ئامێری پەپکە

en: Starting Position
ku_IQ: شوێنی دەستپێکردن

en: Audio and Subtitles
ku_IQ: دەنگ و ژێرنووسەکان

en: Choose one or more media file to open
ku_IQ: پەڕگەیەکی ڕەنگاڵە یان زیاتر هەڵبژێرە بۆ کردنەوە

en: File Selection
ku_IQ: دیاریکردنی پەڕگە

en: Add...
ku_IQ: زیادکردن...

en: Network Protocol
ku_IQ: پڕۆتۆکۆلی ڕایەڵە

en: New destination
ku_IQ: مەبەستی نوێ

en: Display locally
ku_IQ: ناوخۆیانە پیشانی بدە

en: Miscellaneous Options
ku_IQ: هەڵبژاردنە جۆربەجۆرەکان

en: Effects
ku_IQ: کاریگەرییەکان

en: Tracks
ku_IQ: تراکەکان

en: Password:
ku_IQ: تێپەڕەوشە:

en: Save recently played items
ku_IQ: دواترین لێدراوەکان پاشەکەوت بکە

en: Default encoding
ku_IQ: ئینکۆدینی بنەڕەت

en:  px
ku_IQ:  خاڵ

en: Display device
ku_IQ: ئامێر پیشان بدە

en: Edit settings
ku_IQ: دەستکاریکردنی ڕێکخستنەکان

en: Control
ku_IQ: دەستبەسەرداگرتن

en: Run manually
ku_IQ: دەستکارانە کاری پێبکە

en: Setup schedule
ku_IQ: خشتەی کاتی دامەزراندن

en: Status
ku_IQ: دۆخ

en: Prev
ku_IQ: پێشوو

en: Clear List
ku_IQ: پاککردنەوەی لیست

en: Angle
ku_IQ: گۆشە

en: full
ku_IQ: پڕ

en: none
ku_IQ: هیچ

en: Logo erase
ku_IQ: سڕینەوەی لۆگۆ

en: Mask
ku_IQ: دەمامک

en: VLM configurator
ku_IQ: سازدەری VLM

en: Media Manager Edition
ku_IQ: چاپی بەڕێوەبەری ڕەنگاڵە

en: Name:
ku_IQ: ناوڵ

en: Output:
ku_IQ: دەرەنجام:

en: Time Control
ku_IQ: دەستبەسەرداگرتنی کات

en: Media Manager List
ku_IQ: لیستی بەڕێوەبەری ڕەنگاڵە
