VLC - Trans - en to as_IN translation catalogue (5366 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
as_IN: এই কাৰ্যসূচীটো আশ্বাস অবিহনে আহে, সম্প্ৰসাৰণ কৰিবলৈ আইনে অনুমতি দিয়ে.
    GNU সাধাৰণ ৰাজহুৱা অনুজ্ঞাপত্ৰৰ নিয়মবোৰৰ অধীনত আপুনি এইটো পুনৰ বিতৰণ কৰিব পাৰে;
    পূংখানুপূংখ বিৱৰণৰ বাবে প্ৰতিলিপি কৰা ফাইল নামটো চাওক.
    ভিডিঅ'LAN দলৰ দ্বাৰা লিখা হৈছে; লেখকবোৰৰ ফাইলটো চাওক.

en: VLC preferences
as_IN: VLC পছন্দবোৰ

en: Select "Advanced Options" to see all options.
as_IN: সকলোবোৰ বিকল্প চাবলৈ "Advanced Options" টো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Interface
as_IN: ইন্টাৰফেছ

en: Settings for VLC's interfaces
as_IN: VLC ৰ ইন্টাৰফেছবোৰৰ বাবে ছেটিংবোৰ

en: Main interfaces settings
as_IN: মুখ্য ইন্টাৰফেছ ছেটিংবোৰ

en: Main interfaces
as_IN: মুখ্য ইন্টাৰফেছবোৰ

en: Settings for the main interface
as_IN: মুখ্য ইন্টাৰফেছটোৰ বাবে ছেটিংবোৰ

en: Control interfaces
as_IN: নিয়ন্ত্ৰণ ইন্টাৰফেছবোৰ

en: Settings for VLC's control interfaces
as_IN: VLC ৰ নিয়ন্ত্ৰণ ইন্টাৰফেছবোৰৰ বাবে ছেটিংবোৰ

en: Hotkeys settings
as_IN: হটকীবোৰৰ ছেটিংবোৰ

en: Audio
as_IN: অডিঅ'

en: Audio settings
as_IN: অডিঅ' ছেটিংবোৰ

en: General audio settings
as_IN: সাধাৰণ অডিঅ' ছেটিংবোৰ

en: Filters
as_IN: ফিল্টাৰবোৰ

en: Audio filters are used to process the audio stream.
as_IN: অডিঅ' ষ্ট্ৰিমটো প্ৰক্ৰিয়া কৰিবলৈ অডিঅ' ফিল্টাৰবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়.

en: Audio resampler
as_IN: অডিঅ' নমুনাকৰ্তা

en: Visualizations
as_IN: দৃশ্যবোৰ

en: Audio visualizations
as_IN: অডিঅ' দৃশ্যবোৰ

en: Output modules
as_IN: আউটপুট মডুলবোৰ

en: General settings for audio output modules.
as_IN: অডিঅ' আউটপুট মডুলবোৰৰ বাবে সাধাৰণ ছেটিংবোৰ.

en: Miscellaneous
as_IN: বিভিন্ন

en: Miscellaneous audio settings and modules.
as_IN: বিভিন্ন অডিঅ' ছেটিংবোৰ আৰু মডুলবোৰ.

en: Video
as_IN: ভিডিঅ'

en: Video settings
as_IN: ভিডিঅ' ছেটিংবোৰ

en: General video settings
as_IN: সাধাৰণ ভিডিঅ' ছেটিংবোৰ

en: General settings for video output modules.
as_IN: ভিডিঅ' আউটপুট মডুলবোৰৰ বাবে সাধাৰণ ছেটিংবোৰ.

en: Video filters are used to process the video stream.
as_IN: ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমটো প্ৰক্ৰিয়া কৰিবলৈ ভিডিঅ' ফিল্টাৰবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল.

en: Subtitles / OSD
as_IN: উপশিৰোনামবোৰ / OSD

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
as_IN: স্ক্ৰীনত-প্ৰদৰ্শন, উপশিৰোনাম আৰু "overlay subpictures" ৰ সৈতে সম্পৰ্কীয় ছেটিংবোৰ

en: Input / Codecs
as_IN: ইনপুট / কডেকছ

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
as_IN: ইনপুট, ডিমাল্টিপ্লেক্সিং, ডিকোডিং আৰু এনকোডিংৰ বাবে ছেটিংবোৰ

en: Access modules
as_IN: মডুলবোৰত প্ৰৱেশ কৰক

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
as_IN: ছেটিংবোৰ বিভিন্ন প্ৰৱেশ পদ্ধতিৰ সৈতে সম্পৰ্কীয়. HTTP প্ৰক্সি বা কেশ্বিং ছেটিংবোৰ সলনি কৰিবলৈ আপুনি সাধাৰণ ছেটিংবোৰ বিচাৰিব পাৰে.

en: Stream filters
as_IN: ষ্ট্ৰিম ফিল্টাৰবোৰ

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
as_IN: ষ্ট্ৰিম ফিল্টাৰবোৰ হল বিশেষ মডুল যিয়ে VLC ৰ ইনপুটৰ ফালে উন্নত কাৰ্যবোৰৰ অনুমতি দিয়ে. সতৰ্কতাৰে ব্যৱহাৰ কৰক...

en: Demuxers
as_IN: ডিমাক্সাৰবোৰ

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
as_IN: অডিঅ' আৰু ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমবোৰ পৃথক কৰিবলৈ ডিমাক্সাৰবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল.

en: Video codecs
as_IN: ভিডিঅ' কডেকছ

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
as_IN: ভিডিঅ', ছবিবোৰ বা ভিডিঅ'+অডিঅ' ডিকোডাৰবোৰ আৰু এনকোডাৰবোৰৰ বাবে ছেটিংবোৰ.

en: Audio codecs
as_IN: অডিঅ' কডেকছ

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
as_IN: কেৱল অডিঅ' ডিকোডাৰ আৰু এনকোডাৰবোৰৰ বাবে ছেটিংবোৰ.

en: Subtitle codecs
as_IN: উপশিৰোনাম কডেকছ

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
as_IN: উপশিৰোনাম, টেলিটেক্স আৰু CC ডিকোডাৰ আৰু এনকোডাৰবোৰৰ বাবে ছেটিংবোৰ.

en: General input settings. Use with care...
as_IN: সাধাৰণ ইনপুট ছেটিংবোৰ. যতনৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰক...

en: Stream output
as_IN: ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
as_IN: এটা ষ্ট্ৰিমিং ছাৰ্ভাৰ হিচাপে কাৰ্য কৰোতে বা অহা ষ্ট্ৰিমবোৰ ছেভ কৰোতে ষ্ট্ৰিম আউটপুট ছেটিংবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়.
    ষ্ট্ৰিমবোৰ প্ৰথমে মাক্স কৰা হয় আৰু তাৰপিছত "access output" মডুল এটাৰে প্ৰেৰণ কৰা হয় যিয়ে হয়তো ষ্ট্ৰিমটো ফাইল এটালৈ ছেভ কৰিব, বা এইটো ষ্ট্ৰিম কৰিব (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    ছাউট ষ্ট্ৰিম মডুলবোৰে উন্নত ষ্ট্ৰিম প্ৰক্ৰিয়া কৰাৰ অনুমতি দিয়ে (ট্ৰেন্সকোডিং, নকল কৰা...).

en: General stream output settings
as_IN: সাধাৰণ ষ্ট্ৰিম আউটপুট ছেটিংবোৰ

en: Muxers
as_IN: মাক্সাৰবোৰ

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
as_IN: মাক্সাৰবোৰে এনকেপচুলেশ্বন ফৰমেটবোৰ তৈয়াৰ কৰে যিবোৰ সকলোবোৰ প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম ( ভিডিঅ', অডিঅ', ...) একলগ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়. এই ছেটিংটোৱে আপোনাক সদায় বিশেষ মাক্সাৰ এটা জোৰ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে. আপুনি সম্ভৱত এইটো কৰা উচিত নহয়.
    প্ৰতিটো মাক্সাৰৰ বাবে আপুনি লগতে ডিফল্ট পেৰামিটাৰবোৰ ছেট কৰিব পাৰে.

en: Access output
as_IN: আউটপুটত প্ৰৱেশ কৰক

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
as_IN: প্ৰৱেশ কৰা আউটপুট মডুলবোৰে মাক্স ষ্ট্ৰিমবোৰ পথোৱা পথবোৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰে. এই ছেটিংটোৱে আপোনাক সদায় বিশেষ প্ৰৱেশ আউটপুট পদ্ধতি এটা জোৰ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে. আপুনি সম্ভৱত সেইটো কৰা উচিত নহয়.
    প্ৰতিটো প্ৰৱেশ আউটপুটৰ বাবে আপুনি লগতে ডিফল্ট পেৰামিটাৰবোৰ ছেট কৰিব পাৰে.

en: Packetizers
as_IN: পেকেটাইজাৰবোৰ

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
as_IN: মাক্স কৰাৰ আগতে "preprocess" প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিমবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ পেকেটাইজাৰবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়. এই ছেটিংটোৱে আপোনাক সদায় পেকেটাইজাৰ এটা জোৰ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে. আপুনি সম্ভৱত সেইটো কৰা উচিত নহয়.
    প্ৰতিটো পেকেটাইজাৰৰ বাবে আপুনি লগতে ডিফল্ট পেৰামিটাৰ এটা ছেট কৰিব পাৰে.

en: Sout stream
as_IN: ছাউট ষ্ট্ৰিম

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
as_IN: ছাউট ষ্ট্ৰিম মডুলবোৰে ছাউট প্ৰক্ৰিয়া কৰা শৃংখল এটা তৈয়াৰ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে. অনুগ্ৰহ কৰি অধিক তথ্যৰ বাবে কেনেকৈ ষ্ট্ৰিম কৰিব পৰামৰ্শ কৰক. ইয়াত প্ৰতিটো ছাউট ষ্ট্ৰিমৰ বাবে আপুনি ডিফল্ট বিকল্পবোৰ ৰূপৰেখা কৰিব পাৰে.

en: VLC's implementation of Video On Demand
as_IN: দাবী কৰা ভিডিঅ'ৰ VLC ৰ কৰ্য্যকৰীতা

en: Playlist
as_IN: প্লেলিষ্ট

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
as_IN: ছেটিংবোৰ প্লেলিষ্টৰ আচৰণ (উদাহৰণস্বৰূপে, পিছলৈ চলোৱাৰ ধৰণ) আৰু মডুলবোৰৰ সৈতে সম্পৰ্কীয় যিয়ে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে প্লেলিষ্টত বস্তুবোৰ যোগ কৰে ("service discovery" মডুলবোৰ).

en: General playlist behaviour
as_IN: সাধাৰণ প্লেলিষ্ট আচৰণ

en: Services discovery
as_IN: সেৱাবোৰৰ আৱিষ্কাৰ

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
as_IN: সেৱাবোৰ আৱিষ্কাৰ কৰা মডুলবোৰ হল সুবিধাবোৰ যিয়ে প্লেলিষ্টলৈ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আইটেমবোৰ কৰে.

en: Advanced
as_IN: উন্নত

en: Advanced settings. Use with care...
as_IN: উন্নত ছেটিংবোৰ. সতৰ্কতাৰে ব্যৱহাৰ কৰক...

en: Advanced settings
as_IN: উন্নত ছেটিংবোৰ

en: &Open File...
as_IN: &ফাইল খোলক...

en: &Advanced Open...
as_IN: &আগতীয়াকৈ খোলক...

en: Open D&irectory...
as_IN: নিৰ্দেশিকা খোলক...

en: Open &Folder...
as_IN: ফোল্ডাৰ খোলক...

en: Select one or more files to open
as_IN: খুলিবলৈ এটা বা ততোধিক ফাইল নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Directory
as_IN: নিৰ্দেশিকা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Folder
as_IN: ফোল্ডাৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Media &Information
as_IN: মিডিয়া &তথ্য

en: &Codec Information
as_IN: &কডেক তথ্য

en: &Messages
as_IN: &বাৰ্তাবোৰ

en: Jump to Specific &Time
as_IN: নিৰ্দিষ্ট সময়টোলৈ জপিয়াওক

en: Custom &Bookmarks
as_IN: পৃষ্ঠাসংকেতবোৰৰ ব্যৱস্থা কৰক

en: &VLM Configuration
as_IN: &VLM ৰূপৰেখা

en: &About
as_IN: &বিষয়ে

en: Play
as_IN: চলাওক

en: Remove Selected
as_IN: নিৰ্বাচিতটো আতঁৰ কৰক

en: Information...
as_IN: তথ্য...

en: Create Directory...
as_IN: নিৰ্দেশিকা তৈয়াৰ কৰক...

en: Create Folder...
as_IN: ফোল্ডাৰ তৈয়াৰ কৰক...

en: Rename Directory...
as_IN: নিৰ্দেশিকাৰ পুনৰ নামাকৰণ কৰক...

en: Rename Folder...
as_IN: ফোল্ডাৰৰ পুনৰ নামাকৰণ কৰক...

en: Show Containing Directory...
as_IN: মজুত থকা নিৰ্দেশিকাবোৰ দেখুৱাওক...

en: Show Containing Folder...
as_IN: মজুত থকা ফোল্ডাৰবোৰ দেখুৱাওক...

en: Stream...
as_IN: ষ্ট্ৰিম...

en: Save...
as_IN: ছেভ কৰক...

en: Repeat All
as_IN: সকলোবোৰ পুনৰাবৃত্তি কৰক

en: Repeat One
as_IN: এবাৰ পুনৰাবৃত্তি কৰক

en: Random
as_IN: বিশৃংখল

en: Random Off
as_IN: বিশৃংখল বন্ধ

en: Add to Playlist
as_IN: প্লেলিষ্টত যোগ কৰক

en: Add File...
as_IN: ফাইল যোগ কৰক...

en: Add Directory...
as_IN: নিৰ্দেশিকা যোগ কৰক...

en: Add Folder...
as_IN: ফোল্ডাৰ যোগ কৰক...

en: Save Playlist to &File...
as_IN: ফাইললৈ প্লেলিষ্ট ছেভ কৰক...

en: Search
as_IN: সন্ধান কৰক

en: Waves
as_IN: ঢৌবোৰ

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
as_IN: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>VLC মিডিয়া চলোৱাৰ সহায়টোলৈ স্বাগতম</h2><h3>ডকুমেন্টেশ্বন</h3><p>আপুনি ভিডিঅ'LANৰ <a href="http://wiki.videolan.org">উইকি</a> ৱেবছাইটত VLC ডকুমেন্টেশ্বন বিচাৰি পাব পাৰে.</p><p>যদি আপুনি VLC মিডিয়া প্লেয়াৰটো নতুনকৈ ব্যৱহাৰ কৰিছে, তেন্তে অনুগ্ৰহ কৰি<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>VLC মিডিয়া প্লেয়াৰৰ পৰিচয়</em></a>টো পঢ়ক.</p><p>প্লেয়াৰটো কেনেকৈ ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে তাৰ বিষয়ে আপুনি <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>VLC মিডিয়া প্লেয়াৰৰ সৈতে ফাইলবোৰ কেনেকৈ চলায়</em></a>" ডকুমেন্টত কিছু তথ্য লাভ কৰিব.</p><p>সকলোবোৰ ছেভিং, ৰূপান্তৰ, ট্ৰেন্সকোডিং, এনকোডিং, মাক্সিং আৰু ষ্ট্ৰিমিং কাৰ্যৰ বাবে আপুনি <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">ষ্ট্ৰিমিম ডকুমেন্টেশ্বন</a>ত উপযোগী তথ্য বিচাৰি পাব.</p><p>যদি আপুনি ভাষাটোৰ বিষয়ে অজ্ঞ, তেন্তে অনুগ্ৰহ কৰি <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">জ্ঞানৰ ভেটি</a> টো আলোচনা কৰক.</p><p>মুখ্য কীবোৰ্ডৰ চমুপথবোৰ বুজিবলৈ  <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">চমুপথবোৰ</a> পৃষ্ঠাটো পঢ়ক.</p><h3>Help</h3><p>যিকোনো প্ৰশ্ন সোধাৰ আগতে, অনুগ্ৰহ কৰি নিজকে <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a> লৈ পৰামৰ্শ কৰক.</p><p>আপুনি তেতিয়া <a href="http://forum.videolan.org">ফৰামবোৰ</a>, <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">মেইল কৰা তালিকাবোৰ</a> বা আমাৰ IRC চেনেলত সহায় লাভ কৰিব (আৰু দিব) (irc.freenode.net ত <em>#videolan</em>).</p><h3>প্ৰকল্পটোত বৰঙণি দিয়ক</h3><p>আপুনি সম্প্ৰদায়টোক সহায় কৰিবলৈ, স্কিনবোৰ আৰ্হি কৰিবলৈ, ডকুমেন্টেশ্বনবোৰ অনুবাদ কৰিবলৈ, পৰীক্ষা কৰিবলৈ আৰু কোড কৰিবলৈ আপোনাৰ কিছু সময় খৰচ কৰাৰ দ্বাৰা আপুনি ভিডিঅ'LAN প্ৰকল্পটোত সহায় কৰিব পাৰে. আমাক সহায় কৰিবলৈ আপুনি লগতে পুঁজি আৰু সামগ্ৰী দিব পাৰে. আৰু নিশ্চয়, আপুনি VLC মিডিয়া প্লেয়াৰটো <b>প্ৰচলন</b> কৰিব পাৰে.</p></body></html>

en: Audio filtering failed
as_IN: অডিঅ' ফিল্টাৰিং ব্যৰ্থ হল

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
as_IN: ফিল্টাৰবোৰৰ (%u) সৰ্বাধিক সংখ্যটো পোৱা গৈছিল.

en: Disable
as_IN: অক্ষম কৰক

en: Spectrometer
as_IN: স্পেকট্ৰোমিটাৰ

en: Scope
as_IN: সুবিধা

en: Spectrum
as_IN: স্পেকট্ৰাম

en: Audio filters
as_IN: অডিঅ' ফিল্টাৰবোৰ

en: Replay gain
as_IN: লাভ কৰাটো পুনৰ চলাওক

en: Stereo audio mode
as_IN: ষ্টেৰিঅ' অডিঅ' ধৰণ

en: Dolby Surround
as_IN: ডল্বি ছাৰাউণ্ড

en: Stereo
as_IN: ষ্টেৰিঅ'

en: Left
as_IN: বাওঁফাল

en: Right
as_IN: সোঁফালে

en: Reverse stereo
as_IN: ওলোটা ষ্টেৰিঅ'

en: Headphones
as_IN: হেডফোনবোৰ

en: Automatic
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়

en: boolean
as_IN: ব্যুলীয়্যান

en: integer
as_IN: অখণ্ড

en: float
as_IN: ফ্লট

en: string
as_IN: ষ্ট্ৰিং

en: To get exhaustive help, use '-H'.
as_IN: সম্পূৰ্ণ সহায় লাভ কৰিবলৈ, '-H' ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
as_IN: ব্যৱহাৰবিধি: %s [বিকল্পবোৰ] [ষ্ট্ৰিম] ...
    নিৰ্দেশৰ শাৰীত আপুনি বিভিন্ন ষ্ট্ৰিম নিৰ্ধাৰণ কৰিব পাৰে.
    সেইবোৰ প্লেলিষ্টত শাৰীত যোগ কৰা হব.
    নিৰ্ধাৰিত প্ৰথম বস্তুটো প্ৰথমে চলোৱা হব.
    
    বিকল্পবোৰৰ-শৈলীবোৰ:
      --বিকল্প  কাৰ্যসূচীটোৰ সময়চোৱাৰ বাবে ছেট কৰা এটা সাৰ্বজনীন বিকল্প.
       -বিকল্প  সাৰ্বজনীন এটাৰ এটা অকলশৰীয়া আখৰৰ সংস্কৰণ --বিকল্প.
       :বিকল্প  এটা বিকল্প যিটো এইটোৰ আগতে ষ্ট্ৰিমটোলৈ কেৱল প্ৰত্যক্ষভাৱে প্ৰয়োগ কৰা হয়
                আৰু সেইটোৱে পূৰ্বৰ ছেটিংবোৰ অভাৰৰাইড কৰে.
    
    ষ্ট্ৰিম MRL ছিন্টেক্স:
      [[প্ৰৱেশ][/ডিমাক্স]://]URL[#[শিৰোনাম][:পাঠ][-[শিৰোনাম][:পাঠ]]]
      [:বিকল্প=মান ...]
    
      বহুতো সাৰ্বজনীন --বিকল্পবোৰ MRL নিৰ্দিষ্ট হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি :বিকল্পবোৰ.
      বিভিন্ন :বিকল্প=মান যোৰাবোৰ নিৰ্ধাৰিত কৰিব পাৰি.
    
    URL ছিন্টেক্স:
      file:///path/file              সাধাৰণ মিডিয়া ফাইল
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      স্ক্ৰীন অধিগ্ৰহণ
      dvd://[device]                 DVD ডিভাইচ
      vcd://[device]                 VCD ডিভাইচ
      cdda://[device]                অডিঅ' CD ডিভাইচ
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     এটা ষ্ট্ৰিমিং ছাৰ্ভাৰৰ দ্বাৰা পথোৱা UDP ষ্ট্ৰিম
      vlc://pause:<seconds>          এটা নিৰ্দিষ্ট সময়ৰ বাবে প্লেলিষ্টখন ৰখাই থওক
      vlc://quit                     VLC ত্যাগ কৰিবল বিশেষ বস্তু

en: Note:
as_IN: টোকা:

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
as_IN: উন্নত বিকল্পবোৰ চাবলৈ আপোনাৰ নিৰ্দেশ শাৰীত --উন্নত যোগ কৰক.

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
as_IN[0]: %u মডুলটো প্ৰদৰ্শন কৰা হোৱা নাছিল কাৰণ ইয়াৰ কেৱল উন্নত বিকল্পবোৰ আছে.
as_IN[1]: %u মডুলবোৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হোৱা নাছিল কাৰণ ইয়াৰ কেৱল উন্নত বিকল্পবোৰ আছে.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
as_IN: কোনো মিলা মডুল বিচাৰি পোৱা নগল. উপলব্ধ মডুলবোৰ তালিকা কৰিবলৈ --তালিকা বা --তালিকা-ভাৰ্বোজ ব্যৱহাৰ কৰক.

en: VLC version %s (%s)
as_IN: VLC সংস্কৰণ %s (%s)

en: Compiled by %s on %s (%s)
as_IN: %s ৰ দ্বাৰা %s (%s) ত লগলগাওক

en: Compiler: %s
as_IN: লগলগাওতা: %s

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
as_IN: 
    vlc-help.txt ফাইলত বিষয়বস্তুবোৰ জমা কৰক.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
as_IN: 
    অব্যাহত ৰাখিবলৈ উভোতা কীটো হেচক...

en: Unknown error
as_IN: অজ্ঞাত ভুল

en: Bookmark %i
as_IN: পৃষ্ঠাসংকেত %i

en: No description for this codec
as_IN: এই কোডেকটোৰ বাবে কোনো ব্যাখ্যা নাই

en: Codec not supported
as_IN: কোডেকটো সমৰ্থন নকৰে

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
as_IN: VLC য়ে "%4.4s" (%s) ফৰমেটটো ডিকোড কৰিব নোৱাৰিলে

en: Unidentified codec
as_IN: অপৰিচিত কোডেক

en: VLC could not identify the audio or video codec
as_IN: VLC য়ে অডিঅ' বা ভিডিঅ' কোডেক চিনাক্ত কৰিব নোৱাৰিলে

en: packetizer
as_IN: পেকেটাইজাৰ

en: decoder
as_IN: ডিকোডাৰ

en: Streaming / Transcoding failed
as_IN: ষ্ট্ৰিমিং / ট্ৰেন্সকোডিং ব্যৰ্থ হল

en: VLC could not open the %s module.
as_IN: VLC য়ে %s মুডলটো খুলিব নোৱাৰিল.

en: VLC could not open the decoder module.
as_IN: VLC ডিকোডাৰ মডুলটো খুলিব নোৱাৰিলে.

en: Track
as_IN: পথ

en: Program
as_IN: কাৰ্যসূচী

en: Stream %d
as_IN: ষ্ট্ৰিম %d

en: Scrambled
as_IN: সানমিহলি কৰা হল

en: Yes
as_IN: হয়

en: Closed captions %u
as_IN: %u কেপশ্বনবোৰ বন্ধ কৰা হল

en: Original ID
as_IN: প্ৰকৃত ID

en: Codec
as_IN: কোডেক

en: Language
as_IN: ভাষা

en: Description
as_IN: বিৱৰণ

en: Type
as_IN: প্ৰকাৰ

en: Channels
as_IN: চেনেলবোৰ

en: Sample rate
as_IN: নমুনাৰ হাৰ

en: Bits per sample
as_IN: নমুনাই প্ৰতি বিটবোৰ

en: Bitrate
as_IN: বিটৰ হাৰ

en: Track replay gain
as_IN: পথৰ পুনৰ চলোৱাটো লাভ কৰক

en: Album replay gain
as_IN: এলবামৰ পুনৰ চলোৱাটো লাভ কৰক

en: Frame rate
as_IN: ফ্ৰেমৰ হাৰ

en: Decoded format
as_IN: ফৰমেট ডিকোড কৰা হল

en: Undefined
as_IN: বাখ্যা নকৰা

en: Linear
as_IN: সমান্তৰাল

en: Center
as_IN: কেন্দ্ৰত

en: Pitch
as_IN: পিট্চ

en: Subtitle
as_IN: উপশিৰোনাম

en: Your input can't be opened
as_IN: আপোনাৰ ইনপুটটো খুলিব পৰা নগল

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
as_IN: VLC য়ে MRL '%s' টো খুলিবলৈ অক্ষম. পূংখানুপূংখ বিৱৰণৰ বাবে ল'গটো পৰীক্ষা কৰক.

en: Title
as_IN: শিৰোনাম

en: Artist
as_IN: শিল্পী

en: Genre
as_IN: শৈলী

en: Copyright
as_IN: প্ৰতিলিপিস্বত্ব

en: Album
as_IN: এলবাম

en: Track number
as_IN: পথ সংখ্যা

en: Rating
as_IN: ক্ৰম কৰা

en: Date
as_IN: তাৰিখ

en: Setting
as_IN: ছেট কৰিছে

en: Now Playing
as_IN: এতিয়া চলি আছে

en: Publisher
as_IN: প্ৰকাশক

en: Encoded by
as_IN: ...ৰ দ্বাৰা এনকোড কৰা হল

en: Artwork URL
as_IN: চিত্ৰকৰ্ম URL

en: Track ID
as_IN: পথ ID

en: Number of Tracks
as_IN: পথবোৰৰ সংখ্যা

en: Director
as_IN: পৰিচালক

en: Season
as_IN: কাল

en: Episode
as_IN: অধ্যায়

en: Show Name
as_IN: নাম দেখুৱাওক

en: Actors
as_IN: অভিনেতাবোৰ

en: Bookmark
as_IN: পৃষ্ঠাসংকেত

en: Programs
as_IN: কাৰ্যসূচীবোৰ

en: Chapter
as_IN: পাঠ

en: Video Track
as_IN: ভিডিঅ' পথ

en: Audio Track
as_IN: অডিঅ' পথ

en: Subtitle Track
as_IN: উপশিৰোনাম পথ

en: Next title
as_IN: পৰৱৰ্তী শিৰোনাম

en: Previous title
as_IN: আগৰ শিৰোনাম

en: Title %i%s
as_IN: শিৰোনাম %i%s

en: Chapter %i
as_IN: পাঠ %i

en: Next chapter
as_IN: পৰৱৰ্তী পাঠ

en: Previous chapter
as_IN: আগৰ পাঠ

en: Media: %s
as_IN: মিডিয়া: %s

en: Add Interface
as_IN: ইন্টাৰফেছ যোগ কৰক

en: Console
as_IN: কনছোল

en: Telnet
as_IN: টেলনেট

en: Web
as_IN: ৱেব

en: Debug logging
as_IN: ডিবাগ ল'জিং

en: Mouse Gestures
as_IN: মাউছৰ চলাচল

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
as_IN: ডিফল্ট ইন্টাৰফেছটোৰ সৈতে vlc টো চলাইছে. ইন্টাৰফেছ অবিহনে vlc ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ 'cvlc' ব্যৱহাৰ কৰক.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
as_IN: as_IN

en: Zoom
as_IN: জুম কৰক

en: 1:4 Quarter
as_IN: 1:4 এক-চতুৰ্থাংশ

en: 1:2 Half
as_IN: 1:2 আধা

en: 1:1 Original
as_IN: 1:1 প্ৰকৃত

en: 2:1 Double
as_IN: 2:1 দ্বিগুণ

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
as_IN: এইবোৰ বিকল্পই আপোনাক VLC ৰ দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰা ইন্টাৰফেছবোৰ ৰূপৰেখা কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে. আপুনি মুখ্য মুখ্য ইন্টাৰফেছ, অতিৰিক্ত ইন্টাৰফেছ মডুলবোৰ নিৰ্বাচন কৰিব পাৰে আৰু বিভিন্ন সম্পৰ্কীয় বিকল্পবোৰ বাখ্যা কৰিব পাৰে.

en: Interface module
as_IN: ইন্টাৰফেছ মডুল

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
as_IN: এইটো হল VLC য়ে ব্যৱহাৰ কৰা মুখ্য ইন্টাৰফেছ. উপলব্ধ শ্ৰেষ্ঠ  মডুলটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে নিৰ্বাচন কৰিবলৈ ডিফল্ট আচৰণটো.

en: Extra interface modules
as_IN: অতিৰিক্ত ইন্টাৰফেছ মডুলবোৰ

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
as_IN: VLC ৰ বাবে আপুনি "additional interfaces" নিৰ্বাচন কৰিব পাৰে. ডিফল্ট ইন্টাৰফেছটোৰ লগতে সেইবোৰ পটভূমিত আৰম্ভ কৰা হব. ইন্টাৰফেছ মডুলবোৰৰ কলনৰ দ্বাৰা পৃথকীকৰণ তালিকা এখন ব্যৱহাৰ কৰক. (সাধাৰণ মানবোৰ হল "rc" (দূৰৈৰ পৰা নিয়ন্ত্ৰণ), "http", "gestures" ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
as_IN: VLC ৰ বাবে আপুনি নিয়ন্ত্ৰণ ইন্টাৰফেছবোৰ নিৰ্বাচন কৰিব পাৰে.

en: Verbosity (0,1,2)
as_IN: ভাৰ্বোছিটি (0,1,2)

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
as_IN: এইটো হল ভাৰ্বোছিটি স্তৰ (0=কেৱল ভুলবোৰ আৰু মানবিশিষ্ট বাৰ্তাবোৰ, 1=সতৰ্কীকৰণবোৰ, 2=ডিবাগ).

en: Default stream
as_IN: ডিফল্ট ষ্ট্ৰিম

en: This stream will always be opened at VLC startup.
as_IN: VLC ৰ আৰম্ভণিত এই ষ্ট্ৰিমটো সদায় খোলা হব.

en: Color messages
as_IN: ৰঙীণ বাৰ্তাবোৰ

en: Show advanced options
as_IN: উন্নত বিকল্পবোৰ দেখুৱাওক

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
as_IN: যেতিয়া এইটো সক্ষম কৰা হয়, পছন্দবোৰ আৰু/বা ইন্টাৰফেছবোৰে উপলব্ধ বিকল্পবোৰ দেখুৱাব, অধিকাংশ ব্যৱহাৰকৰ্তাই কেতিয়াও স্পৰ্শ নকৰাবোৰকে ধৰি.

en: Interface interaction
as_IN: ইন্টাৰফেছৰ বিনিময়

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
as_IN: যেতিয়া এইটো সক্ষম কৰা হয়, ইন্টাৰফেছটোৱে প্ৰতিবাৰতে কিছুমান ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ইনপুট দাবী কৰা সংলাপ বাকচ এটা দেখুৱাব.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
as_IN: এইবোৰ বিকল্পই আপোনাক অডিঅ' উপছিষ্টেমটোৰ আচৰণ সলনি কৰিবলৈ আৰু অডিঅ' ফিল্টাৰবোৰ যোগ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে যিটো পিছৰ প্ৰক্ৰিয়াৰ বা দৃশ্যৰ প্ৰভাৱবোৰৰ (স্পেকট্ৰামৰ বিশ্লেষক, ইত্যাদি) বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি. এই ফিল্টাৰবোৰ ইয়াত সক্ষম কৰক, আৰু "audio filters" মডুল খণ্ডত ৰূপৰেখা কৰক.

en: Audio output module
as_IN: অডিঅ' আউটপুট মডুল

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
as_IN: এইটো হল VLC য়ে ব্যৱহাৰ কৰা অডিঅ' আউটপুট পদ্ধতি. ডিফল্ট আচৰণটো হল উপলব্ধ শ্ৰেষ্ঠ পদ্ধতিটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে নিৰ্বাচন কৰিবলৈ.

en: Enable audio
as_IN: অডিঅ' সক্ষম

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
as_IN: অডিঅ' আউটপুটটো আপুনি সম্পূৰ্ণভাৱে অক্ষম কৰিব পাৰে. অডিঅ' ডিকোডিং স্তৰটো সংগটিত নহব, এইদৰে কিছুমান প্ৰক্ৰিয়া কৰা শক্তি ৰাহি হব.

en: Game
as_IN: খেল

en: Audio gain
as_IN: অডিঅ' লাভ

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
as_IN: আউটপুট কৰা অডিঅ'লৈ এই সমান্তৰাল লাভটো প্ৰয়োগ কৰা হব.

en: Audio output volume step
as_IN: অডিঅ' আউটপুট প্ৰসাৰৰ স্তৰ

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
as_IN: এই বিকল্পটো ব্যৱহাৰ কৰি প্ৰসাৰৰ স্তৰ আকাৰটো মিলাব পাৰি.

en: Remember the audio volume
as_IN: অডিঅ' প্ৰসাৰ মনত পেলাওক

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
as_IN: প্ৰসাৰটো ৰেকৰ্ড কৰিব পাৰি আৰু পৰৱৰ্তী সময়ত VLC টো ব্যৱহাৰ কৰোতে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পুনৰ জমা কৰিব পাৰি.

en: Audio desynchronization compensation
as_IN: অডিঅ' ডিছিনক্ৰনাইজেশ্বন ক্ষতিপূৰণ

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
as_IN: এইটোৱে অডিঅ' আউটপুটোত বিলম্ব কৰে. বিলম্বটো মিলিছেকেণ্ডত উল্লেখ কৰাটো অপৰিহাৰ্য. এইটো উপযোগী হব পাৰে যদি আপুনি ভিডিঅ' আৰু অডিঅ'টোৰ মাজত অন্তৰাল এটা দেখা পায়.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
as_IN: অডিঅ' পুনৰ নমুনা কৰিবৰ বাবে কোনটো প্লাগইন ব্যৱহাৰ কৰা হব এইটোৱে নিৰ্বাচন কৰে.

en: Force detection of Dolby Surround
as_IN: ডল্বি ছাৰাউণ্ড জোৰকৈ চিনাক্তকৰণ

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
as_IN: এইটো ব্যৱহাৰ কৰক যেতিয়া আপোনাৰ ষ্ট্ৰিমটো ডল্বি ছাৰাউণ্ডৰ সৈতে এনকোড কৰা হৈছে (বা নহয়) কিন্তু সেইটো হিচাপে চিনাক্ত কৰিবলৈ ব্যৰ্থ বুলি আপুনি জ্ঞাত. তাৰোপৰি ষ্ট্ৰিমটো ডল্বি ছাৰাউণ্ডৰ সৈতে প্ৰকৃততে এনকোড কৰা নহয়, এই বিকল্পটো আৰম্ভ কৰাটোৱে আপোনাৰ অভিজ্ঞতা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে, বিশেষকৈ যেতিয়া হেডফোন চেনেল মিক্সাৰটোৰ সৈতে মিশ্ৰণ কৰে.

en: Auto
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়

en: On
as_IN: আৰম্ভ

en: Off
as_IN: বন্ধ

en: Stereo audio output mode
as_IN: ষ্টেৰিঅ' অডিঅ' আউটপুট ধৰণ

en: Unset
as_IN: ছেট কৰা নাই

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
as_IN: শব্দ অনুবাদটো সলনি কৰিবলৈ এইটোৱে অডিঅ' পূৰ্বৰ প্ৰক্ৰিয়া কৰা ফিল্টাৰবোৰ যোগ কৰে.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
as_IN: এইটোৱে দৃশ্যৰ মডুলবোৰ যোগ কৰে (স্পেকট্ৰাম বিশ্লেষক, ইত্যাদি.).

en: Replay gain mode
as_IN: পুনৰ চলোৱা লাভৰ ধৰণ

en: Select the replay gain mode
as_IN: পুনৰ চলোৱা লাভৰ ধৰণটো নিৰ্বাচন কৰক

en: Replay preamp
as_IN: প্ৰিএমপ্লিফায়াৰ পুনৰ চলাওক

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
as_IN: এইটোৱে পুনৰ চলোৱা লাভৰ তথ্যৰ সৈতে ষ্ট্ৰিমৰ বাবে ডিফল্ট লক্ষ্য স্তৰ (89 dB) সলনি কৰিবলৈ আপোনাক অনুমতি দিয়ে

en: Default replay gain
as_IN: ডিফল্ট পুনৰ চলোৱা লাভ

en: This is the gain used for stream without replay gain information
as_IN: পুনৰ চলোৱা লাভৰ তথ্য অবিহনে ষ্ট্ৰিমৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা লাভটো

en: Peak protection
as_IN: শীৰ্ষ নিৰাপত্তা

en: Protect against sound clipping
as_IN: ধ্বনি ক্লিপিংৰ বিৰুদ্ধে সুৰক্ষা দিয়ক

en: Enable time stretching audio
as_IN: সময় ষ্ট্ৰেছ কৰা অডিঅ' সক্ষম কৰক

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
as_IN: অডিঅ' পিট্চটোত প্ৰভাৱ নকৰাকৈ উচ্চ বা নিম্ন গতিত অডিঅ' চলাবলৈ এইটোৱে অনুমতি দিয়ে

en: None
as_IN: নাই

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
as_IN: এইবোৰ বিকল্পই আপোনাক ভিডিঅ' আউটপুট উপপ্ৰণালীৰ আচৰণটো সলনি কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে. উদাহৰণস্বৰূপে আপুনি ভিডিঅ' ফিল্টাৰবোৰ সক্ষম কৰিব পাৰে (ডিইন্টাৰলেছিং, ছবি মিলোৱা, ইত্যাদি). এই ফিল্টাৰবোৰ ইয়াত সক্ষম কৰক আৰু সেইবোৰক "video filters" মডুলবোৰৰ খণ্ডত ৰূপৰেখা কৰক. আপুনি লগতে বহুতো বিভিন্ন ভিডিঅ' বিকল্পবোৰ ছেট কৰিব পাৰে.

en: Video output module
as_IN: ভিডিঅ' আউটপুট মডুল

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
as_IN: এইটো হল VLC য়ে ব্যৱহাৰ কৰা ভিডিঅ' আউটপুট পদ্ধতি. উপলব্ধ শ্ৰেষ্ঠ পদ্ধতিটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে নিৰ্বাচন কৰিবলৈ ডিফল্ট আচৰণটো.

en: Enable video
as_IN: ভিডিঅ' সক্ষম কৰক

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
as_IN: ভিডিঅ' আউটপুটটো আপুনি সম্পূৰ্ণভাৱে অক্ষম কৰিব পাৰে. ভিডিঅ' ডিকোডিং স্তৰটো সংগটিত নহব, এইদৰে কিছুমান প্ৰক্ৰিয়া শক্তি ছেভ হব.

en: Video width
as_IN: ভিডিঅ'ৰ প্ৰস্থ

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
as_IN: আপুনি ভিডিঅ' প্ৰস্থটো আৰোপ কৰিব পাৰে. ডিফল্ট হিচাপে (-1) VLC য়ে ভিডিঅ' বৈশিষ্ট্যবোৰলৈ এডাপ্ট কৰিব.

en: Video height
as_IN: ভিডিঅ'ৰ উচ্চতা

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
as_IN: আপুনি ভিডিঅ' উচ্চতাটো আৰোপ কৰিব পাৰে. ডিফল্ট হিচাপে (-1) VLC য়ে ভিডিঅ' বৈশিষ্ট্যবোৰলৈ এডাপ্ট কৰিব.

en: Video X coordinate
as_IN: ভিডিঅ' X স্থানাংক

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
as_IN: আপুনি ভিডিঅ' উইণ্ডোৰ ওপৰৰ বাওঁ চুকত স্থানটো আৰোপ কৰিব পাৰে (X স্থানাংক).

en: Video Y coordinate
as_IN: ভিডিঅ' Y স্থানাংক

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
as_IN: আপুনি ভিডিঅ' উইণ্ডোৰ ওপৰৰ বাওঁ চুকত স্থানটো আৰোপ কৰিব পাৰে (Y স্থানাংক).

en: Video title
as_IN: ভিডিঅ' শিৰোনাম

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
as_IN: ভিডিঅ' উইণ্ডোৰ বাবে শিৰোনামৰ ব্যৱস্থা কৰক (ভিডিঅ' উইণ্ডোখন ইন্টাৰফেছত সংলগ্ন নকৰাৰ ক্ষেত্ৰত).

en: Video alignment
as_IN: ভিডিঅ' শাৰীকৰাটো

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
as_IN: ইয়াৰ উইণ্ডোৰ ভিতৰত ভিডিঅ'টোৰ শাৰীকৰাটো আৰোপ কৰক. ডিফল্ট হিচাপে (0) এইটো কেন্দ্ৰীয় কৰা হব (0=কেন্দ্ৰ, 1=বাওঁফাল, 2=সোঁফাল, 4=ওপৰ, 8=তল, আপুনি লগতে এই মানবোৰৰ মিশ্ৰণবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে, 6=4+2 য়ে ওপৰৰ-সোঁফাল বুজোৱাৰ দৰে).

en: Top
as_IN: ওপৰলৈ

en: Bottom
as_IN: তললৈ

en: Top-Left
as_IN: ওপৰ-বাওঁফাল

en: Top-Right
as_IN: ওপৰ-সোঁফাল

en: Bottom-Left
as_IN: তল-বাওঁফাল

en: Bottom-Right
as_IN: তল-সোঁফাল

en: Zoom video
as_IN: ভিডিঅ' জুম কৰক

en: You can zoom the video by the specified factor.
as_IN: নিৰ্ধাৰিত কাৰকটোৰ দ্বাৰা আপুনি ভিডিঅ'টো জুম কৰিব পাৰে.

en: Grayscale video output
as_IN: গ্ৰেস্কেল ভিডিঅ' আউটপুট

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
as_IN: গ্ৰেস্কেলত আউটপুট ভিডিঅ'. যিহেতু ৰংৰ তথ্যটো ডিকোড কৰা নহয়, এইটোৱে কিছুমান প্ৰক্ৰিয়া কৰা শক্তি ছেভ কৰিব পাৰে.

en: Embedded video
as_IN: ভিডিঅ' সংলগ্ন কৰা হল

en: Embed the video output in the main interface.
as_IN: মুখ্য ইন্টাৰফেছত ভিডিঅ' আউটপুটটো সংলগ্ন কৰক.

en: Fullscreen video output
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্যৰ ভিডিঅ' আউটপুট

en: Start video in fullscreen mode
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্যৰ ধৰণত ভিডিঅ' আৰম্ভ কৰক

en: Always on top
as_IN: সদায় ওপৰত

en: Always place the video window on top of other windows.
as_IN: ভিডিঅ' উইণ্ডোখন সদায় আন উইণ্ডোবোৰৰ ওপৰত ৰাখক.

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
as_IN: ৱালপেপাৰৰ ধৰণটোৱে আপোনাক ডেস্কটপৰ পটভূমিৰ দৰে ভিডিঅ'টো প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Show media title on video
as_IN: ভিডিঅ'ত মিডিয়া শিৰোনাম দেখুৱাওক

en: Display the title of the video on top of the movie.
as_IN: চলচিত্ৰৰ ওপৰত ভিডিঅ'ৰ শিৰোনামটো প্ৰদৰ্শন কৰক.

en: Show video title for x milliseconds
as_IN: x মিলিছেকেণ্ডৰ বাবে ভিডিঅ' শিৰোনাম দেখুৱাওক

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
as_IN: n মিলিছেকেণ্ডৰ বাবে ভিডিঅ' শিৰোনাম দেখুৱাওক, ডিফল্টটো হল 5000 ms (5 ছেকেণ্ড)

en: Position of video title
as_IN: ভিডিঅ' শিৰোনামৰ স্থান

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
as_IN: ভিডিঅ'ত ঠাইটো যত শিৰোনামটো প্ৰদৰ্শন কৰা হব (ডিফল্ট তলৰ কেন্দ্ৰত).

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
as_IN: x মিলিছেকেণ্ডৰ পিছত কাৰ্ছোৰ আৰু সম্পূৰ্ণ দৃশ্য নিয়ন্ত্ৰক লুকুৱাওক.

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
as_IN: n মিলিছেকেণ্ডৰ পিছত মাউছ কাৰ্ছোৰ আৰু সম্পূৰ্ণ দৃশ্য নিয়ন্ত্ৰক লুকুৱাওক.

en: Deinterlace
as_IN: ডিইন্টাৰলেচ

en: Deinterlace mode
as_IN: ডিইন্টাৰলেচ ধৰণ

en: Deinterlace method to use for video processing.
as_IN: ভিডিঅ' প্ৰক্ৰিয়াৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডিইন্টাৰলেছ পদ্ধতি.

en: Discard
as_IN: বাতিল কৰক

en: Blend
as_IN: ব্লেণ্ড

en: Mean
as_IN: মধ্যক

en: Bob
as_IN: ব'ব

en: Phosphor
as_IN: ফছফোৰ

en: Film NTSC (IVTC)
as_IN: ফিল্ম NTSC (IVTC)

en: Disable screensaver
as_IN: স্ক্ৰীনছেভাৰ অক্ষম কৰক

en: Disable the screensaver during video playback.
as_IN: ভিডিঅ' প্লেবেকৰ সময়ত স্ক্ৰীনছেভাৰটো অক্ষম কৰক.

en: Inhibit the power management daemon during playback
as_IN: প্লেবেকৰ সময়ত শক্তি পৰিচালনা কৰা ডেমনটো নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
as_IN: প্লেবেকৰ সময়ত শক্তি পৰিচালনা কৰা ডেমনটো নিয়ন্ত্ৰণ কৰে, নিষ্ক্ৰিয়তাৰ বাবে কম্পিউটাৰ নিলম্বন কৰাটো আওকাণ কৰিবলৈ.

en: Window decorations
as_IN: উইণ্ডোৰ সজ্জাবোৰ

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
as_IN: VLC য়ে উইণ্ডো কেপশ্বন, ফ্ৰেমবোৰ, ইত্যাদি তৈয়াৰ কৰাটো আওকাণ কৰিব পাৰে... ভিডিঅ'ৰ চাৰিওফালে, "minimal" উইণ্ডো এখন দি.

en: Video splitter module
as_IN: ভিডিঅ' স্প্লিটাৰ মডুল

en: This adds video splitters like clone or wall
as_IN: এইটোৱে ক্লন বা ৱালৰ দৰে ভিডিঅ' স্প্লিটাৰবোৰ যোগ কৰে

en: Video filter module
as_IN: ভিডিঅ' ফিল্টাৰ মডুল

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
as_IN: এইটোৱে ছবিৰ মানদণ্ডটো বৃদ্ধি কৰিবলৈ পিছত প্ৰক্ৰিয়া কৰা ফিল্টাৰবোৰ যোগ কৰে, উদাহৰণস্বৰূপে ভিডিঅ'টো বৰ্গীকৰণ বা ইন্টাৰলেচিং নকৰা.

en: Video snapshot directory (or filename)
as_IN: ভিডিঅ' স্নেপশ্বট নিৰ্দেশকা (বা ফাইলৰ নাম)

en: Directory where the video snapshots will be stored.
as_IN: নিৰ্দেশিকা যত ভিডিঅ' স্নেপশ্বটবোৰ জমা কৰা হব.

en: Video snapshot file prefix
as_IN: ভিডিঅ' স্নেপশ্বট ফাইল উপসৰ্গ

en: Video snapshot format
as_IN: ভিডিঅ' স্নেপশ্বট ফাইল ফৰমেট

en: Image format which will be used to store the video snapshots
as_IN: ছবিৰ ফৰমেট যিটো ভিডিঅ' স্নেপশ্বটবোৰ জমা কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হব

en: Display video snapshot preview
as_IN: ভিডিঅ' স্নেপশ্বট প্ৰস্থ পূৰ্বদৃশ্য প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
as_IN: স্ক্ৰীনৰ ওপৰৰ-বাওঁফালৰ চুকটোত স্নেপশ্বটৰ পূৰ্বদৃশ্যটো প্ৰদৰ্শন কৰক.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
as_IN: টাইমষ্টেম্পবোৰৰ পৰিৱৰ্তে ক্ৰমিক সংখ্যাবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
as_IN: স্নেপশ্বট সংখ্যাৰ বাবে টাইমষ্টেম্পবোৰৰ পৰিৱৰ্তে ক্ৰমিক সংখ্যাবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Video snapshot width
as_IN: ভিডিঅ' স্নেপশ্বট প্ৰস্থ

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
as_IN: আপুনি ভিডিঅ' স্নেপশ্বটটোৰ প্ৰস্থটো আৰোপ কৰিব পাৰে. ডিফল্ট হিচাপে এইটোৱে প্ৰকৃত প্ৰস্থটো ধৰি ৰাখিব (-1). 0 ব্যৱহাৰ কৰাটোৱে দৃষ্টিকোণ অনুপাতটো ৰাখিবলৈ প্ৰস্থটো জুখিব.

en: Video snapshot height
as_IN: ভিডিঅ' স্নেপশ্বট উচ্চতা

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
as_IN: আপুনি ভিডিঅ' স্নেপশ্বটটোৰ উচ্চতাটো আৰোপ কৰিব পাৰে. ডিফল্ট হিচাপে এইটোৱে প্ৰকৃত উচ্চতাটো ধৰি ৰাখিব (-1). 0 ব্যৱহাৰ কৰাটোৱে দৃষ্টিকোণ অনুপাতটো ৰাখিবলৈ উচ্চতাটো জুখিব.

en: Video cropping
as_IN: ভিডিঅ' ক্ৰোপ কৰিছে

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
as_IN: এইটোৱে উত্স ভিডিঅ'টোৰ ক্ৰোপ কৰাটো জোৰ কৰে. গ্ৰহণ কৰা ফৰমেটবোৰ হল x:y (4:3, 16:9, ইত্যাদি) সাৰ্বজনীন ছবিৰ দৃষ্টিকোণটো প্ৰকাশ কৰি.

en: Source aspect ratio
as_IN: উত্স দৃষ্টিকোণ অনুপাত

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
as_IN: এইটোৱে উত্সৰ দৃষ্টিকোণ অনুপাতটো জোৰ কৰে. উদাহৰণস্বৰূপে, কিছুমান DVD য়ে 16:9 বুলি দাবী কৰে যদিও সেইবোৰ প্ৰকৃততে 4:3. এইটো লগতে VLC ৰ বাবে এটা ইংগিতৰ দৰে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি যেতিয়া চলচিত্ৰ এখনৰ দৃষ্টিকোণ অনুপাতৰ তথ্য নাথাকে. গ্ৰহণ কৰা ফৰমেটবোৰ হল x:y (4:3, 16:9, ইত্যাদি) সাৰ্বজনীন ছবিৰ দৃষ্টিকোণটো প্ৰকাশ কৰি, বা এটা ফ্লট মান (1.25, 1.3333, ইত্যাদি) পিক্সেল স্কয়াৰনেছ প্ৰকাশ কৰি.

en: Video Auto Scaling
as_IN: ভিডিঅ' স্বয়ংক্ৰিয় জোখা

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
as_IN: দিয়া উইণ্ডো বা সম্পূৰ্ণদৃশ্য এখনত খাপ খুৱাবলৈ ভিডিঅ' জোখক.

en: Video scaling factor
as_IN: ভিডিঅ' জোখা কাৰক

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
as_IN: যেতিয়া স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে জোখাটো অক্ষম হয় তেতিয়া জোখাৰ কাৰক ব্যৱহাৰ কৰা হয়.
    ডিফল্ট মানটো হল 1.0 (প্ৰকৃত ভিডিঅ' আকাৰ).

en: Custom crop ratios list
as_IN: ক্ৰোপ অনুপাতবোৰৰ তালিকা ব্যৱস্থা কৰক

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
as_IN: ক্ৰোপ অনুপাতবোৰৰ ক'মাৰ দ্বাৰা পৃথকীকৃত তালিকা যিটো ইন্টাৰফেছৰ ক্ৰোপ অনুপাতবোৰৰ তালিকাত যোগ কৰা হব.

en: Custom aspect ratios list
as_IN: দৃষ্টিকোণ অনুপাতবোৰৰ তালিকা ব্যৱস্থা কৰক

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
as_IN: দৃষ্টিকোণ অনুপাতবোৰৰ ক'মাৰ দ্বাৰা পৃথকীকৃত তালিকা যিটো ইন্টাৰফেছৰ দৃষ্টিকোণ অনুপাত তালিকাত যোগ কৰা হব.

en: Fix HDTV height
as_IN: HDTV উচ্চতা নিৰ্দিষ্ট কৰক

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
as_IN: এইটোৱে HDTV-1080 ভিডিঅ' ফৰমেটৰ উপযুক্ত পৰিচালনাৰ অনুমতি দিয়ে যদিও নষ্ট হোৱা এনকোডাৰে অশুদ্ধকৈ 1088 শাৰীৰ উচ্চতালৈ ছেট কৰে. আপুনি কেৱল এই বিকল্পটো অক্ষম কৰিব পাৰিব যদি আপোনাৰ ভিডিঅ'টোৰ 1088 শাৰীবোৰ দাবী কৰা অমানবিশিষ্ট ফৰমেট এটা আছে.

en: Monitor pixel aspect ratio
as_IN: মনিটৰ পিক্সেল দৃষ্টিকোণ অনুপাত

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
as_IN: এইটোৱে মনিটৰ দৃষ্টিকোণ অনুপাতটো জোৰ কৰে. অধিকাংশ মনিটৰৰ বৰ্গাকৃতিৰ পিক্সেলবোৰ আছে (1:1). যদি আপোনাৰ এখন 16:9 স্ক্ৰীন আছে, তেন্তে আপুনি সমানুপাতবোৰ ৰাখিবলৈ এইখন 4:3 লৈ সলনি কৰিবলগীয়া হব পাৰে.

en: Skip frames
as_IN: ফ্ৰেমবোৰ এৰি যাওক

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
as_IN: MPEG2 ষ্ট্ৰিমত ফ্ৰেমড্ৰপিং সক্ষম কৰে. আপোনাৰ কম্পিউটাৰটো অধিক শক্তিশালী নহলে ফ্ৰেমড্ৰপিংৰ উদ্ভৱ হয়

en: Drop late frames
as_IN: পলমকৈ অহা ফ্ৰেমবোৰ ড্ৰপ কৰক

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
as_IN: এইটোৱে পলমকৈ অহা ফ্ৰেমবোৰ ড্ৰপ কৰে (সিহঁতৰ উদ্দেশ্যপ্ৰণোদিত প্ৰদৰ্শন তাৰিখৰ পিছত ভিডিঅ' আউটপুটটোলৈ যাওক).

en: Quiet synchro
as_IN: শান্ত ছিনক্ৰনাইজেশ্বন

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
as_IN: এইটোৱে ভিডিঅ' আউটপুট ছিনক্ৰনাইজেশ্বন কাৰিকৰীটোৰ পৰা ডিবাগ আউটপুটৰ সৈতে বাৰ্তা ল'গটো ফ্লাডকৰাটো আওকাণ কৰে.

en: Key press events
as_IN: কী প্ৰেছ কৰা ঘটনাবোৰ

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
as_IN: এইটোৱে (সংলগ্ন নকৰা) ভিডিঅ' উইণ্ডোটোৰ পৰা VLC হটকীবোৰ সক্ষম কৰে.

en: Mouse events
as_IN: মাউছ ঘটনাবোৰ

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
as_IN: এইটোৱে ভিডিঅ'বোৰত মাউছ ক্লিকবোৰ পৰিচালনা কৰাটো সক্ষম কৰে.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
as_IN: এইবোৰ বিকল্পই DVD বা VCD ডিভাইচ, নেটৱৰ্ক ইন্টাৰফেছ ছেটিংবোৰ বা উপশিৰোনাম চেনেলৰ দৰে ইনপুট ছিষ্টেমটোৰ আচৰণটো সলনি কৰিবলৈ আপোনাক অনুমতি দিয়ে.

en: File caching (ms)
as_IN: ফাইল কেশ্বিং (ms)

en: Caching value for local files, in milliseconds.
as_IN: মিলিছেকেণ্ডত স্থানীয় ফাইলবোৰৰ বাবে মান কেশ্ব কৰিছে.

en: Live capture caching (ms)
as_IN: পোনপটীয়া অধিগ্ৰহণৰ কেশ্বিং (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
as_IN: মিলিছেকেণ্ডত কেমেৰাবোৰ আৰু মাইক্ৰফোনবোৰৰ বাবে মান কেশ্ব কৰিছে.

en: Disc caching (ms)
as_IN: ডিস্ক কেশ্বিং (ms)

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
as_IN: মিলিছেকেণ্ডত অপ্টিকেল মিডিয়াৰ বাবে মান কেশ্ব কৰিছে.

en: Network caching (ms)
as_IN: নেটৱৰ্ক কেশ্বিং (ms)

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
as_IN: মিলিছেকেণ্ডত নেটৱৰ্ক সম্পদবোৰৰ বাবে মান কেশ্ব কৰিছে.

en: Clock reference average counter
as_IN: ঘড়ী প্ৰসংগৰ গড় গণনাকাৰী

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
as_IN: PVR ইনপুটটো ব্যৱহাৰ কৰে (বা এটা বৰ অনিয়মিত উত্স), আপুনি এইটো 10000 লৈ ছেট কৰা উচিত.

en: Clock synchronisation
as_IN: ঘড়ীৰ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
as_IN: ৰিয়েল-টাইম উত্সবোৰৰ বাবে ইনপুট ঘড়ী ছিনক্ৰনাইজেশ্বনটো অক্ষম কৰাটো সম্ভৱ. এইটো ব্যৱহাৰ কৰক যদি আপুনি নেটৱৰ্ক ষ্ট্ৰিমবোৰৰ জাৰ্কী প্লেবেক অনুভৱ কৰে.

en: Clock jitter
as_IN: ঘড়ী জিটাৰ

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
as_IN: এইটোৱে সৰ্বাধিক ইনপুট বিলম্ব জিটাৰটো বাখ্যা কৰে যিটো ছিনক্ৰনাইজেশ্বন এলগোৰিথমবোৰে ক্ষতিপূৰণ দিবলৈ চেষ্টা কৰা উচিত (মিলিছেকেণ্ডত).

en: Network synchronisation
as_IN: নেটৱৰ্ক ছিক্ৰনাইজেশ্বন

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
as_IN: এইটোৱে ছাৰ্ভাৰ আৰু গ্ৰাহকবোৰৰ বাবে  আপোনাক ঘড়ীবোৰ দূৰৱৰ্তীভাৱে ছিনক্ৰনাইজ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে. পূংখানুপূংখ ছেটিংবোৰ উন্নত / নেটৱৰ্ক ছিনক্ৰনাইজেশ্বনত উপলব্ধ.

en: Default
as_IN: ডিফল্ট কৰক

en: Enable
as_IN: সক্ষম কৰক

en: MTU of the network interface
as_IN: নেটৱৰ্ক ইন্টাৰফেছৰ MTU

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
as_IN: এইটো হল সৰ্বাধিক আবেদন-স্তৰৰ পেকেট আকাৰ যিটো নেটৱৰ্কটোত প্ৰেৰণ কৰিব পাৰি (বাইটত).

en: Hop limit (TTL)
as_IN: হপৰ সীমা (TTL)

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
as_IN: এইটো হল ষ্ট্ৰিম (-1 = ডিফল্ট হিচাপে তৈয়াৰী অপাৰেটিং ছিষ্টেম ব্যৱহাৰ কৰক) আউটপুটটোৰ দ্বাৰা পথোৱা মাল্টিকাষ্ট পেকেটবোৰৰ হপৰ সীমা (লগতে "Time-To-Live" বা TTL হিচাপে জনাজাত).

en: Multicast output interface
as_IN: মাল্টিকাষ্ট আউটপুট ইন্টাৰফেছ

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
as_IN: ডিফল্ট মাল্টিকাষ্ট ইন্টাৰফেছ. এইটোৱে ৰাউটিং তালিকাটো অভাৰৰাইড কৰে.

en: DiffServ Code Point
as_IN: ভাগ কৰা ছাৰ্ভাৰবোৰৰ কোড বিন্দু

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
as_IN: বাহিৰলৈ যোৱা UDP ষ্ট্ৰিমবোৰৰ বাবে ভাগ কৰা ছাৰ্ভাৰবোৰৰ কোড বিন্দু (বা সেৱাৰ IPv4 প্ৰকাৰ, বা IPv6 ট্ৰেফিক শ্ৰেণী). এইটো সেৱাৰ নেটৱৰ্ক মানদণ্ডৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
as_IN: ইয়াৰ সেৱা ID টো প্ৰদানৰ দ্বাৰা নিৰ্বাচন কৰিবলৈ কাৰ্যসূচীটো পছন্দ কৰক. কেৱল এই বিকল্পটো ব্যৱহাৰ কৰক যদি আপুনি বিভিন্ন-কাৰ্যসূচীৰ ষ্ট্ৰিম এটা পঢ়িব বিচাৰে (উদাহৰণস্বৰূপে DVB ষ্ট্ৰিমবোৰ).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
as_IN: সেৱা IDবোৰৰ (SIDবোৰ) ক'মা-পৃথকীকৃত তালিকা এখন প্ৰদানৰ দ্বাৰা নিৰ্বাচন কৰিবলৈ কাৰ্যসূচীটো পছন্দ কৰক. কেৱল এই বিকল্পটো ব্যৱহাৰ কৰক যদি আপুনি বিভিন্ন-কাৰ্যসূচীৰ ষ্ট্ৰিম এটা পঢ়িব বিচাৰে (উদাহৰণস্বৰূপে DVB ষ্ট্ৰিমবোৰ).

en: Audio track
as_IN: অডিঅ' পথ

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অডিঅ' পথৰ ষ্ট্ৰিম সংখ্যা (0 ৰ পৰা n লৈ).

en: Subtitle track
as_IN: উপশিৰোনাম পথ

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ উপশিৰোনাম পথৰ ষ্ট্ৰিম সংখ্যা (0 ৰ পৰা n লৈ).

en: Audio language
as_IN: অডিঅ' ভাষা

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
as_IN: আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বিচৰা অডিঅ' পথটোৰ ভাষা (কমা পৃথকীকৃত, দুটা বা তিনিটা আখৰৰ দেশীয় কোড, অন্য এটাত ভাষাত পৰাটো আওকাণ কৰিবলৈ আপুনি 'নাই' ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে).

en: Subtitle language
as_IN: উপশিৰোনামৰ ভাষা

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
as_IN: আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বিচৰা উপশিৰোনাম পথটোৰ ভাষা (কমা পৃথকীকৃত, দুটা বা তিনিটা আখৰৰ দেশীয় কোড, পিছলৈ পৰাটোৰ দৰে আপুনি 'যিকোনো' ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে).

en: Menu language
as_IN: তালিকাৰ ভাষা

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
as_IN: আপুনি DVD/ব্লুৰে ৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰিব বিচৰা তালিকাবোৰৰ ভাষা (কমা পৃথকীকৃত, দুটা বা তিনিটা আখৰৰ দেশীয় কোড, পিছলৈ পৰাটোৰ দৰে আপুনি 'যিকোনো' ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে).

en: Audio track ID
as_IN: অডিঅ' পথ ID

en: Stream ID of the audio track to use.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অডিঅ' পথটোৰ ষ্ট্ৰিম ID.

en: Subtitle track ID
as_IN: উপশিৰোনাম পথ ID

en: Stream ID of the subtitle track to use.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ উপশিৰোনাম পথটোৰ ষ্ট্ৰিম ID.

en: Preferred video resolution
as_IN: পছন্দ কৰা ভিডিঅ' বিশ্লেষণ

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
as_IN: যেতিয়া বিভিন্ন ভিডিঅ' ফৰমেটবোৰ উপলব্ধ, তেতিয়া এটা নিৰ্বাচন কৰক যাৰ বিশ্লেষণটো এই ছেটিংটোৰ আটাইতকৈ ওচৰত (কিন্তু তাতকৈ ডাঙৰ নহয়) থাকে, শাৰীবোৰৰ সংখ্যাত. এই বিকল্পটো ব্যৱহাৰ কৰক যদি উচ্চ বিশ্লেষণবোৰ চলাবলৈ আপোনাৰ যথেষ্ট CPU শক্তি বা নেটৱৰ্ক বেণ্ডউইড নাই.

en: Best available
as_IN: শ্ৰেষ্ঠ উপলব্ধ

en: Full HD (1080p)
as_IN: সম্পূৰ্ণ HD (1080p)

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
as_IN: মানবিশিষ্ট স্পষ্টতা (576 বা 480 শাৰী)

en: Low Definition (360 lines)
as_IN: নিম্ন স্পষ্টতা (360 শাৰী)

en: Very Low Definition (240 lines)
as_IN: অতি নিম্ন স্পষ্টতা (240 শাৰী)

en: Input repetitions
as_IN: ইনপুট পুনৰাবৃত্তিবোৰ

en: Number of time the same input will be repeated
as_IN: বহুবাৰ একেটা ইনপুট পুনৰাবৃত্তি কৰা হব

en: Start time
as_IN: আৰম্ভৰ সময়

en: The stream will start at this position (in seconds).
as_IN: এই স্থানটোত ষ্ট্ৰিমটো আৰম্ভ হব (ছেকেণ্ডত).

en: Stop time
as_IN: বন্ধৰ সময়

en: The stream will stop at this position (in seconds).
as_IN: এই স্থানটোত ষ্ট্ৰিমটো বন্ধ হব (ছেকেণ্ডত).

en: Run time
as_IN: চলা সময়

en: The stream will run this duration (in seconds).
as_IN: এই সময়চোৱাত ষ্ট্ৰিমটো চলিব (ছেকেণ্ডত).

en: Fast seek
as_IN: খৰতকীয়াকৈ বিচৰা

en: Favor speed over precision while seeking
as_IN: বিচৰোতে সুস্পষ্টতাটোৰ ওপৰত গতিটো সমৰ্থন কৰে

en: Playback speed
as_IN: প্লেবেকৰ গতি

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
as_IN: এইটোৱে প্লেবেক গতিটো বাখ্যা কৰে (মনোনীত গতিটো হল 1.0).

en: Input list
as_IN: ইনপুট তালিকা

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
as_IN: আপুনি ইনপুটবোৰৰ ক'মাৰ দ্বৰা পৃথকীকৃত তালিকা এখন দিব পাৰে যিখন স্বাভাৱিক এটাৰ পিছত সংযোগ কৰা হব.

en: Input slave (experimental)
as_IN: শ্লেভ ইনপুট কৰক (পৰীক্ষামূলক)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
as_IN: এইটোৱে আপোনাক একে সময়তে বিভিন্ন ইনপুটবোৰৰ পৰা চলাবলৈ অনুমতি দিয়ে. এই বৈশিষ্ট্যটো পৰীক্ষামূলক, সকলোবোৰ ফৰমেট সমৰ্থন নকৰে. ইনপুটবোৰৰ '#' ৰ দ্বাৰা পৃথকীকৃত তালিকা এখন ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Bookmarks list for a stream
as_IN: ষ্ট্ৰিম এটাৰ বাব পৃষ্ঠাসংকেতবোৰৰ তালিকা

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
as_IN: ষ্ট্ৰিম এটাৰ বাবে "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}" ৰ ৰূপত আপুনি মেনুৱেলী পৃষ্ঠাসংকেতবোৰৰ তালিকা এখন দিব পাৰে

en: Prefer native stream recording
as_IN: স্থানীয় ষ্ট্ৰিম ৰেকৰ্ডিং পছন্দ কৰক

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
as_IN: যেতিয়া সম্ভৱ, ষ্ট্ৰিম আউটপুট মডুলটো ব্যৱহাৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে ইনপুট ষ্ট্ৰিমটো ৰেকৰ্ড কৰা হব

en: Timeshift directory
as_IN: টাইমছিফ্ট নিৰ্দেশিকা

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
as_IN: টাইমছিফ্ট সাময়িক ফাইলবোৰ জমা কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা নিৰ্দেশিকা.

en: Timeshift granularity
as_IN: টাইমছিফ্ট গ্ৰেনুলাৰিটি

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
as_IN: এইটো হল সাময়িক ফাইলবোৰৰ বাইটত সৰ্বাধিক আকাৰটো যিটো টাইমছিফ্ট কৰা ষ্ট্ৰিমবোৰ জমা কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: Change title according to current media
as_IN: চলিত মিডিয়া মতে শিৰোনামটো সলনি কৰক

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
as_IN: এই বিকল্পটোৱে আপোনাক কি চলোৱা হব সেইমতে শিৰোনাম ছেট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে<br>$a: শিল্পী<br>$b: এলবাম<br>$c: প্ৰতিলিপিস্বত্ত্ব<br>$t: শিৰোনাম<br>$g: গেন্ৰে<br>$n: পথ সংখ্যা<br>$p: এতিয়া চলি থকাটো<br>$A: তাৰিখ<br>$D: সময়সীমা<br>$Z: "Now playing" (শিৰোনামলৈ উভতি আহক - শিল্পী)

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
as_IN: এইবোৰ বিকল্পই আপোনাক উপছবিবোৰৰ উপপ্ৰণালীটোৰ আচৰণ সলনি কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে. উদাহৰণস্বৰূপে আপুনি উপছবিবোৰৰ উত্সবোৰ সক্ষম কৰিব পাৰে (ল'গ', ইত্যাদি). ইয়াত এই ফিল্টাৰবোৰ সক্ষম কৰক আৰু "subsources filters" মডুলবোৰৰ খণ্ডত সেইবোৰ ৰূপৰেখা কৰক. আপুনি লগতে বহুতো বিভিন্ন উপছবিবোৰৰ বিকল্প ছেট কৰিব পাৰে.

en: Force subtitle position
as_IN: উপশিৰোনামৰ স্থানটো জোৰ কৰক

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
as_IN: উপশিৰোনামবোৰ চলচিত্ৰৰ ওপৰত ৰখাৰ পৰিৱৰ্তে চলচিত্ৰৰ তলত ৰাখিবলৈ আপুনি এই বিকল্পটো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে. বিভিন্ন স্থানবোৰ চেষ্টা কৰক.

en: Enable sub-pictures
as_IN: উপ-ছবিবোৰ সক্ষম কৰক

en: You can completely disable the sub-picture processing.
as_IN: উপ-ছবি প্ৰক্ৰিয়া কৰাটো আপুনি সম্পূৰ্ণভাৱে অক্ষম কৰিব পাৰে.

en: On Screen Display
as_IN: স্ক্ৰীনত প্ৰদৰ্শন

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
as_IN: VLC য়ে ভিডিঅ'টোত বাৰ্তাবোৰ প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে. ইয়াক OSD বুলি কোৱা হয় (স্ক্ৰীনত প্ৰদৰ্শন).

en: Text rendering module
as_IN: টেক্সট অনুবাদ কৰা মডুল

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
as_IN: VLC য়ে অনুবাদৰ বাবে সাধাৰণতে মুক্ত প্ৰকাৰটো ব্যৱহাৰ কৰে, কিন্তু এইটোৱে আপোনাক উদাহৰণৰ বাবে svg ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Subpictures source module
as_IN: উপছবিবোৰৰ উত্স মডুল

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
as_IN: এইটোৱে "subpicture sources" হিচাপে কোৱাবোৰ যোগ কৰে. এই ফিল্টাৰবোৰে ভিডিঅ'টোৰ ওপৰত কিছুমান ছবি বা টেক্সট অভাৰলে কৰে (এটা ল'গ', স্বতন্ত্ৰ টেক্সট, ...ৰ দৰে).

en: Subpictures filter module
as_IN: উপছবিবোৰৰ ফিল্টাৰ মডুল

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
as_IN: এইটোৱে "subpicture filters" হিচাপে কোৱাবোৰ যোগ কৰে. এই ফিল্টাৰ উপছবিবোৰ উপশিৰোনাম ডিকোডাৰ বা অন্য উপছবিবোৰৰ উত্সৰ দ্বাৰা তৈয়াৰ কৰা হয়.

en: Autodetect subtitle files
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত কৰা উপশিৰোনাম ফাইলবোৰ

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে উপশিৰোনাম ফাইল এটা চিনাক্ত কৰে, যদি কোনো উপশিৰোনাম ফাইল নাম নিৰ্ধাৰণ কৰা নহয় (চলচিত্ৰৰ ফাইল নামটোৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি).

en: Subtitle autodetection fuzziness
as_IN: উপশিৰোনামৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত কৰা অস্পষ্টতা

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
as_IN: এইটোৱে অস্পষ্ট উপশিৰোনাম আৰু চলচিত্ৰ মিলোৱাটো কেনেকৈ মিলোৱা হব নিৰ্ধাৰণ কৰে. বিকল্পবোৰ হল:
    0 = কোনো উপশিৰোনাম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত কৰা হোৱা নাই
    1 = যিকোনো উপশিৰোনাম ফাইল
    2 = চলচিত্ৰৰ নাম ধাৰণ কৰা যিকোনো উপশিৰোনাম ফাইল
    3 = অতিৰিক্ত আখৰবোৰৰ সৈতে চলচিত্ৰৰ নামটো মিলোৱা উপশিৰোনাম ফাইল
    4 = চলচিত্ৰৰ নামটো সঠিকভাৱে মিলোৱা উপশিৰোনাম ফাইল

en: Subtitle autodetection paths
as_IN: উপশিৰোনামৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত কৰা পাথবোৰ

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
as_IN: উপশিৰোনাম ফাইল এটাৰ বাবে এই পাথবোৰতও বিচাৰক, যদি চলিত নিৰ্দেশিকাটোত আপোনাৰ উপশিৰোনাম ফাইলটো বিচাৰি পোৱা নাছিল.

en: Use subtitle file
as_IN: উপশিৰোনাম ফাইল ব্যৱহাৰ কৰক

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
as_IN: এই উপশিৰোনাম ফাইলটো লোড কৰক. ব্যৱহাৰ কৰা হব যেতিয়া স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত কৰাটোৱে আপোনাৰ উপশিৰোনাম ফাইলটো চিনাক্ত নকৰে.

en: DVD device
as_IN: DVD ডিভাইচ

en: VCD device
as_IN: VCD ডিভাইচ

en: Audio CD device
as_IN: অডিঅ' CD ডিভাইচ

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
as_IN: এইটো হল ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডিফল্ট DVD ড্ৰাইভ (বা ফাইল). ড্ৰাইভ আখৰটোৰ পিছত কলনটো দিবলৈ নাপাহৰিব (উদাহৰণ, D:)

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
as_IN: এইটো হল ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডিফল্ট VCD ড্ৰাইভ (বা ফাইল). ড্ৰাইভ আখৰটোৰ পিছত কলনটো দিবলৈ নাপাহৰিব (উদাহৰণ, D:)

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
as_IN: এইটো হল ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডিফল্ট অডিঅ' CD ড্ৰাইভ (বা ফাইল). ড্ৰাইভ আখৰটোৰ পিছত কলনটো দিবলৈ নাপাহৰিব (উদাহৰণ, D:)

en: This is the default DVD device to use.
as_IN: এইটো হল ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডিফল্ট DVD ডিভাইচ.

en: This is the default VCD device to use.
as_IN: এইটো হল ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডিফল্ট VCD ডিভাইচ.

en: This is the default Audio CD device to use.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ এইটো হল ডিফল্ট অডিঅ' CD ডিভাইচ.

en: TCP connection timeout
as_IN: TCP সংযোগ উকলি গল

en: HTTP server address
as_IN: HTTP ছাৰ্ভাৰৰ ঠিকনা

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
as_IN: ডিফল্ট হিচাপে ছাৰ্ভাৰটোৱে যিকোনো স্থানীয় IP ঠিকনাত মনোযোগ দিব. এটা বিশেষ নেটৱৰ্ক ইন্টাফেছলৈ সেইবোৰ সীমিত কৰিবলৈ এটা IP ঠিকনা (উদাহৰণ ::1 বা 127.0.0.1) বা এটা হষ্ট নাম (উদাহৰণ, স্থানীয় হষ্ট) নিৰ্দিষ্ট কৰক.

en: RTSP server address
as_IN: RTSP ছাৰ্ভাৰৰ ঠিকনা

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
as_IN: এইটোৱে RTSP VOD মিডিয়াৰ শ্ৰেষ্ঠ পাথটোৰ সৈতে RTSP ছাৰ্ভাৰটোৱে মনোযোগ দিয়া ঠিকনাটো বাখ্যা কৰে. ছিনটেক্সটো হল ঠিকনা/পাথ. ডিফল্ট হিচাপে, ছাৰ্ভাৰটোৱে যিকোনো স্থানীয় IP ঠিকনাত মনোযোগ দিব. সেইবোৰক এটা বিশেষ নেটৱৰ্ক ইন্টাৰফেছত সীমিত কৰিবলৈ এটা IP ঠিকনা (উদাহৰণ, ::1 বা 127.0.0.1) বা  এটা হষ্ট নাম (উদাহৰণ, স্থানীয় হষ্ট) নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: HTTP server port
as_IN: HTTP ছাৰ্ভাৰৰ পোৰ্ট

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
as_IN: HTTP ছাৰ্ভাৰে এই TCP পোৰ্টটোত মনোযোগ দিব. মানবিশিষ্ট HTTP পোৰ্ট সংখ্যাটো হল 80. সেইদৰে 1025 ৰ তলৰ পোৰ্ট সংখ্যাবোৰৰ স্থান নিৰ্ধাৰণ কৰাটো সাধাৰণতে অপাৰেটিং ছিষ্টেমে সীমিত কৰে.

en: HTTPS server port
as_IN: HTTPS ছাৰ্ভাৰৰ পোৰ্ট

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
as_IN: HTTP ছাৰ্ভাৰে এই TCP পোৰ্টটোত মনোযোগ দিব. মানবিশিষ্ট HTTPS পোৰ্ট সংখ্যাটো হল 443. সেইদৰে 1025 ৰ তলৰ পোৰ্ট সংখ্যাবোৰৰ স্থান নিৰ্ধাৰণ কৰাটো সাধাৰণতে অপাৰেটিং ছিষ্টেমে সীমিত কৰে.

en: RTSP server port
as_IN: RTSP ছাৰ্ভাৰৰ পোৰ্ট

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
as_IN: RTSP ছাৰ্ভাৰে এই TCP পোৰ্টটোত মনোযোগ দিব. মানবিশিষ্ট RTSP পোৰ্ট সংখ্যাটো হল 554. সেইদৰে 1025 ৰ তলৰ পোৰ্ট সংখ্যাবোৰৰ স্থান নিৰ্ধাৰণ কৰাটো সাধাৰণতে অপাৰেটিং ছিষ্টেমে সীমিত কৰে.

en: HTTP/TLS server certificate
as_IN: HTTP/TLS ছাৰ্ভাৰৰ প্ৰমাণপত্ৰ

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
as_IN: ছাৰ্ভাৰ-কাষ TLS ৰ বাবে এই X.509 প্ৰমাণপত্ৰ ফাইলটো (PEM ফৰমেট) ব্যৱহাৰ কৰা হয়. OS X ত, কী শৃংখলটোত প্ৰমাণপত্ৰখন সন্ধান কৰিবলৈ ষ্ট্ৰিংটো এখন লেবেল হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হয়.

en: HTTP/TLS server private key
as_IN: HTTP/TLS ছাৰ্ভাৰৰ ব্যক্তিগত কী

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
as_IN: ছাৰ্ভাৰ-কাষ TLS ৰ বাবে এই ব্যক্তিগত কী ফাইলটো (PEM ফৰমেট) ব্যৱহাৰ কৰা হয়.

en: SOCKS server
as_IN: SOCKS ছাৰ্ভাৰ

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ SOCKS প্ৰক্সি ছাৰ্ভাৰ. এইটো ঠিকনা:পোৰ্টৰ ৰূপত হোৱাটো অপৰিহাৰ্য. এইটো সকলো TCP সংযোগৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হব

en: SOCKS user name
as_IN: SOCKS ব্যৱহাকৰ্তাৰ নাম

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
as_IN: SOCKS প্ৰক্সিটোলৈ সংযোগ কৰিবৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম.

en: SOCKS password
as_IN: SOCKS পাছৱৰ্ড

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
as_IN: SOCKS প্ৰক্সিটোলৈ সংযোগ কৰিবৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া পাছৱৰ্ড.

en: Title metadata
as_IN: শিৰোনাম মেটাডাটা

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
as_IN: ইনপুট এটাৰ বাবে আপোনাক "title" মেটাডাটা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Author metadata
as_IN: লেখকৰ মেটাডাটা

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
as_IN: ইনপুট এটাৰ বাবে আপোনাক "author" মেটাডাটা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Artist metadata
as_IN: শিল্পীৰ মেটাডাটা

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
as_IN: ইনপুট এটাৰ বাবে আপোনাক "artist" মেটাডাটা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Genre metadata
as_IN: গেন্ৰে মেটাডাটা

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
as_IN: ইনপুট এটাৰ বাবে আপোনাক "genre" মেটাডাটা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Copyright metadata
as_IN: প্ৰতিলিপিস্বত্ব মেটাডাটা

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
as_IN: ইনপুট এটাৰ বাবে আপোনাক "copyright" মেটাডাটা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Description metadata
as_IN: বিৱৰণৰ মেটাডাটা

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
as_IN: ইনপুট এটাৰ বাবে আপোনাক "description" মেটাডাটা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Date metadata
as_IN: তাৰিখ মেটাডাটা

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
as_IN: ইনপুট এটাৰ বাবে আপোনাক "date" মেটাডাটা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: URL metadata
as_IN: URL মেটাডাটা

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
as_IN: ইনপুট এটাৰ বাবে আপোনাক "url" মেটাডাটা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
as_IN: VLC য়ে ইয়াৰ কোডেকবোৰ নিৰ্বাচন কৰা পথটো সলনি কৰিবলৈ এই বিকল্পটো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি (অসংনমন পদ্ধতি). কেৱল উন্নত ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰে এই বিকল্পটো সলনি কৰিব পাৰে যিহেতু এইটোৱে আপোনাৰ সকলোবোৰ ষ্ট্ৰিমৰ প্লেবেক ভাঙি পেলাব পাৰে.

en: Preferred decoders list
as_IN: পছন্দ কৰা ডিকোডাৰৰ তালিকা

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
as_IN: অগ্ৰাধিকাৰত VLC য়ে ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া কোডেকবোৰৰ তালিকা. উদাহৰণস্বৰূপে, 'ডামি,a52' য়ে অন্য এটা চেষ্টা কৰাৰ আগতে ডামি আৰু a52 কোডেকবোৰ চেষ্টা কৰিব. কেৱল উন্নত ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰে এই বিকল্পটো সলনি কৰিব পাৰে যিহেতু এইটোৱে আপোনাৰ সকলোবোৰ ষ্ট্ৰিমৰ প্লেবেক ভাঙি পেলাব পাৰে.

en: Preferred encoders list
as_IN: পছন্দ কৰা এনকোডাৰবোৰৰ তালিকা

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
as_IN: এইটোৱে আপোনাক এনকোডাৰবোৰৰ তালিকা এখন নিৰ্বাচন কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে যিখন VLC য়ে অগ্ৰাধিকাৰৰ ভিত্তিত ব্যৱহাৰ কৰিব.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
as_IN: এই বিকল্পবোৰে আপোনাক ষ্ট্ৰিম আউটপুট উপছিষ্টেমটোৰ বাবে ডিফল্ট সাৰ্বজনীন বিকল্পবোৰ ছেট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Default stream output chain
as_IN: ডিফল্ট ষ্ট্ৰিম আউটপুট শৃংখল

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
as_IN: আপুনি ইয়াত এটা ডিফল্ট ষ্ট্ৰিম আউটপুট শৃংখল ভৰাৱ পাৰে. তেনেকুৱা শৃংখলবোৰ কেনেকৈ তৈয়াৰ কৰে জানিবলৈ ডকুমেন্টেশ্বনটোলৈ পৰামৰ্শ কৰক. সতৰ্কীকৰণ: এই শৃংখলটো সকলোবোৰ ষ্ট্ৰিমৰ বাবে সক্ষম কৰা হব.

en: Enable streaming of all ES
as_IN: সকলোবোৰ ES ৰ ষ্ট্ৰিমিংটো সক্ষম কৰক

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
as_IN: সকলোবোৰ প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম ষ্ট্ৰিম কৰক (ভিডিঅ', অডিঅ' আৰু উপশিৰোনামবোৰ)

en: Display while streaming
as_IN: ষ্ট্ৰিম কৰি থাকোতে প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Play locally the stream while streaming it.
as_IN: ষ্ট্ৰিমটো স্থানীয়ভাৱে চলাওক যেতিয়া এইটো ষ্ট্ৰিম কৰি থাকে.

en: Enable video stream output
as_IN: ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিম আউটপুট সক্ষম কৰক

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
as_IN: যেতিয়া এই অন্তিম সক্ষম কৰে তেতিয়া ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমটো ষ্ট্ৰিম আউটপুট সুবিধাটোলৈ পুনৰ নিৰ্দেশ কৰা হব নে নাই পছন্দ কৰক.

en: Enable audio stream output
as_IN: অডিঅ' ষ্ট্ৰিম আউটপুট সক্ষম কৰক

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
as_IN: যেতিয়া এই অন্তিম সক্ষম কৰে তেতিয়া অডিঅ' ষ্ট্ৰিমটো ষ্ট্ৰিম আউটপুট সুবিধাটোলৈ পুনৰ নিৰ্দেশ কৰা হব নে নাই পছন্দ কৰক.

en: Enable SPU stream output
as_IN: SPU ষ্ট্ৰিম আউটপুট সক্ষম কৰক

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
as_IN: যেতিয়া এই অন্তিম সক্ষম কৰে তেতিয়া SPU ষ্ট্ৰিমবোৰ ষ্ট্ৰিম আউটপুট সুবিধাটোলৈ পুনৰ নিৰ্দেশ কৰা হব নে নাই পছন্দ কৰক.

en: Keep stream output open
as_IN: ষ্ট্ৰিম আউটপুটটো খুলি ৰাখক

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
as_IN: এইটোৱে আপোনাক বিভিন্ন প্লেলিষ্ট বস্তুৰ চাৰিওফালে এটা অদ্বিতীয় ষ্ট্ৰিম আউটপুট উদাহৰণ ৰাখিবলৈ অনুমতি দিয়ে (যদি নিৰ্ধাৰণ নকৰে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে যুগুত কৰা ষ্ট্ৰিম আউটপুটটো ভৰাওক)

en: Stream output muxer caching (ms)
as_IN: ষ্ট্ৰিম আউটপুট মাক্সাৰ কেশ্বিং (ms)

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
as_IN: এইটোৱে আপোনাক ষ্ট্ৰিম আউটপুট মাক্সাৰ বাবে প্ৰাৰম্ভিক কেশ্বিং পৰিমাণটো ৰূপৰেখা কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে. এই মানটো মিলিছেকেণ্ডত ছেট কৰা হব.

en: Preferred packetizer list
as_IN: পছন্দ কৰা পেকেটাইজাৰ তালিকা

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
as_IN: এইটোৱে আপোনাক ক্ৰম এটা নিৰ্বাচন কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে যত VLC য়ে ইয়াৰ পেকেটাইজাৰবোৰ পছন্দ কৰিব.

en: Mux module
as_IN: মাক্স মডুল

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
as_IN: আপোনাক মাক্স মডুলবোৰ ৰূপৰেখা কৰিব দিবৰ বাবে এইটো হল এটা বৈধ প্ৰৱিষ্টি

en: Access output module
as_IN: আউটপুট মডুলত প্ৰৱেশ কৰক

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
as_IN: আপোনাক প্ৰৱেশ আউটপুট মডুলবোৰ ৰূপৰেখা কৰিব দিবৰ বাবে এইটো হল এটা বৈধ প্ৰৱিষ্টি

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
as_IN: যদি এই বিকল্পটো সক্ষম কৰে, তেন্তে SAP মাল্টিকাষ্ট ঠিকনাত থকা প্ৰবাহটো নিয়ন্ত্ৰণ কৰা হব. এইটো প্ৰয়োজনীয় যদি আপুনি MBone টোত ঘোষণা এটা কৰিব বিচাৰে.

en: SAP announcement interval
as_IN: SAP ঘোষণাৰ অন্তৰাল

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
as_IN: যেতিয়া SAP প্ৰবাহ নিয়ন্ত্ৰণটো অক্ষম কৰা হয়, এইটোৱে আপোনাক SAP ঘোষণাবোৰৰ মাজত নিৰ্দিষ্ট অন্তৰাল এটা ছেট কৰিব দিয়ে.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
as_IN: এইবোৰ বিকল্পই আপোনাক ডিফল্ট মডুলবোৰ নিৰ্বাচন কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে. আপুনি কি কৰি আছে জ্ঞাত নোহোৱালৈকে এইবোৰক অকলশৰীয়াকৈ এৰক.

en: Access module
as_IN: মডুলত প্ৰৱেশ কৰক

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
as_IN: এইটোৱে আপোনাক প্ৰৱেশ মডুল এটা জোৰ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে. আপুনি এইটো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে যদি শুদ্ধ প্ৰৱেশটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত নকৰে. আপুনি কি কৰি আছে প্ৰকৃততে আপুনি জ্ঞাত নোহোৱালৈকে আপুনি এইটো সাৰ্বজনীন বিকল্প এটাৰ দৰে ছেট কৰিব নোৱাৰে.

en: Stream filter module
as_IN: ষ্ট্ৰিম ফিল্টাৰ মডুল

en: Demux module
as_IN: ডিমাক্স মডুল

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
as_IN: "elementary" ষ্ট্ৰিমবোৰ পৃথক কৰিবলৈ ডিমাল্টিপ্লেক্সাৰবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয় (অডিঅ' আৰু ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমবোৰৰ দৰে). আপুনি এইটো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে যদিহে শুদ্ধ ডিমাক্সাৰটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত নকৰে. আপুনি কি কৰি আছে প্ৰকৃততে আপুনি জ্ঞাত নোহোৱালৈকে আপুনি এইটো সাৰ্বজনীন বিকল্প এটাৰ দৰে ছেট কৰিব নোৱাৰে.

en: VoD server module
as_IN: VoD ছাৰ্ভাৰ মডুল

en: Allow real-time priority
as_IN: প্ৰকৃত-সময় অগ্ৰাধিকাৰৰ অনুমতি দিয়ক

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
as_IN: প্ৰকৃত-সময় অগ্ৰাধিকাৰত VLC চলোৱাটোৱে অধিক সঠিক সময়সূচী আৰু তাতোকৈ অধিক ভালৰ বাবে অনুমতি দিব, বিশেষকৈ যেতিয়া উপাদান ষ্ট্ৰিমিং কৰে. এইটোৱে সেইদৰে আপোনাৰ সমগ্ৰ যন্ত্ৰটো লক কৰিব পাৰে, বা এইটো অতি মন্থৰ কৰি তুলিব পাৰে. আপুনি এইটো কেৱল তেতিয়াহে সক্ৰিয় কৰিব পাৰিব যদি আপুনি কি কৰি আছে তাৰ বিষয়ে আপুনি জ্ঞাত হয়.

en: Adjust VLC priority
as_IN: VLC অগ্ৰাধিকাৰটো মিলাওক

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
as_IN: এই বিকল্পটোৱে VLC ৰ ডিফল্ট অগ্ৰাধিকাৰবোৰলৈ অফচেট এটা (ধনাত্মক বা ঋণাত্মক) যোগ কৰে. আপুনি অন্য কাৰ্যসূচী বা অন্য VLC উদাহৰণবোৰৰ বিৰুদ্ধে VLC অগ্ৰাধিকাৰ টিউন কৰিবলৈ এইটো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
as_IN: এই বিকল্পটো উপযোগী যদি ষ্ট্ৰিম এটা পঢ়োতে আপুনি বিলম্বটো হ্ৰাস কৰিব বিচাৰে

en: VLM configuration file
as_IN: VLM ৰূপৰেখাকৰণ ফাইল

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
as_IN: VLM আৰম্ভ কৰাৰ লগে লগে VLM ৰূপৰেখাকৰণ ফাইল এটা পঢ়ক.

en: Use a plugins cache
as_IN: প্লাগইনবোৰৰ কেশ্ব এটা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
as_IN: প্লাগইনবোৰৰ কেশ্ব এটা ব্যৱহাৰ কৰক যিয়ে VLC ৰ আৰম্ভণিৰ সময়টো উন্নত কৰিব.

en: Locally collect statistics
as_IN: স্থানীয়ভাৱে সংগ্ৰহ কৰা পৰিসংখ্যাবোৰ

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
as_IN: চলিত মিডিয়াটোৰ বিষয়ে বিভিন্ন স্থানীয় পৰিসংখ্যাবোৰ যুগুত কৰক.

en: Run as daemon process
as_IN: ডেমন প্ৰক্ৰিয়া এটা হিচাপে চলাওক

en: Runs VLC as a background daemon process.
as_IN: এটা পটভূমিৰ ডেমন প্ৰক্ৰিয়া দৰে VLC টো চলাওক.

en: Write process id to file
as_IN: ফাইললৈ প্ৰক্ৰিয়া id টো লিখক

en: Writes process id into specified file.
as_IN: নিৰ্ধাৰিত ফাইলত প্ৰক্ৰিয়া id টো লিখক.

en: Allow only one running instance
as_IN: কেৱল এটা চলিত উদাহৰণৰ অনুমতি দিয়ে

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
as_IN: VLC ৰ কেৱল এটা চলিত উদাহৰণৰ অনুমতি দিয়াটো কেতিয়াবা উপযোগী হব পাৰে, উদাহৰণস্বৰূপে যদি আপুনি VLC টোক কিছুমান মিডিয়া প্ৰকাৰৰ সৈতে জড়িত কৰে আৰু যদি আপুনি আপোনাৰ ফাইল পৰিচালকত ফাইল এটা খোলোতে প্ৰতিবাৰতে VLC ৰ নতুন উদাহৰণ এটা নিবিচাৰে. এই বিকল্পটোৱে আপোনাক ইতিমধ্যে চলি থকা উদাহৰণ বা এইটো শাৰী কৰাৰ সৈতে ফাইল এটা চলাবলৈ অনুমতি দিব.

en: VLC is started from file association
as_IN: ফাইল সংস্থাৰ পৰা VLC আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
as_IN: VLC ক জনাওক যে OS ত ফাইল সংস্থা এটাৰ বাবে ইয়াক আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Use only one instance when started from file manager
as_IN: কেৱল এটা উদাহৰণ ব্যৱহাৰ কৰক যেতিয়া ফাইল পৰিচালকৰ পৰা আৰম্ভ কৰে

en: Increase the priority of the process
as_IN: প্ৰক্ৰিয়াটোৰ অগ্ৰাধিকাৰটো বৃদ্ধি কৰক

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
as_IN: প্ৰক্ৰিয়াটোৰ অগ্ৰাধিকাৰ বৃদ্ধি কৰাটোৱে হয়তো সম্ভৱত আপোনাৰ চলোৱাৰ অভিজ্ঞতাটো উন্নত কৰিব যিহেতু এইটোৱে VLC ক আন কাৰ্য্যবোৰৰ দ্বাৰা বিতৰণ কৰাৰ অনুমতি নিদিয়ে, সেইটোৱে অন্যথা বহুত বেছি প্ৰক্ৰিয়াৰকৰ্তাৰ সময় নষ্ট কৰিব. সেইদৰে উপদেশ দিয়া হয় যে নিৰ্দিষ্ট পৰিস্থিতিবোৰত (বাগবোৰ) VLC য়ে সকলোবোৰ প্ৰক্ৰিয়াকৰ্তাৰ সময় লব পাৰে আৰু সমগ্ৰ সঁহাৰিবিহীন ছিষ্টেমটো অনুবাদ কৰে যিটোৱে আপোনাৰ মেচিনটোৰ ৰিবুট এটা দাবী কৰিব পাৰে.

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
as_IN: প্লেলিষ্টত এটা উদাহৰণৰ ধৰণত বস্তুবোৰ শাৰী কৰক

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
as_IN: যেতিয়া এটা উদাহৰণ একমাত্ৰ বিকল্পটো ব্যৱহাৰ কৰে, বস্তুবোৰ প্লেলিষ্টত শাৰী কৰক আৰু চলিত বস্তুটো চলি থাকিবলৈ দিয়ক.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
as_IN: এই বিকল্পবোৰে প্লেলিষ্টৰ আচৰণটো বাখ্যা কৰে. সেইবোৰৰ কিছুমান প্লেলিষ্টৰ সংলাপ বাকচটোত অভাৰৰাইড কৰা হব.

en: Allow metadata network access
as_IN: মেটাডাটা নেটৱৰ্ক প্ৰৱেশৰ অনুমতি দিয়ক

en: Collapse
as_IN: খহিছে

en: Expand
as_IN: প্ৰসাৰ কৰক

en: Subdirectory behavior
as_IN: উপনিৰ্দেশিকাৰ আচৰণ

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
as_IN: উপনিৰ্দেশিকাবোৰ প্ৰসাৰ কৰে নে নাই নিৰ্বাচন কৰক.
    নাই: উপনিৰ্দেশিকাবোৰ প্লেলিষ্টত দৃষ্টিগোচৰ নহয়.
    খহি পৰা: উপনিৰ্দেশিকাবোৰ দৃষ্টিগোচৰ হয় কিন্তু প্ৰথমবাৰ চলাওতে প্ৰসাৰ কৰা হয়.
    প্ৰসাৰ কৰক: সকলোবোৰ উপনিৰ্দেশিকা প্ৰসাৰ কৰা হয়.

en: Ignored extensions
as_IN: সম্প্ৰসাৰণবোৰ অৱজ্ঞা কৰা হল

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
as_IN: এই সম্প্ৰসাৰণবোৰৰ সৈতে ফাইলবোৰ প্লেলিষ্টলৈ যোগ কৰা নহব যেতিয়া নিৰ্দেশিকা এটা খোলে.
    এইটো উপযোগী যদি আপুনি নিৰ্দেশিকাবোৰ যোগ কৰে যিয়ে উদাহৰণৰ বাবে প্লেলিষ্ট ফাইলবোৰ ধাৰণ কৰে. সম্প্ৰসাৰণবোৰৰ বাবে ক'মা-পৃথকীকৃত তালিকা এখন ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Services discovery modules
as_IN: সেৱাবোৰ আৱিষ্কাৰ মডুলবোৰ

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
as_IN: আগতীয়াকৈ লোড কৰিবলৈ, কলনবোৰৰ দ্বাৰা পৃথক কৰিবলৈ সেৱাবোৰ আৱিষ্কাৰ মডুলবোৰ নিৰ্ধাৰণ কৰে. সাধাৰণ মানটো হল "sap".

en: Play files randomly forever
as_IN: চিৰদিন ফাইলবোৰ বিশৃংখলভাৱে চলাওক

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
as_IN: হস্তক্ষেপ নকৰালৈকে প্লেলিষ্টটোত VLC য়ে ফাইলবোৰ বিশৃংখলভাৱে চলাব.

en: Repeat all
as_IN: সকলোবোৰ পুনৰাবৃত্তি কৰক

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
as_IN: VLC য়ে চলিত প্লেলিষ্ট বস্তুটো চিৰদিনৰ বাবে চলিত কৰি ৰাখিব.

en: Repeat current item
as_IN: চলিত বস্তুটো পুনৰাবৃত্তি কৰক

en: VLC will keep playing the current playlist item.
as_IN: VLC য়ে চলিত প্লেলিষ্ট বস্তুটো চলিত কৰি ৰাখিব.

en: Play and stop
as_IN: চলাওক আৰু বন্ধ কৰক

en: Stop the playlist after each played playlist item.
as_IN: প্লেলিষ্ট বস্তুৰ প্ৰত্যেকটো চলাৰ পিছত প্লেলিষ্টখন বন্ধ কৰক.

en: Play and exit
as_IN: চলাওক আৰু প্ৰস্থান কৰক

en: Exit if there are no more items in the playlist.
as_IN: প্ৰস্থান কৰক যদি প্লেলিষ্ট আৰু কোনো বস্তু নাই.

en: Play and pause
as_IN: চলাওক আৰু বিৰতি দিয়ক

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
as_IN: অন্তিম ফ্ৰেমটোত প্লেলিষ্টটোত থকা প্ৰতিটো বস্তুক বিৰতি দিয়ক.

en: Auto start
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আৰম্ভ কৰক

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
as_IN: এইটো এবাৰ লোড হোৱাৰ পিছত প্লেলিষ্টৰ উপাদানবোৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চলিবলৈ আৰম্ভ কৰে.

en: Pause on audio communication
as_IN: অডিঅ' যোগাযোগত বিৰতি দিয়ক

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
as_IN: যদি বাকী থকা অডিঅ' যোগাযোগটো চিনাক্ত কৰে, তেন্তে প্লেবেকটোক স্বয়ক্ৰিয়ংভাৱে বিৰতি দিয়া হব.

en: Use media library
as_IN: মিডিয়া লাইব্ৰেৰী ব্যৱহাৰ কৰক

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
as_IN: আপুনি প্ৰতিবাৰ VLC টো আৰম্ভ কৰিলে মিডিয়া লাইব্ৰেৰীটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ছেভ কৰা আৰু পুনৰ লোড কৰা হয়.

en: Display playlist tree
as_IN: প্লেলিষ্টৰ বিন্যাস প্ৰদৰ্শন কৰক

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
as_IN: নিৰ্দেশিকা এটাৰ উপাদানবোৰৰ দৰে কিছুমান বস্তু শ্ৰেণীবিভাগ কৰিবলৈ প্লেলিষ্টখনে বিন্যাস এটা ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
as_IN: এই ছেটিংবোৰ হল সাৰ্বজনীন VLC কী বাইণ্ডিংবোৰ, "hotkeys" হিচাপে জনাজায়.

en: Ignore
as_IN: অৱজ্ঞা কৰক

en: Fullscreen
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্য

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্য অৱস্থা শ্বুৱাপ কৰিবৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Exit fullscreen
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্য বন্ধ কৰক

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্য অৱস্থা বন্ধ কৰিবৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Play/Pause
as_IN: চলাওক/বিৰতি দিয়ক

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
as_IN: বিৰতি অৱস্থাটো শ্বুৱাপ কৰিবৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Pause only
as_IN: কেৱল বিৰতি দিয়ক

en: Select the hotkey to use to pause.
as_IN: বিৰতি দিবৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Play only
as_IN: কেৱল চলাওক

en: Select the hotkey to use to play.
as_IN: চলাবৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Faster
as_IN: খৰতকীয়া

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
as_IN: খৰতীয়াকৈ আগলৈ প্লেবেক কৰিবৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Slower
as_IN: মন্থৰ

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
as_IN: মন্থৰ গতিত প্লেবেকৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Normal rate
as_IN: স্বাভাৱিক হাৰ

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
as_IN: প্লেবেকৰ হাৰ স্বাভাৱিক অৱস্থালৈ ঘূৰাই নিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Faster (fine)
as_IN: খৰতকীয়া (উত্তম)

en: Slower (fine)
as_IN: মন্থৰ (উত্তম)

en: Next
as_IN: পৰৱৰ্তী

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
as_IN: প্লেলিষ্টটোত পৰৱৰ্তী বস্তুটোলৈ যোৱাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Previous
as_IN: আগৰ

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
as_IN: প্লেলিষ্টটোত আগৰ বস্তুটোলৈ যোৱাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Stop
as_IN: বন্ধ কৰক

en: Select the hotkey to stop playback.
as_IN: প্লেবেক বন্ধ কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Position
as_IN: স্থান

en: Select the hotkey to display the position.
as_IN: স্থানটো প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Very short backwards jump
as_IN: বৰ চুটিকৈ পিছলৈ জপিওৱা

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
as_IN: বৰ চুটিকৈ পিছলৈ জপিওৱা এটা সম্পন্ন কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Short backwards jump
as_IN: চুটিকৈ পিছলৈ জপিওৱা

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
as_IN: চুটিকৈ পিছলৈ জপিওৱা এটা সম্পন্ন কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Medium backwards jump
as_IN: মধ্যমভাৱে পিছলৈ জপিওৱা

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
as_IN: মধ্যমভাৱে পিছলৈ জপিওৱা এটা সম্পন্ন কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Long backwards jump
as_IN: দীঘলকৈ পিছলৈ জপিওৱা

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
as_IN: দীঘলকৈ পিছলৈ জপিওৱা এটা সম্পন্ন কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Very short forward jump
as_IN: বৰ চুটিকৈ আগলৈ জপিওৱা

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
as_IN: বৰ চুটিকৈ আগলৈ জপিওৱা এটা সম্পন্ন কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Short forward jump
as_IN: চুটিকৈ আগলৈ জপিওৱা

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
as_IN: চুটিকৈ আগলৈ জপিওৱা এটা সম্পন্ন কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Medium forward jump
as_IN: মধ্যমভাৱে আগলৈ জপিওৱা

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
as_IN: মধ্যমভাৱে আগলৈ জপিওৱা এটা সম্পন্ন কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Long forward jump
as_IN: দীঘলকৈ আগলৈ জপিওৱা

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
as_IN: দীঘলকৈ আগলৈ জপিওৱা এটা সম্পন্ন কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Next frame
as_IN: পৰৱৰ্তী ফ্ৰেম

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
as_IN: পৰৱৰ্তী ভিডিঅ' ফ্ৰেমটোলৈ যাবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Very short jump length
as_IN: বৰ চুটিকৈ জপিওৱাৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Very short jump length, in seconds.
as_IN: বৰ চুটিকৈ জপিওৱাৰ দৈৰ্ঘ্য, ছেকণ্ডত.

en: Short jump length
as_IN: চুটিকৈ জপিওৱাৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Short jump length, in seconds.
as_IN: চুটিকৈ জপিওৱাৰ দৈৰ্ঘ্য, ছেকণ্ডত.

en: Medium jump length
as_IN: মধ্যমভাৱে জপিওৱাৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Medium jump length, in seconds.
as_IN: মধ্যমভাৱে জপিওৱাৰ দৈৰ্ঘ্য, ছেকণ্ডত.

en: Long jump length
as_IN: দীঘলকৈ জপিওৱাৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Long jump length, in seconds.
as_IN: দীঘলকৈ জপিওৱাৰ দৈৰ্ঘ্য, ছেকণ্ডত.

en: Quit
as_IN: ত্যাগ কৰক

en: Select the hotkey to quit the application.
as_IN: আবেদন ত্যাগ কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Navigate up
as_IN: ওপৰলৈ নেভিগেট কৰক

en: Navigate down
as_IN: তললৈ নেভিগেট কৰক

en: Navigate left
as_IN: বাওঁফালে নেভিগেট কৰক

en: Navigate right
as_IN: সোঁফালে নেভিগেট কৰক

en: Activate
as_IN: সক্ৰিয় কৰক

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
as_IN: DVD তালিকাবোৰত নিৰ্বাচিত বস্তুটো সক্ৰিয় কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Go to the DVD menu
as_IN: DVD তালিকাটোলৈ যাওক

en: Select the key to take you to the DVD menu
as_IN: আপোনাক DVD তালিকাটোলৈ নিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Select previous DVD title
as_IN: আগৰ DVD শিৰোনাম নিৰ্বাচন কৰক

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
as_IN: DVD ৰ পৰা আগৰ শিৰোনামটো পছন্দ কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Select next DVD title
as_IN: পৰৱৰ্তী DVD শিৰোনাম নিৰ্বাচন কৰক

en: Select the key to choose the next title from the DVD
as_IN: DVD ৰ পৰা পৰৱৰ্তী শিৰোনামটো পছন্দ কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Select prev DVD chapter
as_IN: আগৰ DVD পাঠ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
as_IN: DVD ৰ পৰা আগৰ পাঠটো পছন্দ কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Select next DVD chapter
as_IN: পৰৱৰ্তী DVD পাঠ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
as_IN: DVD ৰ পৰা পৰৱৰ্তী পাঠটো পছন্দ কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Volume up
as_IN: প্ৰসাৰ বঢ়াওক

en: Select the key to increase audio volume.
as_IN: অডিঅ’ প্ৰসাৰ বৃদ্ধি কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Volume down
as_IN: প্ৰসাৰ কমাওক

en: Select the key to decrease audio volume.
as_IN: অডিঅ’ প্ৰসাৰ হ্ৰাস কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Mute
as_IN: নিস্তব্দ কৰক

en: Select the key to mute audio.
as_IN: অডিঅ’ নিস্তব্দ কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Subtitle delay up
as_IN: উপশিৰোনামৰ বিলম্ব ওপৰলৈ

en: Select the key to increase the subtitle delay.
as_IN: উপশিৰোনামৰ বিলম্বটো বঢ়াবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Subtitle delay down
as_IN: উপশিৰোনামৰ বিলম্ব তললৈ

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
as_IN: উপশিৰোনামৰ বিলম্বটো হ্ৰাস কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
as_IN: উপশিৰোনাম ছিনক্ৰনাইজেশ্বন / পৃষ্ঠাসংকেত অডিঅ' টাইমষ্টেম্প

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
as_IN: পৃষ্ঠাসংকেত অডিঅ' টাইমষ্টেম্পলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক যেতিয়া উপশিৰোনামবোৰ ছিনক্ৰনাইজ কৰে.

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
as_IN: উপশিৰোনাম ছিনক্ৰনাইজেশ্বন / পৃষ্ঠাসংকেত উপশিৰোনাম টাইমষ্টেম্প

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
as_IN: পৃষ্ঠাসংকেত উপশিৰোনাম টাইমষ্টেম্পলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক যেতিয়া উপশিৰোনামবোৰ ছিনক্ৰনাইজ কৰে.

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
as_IN: উপশিৰোনাম ছিনক্ৰনাইজেশ্বন / ছিনক্ৰনাইজ অডিঅ' & উপশিৰোনাম টাইমষ্টেম্পবোৰ

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
as_IN: ছিনক্ৰনাইজ পৃষ্ঠাসংকেত অডিঅ' & উপশিৰোনাম টাইমষ্টেম্পবোৰল কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
as_IN: উপশিৰোনাম ছিনক্ৰনাইজেশ্বন / পুনৰ ছেট অডিঅ' & উপশিৰোনাম ছিনক্ৰনাইজেশ্বন

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
as_IN: অডিঅ' & উপশিৰোনাম টাইমষ্টেম্পবোৰৰ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন পুনৰ ছেট কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Subtitle position up
as_IN: উপশিৰোনামৰ স্থান ওপৰলৈ

en: Select the key to move subtitles higher.
as_IN: উপশিৰোনামবোৰ অধিক উচ্চলৈ নিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Subtitle position down
as_IN: উপশিৰোনামৰ স্থান তললৈ

en: Select the key to move subtitles lower.
as_IN: উপশিৰোনামবোৰ অধিক তললৈ নিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Audio delay up
as_IN: অডিঅ' বিলম্ব ওপৰলৈ

en: Select the key to increase the audio delay.
as_IN: অডিঅ' বিলম্বটো বঢ়াবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Audio delay down
as_IN: অডিঅ' বিলম্ব তললৈ

en: Select the key to decrease the audio delay.
as_IN: অডিঅ' বিলম্বটো হ্ৰাস কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Play playlist bookmark 1
as_IN: চলিত প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 1

en: Play playlist bookmark 2
as_IN: চলিত প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 2

en: Play playlist bookmark 3
as_IN: চলিত প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 3

en: Play playlist bookmark 4
as_IN: চলিত প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 4

en: Play playlist bookmark 5
as_IN: চলিত প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 5

en: Play playlist bookmark 6
as_IN: চলিত প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 6

en: Play playlist bookmark 7
as_IN: চলিত প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 7

en: Play playlist bookmark 8
as_IN: চলিত প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 8

en: Play playlist bookmark 9
as_IN: চলিত প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 9

en: Play playlist bookmark 10
as_IN: চলিত প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 10

en: Select the key to play this bookmark.
as_IN: এই পৃষ্ঠাসংকেতটো চলাবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Set playlist bookmark 1
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 1 ছেট কৰক

en: Set playlist bookmark 2
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 2 ছেট কৰক

en: Set playlist bookmark 3
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 3 ছেট কৰক

en: Set playlist bookmark 4
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 4 ছেট কৰক

en: Set playlist bookmark 5
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 5 ছেট কৰক

en: Set playlist bookmark 6
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 6 ছেট কৰক

en: Set playlist bookmark 7
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 7 ছেট কৰক

en: Set playlist bookmark 8
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 8 ছেট কৰক

en: Set playlist bookmark 9
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 9 ছেট কৰক

en: Set playlist bookmark 10
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 10 ছেট কৰক

en: Select the key to set this playlist bookmark.
as_IN: এই প্লেলিষ্ট পৃষ্ঠাসংকেতটো ছেট কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Clear the playlist
as_IN: প্লেলিষ্টখন খালী কৰক

en: Select the key to clear the current playlist.
as_IN: চলিত প্লেলিষ্টখন খলী কৰিবলৈ কীটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Playlist bookmark 1
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 1

en: Playlist bookmark 2
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 2

en: Playlist bookmark 3
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 3

en: Playlist bookmark 4
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 4

en: Playlist bookmark 5
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 5

en: Playlist bookmark 6
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 6

en: Playlist bookmark 7
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 7

en: Playlist bookmark 8
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 8

en: Playlist bookmark 9
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 9

en: Playlist bookmark 10
as_IN: প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত 10

en: This allows you to define playlist bookmarks.
as_IN: এইটোৱে আপোনাক প্লেলিষ্টৰ পৃষ্ঠাসংকেত বাখ্যা কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Cycle audio track
as_IN: অডিঅ' পথ চক্ৰ কৰক

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
as_IN: উপলব্ধ অডিঅ' পথবোৰৰ(ভাষাবোৰ) মাজেৰে চক্ৰ কৰক.

en: Cycle subtitle track
as_IN: উপশিৰোনাম পথ চক্ৰ কৰক

en: Cycle through the available subtitle tracks.
as_IN: উপলব্ধ উপশিৰোনাম পথবোৰৰ মাজেৰে চক্ৰ কৰক.

en: Cycle next program Service ID
as_IN: পৰৱৰ্তী কাৰ্যসূচী সেৱা ID চক্ৰ কৰক

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
as_IN: উপলব্ধ পৰৱৰ্তী সেৱা IDবোৰৰ (SIDবোৰ) মাজেৰে চক্ৰ কৰক.

en: Cycle previous program Service ID
as_IN: আগৰ কাৰ্যসূচী সেৱা ID চক্ৰ কৰক

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
as_IN: উপলব্ধ আগৰ সেৱা IDবোৰৰ (SIDবোৰ) মাজেৰে চক্ৰ কৰক.

en: Cycle source aspect ratio
as_IN: উত্স দৃষ্টিকোণ অনুপাত চক্ৰ কৰক

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
as_IN: উত্স দৃষ্টিকোণ অনুপাতবোৰৰ পূৰ্বনিৰ্ধাৰিত তালিকা এখনৰ মাজেৰে চক্ৰ কৰক.

en: Cycle video crop
as_IN: ভিডিঅ' ক্ৰোপ চক্ৰ কৰক

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
as_IN: ক্ৰোপ ফৰমেটবোৰৰ পূৰ্বনিৰ্ধাৰিত তালিকা এখনৰ মাজেৰে চক্ৰ কৰক.

en: Toggle autoscaling
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে জোখাটো টগুল কৰক

en: Activate or deactivate autoscaling.
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে জোখাটো সক্ৰিয় বা নিষ্ক্ৰিয় কৰক.

en: Increase scale factor
as_IN: জোখৰ কাৰক বৃদ্ধি কৰক

en: Decrease scale factor
as_IN: জোখৰ কাৰক হ্ৰাস কৰক

en: Toggle deinterlacing
as_IN: ডিইন্টাৰলেচিং টগুল কৰক

en: Activate or deactivate deinterlacing.
as_IN: ডিইন্টাৰলেচিং সক্ৰিয় বা নিষ্ক্ৰিয় কৰক.

en: Cycle deinterlace modes
as_IN: চক্ৰ ডিইন্টাৰলেচ ধৰণবোৰ

en: Cycle through available deinterlace modes.
as_IN: উপলব্ধ ডিইন্টাৰলেচ ধৰণবোৰৰ মাজেৰে চক্ৰ কৰক.

en: Show controller in fullscreen
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্যত নিয়ন্ত্ৰণকৰ্তা দেখুৱাওক

en: Boss key
as_IN: বছ কী

en: Hide the interface and pause playback.
as_IN: ইন্টাৰফেছটো লুকাওক আৰু প্লেবেকটোক বিৰতি দিয়ক.

en: Context menu
as_IN: প্ৰসংগ মেনু

en: Show the contextual popup menu.
as_IN: প্ৰাসংগিক প'পআপ তালিকাটো দেখুৱাওক.

en: Take video snapshot
as_IN: ভিডিঅ' স্নেপশ্বট লওক

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
as_IN: ভিডিঅ' স্নেপশ্বট এটা লয় আৰু ডিস্কত লিখে.

en: Record
as_IN: ৰেকৰ্ড কৰক

en: Record access filter start/stop.
as_IN: প্ৰৱেশ ফিল্টাৰ আৰম্ভ/বন্ধ ৰেকৰ্ড কৰক.

en: Normal/Loop/Repeat
as_IN: স্বাভাৱিক/লুপ/পুনৰাবৃত্তি

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
as_IN: স্বাভাৱিক/লুপ/পুনৰাবৃত্তি কৰা প্লেলিষ্ট ধৰণবোৰ টগুল কৰক

en: Toggle random playlist playback
as_IN: বিশৃংখল প্লেলিষ্ট প্লেবেকটো টগুল কৰক

en: Un-Zoom
as_IN: জুম নকৰিব

en: Crop one pixel from the top of the video
as_IN: ভিডিঅ'টোৰ ওপৰ পৰা পিক্সেল এটা ক্ৰোপ কৰক

en: Uncrop one pixel from the top of the video
as_IN: ভিডিঅ'টোৰ ওপৰ পৰা পিক্সেল এটা আনক্ৰোপ কৰক

en: Crop one pixel from the left of the video
as_IN: ভিডিঅ'টোৰ বাওঁফালৰ পৰা পিক্সেল এটা ক্ৰোপ কৰক

en: Uncrop one pixel from the left of the video
as_IN: ভিডিঅ'টোৰ বাওঁফালৰ পৰা পিক্সেল এটা আনক্ৰোপ কৰক

en: Crop one pixel from the bottom of the video
as_IN: ভিডিঅ'টোৰ তলৰ পৰা পিক্সেল এটা ক্ৰোপ কৰক

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
as_IN: ভিডিঅ'টোৰ তলৰ পৰা পিক্সেল এটা আনক্ৰোপ কৰক

en: Crop one pixel from the right of the video
as_IN: ভিডিঅ'টোৰ সোঁফালৰ পৰা পিক্সেল এটা ক্ৰোপ কৰক

en: Uncrop one pixel from the right of the video
as_IN: ভিডিঅ'টোৰ সোঁফালৰ পৰা পিক্সেল এটা আনক্ৰোপ কৰক

en: Toggle wallpaper mode in video output
as_IN: ভিডিঅ' আউটপুটত ৱালপেপাৰ ধৰণটো টগুল কৰক

en: Toggle wallpaper mode in video output.
as_IN: ভিডিঅ' আউটপুটত ৱালপেপাৰ ধৰণটো টগুল কৰক.

en: Cycle through audio devices
as_IN: অডিঅ' ডিভাইচবোৰৰ মাজেৰে চক্ৰ কৰক

en: Cycle through available audio devices
as_IN: উপলব্ধ অডিঅ' ডিভাইচবোৰৰ মাজেৰে চক্ৰ কৰক

en: Snapshot
as_IN: স্নেপশ্বট

en: Window properties
as_IN: উইণ্ডো সম্পত্তিবোৰ

en: Subpictures
as_IN: উপছবিবোৰ

en: Subtitles
as_IN: উপশিৰোনামবোৰ

en: Overlays
as_IN: অভাৰলেবোৰ

en: Track settings
as_IN: পথ ছেটিংবোৰ

en: Playback control
as_IN: প্লেবেক নিয়ন্ত্ৰণ

en: Default devices
as_IN: ডিফল্ট ডিভাইচবোৰ

en: Network settings
as_IN: নেটৱৰ্ক ছেটিংবোৰ

en: Socks proxy
as_IN: শ্বকছ প্ৰক্সি

en: Metadata
as_IN: মেটাডাটা

en: Decoders
as_IN: ডিকোডাৰবোৰ

en: Input
as_IN: ইনপুট

en: Special modules
as_IN: বিশেষ মডুলবোৰ

en: Plugins
as_IN: প্লাগইনবোৰ

en: Performance options
as_IN: কাৰ্যদক্ষতাৰ বিকল্পবোৰ

en: Clock source
as_IN: ঘড়ী উত্স

en: Hot keys
as_IN: হট কীবোৰ

en: Jump sizes
as_IN: জপিওৱাৰ আকাৰবোৰ

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
as_IN: VLC ৰ বাবে সহায় ছপা কৰক ( --উন্নত আৰু --সহায়-ভাৰ্বোছৰ সৈতে মিশ্ৰণ কৰিব পাৰি)

en: Exhaustive help for VLC and its modules
as_IN: VLC আৰু ইয়াৰ মডুলবোৰৰ বাবে সম্পূৰ্ণ সহায়

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
as_IN: VLC আৰু ইয়াৰ সকলোবোৰ মডুলৰ বাবে সহায় ছপা কৰক (--উন্নত আৰু --সহায়-ভাৰ্বোছৰ সৈতে মিশ্ৰণ কৰিব পাৰি)

en: ask for extra verbosity when displaying help
as_IN: যেতিয়া সহায়টো প্ৰদৰ্শন কৰে অতিৰিক্ত ভাৰ্বোছিটিৰ বাবে সোধক

en: print a list of available modules
as_IN: উপলব্ধ মডুলবোৰৰ তালিকা এখন ছপা কৰক

en: print a list of available modules with extra detail
as_IN: অতিৰিক্ত বিৱৰণৰ সৈতে উপলব্ধ মডুলবোৰৰ তালিকা এখন ছপা কৰক

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
as_IN: এটা বিশেষ মডুলত সহায়টো ছপা কৰক (--উন্নত আৰু --সহায়-ভাৰ্বোজৰ সৈতে মিশ্ৰণ কৰিব পাৰি). কোঠৰ মিলবোৰৰ বাবে  = ৰ সৈতে মডুল নামটো উপসৰ্গ কৰক.

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
as_IN: ফাইল ৰূপৰেখা কৰিবলৈ কোনো ৰূপৰেখাকৰণ বিকল্প লোড বা ছেভ কৰা নহব

en: reset the current config to the default values
as_IN: মানবোৰ ডিফল্ট কৰিবলৈ চলিত ৰূপৰেখাটো পুনৰ ছেট কৰক

en: use alternate config file
as_IN: বেলেগ ৰূপৰেখা ফাইল ব্যৱহাৰ কৰক

en: resets the current plugins cache
as_IN: চলিত প্লাগইন কেশ্ববোৰ পুনৰ ছেট কৰে

en: print version information
as_IN: ছপা সংস্কৰণৰ তথ্য

en: core program
as_IN: মুখ্য কাৰ্যসূচী

en: Backspace
as_IN: পিছলৈ যাওক

en: Brightness Down
as_IN: উজ্জ্বলতা কমাওক

en: Brightness Up
as_IN: উজ্জ্বলতা বঢ়াওক

en: Browser Back
as_IN: ব্ৰাউজাৰৰ পিছলৈ

en: Browser Favorites
as_IN: ব্ৰাউজাৰৰ প্ৰিয়বোৰ

en: Browser Forward
as_IN: ব্ৰাউজাৰৰ আগলৈ

en: Browser Home
as_IN: ব্ৰাউজাৰৰ মুখ্য

en: Browser Refresh
as_IN: ব্ৰাউজাৰৰ পুনৰসজীৱ

en: Browser Search
as_IN: ব্ৰাউজাৰৰ সন্ধান

en: Browser Stop
as_IN: ব্ৰাউজাৰ বন্ধ

en: Delete
as_IN: ডিলিট কৰক

en: Down
as_IN: তললৈ

en: End
as_IN: সমাপ্ত

en: Enter
as_IN: প্ৰৱেশ কৰক

en: Esc
as_IN: আওকাণ কৰক

en: Home
as_IN: মুখ্য

en: Insert
as_IN: ভৰাওক

en: Media Angle
as_IN: মিডিয়া কোণ

en: Media Audio Track
as_IN: মিডিয়া অডিঅ' পথ

en: Media Forward
as_IN: মিডিয়া আগলৈ

en: Media Menu
as_IN: মিডিয়া তালিকা

en: Media Next Frame
as_IN: মিডিয়াৰ পৰৱৰ্তী ফ্ৰেম

en: Media Next Track
as_IN: মিডিয়া পৰৱৰ্তী পথ

en: Media Play Pause
as_IN: মি়ডিয়া চলোৱাটোত বিৰতি দিয়া

en: Media Prev Frame
as_IN: মি়ডিয়াৰ আগৰ ফ্ৰেম

en: Media Prev Track
as_IN: মিডিয়াৰ আগৰ পথ

en: Media Record
as_IN: মিডিয়া ৰেকৰ্ড

en: Media Repeat
as_IN: মিডিয়াৰ পুনৰাবৃত্তি

en: Media Rewind
as_IN: মিডিয়া পুনৰলাভ

en: Media Select
as_IN: মিডিয়া নিৰ্বাচন

en: Media Shuffle
as_IN: মিডিয়াৰ সানমিহলি

en: Media Stop
as_IN: মিডিয়া বন্ধ

en: Media Subtitle
as_IN: মিডিয়া উপশিৰোনাম

en: Media Time
as_IN: মিডিয়া সময়

en: Media View
as_IN: মিডিয়া দৃশ্য

en: Menu
as_IN: তালিকা

en: Mouse Wheel Down
as_IN: মাউছৰ চকা তললৈ

en: Mouse Wheel Left
as_IN: মাউছৰ চকা বাওঁফালে

en: Mouse Wheel Right
as_IN: মাউছৰ চকা সোঁফালে

en: Mouse Wheel Up
as_IN: মাউছৰ চকা ওপৰলৈ

en: Page Down
as_IN: পৃষ্ঠাৰ তললৈ যাওক

en: Page Up
as_IN: পৃষ্ঠাৰ ওপৰলৈ যাওক

en: Pause
as_IN: বিৰতি দিয়ক

en: Print
as_IN: ছপা কৰক

en: Space
as_IN: ঠাই এৰক

en: Tab
as_IN: টেব

en: Up
as_IN: ওপৰলৈ

en: Volume Down
as_IN: প্ৰসাৰ কমাওক

en: Volume Mute
as_IN: প্ৰসাৰটো নিস্তব্দ কৰক

en: Volume Up
as_IN: প্ৰসাৰ বঢ়াওক

en: Zoom In
as_IN: ভিতৰলৈ জুম কৰক

en: Zoom Out
as_IN: বাহিৰলৈ জুম কৰক

en: Ctrl+
as_IN: কন্ট্ৰোল+

en: Alt+
as_IN: অল্ট+

en: Shift+
as_IN: ছিফ্ট+

en: Meta+
as_IN: মেটা+

en: Command+
as_IN: নিৰ্দেশ+

en: Saving file failed
as_IN: ফাইল ছেভ কৰা ব্যৰ্থ হল

en: Failed to open "%s" for writing
as_IN: লিখিবৰ বাবে "%s" খুলিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Cancel
as_IN: বাতিল কৰক

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
as_IN: %s
    ডাউনলোড কৰিছে... %s/%s %.1f%% সম্পন্ন কৰা হল

en: File could not be verified
as_IN: ফাইল প্ৰমাণিত কৰিব পৰা নগল

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
as_IN: ডাউনলোড কৰা "%s" ফাইলটোৰ বাবে ক্ৰিপ্টোগ্ৰাফিক স্বাক্ষৰ এটা ডাউনলোড কৰাটো সম্ভৱ নাছিল. সেয়ে, এইটো ডিলিট কৰা হৈছে.

en: Invalid signature
as_IN: অবৈধ স্বাক্ষৰ

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
as_IN: ডাউনলোড কৰা "%s" ফাইলটোৰ বাবে ক্ৰিপ্টোগ্ৰাফিক স্বাক্ষটো অবৈধ আছিল আৰু এইটো সুৰক্ষিতভাৱে প্ৰমাণিত কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা নগল. সেয়ে, ফাইলটো ডিলিট কৰা হৈছিল.

en: File not verifiable
as_IN: ফাইল প্ৰমাণিত কৰিব নোৱাৰি

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
as_IN: ডাউনলোড কৰা "%s" ফাইলটো সুৰক্ষিতভাৱে প্ৰমাণিত কৰাটো সম্ভৱ নহয়. সেয়ে, এইটো ডিলিট কৰা হৈছিল.

en: File corrupted
as_IN: ফাইল নষ্ট হৈছে

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
as_IN: ডাউনলোড কৰা "%s" ফাইলটো নষ্ট আছিল. সেয়ে, ইয়াক ডিলিট কৰা হৈছিল.

en: Install
as_IN: ইনষ্টল কৰক

en: Update VLC media player
as_IN: VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ আপডেট কৰক

en: Media Library
as_IN: মিডিয়া লাইব্ৰেৰী

en: Afar
as_IN: আফ্ৰা

en: Abkhazian
as_IN: আবখাজিয়াৰ

en: Afrikaans
as_IN: আফ্ৰিকানবোৰ

en: Albanian
as_IN: আলবানিয়াৰ

en: Amharic
as_IN: আমহাৰি

en: Arabic
as_IN: আৰৱী

en: Armenian
as_IN: আৰ্মেনিয়াৰ

en: Assamese
as_IN: অসমীয়া

en: Avestan
as_IN: এভেষ্টান

en: Aymara
as_IN: আয়েমাৰা

en: Azerbaijani
as_IN: আজাৰবাইজানী

en: Bashkir
as_IN: বাস্কিৰ

en: Basque
as_IN: বাছকিউ

en: Belarusian
as_IN: বেলাৰুছৰ

en: Bengali
as_IN: বঙালী

en: Bihari
as_IN: বিহাৰী

en: Bislama
as_IN: বিছলামা

en: Bosnian
as_IN: বছনিয়াৰ

en: Breton
as_IN: ব্ৰেটন

en: Bulgarian
as_IN: বুলগেৰিয়াৰ

en: Burmese
as_IN: বাৰ্মাৰ

en: Catalan
as_IN: কেটালান

en: Chamorro
as_IN: ছামোৰো

en: Chechen
as_IN: শ্বেকচেন

en: Chinese
as_IN: চীনৰ

en: Church Slavic
as_IN: চাৰ্চ শ্লেভিক

en: Chuvash
as_IN: শ্বুভাছ

en: Cornish
as_IN: কোৰ্নিচ্ছ

en: Corsican
as_IN: কোৰ্ছিকান

en: Czech
as_IN: শ্বেক

en: Danish
as_IN: ডেনিছ

en: Dutch
as_IN: ডাচ্ছ

en: Dzongkha
as_IN: ডিজোংখা

en: English
as_IN: ইংৰাজী

en: Esperanto
as_IN: এছপিৰেন্টো

en: Estonian
as_IN: এষ্টোনিয়াৰ

en: Faroese
as_IN: ফাৰোইজ

en: Fijian
as_IN: ফিজিৰ

en: Finnish
as_IN: ফিনিছ

en: French
as_IN: ফ্ৰেন্স

en: Frisian
as_IN: ফ্ৰিছিয়াৰ

en: Georgian
as_IN: জৰ্জিয়াৰ

en: German
as_IN: জাৰ্মান

en: Gaelic (Scots)
as_IN: গায়েলিক (স্কটছ)

en: Irish
as_IN: আইৰিছ

en: Gallegan
as_IN: গালিয়ান

en: Manx
as_IN: মেন্ক্স

en: Greek, Modern
as_IN: গ্ৰীক, আধুনিক

en: Guarani
as_IN: গুৱাৰানী

en: Gujarati
as_IN: গুজৰাটী

en: Hebrew
as_IN: হিব্ৰিউ

en: Herero
as_IN: হেৰেৰো

en: Hindi
as_IN: হিন্দী

en: Hiri Motu
as_IN: হিৰি মোটু

en: Hungarian
as_IN: হাংগেৰিৰ

en: Icelandic
as_IN: আইছলেণ্ডিক

en: Inuktitut
as_IN: ইনুকটিটুট

en: Interlingue
as_IN: ইন্টাৰলিংগুই

en: Interlingua
as_IN: ইন্টাৰলিংগুৱা

en: Indonesian
as_IN: ইণ্ডোনেছিয়াৰ

en: Inupiaq
as_IN: ইনুপিয়াক

en: Italian
as_IN: ইটালীৰ

en: Javanese
as_IN: জাভাৰ

en: Japanese
as_IN: জাপানৰ

en: Greenlandic, Kalaallisut
as_IN: গ্ৰীণলেণ্ডিক, কালাল্লিচুট

en: Kannada
as_IN: কানাডা

en: Kashmiri
as_IN: কাশ্মিৰী

en: Kazakh
as_IN: কাজাখ

en: Khmer
as_IN: খমেৰ

en: Kikuyu
as_IN: কিকুইউ

en: Kinyarwanda
as_IN: কিনিআৰৱাণ্ডা

en: Kirghiz
as_IN: কিৰ্ঘিজ

en: Komi
as_IN: কোমি

en: Korean
as_IN: কোৰিয়াৰ

en: Kuanyama
as_IN: কুৱানিআমা

en: Kurdish
as_IN: কুৰ্ডিছ

en: Lao
as_IN: লাঅ'

en: Latin
as_IN: লেটিন

en: Latvian
as_IN: লাটভিয়াৰ

en: Lingala
as_IN: লিংগালা

en: Lithuanian
as_IN: লিথুৱানিয়াৰ

en: Letzeburgesch
as_IN: লেটজিবাৰ্গেস্ক

en: Macedonian
as_IN: মেচিডোনিয়াৰ

en: Marshall
as_IN: মাৰ্শ্বাল

en: Malayalam
as_IN: মালায়ালম

en: Maori
as_IN: মাওৰি

en: Marathi
as_IN: মাৰাঠী

en: Malay
as_IN: মালায়

en: Malagasy
as_IN: মালাগেছি

en: Maltese
as_IN: মাল্টেছী

en: Moldavian
as_IN: মোল্ডাভিয়াৰ

en: Mongolian
as_IN: মংগোলিয়াৰ

en: Nauru
as_IN: নাউৰু

en: Navajo
as_IN: নাভাজো

en: Ndebele, South
as_IN: নডেবেলি, দক্ষিণ

en: Ndebele, North
as_IN: নডেবেলি, উত্তৰ

en: Ndonga
as_IN: নডোংগা

en: Nepali
as_IN: নেপালী

en: Norwegian
as_IN: নৰৱেৰ

en: Norwegian Nynorsk
as_IN: নৰৱেৰ নাইনোৰ্স্ক

en: Norwegian Bokmaal
as_IN: নৰৱেৰ বকমাল

en: Chichewa; Nyanja
as_IN: চিচেৱা; নিয়ানজা

en: Occitan; Provençal
as_IN: অচিটান; প্ৰোভেনাল

en: Oriya
as_IN: উড়িয়া

en: Oromo
as_IN: অৰোমো

en: Ossetian; Ossetic
as_IN: অচেটিয়ান; অচেটিক

en: Panjabi
as_IN: পাঞ্জাৱী

en: Persian
as_IN: পাৰ্চীৰ

en: Pali
as_IN: পালি

en: Polish
as_IN: পোলিচ

en: Portuguese
as_IN: পৰ্তুগালৰ

en: Pushto
as_IN: পুষ্টো

en: Quechua
as_IN: কিউচুআ

en: Original audio
as_IN: প্ৰকৃত অডিঅ'

en: Raeto-Romance
as_IN: ৰায়েটো-ৰোমাঞ্চ

en: Romanian
as_IN: ৰোমানিয়াৰ

en: Rundi
as_IN: ৰুণ্ডী

en: Russian
as_IN: ৰাছিয়াৰ

en: Sango
as_IN: সাংগো

en: Sanskrit
as_IN: সংস্কৃত

en: Serbian
as_IN: চাৰ্বিয়াৰ

en: Croatian
as_IN: ক্ৰোৱেচিয়াৰ

en: Sinhalese
as_IN: সিংহলৰ

en: Slovak
as_IN: শ্লোভাক

en: Slovenian
as_IN: শ্লোভেনিয়াৰ

en: Northern Sami
as_IN: নৰ্ডান ছামি

en: Samoan
as_IN: ছামোআন

en: Shona
as_IN: ছোনা

en: Sindhi
as_IN: সিন্ধি

en: Somali
as_IN: ছোমালি

en: Sotho, Southern
as_IN: চোথো, ছাউথাৰ্ণ

en: Spanish
as_IN: স্পেনিছ

en: Sardinian
as_IN: ছৰ্দিনিয়াৰ

en: Swati
as_IN: স্বাটী

en: Sundanese
as_IN: ছুডানৰ

en: Swahili
as_IN: স্বাহিলি

en: Swedish
as_IN: ছুইডেনৰ

en: Tahitian
as_IN: তাহিতিয়াৰ

en: Tamil
as_IN: তামিল

en: Tatar
as_IN: তাতাৰ

en: Telugu
as_IN: তেলেগু

en: Tajik
as_IN: তাজিক

en: Tagalog
as_IN: টাগালোগ

en: Thai
as_IN: থাই

en: Tibetan
as_IN: তিব্বতৰ

en: Tigrinya
as_IN: তিগ্ৰিনিয়া

en: Tonga (Tonga Islands)
as_IN: টংগা (টোংগা দ্বীপবোৰ)

en: Tswana
as_IN: টছৱানা

en: Tsonga
as_IN: টছোনংগা

en: Turkish
as_IN: তুৰ্কিছ

en: Turkmen
as_IN: তুৰ্কমেন

en: Twi
as_IN: টৱি

en: Uighur
as_IN: উইঘুৰ

en: Ukrainian
as_IN: ইউক্ৰেইনৰ

en: Urdu
as_IN: উৰ্দু

en: Uzbek
as_IN: উজবেক

en: Vietnamese
as_IN: ভিয়েটনামৰ

en: Volapuk
as_IN: ভোলাপুক

en: Welsh
as_IN: ৱেলছ

en: Wolof
as_IN: ৱোলোফ

en: Xhosa
as_IN: এক্সহোছা

en: Yiddish
as_IN: ইদ্দিছ

en: Yoruba
as_IN: ইয়োৰুবা

en: Zhuang
as_IN: জেডহুংগা

en: Zulu
as_IN: জুলু

en: Autoscale video
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে জোখা ভিডিঅ'

en: Crop
as_IN: ক্ৰোপ

en: Aspect ratio
as_IN: দৃষ্টিভংগীৰ অনুপাত

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
as_IN: পাছ আলছা:// ডিফল্ট ALSA অধিগ্ৰহণ ডিভাইচটো খুলিবলৈ, বা আলছা://SOURCE নিৰ্ধাৰিত এটা বিশেষ ডিভাইচ খুলিবলৈ SOURCE.

en: ALSA audio capture
as_IN: ALSA অডিঅ' অধিগ্ৰহণ

en: Attachment
as_IN: সংলগ্নকৰণ

en: Attachment input
as_IN: সংলগ্নকৰণ ইনপুট

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
as_IN: উপযুক্ত ইনপুট ডিভাইচ এটাৰ সৈতে সুসজ্জিত হিচাপে আপোনাৰ মেকটো দেখা পোৱা নাযায়. অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ সংযোগকৰ্তা আৰু ড্ৰাইভাৰবোৰ পৰীক্ষা কৰক.

en: libavformat AVIO access
as_IN: libavফৰমেট AVIO প্ৰৱেশ

en: libavformat AVIO access output
as_IN: libavফৰমেট AVIO প্ৰৱেশ আউটপুট

en: Blu-ray menus
as_IN: ব্লু-ৰে তালিকাবোৰ

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
as_IN: ব্লু-ৰে তালিকাবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক. যদি অক্ষম কৰে, তেন্তে চলচিত্ৰ প্ৰত্যক্ষভাৱে আৰম্ভ হব

en: Region code
as_IN: অঞ্চলৰ কোড

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
as_IN: ব্লু-ৰে প্লেয়াৰৰ অঞ্চলৰ কোড. কিছুমান ডিস্ক কেৱল এটা শুদ্ধ অঞ্চলৰ কোড এটাৰ সৈতে চলাব পাৰি.

en: Blu-ray
as_IN: ব্লু-ৰে

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
as_IN: ব্লু-ৰে ডিস্ক সমৰ্থন (লাইব্ৰেৰী ব্লু-ৰে)

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
as_IN: এটা ব্লু-ৰে হিচাপে পথটো দৃষ্টিগোচৰ নহয়

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
as_IN: AACS ডিকোডিংৰ বাবে এই ব্লু-ৰে ডিস্কটোৱে লাইব্ৰেৰী এটা দাবী কৰে, আৰু আপোনাৰ ছিষ্টেমৰ এইটো নাই.

en: Blu-ray Disc is corrupted.
as_IN: ব্লু-ৰে ডিস্ক নষ্ট হৈছে.

en: Missing AACS configuration file!
as_IN: AACS ৰূপৰেখা ফাইল হেৰাইছে!

en: No valid processing key found in AACS config file.
as_IN: AACS ৰূপৰেখা ফাইলত কোনো বৈধ প্ৰক্ৰিয়া কৰা কী বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No valid host certificate found in AACS config file.
as_IN: AACS ৰূপৰেখা ফাইলত কোনো বৈধ হষ্ট প্ৰমাণপত্ৰ বিচাৰি পোৱা নগল.

en: AACS Host certificate revoked.
as_IN: AACS হষ্ট প্ৰমাণপত্ৰ বাতিল কৰা হল.

en: AACS MMC failed.
as_IN: AACS MMC ব্যৰ্থ হল.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
as_IN: BD+ ডিকোডিংৰ বাবে এই ব্ল-ৰে ডিস্কটোৱে লাইব্ৰেৰী এটা বিচাৰে, আৰু আপোনাৰ ছিষ্টেমৰ এইটো নাই.

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
as_IN: আপোনাৰ ছিষ্টেম BD+ ডিকোডিং লাইব্ৰেৰীটোৱে কাৰ্য নকৰে. ৰূপৰেখা হেৰাইছে নেকি?

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
as_IN: ব্লু-ৰে প্লেবেক আৰম্ভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল. অনুগ্ৰহ কৰি তালিকা সমৰ্থন অবিহনে চেষ্টাক কৰক.

en: Blu-ray error
as_IN: ব্লু-ৰে ভুল

en: Top Menu
as_IN: ওপৰৰ মেনু

en: First Play
as_IN: প্ৰথমে চলোৱা

en: Audio CD - Track %02i
as_IN: অডিঅ' CD - পথ %02i

en: Audio CD
as_IN: অডিঅ' CD

en: Audio CD input
as_IN: অডিঅ' CD ইনপুট

en: [cdda:][device][@[track]]
as_IN: [cdda:][ডিভাইছ][@[পথ]]

en: CDDB Server
as_IN: CDDB ছাৰ্ভাৰ

en: Address of the CDDB server to use.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ CDDB ছাৰ্ভাৰটোৰ ঠিকনা.

en: CDDB port
as_IN: CDDB পোৰ্ট

en: CDDB Server port to use.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ CDDB ছাৰ্ভাৰ পোৰ্ট.

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
as_IN: IIDC ডিজিটেল কেমেৰা (ফায়াৰ ৱেৰ) ইনপুট

en: Digital Cinema Package module
as_IN: ডিজিটেল চিনেমা পেকেজ মডুল

en: Input card to use
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ইনপুট কাৰ্ড

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডেকসংযোগ অধিগ্ৰহণ কাৰ্ড, যদি বিভিন্ন বৰ্তি থাকে. কাৰ্ডবোৰ 0 ৰ পৰা সংখ্যা কৰা হয়.

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
as_IN: বিচৰা ইনপুট ভিডিঅ'ৰ ধৰণ. স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্তকৰণৰ বাবে খালী এৰক.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
as_IN: ডেকসংযোগ অধিগ্ৰহণবোৰৰ বাবে বিচৰা ইনপুট ভিডিঅ' ধৰণ. টেক্সটৰ ধৰণত এই মানটো FOURCC কোড এটা হোৱা উচিত, উদাহৰণস্বৰূপে "ntsc".

en: Audio connection
as_IN: অডিঅ' সংযোগ

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
as_IN: ডেকসংযোগ অধিগ্ৰহণবোৰৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অডিঅ' সংযোগ. বৈধ পছন্দবোৰ: সংলগ্ন কৰা, aesebu, এনালগ. কাৰ্ড ডিফল্টৰ বাবে খালী এৰক.

en: Audio samplerate (Hz)
as_IN: অডিঅ' নমুনাৰ হাৰ (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
as_IN: ডেকসংযোগ অধিগ্ৰহণবোৰৰ বাবে অডিঅ' নমুনা কৰাৰ হাৰ (হাৰ্টজত). 0 য়ে অডিঅ' ইনপুট অক্ষম কৰে.

en: Number of audio channels
as_IN: অডিঅ' চেনেলবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
as_IN: ডেকসংযোগ অধিগ্ৰহণবোৰৰ বাবে ইনপুট অডিঅ' চেনেলবোৰৰ সংখ্যা. 2, 8 বা 16 হোৱাটো অপৰিহাৰ্য. 0 য়ে অডিঅ' ইনপুট অক্ষম কৰে.

en: Video connection
as_IN: ভিডিঅ' সংযোগ

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
as_IN: ডেকসংযোগ অধিগ্ৰহণবোৰৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ভিডিঅ' সংযোগ. বৈধ পছন্দবোৰ: sdi, hdmi, অপ্টিকেলsdi, উপাদান, যৌথ, sভিডিঅ'. কাৰ্ডৰ ডিফল্টৰ বাবে খালী এৰক.

en: Optical SDI
as_IN: অপ্টিকেল SDI

en: Component
as_IN: উপাদান

en: Composite
as_IN: মিশ্ৰিত

en: Embedded
as_IN: সংলগ্ন কৰা হল

en: Analog
as_IN: এনালগ

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
as_IN: দৃষ্টিকোণ অনুপাত (4:3, 16:9). ডিফল্টে বৰ্গ পিক্সেলবোৰ অনুমান কৰে.

en: DeckLink
as_IN: ডেকসংযোগ

en: Blackmagic DeckLink SDI input
as_IN: ব্লেকমেজিক ডেকসংযোগ SDI ইনপুট

en: 10 bits
as_IN: 10 বিট

en: Closed captions 1
as_IN: কেপশ্বনবোৰ 1 বন্ধ কৰা হল

en: Cable
as_IN: তাৰ

en: Antenna
as_IN: এন্টেনা

en: FM radio
as_IN: FM ৰেডিঅ'

en: AM radio
as_IN: AM ৰেডিঅ'

en: Video device name
as_IN: ভিডিঅ' ডিভাইচৰ নাম

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
as_IN: প্ৰত্যক্ষভাৱে দেখুওৱা প্লাগইনটোৰ দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰা ভিডঅ' ডিভাইচটোৰ নাম. যদি আপুনি একো নিৰ্ধাৰণ নকৰে, তেন্তে ডিফল্ট ডিভাইচটো ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: Audio device name
as_IN: অডিঅ' ডিভাইচৰ নাম

en: Video size
as_IN: ভিডিঅ'ৰ আকাৰ

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
as_IN: প্ৰত্যক্ষভাৱে দেখুওৱা প্লাগইনটোৰ দ্বাৰা প্ৰদৰ্শন কৰিবলগীয়া ভিডিঅ'টোৰ আকাৰ. যদি আপুনি একো নিৰ্ধাৰণ নকৰে, তেন্তে আপোনাৰ ডিভাইচৰ ডিফল্ট আকাৰটো ব্যৱহাৰ কৰা হব. আপুনি মানবিশিষ্ট আকাৰ এটা নিৰ্দিষ্ট কৰিব পাৰে (cif, d1, ...) বা <width>x<height>.

en: Picture aspect-ratio n:m
as_IN: ছবি দৃষ্টিকোণ-অনুপাত n:m

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ইনপুট ছবি দৃষ্টিকোণ-অনুপাত বাখ্যা কৰক. ডিফল্টটো হল 4:3

en: Video input chroma format
as_IN: ভিডিঅ' ইনপুট ক্ৰোমা ফৰমেট

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
as_IN: এটা বিশেষ ক্ৰোমা ফৰমেট ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ প্ৰত্যক্ষভাৱে দেখুওৱা ভিডিঅ' ইনপুটটো জোৰ কৰক (উদাহৰণ I420 (ডিফল্ট), RV24, ইত্যাদি.)

en: Video input frame rate
as_IN: ভিডিঅ' ইনপুট ফ্ৰেমৰ হাৰ

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
as_IN: এটা বিশেষ ফ্ৰেমৰ হাৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ প্ৰত্যক্ষভাৱে দেখুওৱা ভিডিঅ' ইনপুটটো জোৰ কৰক (উদাহৰণ 0 মানে ডিফল্ট, 25, 29.97, 50, 59.94, ইত্যাদি.)

en: Device properties
as_IN: ডিভাইচৰ বৈশিষ্ট্যবোৰ

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
as_IN: ষ্ট্ৰিমটো আৰম্ভ কৰাৰ আগতে নিৰ্বাচিত সংলাপটোৰ বৈশিষ্ট্যবোৰৰ সংলাপটো দেখুৱাওক.

en: Tuner properties
as_IN: টিউনাৰৰ বৈশিষ্ট্যবোৰ

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
as_IN: টিউনাৰ সম্পত্তিবোৰৰ [চেনেল নিৰ্বাচন] পৃষ্ঠা দেখুৱাওক.

en: Tuner TV Channel
as_IN: টিউনাৰ TV চেনেল

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
as_IN: TV চেনেলটো ছেট কৰক, টিউনাৰটো ...লৈ ছেট কৰা হব (0 মানে ডিফল্ট).

en: Tuner Frequency
as_IN: টিউনাৰ কম্পনাংক

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
as_IN: এইটোৱে চেনেলটো অভাৰৰাইড কৰে. Hz ত জোখা হয়.

en: Video standard
as_IN: ভিডিঅ'ৰ মানদণ্ড

en: Tuner country code
as_IN: টিউনাৰৰ দেশীয় কোড

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
as_IN: টিউনাৰ দেশীয় কোডটো ছেট কৰক যিয়ে চলিত চেনেল-লৈ-কম্পনাংকটো মেপ কৰাটো প্ৰতিষ্ঠা কৰে (0 মানে ডিফল্ট).

en: Tuner input type
as_IN: টিউনাৰৰ ইনপুট প্ৰকাৰ

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
as_IN: টিউনাৰ ইনপুট প্ৰকাৰটো নিৰ্বাচন কৰক (কেবল/এন্টেনা).

en: Video input pin
as_IN: ভিডিঅ' ইনপুট পিন

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
as_IN: মিশ্ৰিত, s-ভিডিঅ', বা টিউনাৰৰ দৰে ভিডিঅ' ইনপুটটো নিৰ্বাচন কৰক. যিহেতু এই ছেটিংবোৰ হাৰ্ডৱেৰ-নিৰ্দিষ্ট, আপুনি ভাল ছেটিংবোৰ "Device config" অঞ্চলত বিচাৰি পোৱা উচিত, আৰু সেই সংখ্যাবোৰ ইয়াত ব্যৱহাৰ কৰক. -1 য়ে বুজায় যে ছেটিংবোৰ সলনি কৰা নহব.

en: Audio input pin
as_IN: অডিঅ' ইনপুট পিন

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
as_IN: অডিঅ' ইনপুট উত্সটো নিৰ্বাচন কৰক. "video input" বিকল্পটো চাওক.

en: Video output pin
as_IN: ভিডিঅ' ইনপুট পিন

en: Select the video output type. See the "video input" option.
as_IN: ভিডিঅ' আউটপুট উত্সটো নিৰ্বাচন কৰক. "video input" বিকল্পটো চাওক.

en: Audio output pin
as_IN: অডিঅ' আউটপুট পিন

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
as_IN: অডিঅ' আউটপুট উত্সটো নিৰ্বাচন কৰক. "video input" বিকল্পটো চাওক.

en: AM Tuner mode
as_IN: AM টিউনাৰ ধৰণ

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
as_IN: উল্লেখিত সংখ্যক অডিঅ' চেনেলবোৰৰ সৈতে অডিঅ' ইনপুট ফৰমেট নিৰ্বাচন কৰক (যদি 0 নহয়)

en: Audio sample rate
as_IN: অডিঅ' নমুনাৰ হাৰ

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
as_IN: উল্লেখিত নমুনাৰ হাৰটোৰ সৈতে অডিঅ' ইনপুট ফৰমেট নিৰ্বাচন কৰক (যদি 0 নহয়)

en: Audio bits per sample
as_IN: নমুনাই প্ৰতি অডিঅ' বিট

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
as_IN: উল্লেখিত বিট/নমুনাৰ সৈতে অডিঅ' ইনপুট ফৰমেট নিৰ্বাচন কৰক (যদি 0 নহয়)

en: DirectShow
as_IN: প্ৰত্যক্ষভাৱে দেখুৱাওক

en: DirectShow input
as_IN: প্ৰত্যক্ষভাৱে দেখুওৱা ইনপুট

en: Capture failed
as_IN: অধিগ্ৰহণ ব্যৰ্থ হল

en: No video or audio device selected.
as_IN: কোনো ভিডিঅ' বা অডিঅ' ডিভাইচ নিৰ্বাচিত কৰা নহল.

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
as_IN: VLC য়ে কোনো অধিগ্ৰহণৰ ডিভাইচ খুলিব নোৱাৰে. পূংখানুপূংখ বিৱৰণৰ বাবে ভুল ল'গটো পৰীক্ষা কৰক.

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
as_IN: আপুনি নিৰ্বাচন কৰা ডিভাইচটো ব্যৱহাৰ নকৰিব পাৰে, কাৰণ ইয়াৰ প্ৰকাৰটো সমৰ্থন নকৰে.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
as_IN: "%s" অধিগ্ৰহণ ডিভাইচটোৱে দাবী কৰা পেৰামিটাৰবোৰ সমৰ্থন নকৰে.

en: DVB adapter
as_IN: DVB এডাপ্টাৰ

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
as_IN: যদি এটাতকৈ অধিক ডিজিটেল প্ৰচাৰৰ এডাপ্টাৰ আছে, তেন্তে এডাপ্টাৰ সংখ্যাটো নিৰ্বাচিত কৰাটো অপৰিহাৰ্য. সংখ্যাটো শূন্যৰ পৰা আৰম্ভ হয়.

en: DVB device
as_IN: DVB ডিভাইচ

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
as_IN: যদি এডাপ্টাৰটোৱে বিভিন্ন স্বতন্ত্ৰ টিউনাৰ ডিভাইচবোৰ আগবঢ়ায়, তেন্তে ডিভাইচ সংখ্যাটো নিৰ্বাচিত কৰাটো অপৰিহাৰ্য. সংখ্যাটো শূন্যৰ পৰা আৰম্ভ হয়.

en: Do not demultiplex
as_IN: ডিমাল্টিপ্লেক্স নকৰিব

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
as_IN: ট্ৰেন্সপোণ্ডাৰটোৰ পৰা কেৱল উপযোগী কাৰ্যসূচীবোৰ সাধাৰণতে ডিমাল্টিপ্লেক্স কৰা হয়. এই বিকল্পটোৱে ডিমাল্টিপ্লেক্স অক্ষম কৰিব আৰু সকলো কাৰ্যসূচী গ্ৰহণ কৰিব.

en: Network name
as_IN: নেটৱৰ্কৰ নাম

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
as_IN: ছিষ্টেম টিউনিং ঠাইবোৰত অদ্বিতীয় নেটৱৰ্ক নাম

en: Network name to create
as_IN: তৈয়াৰ কৰিবলৈ নেটৱৰ্ক নাম

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
as_IN: ছিষ্টেম টিউনিং ঠাইবোৰত অদ্বিতীয় নাম তৈয়াৰ কৰক

en: Frequency (Hz)
as_IN: কম্পনাংক (Hz)

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
as_IN: এটা উল্লেখিত কম্পনাংকত ট্ৰেন্সপোণ্ডাৰৰ (a.k.a. মাল্টিপ্লেক্স) দ্বৰা TV চেনেলবোৰ গোট কৰা হয়. গ্ৰাহকটো টিউন কৰিবলৈ এইটো দাবী কৰে.

en: Modulation / Constellation
as_IN: মডুলেশ্বন / কনষ্টিলেশ্বন

en: Layer A modulation
as_IN: স্তৰ A মডুলেশ্বন

en: Layer B modulation
as_IN: স্তৰ B মডুলেশ্বন

en: Layer C modulation
as_IN: স্তৰ C মডুলেশ্বন

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
as_IN: বিভিন্ন কনষ্টিলেশ্বন মতে ডিজিটেল সংকেতটো মডুলেট কৰিব পাৰি (প্ৰদানৰ ছিষ্টেমটোৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি). যদি ডিমডুলেটৰটোৱে কনষ্টিলেশ্বনটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত নকৰে, তেন্তে এইটো মেনুৱেলী ৰূপৰেখা কৰাটো প্ৰয়োজন.

en: Symbol rate (bauds)
as_IN: প্ৰতীকৰ হাৰ (বাউডছ)

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
as_IN: কিছুমান ছিষ্টেমৰ বাবে প্ৰতীকৰ হাৰটো মেনুৱলী নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য, DVB-C, DVB-S আৰু DVB-S2 টো উপযোগী.

en: Spectrum inversion
as_IN: স্পেকট্ৰাম ওলোটা কৰাটো

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
as_IN: যদি ডিমটুলেটৰটোৱে বৰ্ণালী ওলোটাটো শুদ্ধভাৱে চিনাক্ত নকৰে, তেন্তে এইটো মেনুৱেলী ৰূপৰেখা কৰাৰ প্ৰয়োজন হব.

en: FEC code rate
as_IN: FEC কোডৰ হাৰ

en: High-priority code rate
as_IN: উচ্চ-অগ্ৰাধিকাৰ কোডৰ হাৰ

en: Low-priority code rate
as_IN: নিম্ন-অগ্ৰাধিকাৰ কোডৰ হাৰ

en: Layer A code rate
as_IN: স্তৰ A কোড হাৰ

en: Layer B code rate
as_IN: স্তৰ B কোড হাৰ

en: Layer C code rate
as_IN: স্তৰ C কোড হাৰ

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
as_IN: আগলৈ পথোৱা ভুল শুদ্ধকৰণৰ বাবে কোড হাৰটো নিৰ্ধাৰিত কৰিব পাৰি.

en: Transmission mode
as_IN: সৰবৰাহৰ ধৰণ

en: Bandwidth (MHz)
as_IN: বেণ্ডউইড (MHz)

en: Guard interval
as_IN: গাৰ্ড অন্তৰাল

en: Hierarchy mode
as_IN: বিন্যাসৰ ধৰণ

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
as_IN: DVB-T2 দৈহিক স্তৰ পাইপ

en: Layer A segments count
as_IN: স্তৰ A খণ্ডবোৰ গণনা

en: Layer B segments count
as_IN: স্তৰ B খণ্ডবোৰ গণনা

en: Layer C segments count
as_IN: স্তৰ C খণ্ডবোৰ গণনা

en: Layer A time interleaving
as_IN: স্তৰ A সময় অন্তৰাল

en: Layer B time interleaving
as_IN: স্তৰ B সময় অন্তৰাল

en: Layer C time interleaving
as_IN: স্তৰ C সময় অন্তৰাল

en: Pilot
as_IN: পাইলট

en: Roll-off factor
as_IN: ৰোল-অফ কাৰক

en: 0.35 (same as DVB-S)
as_IN: 0.35 (DVB-S ৰ দৰে একে)

en: Transport stream ID
as_IN: পৰিবহন ষ্ট্ৰিম ID

en: Polarization (Voltage)
as_IN: পোলাৰাইজেশ্বন (ভল্টেজ)

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
as_IN: ট্ৰেন্সপোণ্ডাৰটোৰ পোলাৰাইজেশ্বনটো নিৰ্বাচন কৰিবলৈ, নিম্ন শব্দ ব্লক-ডাউন ৰূপান্তৰকটোলৈ এটা বেলেগ ভল্টেজ সাধাৰণতে প্ৰয়োগ কৰা হয় (LNB).

en: Unspecified (0V)
as_IN: অনিৰ্ধাৰিত (0V)

en: Vertical (13V)
as_IN: উলম্ব (13V)

en: Horizontal (18V)
as_IN: সমান্তৰাল (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
as_IN: চক্ৰাকাৰ সোঁহাত (13V)

en: Circular Left Hand (18V)
as_IN: চক্ৰাকাৰ বাওঁহাত (18V)

en: High LNB voltage
as_IN: উচ্চ LNB ভল্টেজ

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
as_IN: যদি কৃত্ৰিম উপগ্ৰহটোৰ মাজত থকা তাঁৰবোৰ নিম্ন শব্দৰ ব্লক-ডাউন ৰূপান্তৰক হয় আৰু গ্ৰাহকটো দীঘল হয়, উচ্চ ভল্টেজৰ প্ৰয়োজন হব পাৰে.
    সকলোবোৰ গ্ৰাহকে এইটো সমৰ্থন নকৰে.

en: Local oscillator low frequency (kHz)
as_IN: স্থানীয় অচ্ছিলেটৰ নিম্ন কম্পনাংক (kHz)

en: Local oscillator high frequency (kHz)
as_IN: স্থানীয় অচ্ছিলেটৰ উচ্চ কম্পনাংক (kHz)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
as_IN: সাধাৰণ LNB শ্বুইটছ কম্পনাংক (kHz)

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
as_IN: যদি উপগ্ৰহ সৰবৰাহ কম্পনাংকটোৱে শ্বুইটছ কম্পনাংকটো অতিক্ৰম কৰে, তেন্তে অচ্ছিলেটৰ উচ্চ কম্পনাংকটো সাৰাংশ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হব. তাৰোপৰি স্বয়ংক্ৰিয় ধাৰাবাহিক 22kHz স্বৰ প্ৰেৰণ কৰা হব.

en: Continuous 22kHz tone
as_IN: ধাৰবাহিক 22kHz স্বৰ

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
as_IN: তাঁৰডালত 22kHz ৰ এটা ধাৰাবাহিক স্বৰ এটা পথাব পাৰি. এইটোৱে সাধাৰণতে সাধাৰণ LNB এটাৰ পৰা উচ্চ কম্পনাংকৰ বেণ্ডটো নিৰ্বাচন কৰে.

en: DiSEqC LNB number
as_IN: DiSEqC LNB সংখ্যা

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
as_IN: DiSEqC 1.0 শ্বুইটছ এটা জৰিয়তে যদি উপগ্ৰহ গ্ৰাহকটো বিভিন্ন নিম্ন শব্দৰ ব্লক-ডাউন ৰূপান্তৰকবোৰলৈ সংযোগ কৰে, শুদ্ধ LNB টো নিৰ্বাচিত কৰিব পাৰি (1 ৰ পৰা 4 লৈ). যদি কোনো শ্বুইটছ নাথাকে, তেন্তে এই পেৰামিটাৰটো 0 হোৱা উচিত.

en: Unspecified
as_IN: অনিৰ্ধাৰিত

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
as_IN: সম্পন্ন নকৰা DiSEqC LNB সংখ্যা

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
as_IN: DiSEqC 1.1 সম্পন্ন নকৰা শ্বুইটছ আৰু DiSEqC 1.0 সম্পন্ন কৰা শ্বুইটছৰ পৰা এটা কেছকেড ধৰণৰ জৰিয়তে যদি উপগ্ৰহৰ গ্ৰাহকটো বিভিন্ন নিম্ন শব্দৰ ব্লক-ডাউন ৰূপান্তৰকবোৰলৈ (LNB) সংযোগ কৰে, শুদ্ধ সম্পন্ন নকৰা LNB টো নিৰ্বাচন কৰিব পাৰি (1 ৰ পৰা 4 লৈ). যদি কোনো সম্পন্ন নকৰা শ্বুইটছ নাই, এই পেৰামিটাৰটো 0 হোৱা উচিত.

en: Network identifier
as_IN: নেটৱৰ্ক চিনাক্তকৰ্তা

en: Satellite azimuth
as_IN: উপগ্ৰহ এজিমুথ

en: Satellite azimuth in tenths of degree
as_IN: ডিগ্ৰীৰ দশমত উপগ্ৰহ এজিমুথ

en: Satellite elevation
as_IN: উপগ্ৰহ ইলেভেশ্বন

en: Satellite elevation in tenths of degree
as_IN: ডিগ্ৰীৰ দশমত উপগ্ৰহ ইলেভেশ্বন

en: Satellite longitude
as_IN: উপগ্ৰহৰ দ্ৰাঘিমাংশ

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
as_IN: ডিগ্ৰীৰ দশমত উপগ্ৰহৰ দ্ৰাঘিমাংশ. পশ্চিমটো ঋণাত্মক.

en: Satellite range code
as_IN: উপগ্ৰহৰ পৰিসৰ কোড

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
as_IN: নিৰ্মাতাৰ দ্বাৰা বাখ্যা কৰাৰ দৰে উপগ্ৰহৰ পৰিসৰ কোড, উদাহৰণস্বৰূপে DISEqC শ্বুইটছ কোড

en: Major channel
as_IN: মুখ্য চেনেল

en: ATSC minor channel
as_IN: ATSC গৌণ চেনেল

en: Physical channel
as_IN: দৈহিক চেনেল

en: Digital Television and Radio
as_IN: ডিজিটেল টেলিভিশ্বন আৰু ৰেডিঅ'

en: Terrestrial reception parameters
as_IN: টেৰেষ্ট্ৰিয়েল গ্ৰহণৰ পেৰামিটাৰবোৰ

en: DVB-T reception parameters
as_IN: DVB-T গ্ৰহণৰ পেৰামিটাৰবোৰ

en: ISDB-T reception parameters
as_IN: ISDB-T গ্ৰহণৰ পেৰামিটাৰবোৰ

en: Cable and satellite reception parameters
as_IN: তাঁৰ আৰু উপগ্ৰহৰ গ্ৰহণৰ পেৰামিটাৰবোৰ

en: DVB-S2 parameters
as_IN: DVB-S2 পেৰামিটাৰবোৰ

en: ISDB-S parameters
as_IN: ISDB-S পেৰামিটাৰবোৰ

en: Satellite equipment control
as_IN: উপগ্ৰহৰ সৰঞ্জাম নিয়ন্ত্ৰণ

en: ATSC reception parameters
as_IN: ATSC গ্ৰহণৰ পেৰামিটাৰবোৰ

en: Digital broadcasting
as_IN: ডিজিটেল প্ৰচাৰ

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
as_IN: নিৰ্বাচিত ডিজিটেল টিউনাৰটোৱে নিৰ্ধাৰিত পেৰামিটাৰবোৰ পছন্দ নকৰে.
    অনুগ্ৰহ কৰি পছন্দবোৰ পৰীক্ষা কৰক.

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
as_IN: ডিজিটেল ভিডিঅ' (ফায়াৰৱেৰ/ieee1394) ইনপুট

en: DVD angle
as_IN: DVD কোণ

en: Default DVD angle.
as_IN: ডিফল্ট DVD কোণ.

en: Start directly in menu
as_IN: প্ৰত্যক্ষভাৱে মেনুত আৰম্ভ কৰক

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
as_IN: মুখ্য মেনুটোত DVD প্ৰত্যক্ষভাৱে আৰম্ভ কৰক. এইটোৱে সকলোবোৰ ব্যৱহাৰ অযোগ্য সতৰ্কীকৰণ পৰিচয়বোৰ আওকাণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব.

en: DVD with menus
as_IN: মেনুবোৰৰ সৈতে DVD

en: DVDnav Input
as_IN: DVDnav ইনপুট

en: Playback failure
as_IN: প্লেবেক ব্যৰ্থতা

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
as_IN: VLC য়ে DVD ৰ শিৰোনামবোৰ ছেট কৰিব নোৱাৰে. এইটোৱে সম্ভৱত সমগ্ৰ ডিস্কটো ডিক্ৰিপ্ট কৰিব নোৱাৰে.

en: DVD without menus
as_IN: তালিকাবোৰ অবিহনে DVD

en: DVDRead Input (no menu support)
as_IN: DVDRead ইনপুট (কোনো তালিকা সমৰ্থন নকৰে)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
as_IN: DVDRead য়ে "%s" ডিস্কটো খুলিব নোৱাৰিলে.

en: DVDRead could not read block %d.
as_IN: DVDRead য়ে %d খণ্ডটো পঢ়িব নোৱাৰিলে.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
as_IN: DVDপঢ়াটোৱে পঢ়িব নোৱাৰিলে %d/%d খণ্ডবোৰ 0x%02x ত.

en: File input
as_IN: ফাইল ইনপুট

en: File
as_IN: ফাইল

en: Directory
as_IN: নিৰ্দেশিকা

en: Username
as_IN: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম

en: Password
as_IN: পাছৱৰ্ড

en: FTP account
as_IN: FTP একাউন্ট

en: Account that will be used for the connection.
as_IN: সংযোগৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া একাউন্টটো

en: FTP input
as_IN: FTP ইনপুট

en: FTP upload output
as_IN: FTP আপলোড আউটপুট

en: Network interaction failed
as_IN: নেটৱৰ্ক বিনিময় ব্যৰ্থ হল

en: VLC could not connect with the given server.
as_IN: নিৰ্ধাৰিত ছাৰ্ভাৰটোৰ সৈতে VLC য়ে সংযোগ স্থাপন কৰিব নোৱাৰিলে.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
as_IN: নিৰ্ধাৰিত ছাৰ্ভাৰটোৰ সৈতে VLC ৰ সংযোগটো অগ্ৰাহ্য কৰা হৈছিল.

en: Your account was rejected.
as_IN: আপোনাৰ একাউন্টটো অগ্ৰাহ্য কৰা হৈছিল.

en: HTTP proxy
as_IN: HTTP প্ৰক্সি

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া HTTP প্ৰক্সি. এইটো http://[user@]myproxy.mydomain:myport/  ধৰণৰ হোৱাটো অপৰিহাৰ্য; যদি খালী, তেন্তে http_প্ৰক্সি পৰিৱেশ চলকটো চেষ্টা কৰা হব.

en: HTTP proxy password
as_IN: HTTP প্ৰক্সি পাছৱৰ্ড

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
as_IN: যদি আপোনাৰ HTTP প্ৰক্সিয়ে পাছৱৰ্ড এটা দাবী কৰে, তেন্তে এইটোক ইয়াত ছেট কৰক.

en: Auto re-connect
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পুনৰ-সংযোগ

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
as_IN: আকষ্মিক সংযোগবিহীন এটাৰ ক্ষেত্ৰত ষ্ট্ৰিমটোলৈ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পুনৰ সংযোগ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক.

en: HTTP input
as_IN: HTTP ইনপুট

en: HTTP authentication
as_IN: HTTP বৈধতা

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি প্ৰকৃতm %s ৰ বাবে এটা বৈধ লগইন নাম আৰু পাছৱৰ্ড ভৰাওক.

en: Continuous stream
as_IN: ধাৰাবাহিক ষ্ট্ৰিম

en: Dummy
as_IN: ডামি

en: Dummy input
as_IN: ডামি ইনপুট

en: Set the ID of the elementary stream
as_IN: প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিমটোৰ ID টো ছেট কৰক

en: Group
as_IN: গোট

en: Set the group of the elementary stream
as_IN: প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিমটোৰ গোটটো ছেট কৰক

en: Category
as_IN: শ্ৰেণী

en: Set the category of the elementary stream
as_IN: প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিমটোৰ শ্ৰেণীটো ছেট কৰক

en: Unknown
as_IN: অজ্ঞাত

en: Data
as_IN: ডাটা

en: Set the codec of the elementary stream
as_IN: প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিমটোৰ কোডেকটো ছেট কৰক

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
as_IN: ISO639 ৰ দ্বাৰা বাখ্যা কৰাৰ দৰে প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিমটোৰ ভাষা

en: Sample rate of an audio elementary stream
as_IN: অডিঅ' প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম এটাৰ নমুনাৰ হাৰ

en: Channels count
as_IN: চেনেলবোৰৰ গণনা

en: Channels count of an audio elementary stream
as_IN: অডিঅ' প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম এটাৰ চেনেলবোৰৰ গণনা

en: Width
as_IN: প্ৰস্থ

en: Width of video or subtitle elementary streams
as_IN: ভিডিঅ' বা উপশিৰোনাম প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিমবোৰৰ প্ৰস্থ

en: Height
as_IN: উচ্চতা

en: Height of video or subtitle elementary streams
as_IN: ভিডিঅ' বা উপশিৰোনাম প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিমবোৰৰ উচ্চতা

en: Display aspect ratio
as_IN: দৃষ্টিকোণৰ অনুপাত প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
as_IN: ভিডিঅ' প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম এটাৰ দৃষ্টিকোণ অনুপাতটো প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Frame rate of a video elementary stream
as_IN: ভিডিঅ' প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম এটাৰ ফ্ৰেমৰ হাৰ

en: Callback cookie string
as_IN: কলবেক কুকী ষ্ট্ৰিং

en: Text identifier for the callback functions
as_IN: কলবেক কাৰ্যবোৰৰ বাবে টেক্সট চিনাক্তকৰ্তা

en: Callback data
as_IN: কলবেক ডাটা

en: Data for the get and release functions
as_IN: কাৰ্যবোৰ লাভ কৰা আৰু এৰি দিয়াৰ বাবে ডাটা

en: Get function
as_IN: কাৰ্য লাভ কৰক

en: Address of the get callback function
as_IN: লাভ কৰা কলবেক কাৰ্যটোৰ ঠিকনা

en: Release function
as_IN: কাৰ্য এৰি দিয়ক

en: Address of the release callback function
as_IN: এৰি দিয়া কলবেক কাৰ্যটোৰ ঠিকনা

en: Size
as_IN: আকাৰ

en: Size of stream in bytes
as_IN: বাইটত ষ্ট্ৰিমৰ আকাৰ

en: Memory input
as_IN: স্মৃতি ইনপুট

en: Pace
as_IN: গতি

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
as_IN: জেক পেছৰ পৰিৱৰ্তে VLC পেছত অডিঅ' ষ্ট্ৰিমটো পঢ়ক.

en: Auto connection
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় সংযোগ

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
as_IN: উপলব্ধ আউটপুট পোৰ্টবোৰলৈ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে VLC ইনপুট পোৰ্টবোৰ সংযোগ কৰক.

en: JACK audio input
as_IN: JACK অডিঅ’ ইনপুট

en: JACK Input
as_IN: JACK ইনপুট

en: Link #
as_IN: সংযোগ #

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
as_IN: অধিগ্ৰহণটোৰ বাবে আপোনাক বোৰ্ডৰ বিচৰা সংযোগটো ছেট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে (0 আৰম্ভ কৰিছে).

en: Video ID
as_IN: ভিডিঅ' ID

en: Allows you to set the ES ID of the video.
as_IN: ভিডিঅ'টোৰ ES ID ছেট কৰিবলৈ আপোনাক অনুমতি দিয়ে.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
as_IN: ভিডিঅ'টোৰ দৃষ্টিকোণ অনুপাতটো জোৰ কৰিবলৈ আপোনাক অনুমতি দিয়ে.

en: Audio configuration
as_IN: অডিঅ' ৰূপৰেখা

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
as_IN: আপোনাক অডিঅ' ৰূপৰেখা ছেট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে (id=গোট,যোৰা:id=গোট,যোৰা...).

en: HD-SDI Input
as_IN: HD-SDI ইনপুট

en: Teletext configuration
as_IN: টেলিটেক্সট ৰূপৰেখা

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
as_IN: টেলিটেক্সট ৰূপৰেখা ছেট কৰিবলৈ আপোনাক অনুমতি দিয়ে (id=শাৰী1-শাৰীN উভয় ক্ষেত্ৰৰ সৈতে).

en: Teletext language
as_IN: টেলিটেক্সট ভাষা

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
as_IN: টেলিটেক্সট ভাষা ছেট কৰিবলৈ আপোনাক অনুমতি দিয়ে (পৃষ্ঠা=ভাষা/প্ৰকাৰ,...).

en: SDI Input
as_IN: SDI ইনপুট

en: SDI Demux
as_IN: SDI ডিমাক্স

en: Kasenna RTSP dialect
as_IN: কাছেন্না RTSP ডাইলেক্ট

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
as_IN: কাছেন্না ছাৰ্ভাৰবোৰে RTSPৰ এটা পুৰণি আৰু অমানবিশিষ্ট ডাইলেক্ট ব্যৱহাৰ কৰে. এই পেৰামিটাৰটোৰ সৈতে VLC য়ে এই ডাইলেক্টটো চেষ্টা কৰিব, কিন্তু তেতিয়া এইটো স্বাভাৱিক RTSP ছাৰ্ভাৰবোৰলৈ সংযোগ কৰিব নোৱাৰি.

en: WMServer RTSP dialect
as_IN: WMছাৰ্ভাৰ RTSP ডাইলেক্ট

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
as_IN: WMছাৰ্ভাৰে RTSP ৰ অমানবিশিষ্ট ডাইলেক্ট এটা ব্যৱহাৰ কৰে. এই পেৰামিটাৰটো নিৰ্বাচন কৰাটোৱে VLC ক RFC 2326 নিৰ্দেশনাবোৰৰ বিপৰীতে কিছুমান বিকল্প অনুমান কৰিবলৈ কব.

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
as_IN: সংযোগটোৰ বাবে ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নামটো ছেট কৰে, যদি url টোত কোনো ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম বা পাছৱৰ্ড নাথাকে.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
as_IN: সংযোগটোৰ বাবে পাছৱৰ্ডটো ছেট কৰে, যদি url টোত কোনো ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম বা পাছৱৰ্ড নাথাকে.

en: RTSP frame buffer size
as_IN: RTSP ফ্ৰেম বাফাৰ আকাৰ

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
as_IN: RTSP য়ে ভিডিঅ' পথটোৰ ফ্ৰেম বাফাৰ আকাৰ আৰম্ভ কৰে, অতিশয় সৰু বাফাৰৰ বাবে ছবিবোৰ ভাঙি যোৱাৰ ক্ষেত্ৰত বৃদ্ধি কৰিব পাৰি.

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
as_IN: RTP/RTSP/SDP ডিমাক্সাৰ (পোনপটীয়া555 ব্যৱহাৰ কৰি)

en: RTSP/RTP access and demux
as_IN: RTSP/RTP প্ৰৱেশ আৰু ডিমাক্স

en: Use RTP over RTSP (TCP)
as_IN: RTSP (TCP) ৰ ওপৰত RTP ব্যৱহাৰ কৰক

en: Client port
as_IN: গ্ৰাহক পোৰ্ট

en: Port to use for the RTP source of the session
as_IN: অধিৱেশনৰ RTP উত্সটোৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবললৈ পোৰ্ট

en: Force multicast RTP via RTSP
as_IN: RTSP ৰ যোগেদি RTP জোৰকৈ মাল্টিকাষ্ট কৰক

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
as_IN: HTTP ৰ ওপৰত টানেল RTSP আৰু RTP

en: HTTP tunnel port
as_IN: HTTP টানেল পোৰ্ট

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
as_IN: HTTP ৰ ওপৰত RTSP/RTP টো টানেলিং কৰাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ পোৰ্ট.

en: RTSP authentication
as_IN: RTSP বৈধতা

en: Please enter a valid login name and a password.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ লগইন নাম আৰু এটা পাছৱৰ্ড ভৰাওক.

en: RTSP connection failed
as_IN: RTSP সংযোগ ব্যৰ্থ হল

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
as_IN: ছাৰ্ভাৰৰ ৰূপৰেখাটোৰ দ্বাৰা ষ্ট্ৰিমটোলৈ প্ৰৱেশটো অস্বীকাৰ কৰা হৈছে.

en: Force selection of all streams
as_IN: সকলোবোৰ ষ্ট্ৰিমৰ নিৰ্বাচনটো জোৰ কৰক

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
as_IN: MMS ষ্ট্ৰিমবোৰে অসংখ্য প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম ধাৰণ কৰিব পাৰে, বিভিন্ন বাইট হাৰবোৰৰ সৈতে. সেইবোৰৰ সকলো নিৰ্বাচন কৰিবলৈ আপুনি পছন্দ কৰিব পাৰে.

en: Maximum bitrate
as_IN: সৰ্বাধিক বাইটৰ হাৰ

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
as_IN: সেই সীমাটোৰ অধীনত সৰ্বাধিক বাইট হাৰটোৰ সৈতে ষ্ট্ৰিমটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: TCP/UDP timeout (ms)
as_IN: TCP/UDP সময় উকলি গল (ms)

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
as_IN: ডাটাৰ নেটৱৰ্ক গ্ৰহণ লাভৰ আগতে অপেক্ষা কৰিবলগীয়া সময়ৰ পৰিমাণ (in ms). মন কৰিব যে সম্পূৰ্ণৰূপে এৰি দিয়াৰ আগতে তাত 10 টা অৱসৰ থাকিব.

en: Microsoft Media Server (MMS) input
as_IN: মাইক্ৰ'ছফ্ট মিডিয়া ছৰ্ভাৰ (MMS) ইনপুট

en: MTP input
as_IN: MTP ইনপুট

en: File reading failed
as_IN: ফাইল পঢ়াটো ব্যৰ্থ হল

en: VLC could not read the file: %s
as_IN: VLC য়ে ফাইলটো পঢ়িব নোৱাৰিলে: %s

en: Capture the audio stream in stereo.
as_IN: ষ্টেৰিঅ'ত অডিঅ' ষ্ট্ৰিমটো অধিগ্ৰহণ কৰক.

en: Samplerate
as_IN: নমুনাৰ হাৰ

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
as_IN: Hz ত অধিগ্ৰহণ কৰা অডিঅ' ষ্ট্ৰিমটোৰ নমুনাৰ হাৰ (উদাহৰণ: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: OSS input
as_IN: OSS ইনপুট

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
as_IN: পাছ পাল্চ:// ডিফল্ট পাল্চ অডিঅ' উত্স খুলিবলৈ, বা পাল্চ://SOURCE নিৰ্ধাৰিত এটা উত্স ডিভাইচ খুলিবলৈ SOURCE.

en: PulseAudio
as_IN: পাল্চ অডিঅ'

en: PulseAudio input
as_IN: পাল্চ অডিঅ' ইনপুট

en: Encrypted connexion
as_IN: এনক্ৰিপ্ট কৰা সংযোগ

en: Acquisition rate (in fps)
as_IN: একুইজিশ্বন হাৰ (fps ত)

en: RDP Remote Desktop
as_IN: RDP দূৰৈৰ ডেক্সটপ

en: RTCP (local) port
as_IN: RTCP (স্থানীয়) পোৰ্ট

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
as_IN: এই পৰিবহন প্ৰটকল পোৰ্টটোত RTCP পেকেটবোৰ গ্ৰহণ কৰা হব. যদি শূন্য হয়, মাল্টিপ্লেক্সড RTP/RTCP ব্যৱহাৰ কৰা হয়.

en: SRTP key (hexadecimal)
as_IN: SRTP কী (হেক্সাডেচিমেল)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
as_IN: এই সুৰক্ষিত মুখ্য বিনিময় কৰা গোপন কীটোৰ সৈতে RTPRTP পেকেটবোৰ বৈধ আৰু ডিচিফাৰ্ড কৰা হব. এইটো এটা 32-আখৰ-দৈৰ্ঘৰ হেক্সাডেচিমেল ষ্ট্ৰিং হোৱাটো অপৰিহাৰ্য.

en: SRTP salt (hexadecimal)
as_IN: SRTP ছল্ট (হেক্সাডেচিমেল)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
as_IN: সুৰক্ষিত RTP য়ে (গোপনীয় নহয়) মুখ্য ছল্ট মান এটা দাবী কৰে. এইটো এটা 28-আখৰ-দৈৰ্ঘৰ হেক্সাডেচিমেল ষ্ট্ৰিং হোৱাটো অপৰিহাৰ্য.

en: Maximum RTP sources
as_IN: সৰ্বাধিক RTP উত্সবোৰ

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
as_IN: একেটা সময়ত কিমান স্পষ্ট সক্ৰিয় RTP উত্সবোৰ অনুমতি দিয়া হব.

en: RTP source timeout (sec)
as_IN: RTP উত্সৰ সময় উকলি গল(ছেকেণ্ড)

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
as_IN: উত্স এটাৰ ম্যাদ উকলি যোৱাৰ আগতে যিকোনো পেকেটৰ বাবে কিমান দেৰি অপেক্ষা কৰিব লাগে.

en: Maximum RTP sequence number dropout
as_IN: সৰ্বাধিক RTP ক্ৰম সংখ্যা ড্ৰপআউট

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
as_IN: অন্তিমবাৰ লাভ কৰা পেকেটটোৰ পৰা এই বহুত পেকেটবোৰৰ দ্বাৰা RTP পেকেটবোৰ বাতিল কৰা হব যদি সেইবোৰ বহুত বেছি আগত থাকে (যেনে, ভৱিষ্যতত).

en: Maximum RTP sequence number misordering
as_IN: সৰ্বাধিক RTP ক্ৰম সংখ্যা ভুলকৈ সজোৱা হৈছে

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
as_IN: অন্তিমবাৰ লাভ কৰা পেকেটটোৰ পৰা এই বহুত পেকেটবোৰৰ দ্বাৰা RTP পেকেটবোৰ বাতিল কৰা হব যদি সেইবোৰ বহুত বেছি পিছত থাকে (যেনে, অতীতত).

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
as_IN: ডাইনেমিক পেলোডবোৰৰ বাবে RTP পেলোড ফৰমেট ধাৰণা কৰা হল

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
as_IN: ডাইনেমিক পেলোড প্ৰকাৰবোৰৰ বাবে এই পেলোড ফৰমেটটো ধাৰণা কৰা হব (96 আৰু 127 ৰ মাজত) যদি এইটো নিৰ্ধাৰণ কৰিব নোৱাৰি অন্যথা মেপিংবোৰৰ আউট-অফ-বেণ্ডৰ সৈতে (SDP)

en: Real-Time Protocol (RTP) input
as_IN: প্ৰকৃত-সময়ৰ প্ৰটকল (RTP) ইনপুট

en: SDP required
as_IN: SDP দাবী কৰে

en: A description in SDP format is required to receive the RTP stream. Note that rtp:// URIs cannot work with dynamic RTP payload format (%<PRIu8>).
as_IN: RTP ষ্ট্ৰিমটো গ্ৰহণ কৰিবলৈ SDP ফৰমেটত বিৱৰণ এটা দাবী কৰে. মনকৰিব যে rtp:// ডাইনেমিক RTP পেলোড ফৰমেটৰ সৈতে URIবোৰে কাৰ্য নকৰে (%<PRIu8>).

en: Real RTSP
as_IN: প্ৰকৃত RTSP

en: Connection failed
as_IN: সংযোগ ব্যৰ্থ হল

en: VLC could not connect to "%s:%d".
as_IN: VLC য়ে "%s:%d" লৈ সংযোগ স্থাপন কৰিব নোৱাৰিলে.

en: Session failed
as_IN: অধিৱেশন ব্যৰ্থ হল

en: The requested RTSP session could not be established.
as_IN: দাবী কৰা RTSP অধিৱেশটো স্থাপন কৰিব পৰা নগল.

en: Receive buffer
as_IN: বাফাৰ গ্ৰহণ কৰক

en: UDP receive buffer size (bytes)
as_IN: UDP গ্ৰহণ কৰা বাফাৰৰ আকাৰ (বাইট)

en: Host
as_IN: হষ্ট

en: Desired frame rate for the capture.
as_IN: অধিগ্ৰহণটোৰ বাবে বিচৰা ফ্ৰেম হাৰ.

en: Capture fragment size
as_IN: উপাংশৰ আকাৰ অধিগ্ৰহণ কৰক

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
as_IN: পূৰ্বনিৰ্ধাৰিত উচ্চতাৰ গোটবোৰত স্ক্ৰীনটো উপাংশ কৰি অধিগ্ৰহণটো যিমান দূৰ সম্ভৱ কৰক (16 টো এটা ভাল মান হব পাৰে, আৰু 0 মানে হল অক্ষম).

en: Region top row
as_IN: অঞ্চলটোৰ ওপৰৰ শাৰী

en: Ordinate of the capture region in pixels.
as_IN: পিক্সেলত অধিগ্ৰহণ কৰা অঞ্চলৰ উলম্ব দূৰত্ব.

en: Region left column
as_IN: অঞ্চলৰ বাওঁফালৰ স্তম্ভ

en: Abscissa of the capture region in pixels.
as_IN: পিক্সেলত অধিগ্ৰহণ কৰা অঞ্চলটোৰ সমান্তৰাল দূৰত্ব.

en: Capture region width
as_IN: অঞ্চলটোৰ প্ৰস্থ অধিগ্ৰহণ কৰক

en: Capture region height
as_IN: অধিগ্ৰহণ কৰা অঞ্চলটোৰ উচ্চতা

en: Follow the mouse
as_IN: মাউছটো অনুসৰণ কৰক

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
as_IN: যেতিয়া উপস্ক্ৰীন এটা ধৰি ৰাখে মাউছটো অনুসৰণ কৰক.

en: Mouse pointer image
as_IN: মাউছ নিৰ্দেশকৰ্তা ছবি

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
as_IN: যদি নিৰ্ধাৰণ কৰে, তেন্তে অধিগ্ৰহণটোত মাউছ নিৰ্দেশকটো আনিবলৈ ছবিটো ব্যৱহাৰ কৰিব.

en: Display ID
as_IN: ID প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Screen index
as_IN: স্ক্ৰীনৰ সূচী

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
as_IN: স্ক্ৰীনৰ সূচী (1, 2, 3, ...). ID প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ বিকল্প.

en: Screen Input
as_IN: স্ক্ৰীন ইনপুট

en: Screen
as_IN: স্ক্ৰীন

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
as_IN: প্ৰতি ছেকেণ্ডত স্ক্ৰীনৰ উপাদানটো কিমানবাৰ পুনৰসজীৱ কৰা উচিত.

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
as_IN: অধিগ্ৰহণ কৰা অঞ্চলৰ পিক্সেল প্ৰস্থ, বা সম্পূৰ্ণ প্ৰস্থৰ বাবে 0

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
as_IN: অধিগ্ৰহণ কৰা অঞ্চলৰ পিক্সেল উচ্চতা, বা সম্পূৰ্ণ প্ৰস্থৰ বাবে 0

en: Screen capture (with X11/XCB)
as_IN: স্ক্ৰীন অধিগ্ৰহণ (X11/XCB ৰ সৈতে)

en: Session Description Protocol
as_IN: অধিৱেশন বিৱৰণৰ প্ৰটকল

en: SFTP port
as_IN: SFTP পোৰ্ট

en: SFTP port number to use on the server
as_IN: ছাৰ্ভাৰটোত ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ SFTP পোৰ্ট সংখ্যা

en: SFTP input
as_IN: SFTP ইনপুট

en: SFTP authentication
as_IN: SFTP বৈধতা

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
as_IN: %s লৈ sftp সংযোগৰ বাবে অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ লগইন আৰু পাছৱৰ্ড ভৰাওক

en: Frame buffer depth
as_IN: ফ্ৰেম বাফাৰৰ গভীৰতা

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
as_IN: ফ্ৰেম বাফাৰটোৰ পিক্সেল গভীৰতা, বা XWD ফাইলৰ বাবে শূন্য

en: Frame buffer width
as_IN: ফ্ৰেম বাফাৰ প্ৰস্থ

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
as_IN: ফ্ৰেম বাফাৰটোৰ পিক্সেল প্ৰস্থ (XWD ফাইলৰ বাবে অৱজ্ঞা কৰা হল)

en: Frame buffer height
as_IN: ফ্ৰেম বাফাৰ উচ্চতা

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
as_IN: ফ্ৰেম বাফাৰটোৰ পিক্সেল উচ্চতা (XWD ফাইলৰ বাবে অৱজ্ঞা কৰা হল)

en: Frame buffer segment ID
as_IN: ফ্ৰেম বাফাৰ খণ্ড ID

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
as_IN: ছিষ্টেম V য়ে ফ্ৰেম বাফাৰটোৰ স্মৃতি খণ্ড ID বিনিময় কৰে (এইটো অৱজ্ঞা কৰে যদি --shm-ফাইল নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়).

en: Frame buffer file
as_IN: ফ্ৰেম বাফাৰ ফাইল

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
as_IN: ফ্ৰেম বাফাৰটোৰ স্মৃতি মেপ কৰা ফাইলটোৰ পাথ

en: XWD file (autodetect)
as_IN: XWD ফাইল (স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত কৰা হল)

en: 8 bits
as_IN: 8 বিট

en: 15 bits
as_IN: 15 বিট

en: 16 bits
as_IN: 16 বিট

en: 24 bits
as_IN: 24 বিট

en: 32 bits
as_IN: 32 বিট

en: Framebuffer input
as_IN: ফ্ৰেম বাফাৰ ইনপুট

en: Shared memory framebuffer
as_IN: স্মৃতি ফ্ৰেম বাফাৰ বিনিময় কৰা হল

en: Samba (Windows network shares) input
as_IN: ছাম্বা (উইণ্ডোজ নেটৱৰ্ক বিনিময়বোৰ) ইনপুট

en: SMB input
as_IN: SMB ইনপুট

en: SMB domain
as_IN: SMB ক্ষেত্ৰ

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
as_IN: সংযোগটোৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া ক্ষেত্ৰ/কাৰ্যগোট.

en: TCP input
as_IN: TCP ইনপুট

en: Time code
as_IN: সময় কোড

en: Time code subpicture elementary stream generator
as_IN: সময় কোড উপছবি প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম উত্পাদক

en: UDP input
as_IN: UDP ইনপুট

en: Reset defaults
as_IN: ডিফল্টবোৰ পুনৰ ছেট কৰক

en: Video capture device
as_IN: ভিডিঅ’ অধিগ্ৰহণৰ ডিভাইচ

en: Video capture device node.
as_IN: ভিডিঅ’ অধিগ্ৰহণৰ ডিভাইচ নোড.

en: VBI capture device
as_IN: VBI অধিগ্ৰহণৰ ডিভাইচ

en: Standard
as_IN: মানবিশিষ্ট

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
as_IN: ভিডিঅ’ মানবিশিষ্ট (ডিফল্ট, SECAM, PAL, বা NTSC).

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
as_IN: এটা বিশেষ ক্ৰোমা ফৰমেট ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ভিডিঅ'4লিনাক্স2 ভিডিঅ' ডিভাইচটোক জোৰ কৰক (উদাহৰণস্বৰূপে ৰ' ছবিবোৰৰ বাবে I420 বা I422, M-JPEG সংনমন কৰা ইনপুটৰ বাবে MJPG) (সম্পূৰ্ণ তালিকা: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Input of the card to use (see debug).
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ কাৰ্ডৰ ইনপুটটো (ডিবাগ চাওক).

en: Audio input
as_IN: অডিঅ’ ইনপুট

en: Audio input of the card to use (see debug).
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ কাৰ্ডখনৰ অডিঅ’ ইনপুট (সংলাপ চাওক).

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
as_IN: নিৰ্ধাৰিত পিক্সেল বিশ্লেষণটো জোৰ কৰা হৈছে (যদি প্ৰস্থ আৰু উচ্চতা দুয়োটা কঠোৰভাৱে ধনাত্মক).

en: Maximum frame rate to use (0 = no limits).
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সৰ্বাধিক ফ্ৰেমৰ হাৰ (0 = কোনো সীমা নাই).

en: Radio device
as_IN: ৰেডিঅ’ ডিভাইচ

en: Radio tuner device node.
as_IN: ৰেডিঅ’ টিউনাৰ ডিভাইচ নোড.

en: Frequency
as_IN: কম্পনাংক

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
as_IN: Hz বা kHz ত টিউনাৰ কম্পনাংক (ডিবাগ আউটপুট চাওক)

en: Audio mode
as_IN: অডিঅ’ ধৰণ

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
as_IN: টিউনাৰ অডিঅ' ম'ন'/ষ্টেৰিঅ' আৰু পথ নিৰ্বাচন.

en: Reset controls
as_IN: নিয়ন্ত্ৰণবোৰ পুনৰ ছেট কৰক

en: Reset controls to defaults.
as_IN: ডিফল্টবোৰলৈ নিয়ন্ত্ৰণবোৰ পুনৰ ছেট কৰক.

en: Brightness
as_IN: উজ্জলতাবোৰ

en: Picture brightness or black level.
as_IN: ছবিৰ উজ্জ্বলতা বা কলাৰ স্তৰ.

en: Automatic brightness
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় উজ্জ্বলতাবোৰ

en: Automatically adjust the picture brightness.
as_IN: ছবিৰ উজ্জ্বলতাবোৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে মিলাওক.

en: Contrast
as_IN: প্ৰভেদ

en: Picture contrast or luma gain.
as_IN: ছবিৰ প্ৰভেদ বা লুমা লাভ.

en: Saturation
as_IN: চেচুৰেশ্বন

en: Picture saturation or chroma gain.
as_IN: ছবি চেচুৰেশ্বন বা ক্ৰোমা লাভ.

en: Hue
as_IN: হিউ

en: Hue or color balance.
as_IN: হিউ বা ৰংৰ সমতা.

en: Automatic hue
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় হিউ

en: Automatically adjust the picture hue.
as_IN: ছবিৰ হিউটো স্বয়ক্ৰিয়ভাৱে মিলাওক.

en: White balance temperature (K)
as_IN: বগা সমতাৰ উষ্ঞতা (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
as_IN: ৰংৰ উষ্ঞতা হিচাপে কেলভিনত বগা সমতাৰ উষ্ঞতা (2800 হল নূন্যতম বিকিৰণ, 6500 হল সৰ্বাধিক দিনৰ পোহৰ).

en: Automatic white balance
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় বগা সমতা

en: Automatically adjust the picture white balance.
as_IN: ছবিৰ বগা সমতাটো স্বয়ক্ৰিয়ভাৱে মিলাওক.

en: Red balance
as_IN: ৰঙা সমতা

en: Red chroma balance.
as_IN: ৰঙা ক্ৰোমা সমতা.

en: Blue balance
as_IN: নীলা সমতা

en: Blue chroma balance.
as_IN: নীলা ক্ৰোমা সমতা.

en: Gamma
as_IN: গামা

en: Gamma adjust.
as_IN: গামা মিলোৱা.

en: Automatic gain
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় গেইন

en: Automatically set the video gain.
as_IN: ভিডিঅ' গেইনটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ছেট কৰক.

en: Gain
as_IN: গেইন

en: Picture gain.
as_IN: ছবি গেইন.

en: Sharpness
as_IN: তীক্ষ্নতা

en: Sharpness filter adjust.
as_IN: তীক্ষ্নতা ফিল্টাৰ মিলাওক.

en: Chroma gain
as_IN: ক্ৰোমা লাভ

en: Chroma gain control.
as_IN: ক্ৰোমা লাভ নিয়ন্ত্ৰণ.

en: Automatic chroma gain
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় ক্ৰোমা লাভ

en: Automatically control the chroma gain.
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ক্ৰোমা লাভটো নিয়ন্ত্ৰণ কৰক.

en: Power line frequency
as_IN: শক্তি শাৰীৰ কম্পনাংক

en: Power line frequency anti-flicker filter.
as_IN: শক্তি শাৰী কম্পনাংক ফ্লিকাৰ বিৰোধী ফিল্টাৰ.

en: Backlight compensation
as_IN: পিছফালৰ পোহৰৰ ক্ষতিপূৰণ

en: Band-stop filter
as_IN: বেণ্ড-বন্ধ ফিল্টাৰ

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
as_IN: ফ্লুৰেচেন্ট পোহৰৰ দ্বাৰা আৰোপ কৰা পোহৰ বেণ্ড এটা কাটক (নথি নকৰাবোৰ একগোট কৰক).

en: Horizontal flip
as_IN: সমান্তৰাল ফ্লিপ

en: Flip the picture horizontally.
as_IN: ছবিটো সমান্তৰালভাৱে ফ্লিপ কৰক.

en: Vertical flip
as_IN: উলম্ব ফ্লিপ

en: Flip the picture vertically.
as_IN: ছবিটো উলম্বভাৱে ফ্লিপ কৰক.

en: Rotate (degrees)
as_IN: ঘূৰাওক (ডিগ্ৰীবোৰ)

en: Picture rotation angle (in degrees).
as_IN: ছবি আৱৰ্তনৰ কোণ (ডিগ্ৰীত).

en: Color killer
as_IN: ৰং কিলাৰ

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
as_IN: ৰং কিলাৰটো সক্ষম কৰক, যেনে, কলা & বগা ছবিলৈ শ্বুইট্চ কৰক যেতিয়া সংকেতটো দুৰ্বল হয়.

en: Color effect
as_IN: ৰংৰ প্ৰভাৱ

en: Select a color effect.
as_IN: ৰংৰ প্ৰভাৱ এটা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Black & white
as_IN: কলা & বগা

en: Sepia
as_IN: ছেপিয়া

en: Negative
as_IN: ঋণাত্মক

en: Emboss
as_IN: ইমবছ

en: Sketch
as_IN: স্কেটচ্ছ কৰক

en: Sky blue
as_IN: আকাশী নীলা

en: Grass green
as_IN: ঘাঁহৰ সেউজীয়া

en: Skin whiten
as_IN: স্কিন বগা কৰা

en: Vivid
as_IN: ভিভিড

en: Audio volume
as_IN: অডিঅ' প্ৰসাৰ

en: Volume of the audio input.
as_IN: অডিঅ' ইনপুটটোৰ প্ৰসাৰ

en: Audio balance
as_IN: অডিঅ' সমতা

en: Balance of the audio input.
as_IN: অডিঅ' ইনপুটটোৰ সমতা.

en: Bass level
as_IN: বেছ স্তৰ

en: Bass adjustment of the audio input.
as_IN: অডিঅ' ইনপুটটোৰ বেছ মিলোৱা.

en: Treble level
as_IN: ত্ৰিবল স্তৰ

en: Treble adjustment of the audio input.
as_IN: অডিঅ' ইনপুটটোৰ ত্ৰিবল মিলোৱা.

en: Mute the audio.
as_IN: অডিঅ'টো নিস্তব্দ কৰক.

en: Loudness mode
as_IN: প্ৰাৱল্যৰ ধৰণ

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
as_IN: প্ৰাৱল্যৰ ধৰণ a.k.a. বেছ বুষ্ট.

en: v4l2 driver controls
as_IN: v4l2 ড্ৰাইভাৰ নিয়ন্ত্ৰণবোৰ

en: All
as_IN: সকলো

en: Multichannel television sound (MTS)
as_IN: মাল্টিচেনেল টেলিভিশ্বন শব্দ (MTS)

en: 525 lines / 60 Hz
as_IN: 525 শাৰী / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
as_IN: 625 শাৰী / 50 Hz

en: PAL N Argentina
as_IN: PAL N আৰ্জেন্টিনা

en: NTSC M Japan
as_IN: NTSC M জাপান

en: NTSC M South Korea
as_IN: NTSC M দক্ষিণ কোৰিয়া

en: Mono
as_IN: ম'ন'

en: Primary language
as_IN: প্ৰাথমিক ভাষা

en: Secondary language or program
as_IN: গৌণ ভাষা বা কাৰ্যসূচী

en: Dual mono
as_IN: দুটা ম'ন'

en: Video4Linux input
as_IN: ভিডিঅ’4লিনাক্স ইনপুট

en: Video input
as_IN: ভিডিঅ’ ইনপুট

en: Tuner
as_IN: টিউনাৰ

en: Controls
as_IN: নিয়ন্ত্ৰণবোৰ

en: Video capture controls (if supported by the device)
as_IN: ভিডিঅ’ অধিগ্ৰহণ নিয়ন্ত্ৰণবোৰ (যদি ডিভাইচটোৱে সমৰ্থন কৰে)

en: Video4Linux compressed A/V input
as_IN: ভিডিঅ’4লিনাক্স সংনমন A/V ইনপুট

en: Video4Linux radio tuner
as_IN: ভিডিঅ’4লিনাক্স ৰেডিঅ’ টিউনাৰ

en: VCD input
as_IN: VCD ইনপুট

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
as_IN: [vcd:][ডিভাইচ][#[শিৰোনাম][,[পাঠ]]]

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
as_IN: VDR ৰেকৰ্ডিংবোৰৰ বাবে সমৰ্থন (http://www.tvdr.de/).

en: Chapter offset in ms
as_IN: ms ত পাঠৰ অফচেট

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
as_IN: সকলোবোৰ পাঠ আতঁৰ কৰক. এই মানটো মিলিছেকেণ্ডত ছেট কৰা হব.

en: Default frame rate for chapter import.
as_IN: পাঠ আমদানিৰ বাবে ডিফল্ট ফ্ৰেম হাৰ.

en: VDR recordings
as_IN: VDR ৰেকৰ্ডিংবোৰ

en: VLC could not read the file (%s).
as_IN: VLC য়ে (%s) ফাইলটো পঢ়িব নোৱাৰিলে.

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
as_IN: VLC য়ে "%s" (%s) ফাইলটো খুলিব নোৱাৰিলে.

en: VDR Cut Marks
as_IN: VDR কাট কৰা নম্বৰবোৰ

en: Start
as_IN: আৰম্ভ কৰক

en: X.509 Certificate Authority
as_IN: X.509 প্ৰমাণপত্ৰৰ কৰ্তৃপক্ষ

en: Certificate of the Authority to verify server's against
as_IN: ছৰ্ভাৰৰ বিৰুদ্ধে প্ৰমাণিত কৰিবলৈ কৰ্তৃপক্ষৰ প্ৰমাণপত্ৰ

en: X.509 Certificate Revocation List
as_IN: X.509 প্ৰমাণপত্ৰ বাতিলৰ তালিকা

en: List of revoked servers certificates
as_IN: বাতিল কৰা ছাৰ্ভাৰবোৰৰ প্ৰমাণপত্ৰবোৰৰ তালিকা

en: X.509 Client certificate
as_IN: X.509 গ্ৰাহক প্ৰমাণপত্ৰ

en: X.509 Client private key
as_IN: X.509 গ্ৰাহক ব্যক্তিগত কী

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
as_IN: RGB ক্ৰোমা (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: Compression level
as_IN: সংনমনৰ স্তৰ

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
as_IN: সংনমনৰ স্তৰ 0 (নাই) পৰা 9 (সৰ্বাধিক) লৈ সলনি কৰক

en: Image quality
as_IN: ছবিৰ মানদণ্ড

en: Image quality 1 to 9 (max)
as_IN: ছবিৰ মানদণ্ড 1 ৰ পৰা 9 লৈ (সৰ্বাধিক)

en: VNC client access
as_IN: VNC গ্ৰাহক প্ৰৱেশ

en: Dummy stream output
as_IN: ডামি ষ্ট্ৰিম আউপুট

en: Keep existing file
as_IN: বৰ্তি থকা ফাইল ধৰি ৰাখক

en: Overwrite
as_IN: অভাৰৰাইট কৰক

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Overwrite existing file
as_IN: বৰ্তি থকা ফাইল অভাৰৰাইট কৰক

en: If the file already exists, it will be overwritten.
as_IN: যদি ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে, এইটো অভাৰৰাইট কৰা হব.

en: Append to file
as_IN: ফাইল সংলগ্ন কৰক

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
as_IN: ফাইলত সংলগ্ন কৰক যদি সলনি কৰাৰ পৰিৱৰ্তে এইটো বৰ্তি থাকে.

en: Format time and date
as_IN: সময় আৰু তাৰিখ ফৰমেট কৰক

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
as_IN: ISO C সময়টো সম্পাদন কৰক আৰু ফাইল পাথটোত তাৰিখ ফৰমেট কৰিছে

en: Synchronous writing
as_IN: ছিনক্ৰনাইজ কৰি লিখা

en: Open the file with synchronous writing.
as_IN: ছিনক্ৰনাইজ কৰি লিখাৰ সৈতে ফাইলটো খোলকয়

en: File stream output
as_IN: ফাইল ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: Password that will be requested to access the stream.
as_IN: ষ্ট্ৰিমটোত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ দাবী কৰিবলগীয়া পাছৱৰ্ড.

en: Mime
as_IN: মাইম

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
as_IN: ছৰ্ভাৰটোৰ দ্বাৰ উভোতাই পথোৱা MIME (যদি নিৰ্ধাৰণ নকৰে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত কৰিব).

en: Metacube
as_IN: মেটাকিউব

en: Use the Metacube protocol. Needed for streaming to the Cubemap reflector.
as_IN: মেটাকিউব প্ৰটকল ব্যৱহাৰ কৰক. কিউবমেপ প্ৰতিফলকলৈ কিউবমেপ কৰাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয়.

en: HTTP stream output
as_IN: HTTP ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: Segment length
as_IN: খণ্ডৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Length of TS stream segments
as_IN: TS ষ্ট্ৰিম খণ্ডবোৰৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Split segments anywhere
as_IN: খণ্ডবোৰ যিকোনো স্থানত স্প্লিট কৰক

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
as_IN: খণ্ড এটা স্প্লিট কৰাৰ আগতে কী ফ্ৰেম এটা দাবী নকৰে. কেৱল অডিঅ'ৰ বাবে প্ৰয়োজনীয়.

en: Number of segments
as_IN: খণ্ডবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of segments to include in index
as_IN: সূচীত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলৈ খণ্ডবোৰৰ সংখ্যা

en: Allow cache
as_IN: কেশ্বৰ অনুমতি দিয়ক

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
as_IN: যদি এইটো অক্ষম কৰে তেন্তে প্লেলিষ্ট-ফাইলত EXT-X-ALLOW-CACHE:NO নিৰ্দেশনাটো যোগ কৰক

en: Index file
as_IN: সূচী ফাইল

en: Path to the index file to create
as_IN: তৈয়াৰ কৰিবলৈ সূচী ফাইলটোল পাথ

en: Full URL to put in index file
as_IN: সূচী ফাইলত ৰাখিবলৈ সম্পূৰ্ণ URL

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
as_IN: সূচী ফাইলত ৰাখিবলৈ সম্পূৰ্ণ URL. খণ্ড সংখ্যাটো প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ #'s ব্যৱহাৰ কৰক

en: Delete segments
as_IN: খণ্ডবোৰ ডিলিট কৰক

en: Delete segments when they are no longer needed
as_IN: খণ্ডবোৰ ডিলিট কৰক যেতিয়া সেইবোৰ বেছি সময়ৰ বাবে প্ৰয়োজন নহয়

en: Use muxers rate control mechanism
as_IN: মাক্ৰাৰবোৰৰ হাৰ নিয়ন্ত্ৰণ কাৰিকৰী ব্যৱহাৰ কৰক

en: AES key URI to place in playlist
as_IN: প্লেলিষ্টত থবলৈ AES কী URI

en: AES key file
as_IN: AES কী ফাইল

en: File containing the 16 bytes encryption key
as_IN: 16 বাইট এনক্ৰিপশ্বন কী ধাৰণ কৰা ফাইল

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
as_IN: ফাইলটো যত vlc য়ে কী-uri আৰু কীফাইল-স্থান পঢ়ে

en: Use randomized IV for encryption
as_IN: এনক্ৰিপশ্বনৰ বাবে বিশৃংখলকৃত IV ব্যৱহাৰ কৰক

en: Generate IV instead using segment-number as IV
as_IN: IV হিচাপে খণ্ড-সংখ্যা ব্যৱহাৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে IV তৈয়াৰ কৰক

en: Number of first segment
as_IN: প্ৰথম খণ্ডৰ সংখ্যাটো

en: The number of the first segment generated
as_IN: প্ৰথম খণ্ড উত্পন্ন কৰাটোৰ সংখ্যাটো

en: HTTP Live streaming output
as_IN: HTTP পোনপটীয়া ষ্ট্ৰিমিং আউটপুট

en: LiveHTTP
as_IN: পোনপটীয়াHTTP

en: Stream name
as_IN: ষ্ট্ৰিম নাম

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
as_IN: ছাউটকাষ্ট/আইছকাষ্ট ছাৰ্ভাৰটোত এই ষ্ট্ৰিম/চেনেলটোলৈ দিবলৈ নাম.

en: Stream description
as_IN: ষ্ট্ৰিম বিৱৰণ

en: Description of the stream content or information about your channel.
as_IN: আপোনাৰ চেনেলৰ বিষয়ে ষ্ট্ৰিম উপাদান বা তথ্যৰ বিৱৰণ.

en: Stream MP3
as_IN: ষ্ট্ৰিম MP3

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
as_IN: Ogg ষ্ট্ৰিমবোৰৰ সৈতে আপুনি সাধাৰণতে ছাউটকাষ্ট মডুলটো ফীড কৰিব লাগে. এইটো লগতে ষ্ট্ৰিম MP3 লৈও সম্ভৱ, সেয়ে আপুনি ছাউটকাষ্ট/আইছকাষ্ট ছাৰ্ভাৰটোলৈ MP3 ষ্ট্ৰিমবোৰ পথাব পাৰে.

en: Genre description
as_IN: গেন্ৰে বিৱৰণ

en: Number of channels
as_IN: চেনেলবোৰৰ সংখ্যা

en: Ogg Vorbis Quality
as_IN: Ogg ভৰ্বিছ মানদণ্ড

en: Stream public
as_IN: ষ্ট্ৰিম ৰাজহুৱা

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
as_IN: আইছকাষ্ট/ছাউটকাষ্ট ৱেবছাইটটোত 'হালধীয়া পৃষ্ঠাবোৰত' (ষ্ট্ৰিমবোৰৰ নিৰ্দেশিকা তালিকা) ছাৰ্ভাৰটো ৰাজহুৱাভাৱে উপলব্ধ কৰি তোলক. ছাউটকাষ্টৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত বাইট হাৰৰ তথ্য দাবী কৰে. আইছকাষ্টৰ বাবে Ogg ষ্ট্ৰিমিং দাবী কৰে.

en: IceCAST output
as_IN: আইছকাষ্ট আউটপুট

en: Caching value (ms)
as_IN: কেশ্ব কৰা মান (ms)

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
as_IN: আউটবাউণ্ড UDP ষ্ট্ৰিমবোৰৰ বাবে ডিফল্ট কেশ্বিং মান. এই মানটো মিলিছেকেণ্ডত ছেট কৰা হব.

en: Group packets
as_IN: গোট পকেটবোৰ

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
as_IN: পেকেটবোৰ সঠিক সময়ত এটাৰ পিছত এটাকৈ সঠিক সময়ত পথাব পাৰি বা গোটবোৰৰ দ্বাৰা. আপুনি পেকেটবোৰৰ সংখ্যাটো নিৰ্বাচন কৰিব পাৰে যিটো এটা সময়ত পথোৱা হব. এইটোৱে গধুৰভাৱে-লোড কৰা ছিষ্টেমবোৰত নিৰ্ধাৰিত লোডটো হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে.

en: UDP stream output
as_IN: UDP ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: ARM NEON video chroma conversions
as_IN: ARM NEON ভিডিঅ' ক্ৰোমা ৰূপান্তৰণবোৰ

en: ARM NEON audio volume
as_IN: ARM NEON অডিঅ' প্ৰসাৰ

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
as_IN: ARM NEON ভিডিঅ' ক্ৰোমা YUV->RGBA

en: Defines if BarGraph information should be sent
as_IN: বাখ্যা কৰে যদি বাৰ গ্ৰাফ তথ্য পথায়

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
as_IN: বাখ্যা কৰে যদি বাৰ গ্ৰাফ তথ্য পথায়. 1 যদি তথ্যটো পথায়, অন্যথা 0 (ডিফল্ট 1).

en: Sends the barGraph information every n audio packets
as_IN: প্ৰতিটো n অডিঅ পেকেটত বাৰ গ্ৰাফ তথ্য পথায়

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
as_IN: বাৰ গ্ৰাফ তথ্য কেনেকৈ পথায় বাখ্যা কৰে. প্ৰতিটো n অডিঅ পেকেটত বাৰ গ্ৰাফ তথ্য পথায় (ডিফল্ট 4).

en: Defines if silence alarm information should be sent
as_IN: বাখ্যা কৰে যদি নিশব্দ সংকেত তথ্য পথায়

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
as_IN: বাখ্যা কৰে যদি নিশব্দ সংকেত তথ্য পথায়. 1 যদি তথ্যটো পথায়, অন্যথা 0 (ডিফল্ট 1).

en: Time window to use in ms
as_IN: ms ত ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সময় উইণ্ডো

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
as_IN: নিশব্দ চিনাক্তকৰণৰ বাবে যেতিয়া অডিঅ' স্তৰটো ms ত জোখা হয় তেতিয়া সময় উইণ্ডো. যদি এই সময়টোত অডিঅ' স্তৰটো থ্ৰেছহল্ডৰ অধীনত থাকে, তেন্তে সংকেত এটা পথায় (ডিফল্ট 5000).

en: Minimum Audio level to raise the alarm
as_IN: সংকেতটো দিবলৈ নূন্যতম অডিঅ' স্তৰ

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
as_IN: সংকেত এটা দিয়া লাভ কৰিবলৈ থ্ৰেছহল্ড. যদি এই সময়টোত অডিঅ' স্তৰটো থ্ৰেছহল্ডৰ অধীনত থাকে, তেন্তে সংকেত এটা পথায় (ডিফল্ট 0.1).

en: Time between two alarm messages in ms
as_IN: ms ত দুটা সংকেত বাৰ্তাৰ মাজৰ সময়

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
as_IN: ms ত দুটা সংকেত বাৰ্তাৰ মাজৰ সময়. সংকেত চেচুৰেশ্বনটো আওকাণ কৰিবলৈ এই মানটো ব্যৱহাৰ কৰা হয় (ডিফল্ট 2000).

en: Audio part of the BarGraph function
as_IN: বাৰ গ্ৰাফ কাৰ্যটোৰ অডিঅ' অংশটো

en: Audiobar Graph
as_IN: অডিঅ'বাৰ গ্ৰাফ

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
as_IN: ডল্বি ছাৰাউণ্ড এনকোড কৰা ষ্ট্ৰিমবোৰৰ বাবে সাধাৰণ ডিকোডাৰ

en: Dolby Surround decoder
as_IN: ডল্বি ছাৰাউণ্ড ডিকোডাৰ

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
as_IN: এই প্ৰভাৱটোৱে আপোনাক এটা অনুভৱ আনি দিয়ে যে আপুনি এটা সম্পূৰ্ণ 7.1 স্পিকাৰ ছেটৰ সৈতে কোঠা এটাত থিয় দি আছে যেতিয়া কেৱল এটা হেডফোন ব্যৱহাৰ কৰে, এটা অধিক বাস্তৱিক ধ্বনিৰ অভিজ্ঞতা আগবঢ়ায়. এইটো লগতে অধিক আৰামদায়ক আৰু কম ভাগৰুৱা হোৱা উচিত যেতিয়া দৈৰ্ঘ্য সময়সীমাৰ বাবে সংগীত শুনে.
    এইটোৱে যিকোনো উত্স ফৰমেটৰ সৈতে ম'ন' ৰ পৰা 7.1 লৈ কাৰ্য কৰে.

en: Characteristic dimension
as_IN: বৈশিষ্ট্যৰ পৰিধি

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
as_IN: মিটাৰত সন্মুখৰ বাওঁফালৰ স্পিকাৰ আৰু শুনোতাৰ দূৰত্ব.

en: Compensate delay
as_IN: বিলম্বৰ ক্ষতিপূৰণ

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
as_IN: বিলম্বটো দৈহিক এলগোৰিথমটোৰ দ্বাৰা পৰিচয় কৰোৱা হয়, হয়তো কেতিয়াবা ওঠবোৰৰ চলাচল আৰু ভাষণৰ মাজৰ ছিনক্ৰনাইজেশ্বনটোৰ বাবে বাধাগ্ৰস্ত হব পাৰে. তেনেকুৱা ক্ষেত্ৰত এইটো ক্ষতিপূৰণলৈ পথাওক.

en: No decoding of Dolby Surround
as_IN: ডল্বি ছাৰাউণ্ডৰ কোনো ডিকোডিং নাই

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
as_IN: এই ফিল্টাৰটোৰ দ্বাৰা প্ৰক্ৰিয়া কৰাৰ আগতে ডল্বি ছাৰাউণ্ড এনকোড কৰা ষ্ট্ৰিমবোৰ ডিকোড কৰিব নোৱাৰি. এই ছেটিংটো সক্ষম কৰাটো পৰামৰ্শ নকৰে.

en: Headphone virtual spatialization effect
as_IN: হেডফোন বাস্তৱিক স্পাশ্বিয়েলাইজেশ্বন প্ৰভাৱ

en: Headphone effect
as_IN: হেডফোনৰ প্ৰভাৱ

en: Use downmix algorithm
as_IN: ডাউনমিক্স এলগোৰিথম ব্যৱহাৰ কৰক

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
as_IN: এই বিকল্পটোৱে হেডফোন চেনেল মিক্সাৰত ব্যৱহাৰ কৰা ম'ন' ডাউন মিক্স এলগোৰিথমলৈ ষ্টেৰিঅ’ এটা নিৰ্বাচন কৰে. এইটোৱে স্পিকাৰেৰে পূৰ্ণ কোঠা এটাত থিয় দি থকাৰ প্ৰভাৱটো দিয়ে.

en: Select channel to keep
as_IN: ৰাখিবলৈ চেনেল নিৰ্বাচন কৰক

en: This option silences all other channels except the selected channel.
as_IN: এই বিকল্পটোৱে নিৰ্বাচিত চেনেলটোৰ বাদে আন সকলোবোৰ চেনেল নিশব্দ কৰে.

en: Rear left
as_IN: পিছৰ বাওঁফাল

en: Rear right
as_IN: পিছৰ সোঁফাল

en: Low-frequency effects
as_IN: নিম্ন-কম্পনাংকৰ প্ৰভাৱবোৰ

en: Side left
as_IN: কাষৰ বাওঁফাল

en: Side right
as_IN: কাষৰ সোঁফাল

en: Rear center
as_IN: পিছৰ কেন্দ্ৰ

en: Stereo to mono downmixer
as_IN: ম’ন’ ডাউনমিক্সাৰলৈ ষ্টেৰিঅ’

en: Audio channel remapper
as_IN: অডিঅ' চেনেল পুনৰ মেপকৰ্তা

en: Audio filter for simple channel mixing
as_IN: সাধাৰণ চেনেল মিক্সিংৰ বাবে অডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Audio filter for trivial channel mixing
as_IN: ট্ৰিভাইয়েল চেনেল মিক্সিংৰ বাবে অডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Sound Delay
as_IN: শব্দ বিলম্ব

en: Delay
as_IN: বিলম্ব

en: Add a delay effect to the sound
as_IN: শব্দটোলৈ বিলম্বৰ প্ৰভাৱ এটা যোগ কৰক

en: Delay time
as_IN: বিলম্ব সময়

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
as_IN: মিলিছেকেণ্ডত গড় বিলম্বটোৰ সময়. টোকা গড়

en: Sweep Depth
as_IN: শ্বুইপ গভীৰতা

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
as_IN: মিলিছেকেণ্ডত সৰ্বাধিক শ্বুইপ গভীৰতাটোৰ সময়. সেয়ে, শ্বুইপৰ পৰিসৰটো হব বিলম্ব-সময় +/- শ্বুইপ-গভীৰতা.

en: Sweep Rate
as_IN: শ্বুইপ হাৰ

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
as_IN: চলোৱাৰ প্ৰতি ছেকেণ্ডৰ মিলিছেকেণ্ড ছিফ্টত শ্বুইপ গভীৰতাৰ সলনিৰ হাৰ

en: Feedback gain
as_IN: মন্তব্য লাভ

en: Gain on Feedback loop
as_IN: মন্তব্যৰ লুপত লাভ

en: Wet mix
as_IN: তিতা মিশ্ৰণ

en: Level of delayed signal
as_IN: বিলম্ব সংকেতৰ স্তৰ

en: Dry Mix
as_IN: শুকান মিশ্ৰণ

en: Level of input signal
as_IN: ইনপুট সংকেতৰ স্তৰ

en: RMS/peak
as_IN: RMS/শীৰ্ষ

en: Attack time
as_IN: আক্ৰমণৰ সময়

en: Release time
as_IN: এৰি দিয়াৰ সময়

en: Threshold level
as_IN: দুৱাৰডলিৰ স্তৰ

en: Ratio
as_IN: অনুপাত

en: Knee radius
as_IN: বক্ৰ ব্যাসাৰ্ধ

en: Makeup gain
as_IN: মেকআপ লাভ

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
as_IN: dB ত মেকআপ লাভটো ছেট কৰক (0 ... 24).

en: Compressor
as_IN: সংনমনকৰ্তা

en: Dynamic range compressor
as_IN: ডাইনেমিক পৰিসৰ সংনমনকৰ্তা

en: Audio filter for PCM format conversion
as_IN: PCM ফৰমেট কথোপকথনৰ বাবে অডিঅ’ ফিল্টাৰ

en: Equalizer preset
as_IN: সমতাকৰ্তাটোৰ আগতীয়া ছেট

en: Preset to use for the equalizer.
as_IN: সমতাকৰ্তাটোৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আগতীয়া ছেট.

en: Bands gain
as_IN: বেণ্ডবোৰ লাভ

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
as_IN: আগতীয়া ছেটবোৰ ব্যৱহাৰ নকৰিব, কিন্তু মেনুৱেলী নিৰ্ধাৰণ কৰা বেণ্ডবোৰ কৰক. আপুনি -20dB আৰু 20dBY মাজত 10 টা মান আগবঢ়োৱাটো আৱশ্যক, ক’মাৰ দ্বাৰা পৃথকীকৃত, উদাহৰণ "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".

en: Use VLC frequency bands
as_IN: VLC কম্পনাংক বেণ্ডবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
as_IN: VLC কম্পনাংক বেণ্ডবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক. অন্যথা, ISO মানবিশিষ্ট কম্পনাংক বেণ্ডবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Two pass
as_IN: দুটা পাছ

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
as_IN: অডিঅ'টো দুবাৰ ফিল্টাৰ কৰক. এইটোৱে এটা অধিক ডাঙৰ প্ৰভাৱ দিয়ে.

en: Global gain
as_IN: সাৰ্বজনীন লাভ

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
as_IN: dB ত সাৰ্বজনীন লাভটো ছেট কৰক (-20 ... 20).

en: Equalizer with 10 bands
as_IN: 10 টা বেণ্ডৰ সৈতে সমতাকৰ্তাটো

en: Equalizer
as_IN: সমতাকৰ্তা

en: Flat
as_IN: ফ্লেট

en: Classical
as_IN: শাস্ত্ৰীয়

en: Club
as_IN: ক্লাব

en: Dance
as_IN: নৃত্য

en: Full bass
as_IN: সম্পূৰ্ণ বেছ

en: Full bass and treble
as_IN: সম্পূৰ্ণ বেছ আৰু ট্ৰিবল

en: Full treble
as_IN: সম্পূৰ্ণ ট্ৰিবল

en: Large Hall
as_IN: ডাঙৰ প্ৰেক্ষাগৃহ

en: Live
as_IN: পোনপোটীয়া

en: Party
as_IN: পাৰ্টি

en: Pop
as_IN: প'প

en: Reggae
as_IN: ৰেগে

en: Rock
as_IN: ৰ'ক

en: Ska
as_IN: স্কা

en: Soft
as_IN: কোমল

en: Soft rock
as_IN: কোমল ৰ’ক

en: Techno
as_IN: প্ৰযুক্তি

en: Gain multiplier
as_IN: পূৰণকৰ্তা লাভ কৰক

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
as_IN: লাভটো বৃদ্ধি বা হ্ৰাস কৰক (ডিফল্ট 1.0)

en: Gain control filter
as_IN: নিয়ন্ত্ৰণ ফিল্টাৰ লাভ কৰক

en: Karaoke
as_IN: কেৰিঅকি

en: Simple Karaoke filter
as_IN: সাধাৰণ কেৰিঅকি ফিল্টাৰ

en: Number of audio buffers
as_IN: অডিঅ’ বাফাৰবোৰৰ সংখ্যা

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
as_IN: এইটো হল অডিঅ’ বাফাৰবোৰৰ সংখ্যা যত শক্তিৰ জোখটো তৈয়াৰ কৰা হয়. বাফাৰবোৰৰ এটা উচ্চ সংখ্যাই স্পাইক এটালৈ ফিল্টাৰটোৰ সঁহাৰিৰ সময়টো বৃদ্ধি কৰিব কিন্তু এইটোক চুটি তাৰতম্যবোৰলৈ কম সংবেদনশীল কৰি তুলিব.

en: Maximal volume level
as_IN: সৰ্বাধিক প্ৰসাৰৰ স্তৰ

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
as_IN: যদি অন্তিম N বাফাৰবোৰৰ ওপৰত গড় শক্তিটো এই মানটোতকৈ উচ্চ হয়, তেন্তে প্ৰসাৰটো স্বাভাৱিক কৰা হব. এই মানটটো হল এটা ধনাত্মক ফ্লটিং পইন্ট সংখ্যা. 0.5 আৰু 10 ৰ মাজৰ মান এটা উত্তম হিচাপে দেখা যায়.

en: Volume normalizer
as_IN: প্ৰসাৰ স্বাভাৱিককৰ্তা

en: Parametric Equalizer
as_IN: পেৰামেট্ৰিক সমতাকৰ্তা

en: Low freq (Hz)
as_IN: নিম্ন কম্পনাংক (Hz)

en: Low freq gain (dB)
as_IN: নিম্ন কম্পনাংক লাভ (dB)

en: High freq (Hz)
as_IN: উচ্চ কম্পনাংক (Hz)

en: High freq gain (dB)
as_IN: উচ্চ কম্পনাংক লাভ (dB)

en: Freq 1 (Hz)
as_IN: কম্পনাংক 1 (Hz)

en: Freq 1 gain (dB)
as_IN: কম্পনাংক 1 লাভ (dB)

en: Freq 1 Q
as_IN: কম্পনাংক 1 Q

en: Freq 2 (Hz)
as_IN: কম্পনাংক 2 (Hz)

en: Freq 2 gain (dB)
as_IN: কম্পনাংক 2 লাভ (dB)

en: Freq 2 Q
as_IN: কম্পনাংক 2 Q

en: Freq 3 (Hz)
as_IN: কম্পনাংক 3 (Hz)

en: Freq 3 gain (dB)
as_IN: কম্পনাংক 3 লাভ (dB)

en: Freq 3 Q
as_IN: কম্পনাংক 3 Q

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
as_IN: বেণ্ড-সীমিত ইন্টাৰপলেশ্বন পুনৰ নমুনাৰ বাবে অডিঅ’ ফিল্টাৰ

en: Resampling quality
as_IN: মানদণ্ড পুনৰ নমুনা কৰিছে

en: Speex resampler
as_IN: স্পীক্স পুনৰ নমুনাকৰ্তা

en: Sample rate converter type
as_IN: নমুনাৰ হাৰ ৰূপান্তৰকৰ্তাৰ প্ৰকাৰ

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
as_IN: বেলেগ বেলগ পুনৰ নমুনা কৰা এলগোৰিথমবোৰ সমৰ্থন কৰে. শ্ৰেষ্ঠটো হল মন্থৰ, সেইদৰে খৰতকীয়া এটাই নিম্ন মানদণ্ডটো প্ৰদৰ্শন কৰে.

en: Sinc function (best quality)
as_IN: ছিন্ক কাৰ্য (শ্ৰেষ্ঠ মানদণ্ড)

en: Sinc function (medium quality)
as_IN: ছিন্ক কাৰ্য (মধ্যম মানদণ্ড)

en: Sinc function (fast)
as_IN: ছিন্ক কাৰ্য (খৰতকীয়া)

en: Zero Order Hold (fastest)
as_IN: শূন্য নিৰ্দেশ ধৰি ৰখা (আটাইতকৈ খৰতকীয়া)

en: Linear (fastest)
as_IN: সমান্তৰাল (আটাইতকৈ খৰতকীয়া)

en: SRC resampler
as_IN: SRC পুনৰ নমুনাকৰ্তা

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
as_IN: গোপন ৰেবিট কোড (libনমুনাৰ হাৰ) নমুনাকৰ্তা

en: Nearest-neighbor audio resampler
as_IN: আটাইতকৈ ওচৰৰ বন্ধুত্বপূৰ্ণ অডিঅ’ পুনৰ নমুনাকৰ্তা

en: Audio tempo scaler synched with rate
as_IN: অডিঅ’ টেম্পো জোখাটো হাৰৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজ কৰা হল

en: Scaletempo
as_IN: টেম্পো জোখক

en: Stride Length
as_IN: খোজৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Length in milliseconds to output each stride
as_IN: প্ৰতিটো খোজৰ আউটপুটলৈ মিলিছেকেণ্ডত খোজৰ দৈৰ্ঘ

en: Overlap Length
as_IN: দৈৰ্ঘ্য অভাৰলেপ কৰক

en: Percentage of stride to overlap
as_IN: অভাৰলেপ কৰিবলৈ খোজৰ শতাংশ

en: Search Length
as_IN: সন্ধানৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
as_IN: শ্ৰেষ্ঠ অভাৰলেপ স্থানটোৰ বাবে সন্ধান কৰিবলৈ মিলিছেকেণ্ডত দৈৰ্ঘ্য

en: Room size
as_IN: কোঠাৰ আকাৰ

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
as_IN: ফিল্টাৰটোৰ দ্বাৰা এমুলেট কৰা কোঠাটোৰ বাস্তৱিক পৃষ্ঠটো বাখ্যা কৰে.

en: Room width
as_IN: কোঠাৰ প্ৰস্থ

en: Width of the virtual room
as_IN: বাস্তৱিক কোঠাটোৰ প্ৰস্থ

en: Wet
as_IN: তিতা

en: Dry
as_IN: শুকান

en: Damp
as_IN: সেমেকা

en: Audio Spatializer
as_IN: অডিঅ’ স্পাশ্বিয়েলাইজাৰ

en: Spatializer
as_IN: স্পাশ্বিয়েলাইজাৰ

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
as_IN: ম’ন’ দমাই ৰখা (উভয় চেনেলৰ সাধাৰণ সংকতে) আৰু বাওঁফালৰ পৰা সোঁফালৰ সংকেতটোত বিলম্ব কৰা আৰু ওলোটাটোৰ দ্বাৰা এই ফিল্টাৰটোৱে ষ্টেৰিঅ’টো বৃদ্ধি কৰে, এইদৰে ষ্টেৰিঅ’ প্ৰভাৱটো প্ৰসাৰিত কৰে.

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
as_IN: সোঁফালত বাওঁফালৰ সংকেতৰ বিলম্বটোৰ আৰু বিপৰীতটোৰ ms ত সময়.

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
as_IN: সোঁফালত বাওঁফালৰ সংকেতৰ বিলম্বটোৰ আৰু বিপৰীতটোত লাভৰ পৰিমাণ. সোঁফালৰ আউটপুটত বাওঁফালৰ সংকেতৰ বিলম্বৰ প্ৰভাৱ আৰু বিপৰীতটো দিয়ে যিয়ে প্ৰসাৰিত প্ৰভাৱ দিয়ে.

en: Crossfeed
as_IN: ক্ৰছফীড

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
as_IN: ওলোটা কৰা পৰ্য্যায়ৰ সৈতে বাওঁফালৰ পৰা সোঁফালত ক্ৰোছ ফীড. এইটোৱে ম’ন’টো দমাই ৰখাত সহায় কৰে. যদি মানটো 1 হয় তেন্তে এইটোৱে উভয় চেনেললৈ সাধাৰণ সকলোবোৰ সংকেত বাতিল কৰিব.

en: Dry mix
as_IN: শুকান মিহলি

en: Level of input signal of original channel.
as_IN: প্ৰকৃত চেনেলৰ ইনপুট সংকেতৰ স্তৰ.

en: Stereo Enhancer
as_IN: ষ্টেৰিঅ’ বৃদ্ধি কৰ্তা

en: Simple stereo widening effect
as_IN: সাধাৰণ ষ্টেৰিঅ’ প্ৰসাৰিত প্ৰভাৱ

en: Single precision audio volume
as_IN: একমাত্ৰ সুস্পষ্টতা অডিঅ’ প্ৰসাৰ

en: Integer audio volume
as_IN: অখণ্ড অডিঅ’ প্ৰসাৰ

en: Dummy audio output
as_IN: ডামি অডিঅ’ আউটপুট

en: Audio output device
as_IN: অডিঅ’ আউটপুট ডিভাইচ

en: Audio output device (using ALSA syntax).
as_IN: অডিঅ’ আউটপুট ডিভাইচ (ALSA ছিনটেক্স ব্যৱহাৰ কৰি).

en: Audio output channels
as_IN: অডিঅ’ আউটপুট চেনেলবোৰ

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
as_IN: অডিঅ' আউটপুটৰ বাবে উপলব্ধ চেনেলবোৰ. যদি আউটপুটটোতকৈ ইনপুটটোৰ অধিক চেনেল থাকে, এইটো ডাউন-মিক্স কৰা হব. পেৰামিটাৰটো অৱজ্ঞা কৰা হয় যেতিয়া ডিজিটেল পাছ-থ্ৰ সক্ৰিয় হয়.

en: Surround 4.0
as_IN: ছাৰাউণ্ড 4.0

en: Surround 4.1
as_IN: ছাৰাউণ্ড 4.1

en: Surround 5.0
as_IN: ছাৰাউণ্ড 5.0

en: Surround 5.1
as_IN: ছাৰাউণ্ড 5.1

en: Surround 7.1
as_IN: ছাৰাউণ্ড 7.1

en: ALSA audio output
as_IN: ALSA অডিঅ’ আউটপুট

en: Audio output failed
as_IN: অডিঅ’ আউটপুট ব্যৰ্থ হল

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
as_IN: "%s" অডিঅ’ ডিভাইচটো ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰি:
    %s.

en: Audio memory
as_IN: অডিঅ’ স্মৃতি

en: Audio memory output
as_IN: অডিঅ’ স্মৃতি আউটপুট

en: Sample format
as_IN: নমুনা ফৰমেট

en: Last audio device
as_IN: অন্তিম অডিঅ’ ডিভাইচ

en: HAL AudioUnit output
as_IN: HAL অডিঅ’ ইউনিট আউটপুট

en: System Sound Output Device
as_IN: ছিষ্টেম ছাউণ্ড আউটপুট ডিভাইচ

en: %s (Encoded Output)
as_IN: %s (এনকোড কৰা আউটপুট)

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
as_IN: নিৰ্বাচিত অডিঅ' আউটপুট ডিভাইচটো অন্য কাৰ্যসূচীৰ দ্বাৰ বিশেষভাৱে ব্যৱহাৰ কৰা হয়.

en: Audio device is not configured
as_IN: অডিঅ’ ডিভাইচ ৰূপৰেখা কৰা নাই

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
as_IN: আপুনি "Audio Midi Setup" ৰ সৈতে /আবেদনবোৰ/উপযোগিতাবোৰত আপোনাৰ স্পিকাৰ খচৰা ৰূপৰেখা কৰিব পাৰে. VLC য়ে কেৱল ষ্টেৰিঅ' আউটপুট কৰিব.

en: Output device
as_IN: আউটপুট ডিভাইচ

en: Select your audio output device
as_IN: আপোনাৰ অডিঅ’ আউটপুট ডিভাইচ নিৰ্বাচন কৰক

en: Speaker configuration
as_IN: স্পীকাৰৰ ৰূপৰেখা

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
as_IN: আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বিচৰা স্পিকাৰ ৰূপৰেখা নিৰ্বাচন কৰক. এই বিকল্পটোৱে আপমিক্স নকৰে! সেয়ে নহয় উদাহৰণস্বৰূপে ষ্টেৰিঅ' -> 5.1 ৰূপান্তৰণ.

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
as_IN: ডেচিবেলৰ এশত অডিঅ’ প্ৰসাৰ (dB).

en: DirectX audio output
as_IN: প্ৰত্যক্ষ X অডিঅ’ আউটপুট

en: Output format
as_IN: আউটপুট ফৰমেট

en: Number of output channels
as_IN: আউটপুট চেনেলবোৰৰ সংখ্যা

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
as_IN: ডিফল্ট হিচাপে (0), ভিতৰলৈ অহাটোৰ সকলোবোৰ চেনেল ছেভ কৰা হব কিন্তু আপুনি ইয়াত চেনেলবোৰৰ সংখ্যাটো সীমাবদ্ধ কৰিব পাৰে.

en: Add WAVE header
as_IN: WAVE হেডাৰ যোগ কৰক

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
as_IN: এটা ৰ’ ফাইল লিখাৰ পৰিৱৰ্তে, আপুনি ফাইলটোলৈ WAV হেডাৰ এটা যোগ কৰিব পাৰে.

en: Output file
as_IN: আউটপুট ফাইল

en: File to which the audio samples will be written to. ("-" for stdout
as_IN: অডিঅ' নমুনাবোৰ লিখিবলগীয়া ফাইল. stdআউটৰ বাবে ("-"

en: File audio output
as_IN: ফাইল অডিঅ’ আউটপুট

en: Automatically connect to writable clients
as_IN: লিখিব পৰা গ্ৰাহকবোৰলৈ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সংযোগ স্থাপন কৰক

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
as_IN: যদি সক্ষম কৰে, তেন্তে এই বিকল্পটোৱে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে প্ৰথমে বিচাৰি পোৱা লিখিব পৰা JACK গ্ৰাহকবোৰলৈ ধ্বনি আউটপুটটো সংযোগ কৰিব.

en: Connect to clients matching
as_IN: গ্ৰাহকবোৰ মিলোৱালৈ সংযোগ কৰক

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
as_IN: যদি স্বয়ংক্ৰিয় সংযোগটো সক্ষম কৰে, তেন্তে কেৱল এই নিয়মিত প্ৰকাশভংগীটোৰ সৈতে মিলা JACK গ্ৰাহকবোৰ যাৰ নামবোৰ সংযোগটোৰ বাবে বিবেচনা কৰা হব.

en: JACK audio output
as_IN: JACK অডিঅ’ আউটপুট

en: Device
as_IN: ডিভাইচ

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
as_IN: KAI ৰ দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া প্ৰকৃত অডিঅ’ ডিভাইচ এটা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Open audio in exclusive mode.
as_IN: বিশেষ ধৰণত অডিঅ' খোলক.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
as_IN: এই বিকল্পটো সক্ষম কৰে যদি আপুনি আপোনাৰ অডিঅ'টো অন্য অডিঅ' দ্বাৰা বাধাগ্ৰস্ত হোৱাটো নিবিচাৰে.

en: K Audio Interface audio output
as_IN: K অডিঅ’ ইন্টাৰফেছ অডিঅ’ আউটপুট

en: OSS device node path.
as_IN: OSS ডিভাইচ নোড পাথ.

en: Open Sound System audio output
as_IN: মুক্ত ধ্বনি ছিষ্টেম অডিঅ’ আউটপুট

en: Pulseaudio audio output
as_IN: পাল্চ অডিঅ’ আউটপুট

en: OpenBSD sndio audio output
as_IN: মুক্তBSD স্নডিঅ’ অডিঅ’ আউটপুট

en: Software gain
as_IN: ছফটৱেৰ লাভ

en: This linear gain will be applied in software.
as_IN: ছফটৱেৰত সমান্তৰাল লাভটো প্ৰয়োগ কৰা হব.

en: Windows Audio Session API output
as_IN: উইণ্ডোজ অডিঅ’ অধিৱেশন API আউটপুট

en: Select Audio Device
as_IN: অডিঅ’ ডিভাইচ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
as_IN: বিশেষ অডিঅ' ডিভাইচ নিৰ্বাচন কৰক, বা উইণ্ডোজক সিদ্ধান্ত লবলৈ দিয়ক (ডিফল্ট), সলনিটোৱে প্ৰয়োগ কৰিবলৈ VLC পুনৰ আৰম্ভ কৰাটো দাবী কৰে.

en: WaveOut audio output
as_IN: ৱেভআউট অডিঅ’ আউটপুট

en: Microsoft Soundmapper
as_IN: মাইক্ৰ’ছফ্ট ধ্বনি মেপকৰ্তা

en: Use float32 output
as_IN: ফ্লট32 আউটপুট ব্যৱহাৰ কৰক

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
as_IN: বিকল্পটোৱে আপোনাক উচ্চ-মানদণ্ডৰ ফ্লট32 অডিঅ' আউটপুট ধৰণটো সক্ষম বা অক্ষম কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে (যিটো কিছুমান ধ্বনি কাৰ্ডে ভালকৈ সমৰ্থন নকৰে).

en: A/52 dynamic range compression
as_IN: A/52 ডাইনেমিক পৰিসৰ সংনমনকৰ্তা

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
as_IN: ডাইনেমিক পৰিসৰ সংনমনটোৱে ডাঙৰ ধ্বনিবোৰ কোমল কৰে আৰু কোমল ধ্বনিবোৰ ডাঙৰ কৰে, সেয়ে আপুনি হুলস্থলীয়া পৰিৱেশ এটাত কাকো অসুবিধা নিদিয়াকৈ ষ্ট্ৰিমটো শুনিব পাৰে. যদি আপুনি ডাইনেমিক পৰিসৰ সংনমনটো অক্ষম কৰে তেন্তে চলচিত্ৰৰ প্ৰেক্ষাগৃহ বা শ্ৰোতা কোঠা এটাত প্লেবেকটো অধিক এডাপ্ট কৰা হব.

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
as_IN: ATSC A/52 (AC-3) অডিঅ' ডিকোডাৰ

en: ADPCM audio decoder
as_IN: ADPCM অডিঅ’ ডিকোডাৰ

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
as_IN: AES3/SMPTE 302M অডিঅ’ ডিকোডাৰ

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
as_IN: AES3/SMPTE 302M অডিঅ’ পেকেটাইজাৰ

en: Raw/Log Audio decoder
as_IN: ৰ’/ল’গ অডিঅ’ ডিকোডাৰ

en: Raw audio encoder
as_IN: ৰ’ অডিঅ’ ডিকোডাৰ

en: Non-ref
as_IN: প্ৰসংগ নকৰা

en: Bidir
as_IN: দুটা নিৰ্দেশিকা

en: Non-key
as_IN: কী নহয়

en: bits
as_IN: বিটবোৰ

en: simple
as_IN: সাধাৰণ

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
as_IN: FFmpeg লাইব্ৰেৰীটোৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰা বিভিন্ন অডিঅ' আৰু ভিডিঅ' ডিকোডাৰবোৰ/এনকোডাৰবোৰ. এইটোৱে (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG আৰু অন্য কোডেকবোৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰে

en: FFmpeg audio/video decoder
as_IN: FFmpeg অডিঅ'/ভিডিঅ' ডিকোডাৰ

en: Decoding
as_IN: ডিকোড কৰিছে

en: Encoding
as_IN: এনকোড কৰিছে

en: FFmpeg audio/video encoder
as_IN: FFmpeg অডিঅ'/ভিডিঅ' এনকোডাৰ

en: Direct rendering
as_IN: প্ৰত্যক্ষ অনুবাদ

en: Error resilience
as_IN: ভুল পুনৰ উদ্ধাৰ

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
as_IN: libavকোডেকয়ে ভুল পুনৰউদ্ধাৰ কৰিব পাৰে.
    সেইদৰে, এটা বাজি এনকোডাৰ সৈতে (M$ ৰ পৰা ISO MPEG-4 এনকোডাৰটোৰ পৰা) এইটোৱে বহুতো ভুল তৈয়াৰ কৰিব পাৰে.
    বৈধ মানবোৰে 0 ৰ পৰা 4 লৈকে পৰিসৰ দিয়ে (0 ই সকলোবোৰ ভুল পুনৰ উদ্ধাৰ অক্ষম কৰে).

en: Workaround bugs
as_IN: চাৰিওফালে কাৰ্য কৰা বাগবোৰ

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
as_IN: কিছুমান বাগ নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক:
    1  স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত
    2  পুৰণি msmpeg4
    4  xvid ইন্টাৰলেচ কৰা
    8  ump4 
    16 কোনো পেডিং নাই
    32 ac vlc
    64 Qpel ক্ৰোমা.
    এইটো মানবোৰৰ যোগফল হোৱাটো অপৰিহাৰ্য. উদাহৰণস্বৰূপে, "ac vlc" আৰু "ump4" নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ, 40 ভৰাওক.

en: Hurry up
as_IN: খৰখেদা কৰক

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
as_IN: ডিকোডাৰটোৱে ফ্ৰেম(বোৰ) আংশিকভাৱে ডিকোড বা এৰি যাব পাৰে যেতিয়া তাত যথেষ্ট সময় নাথাকে. নিম্ন CPU শক্তিৰ সৈতে এইটো উপযোগী কিন্তু এইটোৱে বিকৃত ছবি তৈয়াৰ কৰিব পাৰে.

en: Allow speed tricks
as_IN: গতিশীল কৌশলবোৰৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
as_IN: নিৰ্দিষ্টকৈ বাখ্যা নকৰা অভিযোগ গতিশীল কৌশলবোৰ অনুমতি দিয়ক. খৰতকীয়া কিন্তু ভুলৰ সম্ভাৱনা থকা.

en: Skip frame (default=0)
as_IN: ফ্ৰেম এৰি যাওক (ডিফল্ট=0)

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
as_IN: ডিকোডিং গতিশীল কৰিবলৈ ফ্ৰেমবোৰ জোৰকৈ এৰি যাওক (-1=নাই, 0=ডিফল্ট, 1=B-ফ্ৰেমবোৰ, 2=P-ফ্ৰেমবোৰ, 3=B+P ফ্ৰেমবোৰ, 4=সকলোবোৰ ফ্ৰেম).

en: Skip idct (default=0)
as_IN: idct এৰি যাওক (ডিফল্ট=0)

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
as_IN: ফ্ৰেম প্ৰকাৰবোৰৰ বাবে ডিকোডিং গতিশীল কৰিবলৈ idct জোৰকৈ এৰিযোৱাটো (-1=নাই, 0=ডিফল্ট, 1=B-ফ্ৰেমবোৰ, 2=P-ফ্ৰেমবোৰ, 3=B+P ফ্ৰেমবোৰ, 4=সকলোবোৰ ফ্ৰেম).

en: Debug mask
as_IN: ডিবাগ মাক্স

en: Set FFmpeg debug mask
as_IN: FFmpeg ডিবাগ মাক্স ছেট কৰক

en: Codec name
as_IN: কোডেক নাম

en: Internal libavcodec codec name
as_IN: আভ্যন্তৰীণ libavকোডেক কোডেক নাম

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
as_IN: H.264 ডিকোডিংৰ বাবে লুপ ফিল্টাৰটো এৰি যাওক

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
as_IN: লুপ ফিল্টাৰটো এৰি যোৱাটোৰ (aka deblocking) সাধাৰণতে মানদণ্ডৰ ওপৰত এটা ডিট্ৰিমেন্টেল প্ৰভাৱ থাকে. সেইদৰে এইটোৱে উচ্চ পৰিধিৰ ষ্ট্ৰিমবোৰৰ বাবে ডাঙৰ গতি প্ৰদান কৰে.

en: Hardware decoding
as_IN: হাৰ্ডৱেৰ ডিকোডিং

en: This allows hardware decoding when available.
as_IN: এইটোৱে হাৰ্ডৱেৰ ডিকোডিংৰ অনুমতি দিয়ে যেতিয়া উপলব্ধ হয়.

en: Threads
as_IN: থ্ৰেডবোৰ

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
as_IN: ডিকোডিংৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা থ্ৰেডবোৰৰ সংখ্যা, 0 মানে স্বয়ংক্ৰিয়

en: Ratio of key frames
as_IN: মুখ্য ফ্ৰেমবোৰৰ অনুপাত

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
as_IN: ফ্ৰেমবোৰৰ সংখ্যা যিটো এটা কী ফ্ৰেমৰ বাবে কোড কৰা হব.

en: Ratio of B frames
as_IN: B ফ্ৰেমবোৰৰ অনুপাত

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
as_IN: B ফ্ৰেমবোৰৰ সংখ্যা যিটো দুটা প্ৰসংগ কৰা ফ্ৰেমবোৰৰ মাডত কোড কৰা হব.

en: Video bitrate tolerance
as_IN: ভিডিঅ' বিট হাৰ বহন ক্ষমতা

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
as_IN: kbit/s ত ভিডিঅ' বিট হাৰ বহন.

en: Interlaced encoding
as_IN: ইন্টাৰলেচ এনকোডিং

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
as_IN: ইন্টাৰলেচ কৰা ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে উত্সৰ্গিত এলগোৰিথমবোৰ সক্ষম কৰক.

en: Interlaced motion estimation
as_IN: প্ৰস্তাৱৰ পৰিকল্পনা ইন্টাৰলেচ কৰা হল

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
as_IN: ইন্টাৰলেচ কৰা প্ৰস্তাৱৰ পৰিকল্পনা এলগোৰিথমবোৰ সক্ষম কৰক. এইটোৱে অধিক CPU দাবী কৰে.

en: Pre-motion estimation
as_IN: পূৰ্ব-প্ৰস্তাৱৰ পৰিকল্পনা

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
as_IN: পূৰ্ব-প্ৰস্তাৱৰ পৰিকল্পনাৰ এলগোৰিথমটো সক্ষম কৰক.

en: Rate control buffer size
as_IN: হাৰ নিয়ন্ত্ৰণ বাফাৰ আকাৰ

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
as_IN: হাৰ নিয়ন্ত্ৰণ বাফাৰৰ আকাৰ (kbytes ত). এটা অধিক ডাঙৰ বাফাৰে অধিক ভাল হাৰ নিয়ন্ত্ৰণৰ অনুমতি দিব, কিন্তু ষ্ট্ৰিমটোত বিলম্ব এটা ঘটাব.

en: Rate control buffer aggressiveness
as_IN: হাৰ নিয়ন্ত্ৰণ বাফাৰৰ আক্ৰমণকতা

en: Rate control buffer aggressiveness.
as_IN: হাৰ নিয়ন্ত্ৰণ বাফাৰৰ আক্ৰমণকতা.

en: I quantization factor
as_IN: I পৰিণামী কাৰক

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
as_IN: I ফ্ৰেমবোৰৰ পৰিণামী কাৰক, P ফ্ৰেমবোৰৰ সৈতে তুলনা কৰা (উদাহৰণস্বৰূপে 1.0 => I আৰু P ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে একে qজোখ).

en: Noise reduction
as_IN: হুলস্থূল হ্ৰাসকৰণ

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
as_IN: এনকোডিংৰ দৈৰ্ঘ্য আৰু বাইট হাৰ নিম্ন কৰিবলৈ এটা সাধাৰণ হুলস্থূল হ্ৰাসৰ এলগোৰিথম সক্ষম কৰক, নিম্ন মানদণ্ডৰ ফ্ৰেমবোৰৰ খৰচত.

en: MPEG4 quantization matrix
as_IN: MPEG4 পৰিণামী মেট্ৰিক্স

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
as_IN: MPEG2 এনকোডিংৰ বাবে MPEG4 পৰিণামী মেট্ৰিক্সটো ব্যৱহাৰ কৰক. এইটোৱে সাধাৰণতে এটা ভাল ছবি দিয়ে, সেইদৰে এতিয়াও মানবিশিষ্ট MPEG2 ডিকোডাৰবোৰৰ সৈতে খাপখোৱাটো ধৰি ৰাখিছে.

en: Quality level
as_IN: মানদণ্ডৰ স্তৰ

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
as_IN: প্ৰস্তাৱ ভেক্টৰবোৰৰ এনকোডিংটোৰ বাবে মানদণ্ডৰ স্তৰ (এইটোৱে অধিক এনকোডিং কৰাটো মন্থৰ কৰিব পাৰে).

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
as_IN: যদি আপোনাৰ CPU টোৱে এনকোডিংৰ হাৰটোৰ সৈতে আগবাঢ়িব নোৱাৰে তেন্তে এনকোডাৰটোৱে অন-দা-ফ্লাই মানদণ্ডৰ ট্ৰেডঅফছ তৈয়াৰ কৰিব পাৰে. এইটোৱে ট্ৰেলিছ পৰিণামীকৰণ অক্ষম কৰিব, তেতিয়া এনকোডাৰৰ কাৰ্য সহজ কৰিবলৈ প্ৰস্তাৱ ভেক্টৰবোৰৰ (hq) হাৰ বিঘ্নিত হোৱাটো, আৰু হুলস্থূল হ্ৰাস কৰা থ্ৰেছহল্ডটো বৃদ্ধি কৰা হয়.

en: Minimum video quantizer scale
as_IN: নূন্যতম ভিডিঅ’ পৰিণামীকৰ্তা জোখ

en: Minimum video quantizer scale.
as_IN: নূন্যতম ভিডিঅ’ পৰিণামীকৰ্তা জোখ.

en: Maximum video quantizer scale
as_IN: সৰ্বাধিক ভিডিঅ’ পৰিণামীকৰ্তা জোখ

en: Maximum video quantizer scale.
as_IN: সৰ্বাধিক ভিডিঅ’ পৰিণামীকৰ্তা জোখ.

en: Trellis quantization
as_IN: ট্ৰেলিছ পৰিণামীকৰণ

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
as_IN: ট্ৰেলিছ পৰিণামীকৰণ সক্ষম কৰক (ব্লক গুণাংকবোৰৰ বাবে হাৰ বিঘ্নিতকৰণ).

en: Fixed quantizer scale
as_IN: নিৰ্দিষ্ট কৰা পৰিণামীকৰ্তা জোখ

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
as_IN: VBR এনকোডিংৰ বাবে এটা নিৰ্দিষ্ট ভিডিঅ' পৰিণামীকৰ্তা (গ্ৰহণ কৰা মানবোৰ: 0.01 ৰ পৰা 255.0 লৈ).

en: Strict standard compliance
as_IN: কোঠৰ মানবিশিষ্ট অনুপালন

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
as_IN: কোঠৰ মানবিশিষ্ট অনুপালন এটা জোৰ কৰক যেতিয়া এনকোডিং কৰে (গ্ৰহণ কৰা মানবোৰ: -2 to 2).

en: Luminance masking
as_IN: লুমিনেঞ্চ মাস্কিং

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
as_IN: বৰ উজ্জ্বল মেক্ৰোব্লকবোৰৰ বাবে পৰিণামীকৰ্তা বঢ়াওক (ডিফল্ট: 0.0).

en: Darkness masking
as_IN: আন্ধাৰ কৰা মাস্কিং

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
as_IN: বৰ আন্ধাৰ মেক্ৰোব্লকবোৰৰ বাবে পৰিণামীকৰ্তা বঢ়াওক (ডিফল্ট: 0.0).

en: Motion masking
as_IN: প্ৰস্তাৱ মাস্কিং

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
as_IN: মেক্ৰোব্লকবোৰৰ বাবে এটা উচ্চ সাময়িক জটিলতাৰ সৈতে পৰিণামীকৰ্তাটো বঢ়াওক (ডিফল্ট: 0.0).

en: Border masking
as_IN: সীমা মাক্স কৰিছে

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
as_IN: ফ্ৰেমটোৰ সীমাত মেক্ৰোব্লকবোৰৰ বাবে পৰিণামীকৰ্তাটো বঢ়াওক (ডিফল্ট: 0.0).

en: Luminance elimination
as_IN: লুমিনেঞ্চ এৰি দিয়াটো

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
as_IN: লুমিনেঞ্চ খণ্ডবোৰ এৰি দিয়ে যেতিয়া PSNR টো অধিক সলনি কৰা নহয় (ডিফল্ট: 0.0). H264 বাখ্যাটোৱে -4 পৰামৰ্শ কৰে.

en: Chrominance elimination
as_IN: ক্ৰোমিনেঞ্চ এৰি দিয়া

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
as_IN: ক্ৰোমিনেঞ্চ খণ্ডবোৰ এৰি দিয়ে যেতিয়া PSNR টো অধিক সলনি কৰা নহয় (ডিফল্ট: 0.0). H264 বাখ্যাটোৱে 7 পৰামৰ্শ কৰে.

en: Specify AAC audio profile to use
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ AAC অডিঅ’ প্ৰফাইল নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
as_IN: অডিঅ’ বিটষ্ট্ৰিমটো এনকোডিং কৰিবৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ AAC অডিঅ’ প্ৰফাইলটো নিৰ্ধাৰণ কৰক. এইটোৱে নিম্নোক্ত বিকল্পবোৰ গ্ৰহণ কৰে: মুখ্য, নিম্ন, ssr (সমৰ্থন নকৰে),ltp, hev1, hev2 (default: low). কেৱল libavcodec সক্ষম কৰা libfdk-aac ৰ সৈতে hev1 আৰু hev2 টো বৰ্তমান সমৰ্থন কৰা হৈছে

en: DirectX Video Acceleration (DXVA) 2.0
as_IN: প্ৰত্যক্ষX ভিডিঅ’ দ্ৰুতি (DXVA) 2.0

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
as_IN: এইটোৱে আপোনাৰ Libav/FFmpeg (libavcodec) ইনষ্টলেশ্বন ত্ৰুটিবোৰ নিম্নোক্ত এনকোডাৰবোৰত দেখুৱায়:
    %s.
    যদি আপুনি কেনেকৈ নিৰ্দিষ্ট কৰিব লাগে নাজানে, তেন্তে আপোনাৰ বিতৰণৰ পৰা সমৰ্থনৰ বাবে সোধক.
    
    এইটো VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ ভিতৰত থকা ভুল এটা নহয়.
    এই বিতৰ্কটোৰ বিষয়ে VideoLAN প্ৰকল্পটোৰ সৈতে যোগাযোগ নকৰিব.

en: unknown
as_IN: অজ্ঞাত

en: video
as_IN: ভিডিঅ’

en: audio
as_IN: অডিঅ’

en: subpicture
as_IN: উপছবি

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
as_IN: VLC য়ে %4.4s %s এনকোডাৰ খুলিব নোৱাৰিলে.

en: VA-API video decoder via DRM
as_IN: DRM ৰ যোগেদি VA-API ভিডিঅ’ ডিকোডাৰ

en: Opacity
as_IN: অস্বচ্ছতা

en: Closed Captions decoder
as_IN: কেপশ্বনবোৰ ডিকোডাৰ বন্ধ কৰা হল

en: CDG video decoder
as_IN: CDG ভিডিঅ’ ডিকোডাৰ

en: CVD subtitle decoder
as_IN: CVD উপশিৰোনাম ডিকোডাৰ

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
as_IN: চাওজী VCD উপশিৰোনাম পেকেটাইজাৰ

en: Encoding quality
as_IN: এনকোডিংৰ মানদণ্ড

en: Chroma format
as_IN: ক্ৰোমা ফৰমেট

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
as_IN: ক্ৰোমা ফৰমেট লোৱাটোৱে ভিডিঅ'টোৰ ৰূপান্তৰণ এটা সেই ফৰমেটটোলৈ জোৰ কৰিব

en: DTS dynamic range compression
as_IN: DTS ডাইনেমিক পৰিসৰ সংনমনকৰ্তা

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
as_IN: DTS কোহেৰেন্ট একাউষ্টিকছৰ বাবে অডিঅ’ ডিকোডাৰ

en: Save raw codec data
as_IN: ৰ' কোডেক ডাটা ছেভ কৰক

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
as_IN: ৰ' কোডেক ডাটা ছেভ কৰক যদি মুখ্য বিকল্পবোৰত আপোনাৰ নিৰ্বাচিত/জোৰ কৰা ডামি ডিকোডাৰ আছে.

en: Dummy decoder
as_IN: ডামি ডিকোডাৰ

en: Dump decoder
as_IN: ডাম্প ডিকোডাৰ

en: DirectMedia Object decoder
as_IN: প্ৰত্যক্ষ মিডিয়া বস্তু ডিকোডাৰ

en: DirectMedia Object encoder
as_IN: প্ৰত্যক্ষ মিডিয়া বস্তু এনকোডাৰ

en: Decoding X coordinate
as_IN: X স্থানাংক ডিকোড কৰিছে

en: X coordinate of the rendered subtitle
as_IN: অনুবাদ কৰা উপশিৰোনামটোৰ X স্থানাংক

en: Decoding Y coordinate
as_IN: Y স্থানাংক ডিকোড কৰিছে

en: Y coordinate of the rendered subtitle
as_IN: অনুবাদ কৰা উপশিৰোনামটোৰ Y স্থানাংক

en: Subpicture position
as_IN: উপছবিৰ স্থান

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
as_IN: আপুনি ভিডিঅ'টোত উপছবি স্থানটো জোৰ কৰিব পাৰে (0=কেন্দ্ৰ, 1=বাওঁফাল, 2=সোঁফাল, 4=ওপৰ, 8=তল, আপুনি লগতে এই মানবোৰৰ মিশ্ৰণবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে, উদাহৰণস্বৰূপে 6=ওপৰ-সোঁফাল).

en: Encoding X coordinate
as_IN: X স্থানাংক এনকোড কৰিছে

en: X coordinate of the encoded subtitle
as_IN: এনকোড কৰা উপশিৰোনামটোৰ X স্থানাংক

en: Encoding Y coordinate
as_IN: Y স্থানাংক এনকোড কৰিছে

en: Y coordinate of the encoded subtitle
as_IN: এনকোড কৰা উপশিৰোনামটোৰ Y স্থানাংক

en: DVB subtitles decoder
as_IN: DVB উপশিৰোনামবোৰৰ ডিকোডাৰ

en: DVB subtitles
as_IN: DVB উপশিৰোনামবোৰৰ

en: DVB subtitles encoder
as_IN: DVB উপশিৰোনামবোৰৰ এনকোডাৰ

en: Dummy encoder
as_IN: ডামি এনকোডাৰ

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
as_IN: AAC অডিঅ’ ডিকোডাৰ (libfaad2 ব্যৱহাৰ কৰি)

en: AAC extension
as_IN: AAC সম্প্ৰসাৰণ

en: Encoder Profile
as_IN: এনকোডাৰ প্ৰফাইল

en: Encoder Algorithm to use
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ এনকোডাৰ এলগোৰিথম

en: Enable spectral band replication
as_IN: স্পেকট্ৰেল বেণ্ডৰ প্ৰতিকৃতিকৰণ সক্ষম কৰক

en: This is an optional feature only for the AAC-ELD profile
as_IN: এইটো হল এটা বৈকল্পিক বৈশিষ্ট্য কেবল AC-ELD প্ৰফাইলটোৰ বাবে

en: VBR Quality
as_IN: VBR মানদণ্ড

en: Quality of the VBR Encoding (0=cbr, 1-5 constant quality vbr, 5 is best
as_IN: VBR এনকোডিংটোৰ মানদণ্ড (0=cbr, 1-5 সুস্থিৰ মানদণ্ড vbr, 5 হল শ্ৰেষ্ঠ

en: Enable afterburner library
as_IN: আফ্টাৰবাৰ্ণাৰ লাইব্ৰেৰী সক্ষম কৰক

en: This library will produce higher quality audio at the expense of additional CPU usage (default is enabled)
as_IN: এই লাইব্ৰেৰীটোৱে অতিৰিক্ত CPU প্ৰয়োগ খৰচ কৰি উচ্চ মানদণ্ডৰ অডিঅ' তৈয়াৰ কৰিব (ডিফল্ট সক্ষম কৰা হৈছে)

en: Signaling mode of the extension AOT
as_IN: সম্প্ৰসাৰিত AOT ৰ সংকেত দিয়াৰ ধৰণ

en: 1 is explicit for SBR and implicit for PS (default), 2 is explicit hierarchical
as_IN: 1 টো SBR ৰ বাবে স্পষ্ট আৰু PS (ডিফল্ট) ৰ বাবে অস্পষ্ট, 2 টো হল স্পষ্ট বৰ্গীকৃত

en: FDK-AAC Audio encoder
as_IN: FDK-AAC অডিঅ’ এনকোডাৰ

en: Flac audio decoder
as_IN: ফ্লেক অডিঅ' ডিকোডাৰ

en: Flac audio encoder
as_IN: ফ্লেক অডিঅ' এনকোডাৰ

en: Chorus
as_IN: কোৰাছ

en: Synthesis gain
as_IN: ছিন্থেছিছ

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
as_IN: এই লাভটো আউটপুট ছিন্থেছিছ কৰিবলৈ প্ৰয়োগ কৰা হয়. উচ্চ মানবোৰে চেচুৰেশ্বন ঘটাব পাৰে যেতিয়া বহুতো নোট একেটা সময়ত চলোৱা হয়.

en: Polyphony
as_IN: পলিফোনি

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
as_IN: পলিফোনিটোৱে একেটা সময়ত কিমানটা কন্ঠ চলাব পাৰি বাখ্যা কৰে. ডাঙৰ মানবোৰে অধিক প্ৰক্ৰিয়া কৰা শক্তি দাবী কৰে.

en: Reverb
as_IN: ৰিভাৰ্ব

en: FluidSynth MIDI synthesizer
as_IN: ফ্লুইড ছিন্থেছিছ MIDI ছিন্থেছাইজাৰ

en: FluidSynth
as_IN: ফ্লুইড ছিন্থেছিছ

en: MIDI synthesis not set up
as_IN: MIDI ছিন্থেছিছ ছেট আপ কৰা নাই

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
as_IN: MIDI ছিন্থেছিছৰ বাবে এটা প্ৰভাৱী ফন্ট ফাইল দাবী কৰে (.SF2).
    অনুগ্ৰহ কৰি প্ৰভাৱী ফন্ট এটা ইনষ্টল কৰক আৰু VLC পছন্দবোৰৰ পৰা এইটো ৰূপৰেখা কৰক (ইনপুট / কোডেকবোৰ > অডিঅ' কোডেকবোৰ> ফ্লুইড ছিন্থেছিছ).

en: G.711 decoder
as_IN: G.711 ডিকোডাৰ

en: G.711 encoder
as_IN: G.711 এনকোডাৰ

en: Uses GStreamer framework's plugins to decode the media codecs
as_IN: মিডিয়া কোডেকবোৰ ডিকোড কৰিবলৈ Gষ্ট্ৰিমাৰ ফ্ৰেমৱৰ্কবোৰৰ প্লাগইনবোৰ

en: Use DecodeBin
as_IN: ডিকোড বিন ব্যৱহাৰ কৰক

en: DecodeBin is a container element, that can add and manage multiple elements. Apart from adding the decoders, decodebin also adds elementary stream parsers which can provide more info such as codec profile, level and other attributes, in the form of GstCaps (Stream Capabilities) to decoder.
as_IN: ডিকোডবিন হল এটা ধাৰক উপাদান, যিয়ে বিভিন্ন উপাদান যোগ আৰু পৰিচালনা কৰিব পাৰে. ডিকোডাৰবোৰ যোগ কৰাৰ উপৰিও, ডিকোডবিনে লগতে প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম ভাগকৰ্তাবোৰ যোগ কৰে যিয়ে কোডেক প্ৰফাইল, স্তৰ আৰু অন্য বৈশিষ্ট্যবোৰৰ দৰে অধিক তথ্য আগবঢ়ায়, ডিকোডাৰলৈ GstCaps (ষ্ট্ৰিম দক্ষতাবোৰ) ৰ ৰূপত.

en: GStreamer Based Decoder
as_IN: Gষ্ট্ৰিমাৰ আধাৰিত ডিকোডাৰ

en: Quality level for encoding (this can enlarge or reduce output image size).
as_IN: এনকোডিংৰ বাবে মানদণ্ডৰ স্তৰ (এইটোৱে আউটপুট ছবিৰ আকাৰ বৃদ্ধি বা হ্ৰাস কৰিব পাৰে).

en: JPEG image decoder
as_IN: JPEG ছবি ডিকোডাৰ

en: JPEG image encoder
as_IN: JPEG ছবি এনকোডাৰ

en: Formatted Subtitles
as_IN: উপশিৰোনামবোৰ ফৰমেট কৰা হল

en: Shadow
as_IN: ছায়া

en: Outline
as_IN: আউটলাইন

en: Black
as_IN: কলা

en: Gray
as_IN: গ্ৰে

en: Silver
as_IN: ৰূপালী

en: White
as_IN: বগা

en: Maroon
as_IN: মেৰুণ

en: Red
as_IN: ৰঙা

en: Fuchsia
as_IN: ফুছিয়া

en: Yellow
as_IN: হালধীয়া

en: Olive
as_IN: অলিভ

en: Green
as_IN: সেউজীয়া

en: Teal
as_IN: তিল

en: Lime
as_IN: লাইম

en: Purple
as_IN: পাৰ্পল

en: Navy
as_IN: নেভি

en: Blue
as_IN: নীলা

en: Aqua
as_IN: একুৱা

en: Use Tiger for rendering
as_IN: অনুবাদৰ বাবে টাইগাৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
as_IN: টাইগাৰ লাইব্ৰেৰী ব্যৱহাৰ কৰি কী ষ্ট্ৰিমাবোৰ অনুবাদ কৰিব পাৰি. এইটো অক্ষম কৰাটোৱে কেৱল অচল টেক্সট আৰু বিটমেপ আধাৰ ষ্ট্ৰিমবোৰ অনুবাদ কৰিব.

en: Rendering quality
as_IN: অনুবাদৰ মানদণ্ড

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
as_IN: গতি খৰচ কৰি অনুবাদৰ মানদণ্ডটো নিৰ্বাচন কৰক. 0 হল আটাইতকৈ খৰতকীয়া, 1 হল আটাইতকৈ উচ্চ মানদণ্ডৰ.

en: Default font effect
as_IN: ডিফল্ট ফন্ট প্ৰভাৱ

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
as_IN: বিভিন্ন পটভূমিবোৰৰ বিৰুদ্ধে পঢ়াৰ দক্ষতাটো বৃদ্ধি কৰিবলৈ টেক্সটলৈ ফন্ট প্ৰভাৱ এটা যোগ কৰক.

en: Default font effect strength
as_IN: ডিফল্ট ফন্ট প্ৰভাৱ শক্তি

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
as_IN: পছন্দ কৰা ফন্ট প্ৰভাৱটো তৈয়াৰ কৰিবলৈ কেনেকৈ উচ্চাৰণ কৰিছিল (প্ৰভাৱ নিৰ্ভৰশীল).

en: Default font description
as_IN: ডিফল্ট ফন্ট বিৱৰণ

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
as_IN: কোনটো ফন্ট বিৱৰণ ব্যৱহাৰ কৰিব যদি কীট ষ্ট্ৰিমটোৱে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বিশেষ ফন্ট পেৰামিটাৰবোৰ নিৰ্ধাৰণ নকৰে (নাম, আকাৰ, ইত্যাদি). এটা খালী নামে টাইগাৰক প্ৰয়োজন অনুসৰি ফন্ট পেৰামিটাৰবোৰ পছন্দ কৰিবলৈ দিব.

en: Default font color
as_IN: ডিফল্ট ফন্ট ৰং

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডিফল্ট ফন্ট ৰংটো যদিহে কীট ষ্ট্ৰিমটোৱে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বিশেষ ফন্ট ৰং এটা নিৰ্ধাৰণ নকৰে.

en: Default font alpha
as_IN: ডিফল্ট ফন্ট আলফা

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
as_IN: ডিফল্ট ফন্ট ৰংটোৰ স্বচ্ছতা যদিহে কীট ষ্ট্ৰিমটোৱে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বিশেষ ফন্ট ৰং এটা নিৰ্ধাৰণ নকৰে.

en: Default background color
as_IN: ডিফল্ট পটভূমিৰ ৰং

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
as_IN: ডিফল্ট পটভূমিৰ ৰংটো যদিহে কীট ষ্ট্ৰিমটোৱে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বিশেষ পটভূমিৰ ৰং এটা নিৰ্ধাৰণ নকৰে.

en: Default background alpha
as_IN: ডিফল্ট পটভূমি আলফা

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
as_IN: ডিফল্ট পটভূমিৰ ৰংটোৰ স্বচ্ছতা যদিহে কীট ষ্ট্ৰিমটোৱে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বিশেষ পটভূমিৰ ৰং এটা নিৰ্ধাৰণ নকৰে.

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
as_IN: টেক্স আৰু ছবি আধাৰিত অভাৰলেবোৰৰ বাবে কীট হল এটা কোডেক.
    জটিল কীট ষ্ট্ৰিমবোৰ অনুবাদ কৰিবলৈ টাইগাৰ অনুবাদ কৰা লাইব্ৰেৰী এটা প্ৰয়োজন হয়, কিন্তু VLC য়ে এতিয়াও অচল টেক্স আৰু ছবি আধাৰিত উপশিৰোনামবোৰ অনুবাদ কৰিব পাৰে যদি এইটো উপলব্ধ নাথাকে.
    মন কৰিব যে এটা নতুন ষ্ট্ৰিম নচলোৱালৈকে ছেটিংবোৰ সলনি কৰাটো কাৰ্যকৰী নহব. এইটো আশানুৰূপভাৱে সোনকালে নিৰ্দিষ্ট কৰা হব.

en: Kate
as_IN: কীট

en: Kate overlay decoder
as_IN: কীট অভাৰলে ডিকোডাৰ

en: Tiger rendering defaults
as_IN: টাইগাৰ অনুবাদ কৰা ডিফল্টবোৰ

en: Kate text subtitles packetizer
as_IN: কীট টেক্সট উপশিৰোনামবোৰৰ পেকেটাইজাৰ

en: Subtitles (advanced)
as_IN: উপশিৰোনামবোৰ (উন্নত)

en: Subtitle renderers using libass
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰি উপশিৰোনাম অনুবাদবোৰ

en: Building font cache
as_IN: ফন্ট কেশ্ব তৈয়াৰ কৰক

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক যেতিয়া আপোনাৰ ফন্ট কেশ্বটো পুনৰ তৈয়াৰ কৰে.
    এইটোৱে এক মিনিটতকৈ কম সময় লব.

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
as_IN: MPEG I/II ভিডিঅ' ডিকোডাৰ (libmpeg2 ব্যৱহাৰ কৰি)

en: Linear PCM audio decoder
as_IN: সমান্তৰাল PCM অডিঅ' ডিকোডাৰ

en: Linear PCM audio packetizer
as_IN: সমান্তৰাল PCM অডিঅ' পেকেটাইজাৰ

en: Linear PCM audio encoder
as_IN: সমান্তৰাল PCM অডিঅ' এনকোডাৰ

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
as_IN: MPEG অডিঅ' স্তৰ I/II/III ডিকোডাৰ

en: Media Foundation Transform decoder
as_IN: মিডিয়া ফাউণ্ডেশ্বন ৰূপান্তৰ ডিকোডাৰ

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
as_IN: অডিঅ'/ভিডিঅ' ডিকোডাৰ (মুক্তMAX IL ব্যৱহাৰ কৰি)

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
as_IN: ভিডিঅ' এনকোডাৰ (মুক্তMAX IL ব্যৱহাৰ কৰি)

en: OpenMAX IL video output
as_IN: মুক্তMAX IL ভিডিঅ' আউটপুট

en: Opus audio decoder
as_IN: অপাছ অডিঅ' ডিকোডাৰ

en: Opus
as_IN: অপাছ

en: Opus audio encoder
as_IN: অপাছ অডিঅ' এনকোডাৰ

en: PNG video decoder
as_IN: PNG ভিডিঅ' ডিকোডাৰ

en: PNG video encoder
as_IN: PNG ভিডিঅ' এনকোডাৰ

en: Enable software mode
as_IN: ছফটৱেৰ ধৰণ সক্ষম কৰক

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
as_IN: কোডেকবোৰৰ ইনটেল মিডিয়া SDK ছফ্টৱেৰ কাৰ্যটোৰ ব্যৱহাৰটো অনুমতি দিয়ে যদি ছিষ্টেমটোত কোনো ক্ষিপ্ৰ ছিক্ৰনাইজেশ্বন ভিডিঅ' হাৰ্ডৱেৰ দ্ৰুতি নাথাকে.

en: Codec Profile
as_IN: কোডেক প্ৰফাইল

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
as_IN: কোডেক প্ৰফাইল স্পষ্টতাটো নিৰ্ধাৰণ কৰক. যদি আপুনি নোৱাৰে, তেন্তে কোডেকটোৱে অন্য উত্সৰ পৰা শুদ্ধ প্ৰফাইলটো নিৰ্ধাৰণ কৰিব, বিশ্লেষণ আৰু বিট হাৰৰ দৰে. উদাহৰণস্বৰূপে 'উচ্চ'

en: Codec Level
as_IN: কোডেক স্তৰ

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
as_IN: কোডেক স্তৰ স্পষ্টতাটো নিৰ্ধাৰণ কৰক. যদি আপুনি নোৱাৰে, তেন্তে কোডেকটোৱে অন্য উত্সৰ পৰা শুদ্ধ প্ৰফাইলটো নিৰ্ধাৰণ কৰিব, বিশ্লেষণ আৰু বিট হাৰৰ দৰে. উদাহৰণস্বৰূপে  mpeg4-part10 ৰ বাবে '4.2' বা mpeg2 ৰ বাবে 'নিম্ন'

en: Group of Picture size
as_IN: ছবি আকৰৰ গোট

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
as_IN: চলিত GOP (Group of Pictures) টোৰ ভিতৰত ছবিবোৰৰ সংখ্যা; যদি GopPicSize=0, তেন্তে GOP আকাৰটো নিৰ্ধাৰণ কৰা নহয়. যদি GopPicSize=1, কেৱল I-ফ্ৰেমবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়.

en: Group of Picture Reference Distance
as_IN: ছবি প্ৰসংগ দূৰত্বৰ গোট

en: Target Usage
as_IN: লক্ষ্য প্ৰচলন

en: The target usage allow to choose between different trade-offs between quality and speed. Allowed values are : 'speed', 'balanced' and 'quality'.
as_IN: মানদণ্ড আৰু গতিৰ মাজত বেলেগ বেলগ ট্ৰেড-অফবোৰ পছন্দ কৰিবলৈ লক্ষ্যৰ প্ৰয়োগটো. অনুমোদিত মানবোৰ হল : 'গতি', 'সমতা' আৰু 'মানদণ্ড'.

en: IDR interval
as_IN: IDR অন্তৰাল

en: Rate Control Method
as_IN: হাৰ নিয়ন্ত্ৰণ পদ্ধতি

en: Quantization parameter
as_IN: কুৱান্টাইজেশ্বন পেৰামিটাৰ

en: Quantization parameter for all types of frames. This parameters sets qpi, qpp and qpp. It has less precedence than the forementionned parameters. Used only if rc_method is 'qp'.
as_IN: সকলো প্ৰকাৰৰ ফ্ৰেমৰ বাবে কুৱান্টাইজেশ্বন পেৰামিটাৰ. এই পেৰামিটাৰবোৰে qpi, qpp আৰু qpp ছেট কৰে. আগতে উল্লেখ কৰা পেৰামিটাৰবোৰতকৈ ইয়াৰ গুৰুত্ব কম. কেৱল ব্যৱহাৰ কৰা হয় যদিহে rc_method টো 'qp' হয়.

en: Quantization parameter for I-frames
as_IN: I-ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে কুৱান্টাইজেশ্বন পেৰামিটাৰ

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
as_IN: I-ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে কুৱান্টাইজেশ্বন পেৰামিটাৰ. এই পেৰামিটাৰটোৱে সাৰ্বজনীনভাৱে যিকোনো qp ছেট অভাৰৰাইড কৰে. কেৱল ব্যৱহাৰ কৰা হয় যদিহে rc_method টো 'qp' হয়.

en: Quantization parameter for P-frames
as_IN: P-ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে কুৱান্টাইজেশ্বন পেৰামিটাৰ

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
as_IN: P-ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে কুৱান্টাইজেশ্বন পেৰামিটাৰ. এই পেৰামিটাৰটোৱে সাৰ্বজনীনভাৱে যিকোনো qp ছেট অভাৰৰাইড কৰে. কেৱল ব্যৱহাৰ কৰা হয় যদিহে rc_method টো 'qp' হয়.

en: Quantization parameter for B-frames
as_IN: B-ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে কুৱান্টাইজেশ্বন পেৰামিটাৰ

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
as_IN: B-ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে কুৱান্টাইজেশ্বন পেৰামিটাৰ. এই পেৰামিটাৰটোৱে সাৰ্বজনীনভাৱে যিকোনো qp ছেট অভাৰৰাইড কৰে. কেৱল ব্যৱহাৰ কৰা হয় যদিহে rc_method টো 'qp' হয়.

en: Maximum Bitrate
as_IN: সৰ্বাধিক বিটৰ হাৰ

en: Accuracy of RateControl
as_IN: হাৰ নিয়ন্ত্ৰণৰ সঠিকতা

en: Tolerance in percentage of the 'avbr'  (Average Variable BitRate) method. (e.g. 10 with a bitrate of 800  kpbs means the encoder tries not to  go above 880 kpbs and under  730 kpbs. The targeted accuracy is only reached after a certained  convergence period. See the convergence parameter
as_IN: 'avbr'  (গড় চলক বিট হাৰ) পদ্ধতিৰ শতাংশত বহন ক্ষমতা. (উদাহৰণস্বৰূপে 800  kpbs বিট হাৰৰ সৈতে 10 মানে হল এনকোডাৰে 880 kpbs ৰ ওপৰলৈ আৰু 730 kpbs ৰ তললৈ যাবলৈ চেষ্টা নকৰে. লক্ষ্য কৰা সঠিকতাটো কেৱল এটা নিৰ্দিষ্ট অভিসৰণ সময়সীমাৰ পিছত লাভ কৰিব পাৰি. অভিসৰণ পেৰামিটাৰটো চাওক

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
as_IN: 'avbr' হাৰ নিয়ন্ত্ৰণৰ অভিসৰণৰ সময়

en: Number of slices per frame
as_IN: প্ৰত্যেক ফ্ৰেমত শ্লাইছবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
as_IN: প্ৰতিটো ভিডিঅ' ফ্ৰেমত শ্লাইছবোৰৰ সংখ্যা; প্ৰতিটো শ্লাইছে এটা বা ততোধিক মেক্ৰো-ব্লক শাৰী ধাৰণ কৰে. যদি নামশ্লাইছটো ছেট নকৰে, তেন্তে এনকোডাৰটোৱে কোডেক মানবিশিষ্টটোৰ দ্বাৰা অনুমোদিত যিকোনো শ্লাইছ ভাগ কৰাটো পছন্দ কৰিব পাৰে.

en: Number of reference frames
as_IN: প্ৰসংগ ফ্ৰেমবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of parallel operations
as_IN: সমান্তৰাল কাৰ্যবোৰৰ সংখ্যা

en: Defines the number of parallel encoding operations before we synchronise the result. Higher  may result on better throughput depending on hardware. MPEG2 needs at least 1 here.
as_IN: আমি ফলাফলটো ছিনক্ৰনাইজ কৰাৰ আগতে সমান্তৰাল এনকোডিং কাৰ্যৰ সংখ্যাটো বাখ্যা কৰে. অধিক উচ্চটোৱে হাৰ্ডৱেৰৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি অধিক ভাল ফলাফল দিব পাৰে. MPEG2 য়ে ইয়াত অতিকমেও 1 বিচাৰে.

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
as_IN: MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262) ৰ বাবে ইনটেল ক্ষিপ্ৰ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন ভিডিঅ' এনকোডাৰ

en: Pseudo raw video decoder
as_IN: ছিউডো ৰ' ভিডিঅ' ডিকোডাৰ

en: Pseudo raw video packetizer
as_IN: ছিউডো ৰ' ভিডিঅ' পেকেটাইজাৰ

en: Rate control method
as_IN: হাৰ নিয়ন্ত্ৰণ পদ্ধতি

en: Method used to encode the video sequence
as_IN: ভিডিঅ' ক্ৰমটো এনকোড কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা পদ্ধতি

en: Constant noise threshold mode
as_IN: স্থিৰ হুলস্থূল থ্ৰেছহল্ডৰ ধৰণ

en: Constant bitrate mode (CBR)
as_IN: স্থিৰ বিট হাৰৰ ধৰণ (CBR)

en: Low Delay mode
as_IN: নিম্ন বিলম্বৰ ধৰণ

en: Lossless mode
as_IN: দোষৰোহিত ধৰণ

en: Constant lambda mode
as_IN: স্থিৰ লেম্ব্দাৰ ধৰণ

en: Constant error mode
as_IN: স্থিৰ ভুলৰ ধৰণ

en: Constant quality mode
as_IN: স্থিৰ মানদণ্ডৰ ধৰণ

en: GOP structure
as_IN: GOP গাঁথনি

en: GOP structure used to encode the video sequence
as_IN: ভিডিঅ' ক্ৰমটো এনকোড কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা GOP গাঁথনি

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
as_IN: কোনো নিৰ্দিষ্ট কৰা gop গাঁথনি নাই. ছবি এটা অন্ত: বা আন্ত: আৰু আগলৈ পৰামৰ্শ কৰা বা ভৱিষ্যতৰ ছবিবোৰ হব পাৰে.

en: I-frame only sequence
as_IN: I-ফ্ৰেম কেৱল কম্পনাংক

en: Inter pictures refere to previous pictures only
as_IN: কেৱল আগৰ ছবিবোৰলৈ আন্ত: ছবিবোৰৰ প্ৰসংগ

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
as_IN: আন্ত: ছবিবোৰে আগৰ বা ভৱিষ্যতৰ ছবিবোৰলৈ প্ৰসংগ কৰিব পাৰে

en: Constant quality factor
as_IN: স্থিৰ মানদণ্ডৰ কাৰক

en: Quality factor to use in constant quality mode
as_IN: স্থিৰ মানদণ্ডৰ ধৰণত ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ মানদণ্ডবিশিষ্ট কাৰক

en: Noise Threshold
as_IN: হুলস্থূলৰ থ্ৰেছহল্ড

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
as_IN: সুস্থিৰ হুলস্থূল থ্ৰেছহল্ড ধৰণত ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ হুলস্থূল থ্ৰেছহল্ড

en: CBR bitrate (kbps)
as_IN: CBR বিট হাৰ (kbps)

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
as_IN: kbps ত লক্ষ্য কৰা বিট হাৰ যেতিয়া সুস্থিৰ বিট হাৰ ধৰণত এনকোড কৰে

en: Maximum bitrate (kbps)
as_IN: সৰ্বাধিক বিট হাৰ (kbps)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
as_IN: kbps ত সৰ্বাধিক বিট হাৰ যেতিয়া স্থিৰ বিট হাৰ ধৰণত এনকোড কৰে

en: Minimum bitrate (kbps)
as_IN: নূন্যতম বিট হাৰ (kbps)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
as_IN: kbps ত নূন্যতম বিট হাৰ যেতিয়া স্থিৰ বিট হাৰ ধৰণত এনকোড কৰে

en: GOP length
as_IN: GOP দৈৰ্ঘ

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
as_IN: ধাৰাবাহিক ক্ৰম হেডাৰবোৰৰ মাজত ছবিবোৰৰ সংখ্যা যেনে, ছবিবোৰৰ গোটটোৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Prefilter
as_IN: পূৰ্বৰ ফিল্টাৰ

en: Enable adaptive prefiltering
as_IN: এডাপ্টিভ পূৰ্বৰ ফিল্টাৰিংটো সক্ষম কৰক

en: No pre-filtering
as_IN: কোনো পূৰ্বে ফিল্টাৰ কৰা নাই

en: Centre Weighted Median
as_IN: কেন্দ্ৰত ওজন কৰা মধ্যমান

en: Gaussian Low Pass Filter
as_IN: গাউছিয়ান নিম্ন পাছ ফিল্টাৰ

en: Add Noise
as_IN: হুলস্থূল যোগ কৰক

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
as_IN: গাউছিয়ান এডাপ্টিভ নিম্ন পাছ ফিল্টাৰ

en: Low Pass Filter
as_IN: নিম্ন পাছ ফিল্টাৰ

en: Amount of prefiltering
as_IN: পূৰ্বৰ ফিল্টাৰিংৰ পৰিমাণ

en: Higher value implies more prefiltering
as_IN: উচ্চ মানটোৱে অধিক পূৰ্বৰ ফিল্টাৰিং সূচায়

en: Picture coding mode
as_IN: ছবি কোড কৰা ধৰণ

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
as_IN: ক্ষেত্ৰ কোডিং হল যত ইন্টাৰলেচ কৰা ক্ষেত্ৰবোৰ পৃথকভাৱে কোড কৰা হয়, ছিউডো-প্ৰগ্ৰেছিভ ফ্ৰেম এটালৈ বিৰোধ কৰাৰ দৰে

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় - ইনপুটৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি এনকোডাৰক সিদ্ধান্ত লব দিয়ক (শ্ৰেষ্ঠ)

en: force coding frame as single picture
as_IN: অকলশৰীয়া ছবিৰ দৰে ফ্ৰেম জোৰকৈ কোড কৰক

en: force coding frame as separate interlaced fields
as_IN: পৃথক ইন্টাৰলেচ ক্ষেত্ৰবোৰৰ দৰে ফ্ৰেম জোৰকৈ কোড কৰক

en: Size of motion compensation blocks
as_IN: প্ৰস্তাৱ ক্ষতিপূৰণৰ ব্লকবোৰৰ আকাৰ

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় - ইনপুটৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি এনকোডাৰক সিদ্ধান্ত লব দিয়ক (শ্ৰেষ্ঠ)

en: small - use small motion compensation blocks
as_IN: সৰু - সৰু প্ৰস্তাৱ ক্ষতিপূৰণৰ ব্লকবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: medium - use medium motion compensation blocks
as_IN: মধ্যম - মধ্যম প্ৰস্তাৱ ক্ষতিপূৰণৰ ব্লকবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: large - use large motion compensation blocks
as_IN: ডাঙৰ - ডাঙৰ প্ৰস্তৱ ক্ষতিপূৰণৰ ব্লকবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Overlap of motion compensation blocks
as_IN: প্ৰস্তাৱ ক্ষতিপূৰণৰ ব্লকবোৰ অভাৰলেপ কৰক

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
as_IN: নাই - প্ৰস্তাৱ ক্ষতিপূৰণৰ ব্লকবোৰে অভাৰলেপ নকৰে

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
as_IN: আংশিক - প্ৰস্তাৱ ক্ষতিপূৰণৰ খণ্ড কেৱল আংশিক অভাৰলেপ

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
as_IN: সম্পূৰ্ণ - প্ৰস্তাৱ ক্ষতিপূৰণৰ ব্লকবোৰে সম্পূৰ্ণভাৱে অভাৰলেপ কৰে

en: Motion Vector precision
as_IN: প্ৰস্তাৱ ভেক্টৰ স্পষ্টতা

en: Motion Vector precision in pels
as_IN: পেলবোৰত প্ৰস্তাৱ ভেক্টৰ সুস্পষ্টতা

en: Three component motion estimation
as_IN: তিনিটা উপাংশ প্ৰস্তাৱ পৰিকল্পনা

en: Use chroma as part of the motion estimation process
as_IN: প্ৰস্তাৱ পৰিকল্পনা কৰা প্ৰক্ৰিয়াটোৰ অংশ হিচাপে ক্ৰোমা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Intra picture DWT filter
as_IN: অন্ত: ছবি DWT ফিল্টাৰ

en: Inter picture DWT filter
as_IN: আন্ত: ছবি DWT ফিল্টাৰ

en: Number of DWT iterations
as_IN: DWT পুনৰাবৃত্তিবোৰৰ সংখ্যা

en: Also known as DWT levels
as_IN: DWT স্তৰবোৰ হিচাপেও জনাজায়

en: Enable multiple quantizers
as_IN: বিভিন্ন পৰিণামীকৰ্তাবোৰ সক্ষম কৰক

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
as_IN: প্ৰতিটো উপবেণ্ডৰ বিভিন্ন পৰিণামীকৰ্তাবোৰ সক্ষম কৰক (প্ৰতিটো কোড খণ্ডত এটা)

en: Disable arithmetic coding
as_IN: সাংখ্যিক কোডিং অক্ষম কৰক

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
as_IN: চলক দৈৰ্ঘ্যৰ কোডবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক, বৰ উচ্চ বিট হাৰবোৰৰ বাবে উপযোগী

en: perceptual weighting method
as_IN: বোধাত্মক ওজন কৰা পদ্ধতি

en: perceptual distance
as_IN: বোধাত্মক দূৰত্ব

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
as_IN: বোধাত্মক ওজন গণনা কৰিবলৈ বোধাত্মক দূৰত্ব

en: Horizontal slices per frame
as_IN: প্ৰতিটো ফ্ৰেমত সমান্তৰাল শ্লাইছবোৰ

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
as_IN: কম বিলম্বৰ ধৰণত প্ৰতিটো ফ্ৰেমত সমান্তৰাল শ্লাইছবোৰৰ সংখ্যা

en: Vertical slices per frame
as_IN: প্ৰত্যেক ফ্ৰমত উলম্ব শ্লাইছবোৰ

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
as_IN: কম বিলম্বৰ ধৰণত প্ৰতিটো ফ্ৰেমত উলম্ব শ্লাইছবোৰৰ সংখ্যা

en: Size of code blocks in each subband
as_IN: প্ৰতিটো উপবেণ্ডত কোড ব্লকবোৰৰ আকাৰ

en: small - use small code blocks
as_IN: সৰু - সৰু কোড ব্লকবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: medium - use medium sized code blocks
as_IN: মধ্যম - মধ্যম আকাৰৰ কোড ব্লকবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: large - use large code blocks
as_IN: ডাঙৰ - ডাঙৰ কোড ব্লকবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: full - One code block per subband
as_IN: সম্পূৰ্ণ - প্ৰতিটো উপবেণ্ডত এটা কোড ব্লক

en: Enable hierarchical Motion Estimation
as_IN: বৰ্গীকৃত প্ৰস্তাৱ পৰিকল্পনাটো সক্ষম কৰক

en: Number of levels of downsampling
as_IN: তললৈ নমুনা কৰাৰ স্তৰবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
as_IN: বৰ্গীকৃত প্ৰস্তাৱ পৰিকল্পনাৰ ধৰণত তললৈ নমুনা কৰাৰ স্তৰবোৰৰ সংখ্যা

en: Enable Global Motion Estimation
as_IN: সাৰ্বজনীন প্ৰস্তাৱ পৰিকল্পনাটো সক্ষম কৰক

en: Enable Phase Correlation Estimation
as_IN: পৰ্য্যায় সহসম্বন্ধৰ পৰিকল্পনা সক্ষম কৰক

en: Enable Scene Change Detection
as_IN: দৃশ্য সলনি চিনাক্তকৰণ সক্ষম কৰক

en: Force Profile
as_IN: প্ৰফাইল জোৰ কৰক

en: VC2 Low Delay Profile
as_IN: VC2 নিম্ন বিলম্ব প্ৰফাইল

en: VC2 Simple Profile
as_IN: VC2 সাধাৰণ প্ৰফাইল

en: VC2 Main Profile
as_IN: VC2 মুখ্য প্ৰফাইল

en: Main Profile
as_IN: মুখ্য প্ৰফাইল

en: Dirac video decoder using libschroedinger
as_IN: libschroedinger ব্যৱহাৰ কৰি প্ৰত্যক্ষ Dirac ভিডিঅ' ডিকোডাৰ

en: Dirac video encoder using libschroedinger
as_IN: libschroedinger ব্যৱহাৰ কৰি প্ৰত্যক্ষ Dirac ভিডিঅ' এনকোডাৰ

en: SDL Image decoder
as_IN: SDL ছবি ডিকোডাৰ

en: SDL_image video decoder
as_IN: SDL_ছবি ভিডিঅ' ডিকোডাৰ

en: MP3 fixed point audio encoder
as_IN: MP3 নিৰ্দিষ্ট কৰা পইন্ট অডিঅ' এনকোডাৰ

en: Mode
as_IN: ধৰণ

en: Enforce the mode of the encoder.
as_IN: এনকোডাৰৰ ধৰণটো আৰোপ কৰক.

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
as_IN: 0 (নিম্ন) আৰু 10 (উচ্চ) ৰ মাজত মানদণ্ড এটা আৰোপ কৰক.

en: Encoding complexity
as_IN: এনকোডিংৰ জটিলতা

en: Enforce the complexity of the encoder.
as_IN: এনকোডাৰৰ জটিলতাটো আৰোপ কৰক.

en: Maximal bitrate
as_IN: সৰ্বাধিক বিটৰ হাৰ

en: Enforce the maximal VBR bitrate
as_IN: সৰ্বাধিক VBR বিটৰ হাৰটো আৰোপ কৰক

en: CBR encoding
as_IN: CBR এনকোডিং

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
as_IN: ডিফল্ট চলক বিট হাৰ এনকোডিংৰ (VBR) ৰ পৰিবৰ্তি এটা সুস্থিৰ বিট হাৰ এনকোডিং (CBR) জোৰ কৰক.

en: Voice activity detection
as_IN: কন্ঠৰ কাৰ্যকলাপ চিনাক্তকৰণ

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
as_IN: কন্ঠৰ কাৰ্যকলাপ চিনাক্তকৰণটো (VAD) সক্ষম কৰক . VBR ধৰণত এইটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সক্ৰিয় কৰা হয়.

en: Discontinuous Transmission
as_IN: ধাৰাবাহিকতাহীন সৰবৰাহ

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
as_IN: ধাৰাবাহিকতাহীন সৰবৰাহ সক্ষম কৰক (DTX).

en: Narrow-band (8kHz)
as_IN: সংকুচিত-বেণ্ড (8kHz)

en: Wide-band (16kHz)
as_IN: ৱাইড-বেণ্ড (16kHz)

en: Ultra-wideband (32kHz)
as_IN: আল্ট্ৰা-ৱাইডবেণ্ড (32kHz)

en: Speex audio decoder
as_IN: স্পীক্স অডিঅ’ ডিকোডাৰ

en: Speex
as_IN: স্পীক্স

en: Speex audio packetizer
as_IN: স্পীক্স অডিঅ’ পেকেটাইজাৰ

en: Speex audio encoder
as_IN: স্পীক্স অডিঅ’ এনকোডাৰ

en: Disable DVD subtitle transparency
as_IN: DVD উপশিৰোনাম স্বচ্ছতাটো অক্ষম কৰক

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
as_IN: DVD উপশিৰোনামবোৰত ব্যৱহাৰ কৰা সকলোবোৰ স্বচ্ছতা প্ৰভাৱ আতঁৰ কৰক.

en: DVD subtitles decoder
as_IN: DVD উপশিৰোনামবোৰৰ ডিকোডাৰ

en: DVD subtitles
as_IN: DVD উপশিৰোনামবোৰ

en: DVD subtitles packetizer
as_IN: DVD উপশিৰোনামবোৰ পেকেটাইজাৰ

en: EBU STL subtitles decoder
as_IN: EBU STL উপশিৰোনামবোৰৰ ডিকোডাৰ

note: xgettext: The character encoding name in parenthesis corresponds to that used for the GetACP translation. "Windows-1252" applies to Western European languages using the Latin alphabet.
en: Default (Windows-1252)
as_IN: ডিফল্ট (উইণ্ডোজ-1252)

en: System codeset
as_IN: ছিষ্টেম কোড ছেট

en: Universal (UTF-8)
as_IN: সাধাৰণ (UTF-8)

en: Universal (UTF-16)
as_IN: সাধাৰণ (UTF-16)

en: Universal (big endian UTF-16)
as_IN: সাধাৰণ (ডাঙৰ এণ্ডিয়ান UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
as_IN: সাধাৰণ (সৰু এণ্ডিয়ান UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
as_IN: সাধাৰণ, চীনৰ (GB18030)

en: Western European (Latin-9)
as_IN: পশ্চিম ইউৰোপৰ (লেটিন-9)

en: Western European (Windows-1252)
as_IN: পশ্চিম ইউৰোপৰ (উইণ্ডোজ-1252)

en: Western European (IBM 00850)
as_IN: পশ্চিম ইউৰোপৰ (IBM 00850)

en: Eastern European (Latin-2)
as_IN: পূব ইউৰোপৰ (লেটিন-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
as_IN: পূব ইউৰোপৰ (উইণ্ডোজ-1250)

en: Esperanto (Latin-3)
as_IN: এছপাৰেন্ট (লেটিন-3)

en: Nordic (Latin-6)
as_IN: নৰ্ডিক (লেটিন-6)

en: Cyrillic (Windows-1251)
as_IN: চিৰিলিক (উইণ্ডোজ-1251)

en: Russian (KOI8-R)
as_IN: ৰাছিয়াৰ (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
as_IN: ইউক্ৰেনৰ (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
as_IN: আৰৱী (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
as_IN: আৰৱী (উইণ্ডোজ-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
as_IN: গ্ৰীক (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
as_IN: গ্ৰীক (Windows-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
as_IN: হিব্ৰিউ (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
as_IN: হিব্ৰিউ (উইণ্ডোজ-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
as_IN: তুৰ্কীৰ (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
as_IN: তুৰ্কীৰ (Windows-1254)

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
as_IN: থাই (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
as_IN: থাই (উইণ্ডোজ-874)

en: Baltic (Latin-7)
as_IN: বেল্টি (লেটিন-7)

en: Baltic (Windows-1257)
as_IN: বেল্টিক (উইণ্ডোজ-1257)

en: Celtic (Latin-8)
as_IN: চেল্টিক (লেটিন-8)

en: South-Eastern European (Latin-10)
as_IN: দক্ষিণ-পূব ইউৰোপৰ (লেটিন-10)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
as_IN: সৰলীকৃত চীনৰ (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
as_IN: সৰলীকৃত চীনৰ ইনিক্স (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
as_IN: জাপানৰ (7-বিট JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
as_IN: জাপানৰ ইউনিক্স (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
as_IN: জাপানৰ (ছিফ্ট JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
as_IN: কোৰিয়াৰ (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
as_IN: কোৰিয়াৰ (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
as_IN: পৰম্পৰাগত চীনৰ (ডাঙৰ5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
as_IN: পৰম্পৰাগত চীনৰ ইউনিক্স (EUC-TW)

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
as_IN: হং-কং অতিৰিক্ত (HKSCS)

en: Vietnamese (VISCII)
as_IN: ভিয়েটনামৰ (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
as_IN: ভিয়েটনামৰ (উইণ্ডোজ-1258)

en: Subtitle text encoding
as_IN: উপশিৰোনাম টেক্স এনকোডিং

en: Set the encoding used in text subtitles
as_IN: টেক্সটৰ উপশিৰোনামবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা এনকোডিংটো ছেট কৰক

en: Subtitle justification
as_IN: উপশিৰোনাম বিচাৰ

en: Set the justification of subtitles
as_IN: উপশিৰোনামৰ বিচাৰটো ছেট কৰক

en: UTF-8 subtitle autodetection
as_IN: UTF-8 উপশিৰোনাম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্তকৰণ

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
as_IN: এইটোৱে উপশিৰোনাম ফাইলবোৰৰ ভিতৰত UTF-8 এনকোডিংৰ স্বয়ংক্ৰিয় চিনাক্তকৰণ সক্ষম কৰে.

en: Text subtitle decoder
as_IN: টেক্সট উপশিৰোনাম ডিকোডাৰ

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
as_IN: টেক্সট ফৰমেটিংৰ বাবে কিছুমান উপশিৰোনাম ফৰমেটৰ অনুমতি দিয়া হয়. VLC আংশিকভাৱে এইটো কাৰ্যকৰী কৰে, কিন্তু সকলোবোৰ ফৰমেটিং অক্ষম কৰিবলৈ আপুনি পছন্দ কৰিব পাৰে.

en: USFSubs
as_IN: USFউপশিৰোনামবোৰ

en: USF subtitles decoder
as_IN: USF উপশিৰোনামবোৰৰ ডিকোডাৰ

en: tx3g subtitles decoder
as_IN: tx3g উপশিৰোনামবোৰৰ ডিকোডাৰ

en: tx3g subtitles
as_IN: tx3g উপশিৰোনামবোৰ

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
as_IN: ফিলিপছ OGT (SVCD উপশিৰোনাম) ডিকোডাৰ

en: SVCD subtitles
as_IN: SVCD উপশিৰোনামবোৰ

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
as_IN: ফিলিপছ OGT (SVCD উপশিৰোনাম) পেকেটাইজাৰ

en: Image width
as_IN: ছবিৰ প্ৰস্থ

en: Image height
as_IN: ছবিৰ উচ্চতা

en: Scale factor
as_IN: জোখৰ কাৰক

en: T.140 text encoder
as_IN: T.140 টেক্সট এনকোডাৰ

en: Override page
as_IN: পৃষ্ঠা অভাৰৰাইড কৰক

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
as_IN: সূচিত পৃষ্ঠাটো অভাৰৰাইড কৰক, এইটো চেষ্টা কৰক যদি আপোনাৰ উপশিৰোনামবোৰ দৃষ্টি গোচৰ নহয় (-1 = TS ৰ পৰা স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত কৰক, 0 = টেলিটেক্সৰ পৰা স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্ত কৰক, >0 = প্ৰকৃত পৃষ্ঠা আকাৰ, সচৰাচৰ 888 বা 889).

en: Ignore subtitle flag
as_IN: উপশিৰোনাম ফ্লেগ অৱজ্ঞা কৰক

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
as_IN: উপশিৰোনাম ফ্লেগ অৱজ্ঞা কৰক, এইটো চেষ্টা কৰক যদি আপোনাৰ উপশিৰোনামবোৰ দৃষ্টিগোচৰ নহয়.

en: Workaround for France
as_IN: ফ্ৰান্সৰ বাবে চাৰিওফাল কাৰ্য কৰা

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
as_IN: কিছুমান ফ্ৰেন্স চেনেলে ঐতিহাসিক অনুবাদৰ ভুল এটালৈ সিহঁতৰ উপশিৰোনাম পৃষ্ঠাবোৰ শুদ্ধকৈ ফ্লেগ নকৰে. এই অশুদ্ধ অনুবাদটো ব্যৱহাৰ কৰি চেষ্টা কৰক যদি আপোনাৰ উপশিৰোনামবোৰ দৃষ্টিগোচৰ নহয়.

en: Teletext subtitles decoder
as_IN: টেলিটেক্স উপশিৰোনামবোৰৰ ডিকোডাৰ

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
as_IN: 1 (নিম্ন) আৰু 10 (উচ্চ)ৰ মাজত মানদণ্ড এটা জোৰ কৰক, নিৰ্দিষ্ট বিট হাৰ এটা নিৰ্ধাৰণ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে. এইটোৱে এটা VBR ষ্ট্ৰিম তৈয়াৰ কৰিব.

en: Post processing quality
as_IN: পিছত প্ৰক্ৰিয়া কৰাৰ মানদণ্ড

en: Theora video decoder
as_IN: থিওৰা ভিডিঅ' ডিকোডাৰ

en: Theora video packetizer
as_IN: থিওৰা ভিডিঅ' পেকেটাইজাৰ

en: Theora video encoder
as_IN: থিওৰা ভিডিঅ' এনকোডাৰ

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
as_IN: 0.0 (high) আৰু 50.0 (low) ৰ মাজৰ এটা বিশেষ এনকোড কৰা মানদণ্ড জোৰ কৰক, এটা নিৰ্দিষ্ট বিট হাৰ নিৰ্ধাৰিত কৰাৰ পৰিৱৰ্তে. এইটোৱে VBR ষ্ট্ৰিম এটা তৈয়াৰ কৰিব.

en: Stereo mode
as_IN: ষ্টেৰিঅ' ধৰণ

en: Handling mode for stereo streams
as_IN: ষ্টেৰিঅ' ষ্ট্ৰিমবোৰৰ বাবে পৰিচালনাৰ ধৰণ

en: VBR mode
as_IN: VBR ধৰণ

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
as_IN: চলক বিট হাৰ ব্যৱহাৰ কৰক. সুস্থিৰ বিট হাৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডিফল্ট (CBR).

en: Psycho-acoustic model
as_IN: ছাইকো-একোউষ্টিক আৰ্হি

en: Integer from -1 (no model) to 4.
as_IN: -1 ৰ পৰা (কোনো আৰ্হি নাই) 4 লৈ অখণ্ড সংখ্যা.

en: Joint stereo
as_IN: যুগ্ম ষ্টেৰিঅ'

en: Libtwolame audio encoder
as_IN: Libtwolame অডিঅ' এনকোডাৰ

en: Ulead DV audio decoder
as_IN: ইউলীড DV অডিঅ' ডিকোডাৰ

en: Deinterlacing
as_IN: ডিইন্টাৰলেচিং কৰিছে

en: Maximum encoding bitrate
as_IN: সৰ্বাধিক এনকোডিং বিট হাৰ

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
as_IN: kbps ত সৰ্বাধিক বিট হাৰ. এইটো ষ্ট্ৰিম কৰা আবেদনবোৰৰ বাবে উপযোগী.

en: Minimum encoding bitrate
as_IN: নূন্যতম এনকোডিং বিট হাৰ

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
as_IN: kbps ত নূন্যতম বিট হাৰ. নিৰ্দিষ্ট আকাৰ চেনেল এটাৰ বাবে এনকোডিংৰ বাবে এইটো উপযোগী.

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
as_IN: সুস্থিৰ বিট হাৰ এনকোডিং এটা জোৰ কৰক (CBR).

en: Vorbis audio decoder
as_IN: ভৰ্বিছ অডিঅ' ডিকোডাৰ

en: Vorbis audio packetizer
as_IN: ভৰ্বিছ অডিঅ' পেকেটাইজাৰ

en: Vorbis audio encoder
as_IN: ভৰ্বিছ অডিঅ' এনকোডাৰ

en: WebM video decoder
as_IN: ৱেবM ভিডিঅ' ডিকোডাৰ

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
as_IN: WMA v1/v2 নিৰ্দিষ্ট পইন্ট অডিঅ' ডিকোডাৰ

en: Maximum GOP size
as_IN: সৰ্বাধিক GOP আকাৰ

en: Minimum GOP size
as_IN: নূন্যতম GOP আকাৰ

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
as_IN: IDR-ফ্ৰেমবোৰৰ মাজত নূন্যতম অন্তৰাল ছেট কৰে. H.264 ত, I-ফ্ৰেমবোৰৰ এটা বন্ধ GOP ৰ প্ৰতি দায়বদ্ধ নহয় কাৰণ এইটো অধিক ফ্ৰেমৰ পৰা প্ৰত্যাশা কৰিবলৈ P-ফ্ৰেম এটালৈ অনুমতি যোগ্য, মাত্ৰ ইয়াৰ আগত কেৱল এটা ফ্ৰেম (লগতে প্ৰসংগ কৰা ফ্ৰেম বিকল্প চাওক). সেইবাবে, I-ফ্ৰেমবোৰ প্ৰয়োজনীয়ভাৱে বিচৰা নহয়. IDR-ফ্ৰেমবোৰে IDR-ফ্ৰেমটোলৈ যিকোনো ফ্ৰেম প্ৰসংগ কৰা পৰা সমসাময়িক P-ফ্ৰেমবোৰ সীমিত কৰে. 
    যদি এই অন্তৰালটোৰ ভিতৰত দৃশ্য কটাটো দৃষ্টিগোচৰ হয়, সিহঁতক এতিয়াও I-ফ্ৰেমবোৰৰ দৰে এনকোড কৰা হয়, কিন্তু এটা নতুন GOP আৰম্ভ নকৰে.

en: Use recovery points to close GOPs
as_IN: GOPবোৰ বন্ধ কৰিবলৈ উদ্ধাৰ বিন্দুবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: none: use closed GOPs only
    normal: use standard open GOPs
    bluray: use Blu-ray compatible open GOPs
as_IN: নাই: কেৱল বন্ধ কৰা GOPবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক
    স্বাভাৱিক: মানবিশিষ্ট খোলা GOPবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক
    ব্লাৰে: ব্লা-ৰে খাপখোৱা খোলা GOPবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
as_IN: মুক্ত GOP ব্যৱহাৰ কৰক, ব্লাৰে খাপখোৱাটোৰ বাবে, লগতে ব্লাৰে-কম্পেট বিকল্পও

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
as_IN: ব্লা-ৰে সমৰ্থনৰ বাবে খাপখোৱাটো সমৰ্থনটো সক্ষম কৰক

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
as_IN: ব্লা-ৰে সমৰ্থনৰ বাবে খাপখোৱাটো সমৰ্থনটো সক্ষম কৰক, এইটোৱে ব্লা-ৰে খাপখোৱাটোৰ প্ৰত্যেকটো দৃষ্টিকোণ জোৰ নকৰে
    উদাহৰণস্বৰূপে বিশ্লেষণ, ফ্ৰেম হাৰ, স্তৰ

en: Extra I-frames aggressivity
as_IN: অতিৰিক্ত I-ফ্ৰেমবোৰৰ আক্ৰমণাত্মকতা

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
as_IN: দৃশ্য-কাটটো চিনাক্তকৰণ. অতিৰিক্ত I-ফ্ৰেমবোৰ কেনকৈ ভৰাব নিয়ন্ত্ৰণ কৰক. দৃশ্য কটাৰ সৰু মানবোৰৰ সৈতে, কোডটোৱে প্ৰায়ে I-ফ্ৰেম এটা জোৰ কৰিব লাগে যেতিয়া এইটোৱে মুখ্য অখণ্ডটো অতিক্ৰম কৰিব. দৃশ্য কটাটোৰ ভাল মানবোৰে I-ফ্ৰেমটোৰ বাবে এটা ভাল স্থান বিচাৰি পাব পাৰে. বৃহত মানবোৰে প্ৰয়োজনতকৈ অধিক I-ফ্ৰেম ব্যৱহাৰ কৰে, এইদৰে বিটবোৰ অপব্যয় কৰে. -1 য়ে দৃশ্য-কাট চিনাক্তকৰণটো অক্ষম কৰে, সেয়ে I-ফ্ৰেমবোৰ কেৱল প্ৰত্যেক মুখ্য অখণ্ডবোৰত ভৰোৱা হয়, যিয়ে সম্ভৱত বেয়াকৈ এনকোড কৰা আৰ্টিফেক্টবোৰ তৈয়াৰ কৰে. পৰিসৰ 1 ৰ পৰা 100 লৈ.

en: B-frames between I and P
as_IN: I আৰু P ৰ মাজৰ B-ফ্ৰেমবোৰ

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
as_IN: I আৰু P-ফ্ৰেমবোৰৰ মাজত ধাৰাবাহিক B-ফ্ৰেমবোৰৰ সংখ্যা. পৰিসৰ 1 ৰ পৰা 16 লৈ.

en: Adaptive B-frame decision
as_IN: এডাপ্টিভ B-ফ্ৰেম সিদ্ধান্ত

en: Influence (bias) B-frames usage
as_IN: B-ফ্ৰেমবোৰৰ উপযোগীতা প্ৰভাৱিত কৰক (বাইয়াছ)

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
as_IN: B-ফ্ৰেমবোৰৰ ব্যৱহাৰটোলৈ পছন্দটো বাইয়াছ কৰক. ধনাত্মক মানবোৰে অধিক B-ফ্ৰেম সংগটিত কৰিব পাৰে, ঋণাত্মক মানবোৰে কম B-ফ্ৰেম সংগটিত কৰে.

en: Keep some B-frames as references
as_IN: প্ৰসংগৰ দৰে কিছুমান B-ফ্ৰেম ৰাখক

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
as_IN: অন্য ফ্ৰেমবোৰ আশা কৰাৰ বাবে প্ৰসংগ দৰে B-ফ্ৰেমবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে. প্ৰসংগ এটা হিচাপে 2+ ধাৰাবাহিক B-ফ্ৰেমৰ মাজৰটো ধৰি ৰাখক, আৰু ফ্ৰেমটো সঠিকভাৱে পুনৰ নিৰ্দেশ কৰক.
     - নাই: অক্ষম কৰা হল
     - কোঠৰ: কোঠৰভাৱে কৰা বৰ্গীকৃত পিৰামিড
     - স্বাভাৱিক: কোঠৰহীন (ব্লা-ৰে খাপখোৱা নহয়)

en: Use fullrange instead of TV colorrange
as_IN: TV ৰংৰ পৰিসৰটোৰ পৰিৱৰ্তে সম্পূৰ্ণ পৰিসৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
as_IN: TV-পৰিসৰটোৱে সাধাৰণতে ৰংৰ পৰিসৰ ব্যৱহাৰ কৰে, সচালৈ এইটো বাখ্যা কৰাটোৱে এনকোডিংত সম্পূৰ্ণ ৰংৰ পৰিসৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ libx264 টো সক্ষম কৰিব

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
as_IN: CABAC (প্ৰসংগ-এডাপ্টিভ বাইনেৰী সংখ্যা কোডিং). এনকোডিং আৰু ডিকোডিং সামান্যভাৱে মন্থৰ হয়, 15% বিট হাৰলৈ 10 ছেভ কৰিব.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
as_IN: প্ৰত্যাশাকৰ্তাবোৰ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা আগৰ ফ্ৰেমবোৰৰ সংখ্যা. এইটো এনিমেশ্বনত কাৰ্যকৰী, জীৱন্ত-কাৰ্য উত্স বস্তুনিষ্ঠত সামান্য পাৰ্থক্য তৈয়াৰ কৰে. বৃহত ফ্ৰেম প্ৰসংগ কৰা মানবোৰৰ সৈতে লেনদেন কৰিবলৈ কিছুমান ডিকোডাৰ অক্ষম. পৰিসৰ 1 ৰ পৰা 16 লৈ.

en: Skip loop filter
as_IN: লুপ ফিল্টাৰ এৰি যাওক

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
as_IN: ডিব্লক কৰা ফিল্টাৰ লুপটো নিষ্ক্ৰিয় কৰক (মানদণ্ড হ্ৰাস কৰক).

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
as_IN: লুপ ফিল্টাৰ আলফাC0 আৰু বিটা পেৰামিটাৰ আলফা:বিটা

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
as_IN: লুপ ফিল্টাৰ আলফাC0 আৰু বিটা পেৰামিটাৰবোৰ. আলফা আৰু বিটা দুয়োটা পেৰামিটাৰৰ বাবে পৰিসৰ -6 ৰ পৰা 6 লৈ. -6 মানে হল পাতল ফিল্টাৰ,  6 মানে হল শক্তিশালী ফিল্টাৰ.

en: H.264 level
as_IN: H.264 স্তৰ

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
as_IN: H.264 স্তৰ নিৰ্ধাৰণ কৰক (মানবিশিষ্টৰ অনুবন্ধ A ৰ দ্বাৰা বাখ্যা কৰা দৰে). স্তৰবোৰ জোৰ কৰা নহয়; বাকী থকা এনকোডিং বিকল্পটোৰ সৈতে স্তৰ খাপখোৱা এটা নিৰ্বাচন কৰিবলৈ এইটো ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ওপৰ নিৰ্ভৰ কৰে. পৰিসৰ  1 ৰ পৰা 5.1 লৈ (10 ৰ পৰা 51 লৈও অনুমোদন কৰা হয়). x264 ছেট স্তৰলৈ ছেট কৰিব দিবৰ বাবে 0 লৈ ছেট কৰক.

en: H.264 profile
as_IN: H.264 প্ৰফাইল

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
as_IN: H.264 প্ৰফাইলটো নিৰ্ধাৰণ কৰক যাৰ সীমাবোৰ অন্য ছেটিংবোৰৰ ওপৰত জোৰ কৰা হয়

en: Interlaced mode
as_IN: ইন্টাৰলেচ কৰা ধৰণ

en: Pure-interlaced mode.
as_IN: বিশুদ্ধ-ইন্টাৰলেচ কৰা ধৰণ.

en: Frame packing
as_IN: ফ্ৰেম পেকিং কৰিছে

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
as_IN: ষ্টেৰিঅ'স্কোপিক ভিডিঅ'বোৰৰ বাবে ফ্ৰেম ব্যৱস্থাটো বাখ্যা কৰক:
     0: পৰীক্ষাৰ বোৰ্ড - পিক্সেলবোৰ বৈকল্পিকভাৱে L আৰু R ৰ পৰা
     1: স্তম্ভ বিকল্পকৰণ - L আৰু R ক স্তম্ভৰ দ্বাৰা ইন্টাৰলেচ কৰা হয়
     2: শাৰী বিকল্পকৰণ - L আৰু R ক শাৰীৰ দ্বাৰা ইন্টাৰলেচ কৰা হয়
     3: কাষে কাষে - L টো বাওঁফালে, R টো সোঁফালে
     4: ওপৰ তল - L টো ওপৰত, R টো তলত
     5: ফ্ৰেম বিকল্পকৰণ - প্ৰত্যেক ফ্ৰেমত এটা দৃশ্য

en: Use Periodic Intra Refresh
as_IN: সাময়িক অন্ত: পুনৰসজীৱ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
as_IN: IDR ফ্ৰেমবোৰৰ পৰিৱৰ্তে সাময়িক অন্ত: পুনৰসজীৱ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use mb-tree ratecontrol
as_IN: mb-বিন্যাস হাৰ নিয়ন্ত্ৰণ ব্যৱহাৰ কৰক

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
as_IN: হাৰ নিয়ন্ত্ৰণত আপুনি মেক্ৰোব্লক-বিন্যাসৰ ব্যৱহাৰ অক্ষম কৰিব পাৰে

en: Force number of slices per frame
as_IN: প্ৰত্যেক ফ্ৰেমত শ্লাইছবোৰৰ সংখ্যা জোৰ কৰক

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
as_IN: আয়তাকাৰ শ্লাইছবোৰ জোৰ কৰক আৰু অন্য শ্লাইছ বিকল্পবোৰৰ দ্বাৰা অভাৰৰাইড কৰা হৈছে

en: Limit the size of each slice in bytes
as_IN: বাইটত প্ৰতিটো শ্লাইছৰ আকাৰ সীমিত কৰক

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
as_IN: বাইটত শ্লাইছৰ সৰ্বাধিক আকাৰটো ছেট কৰে, আকাৰত NAL অভাৰহেড অন্তৰ্ভুক্ত কৰে

en: Limit the size of each slice in macroblocks
as_IN: মেক্ৰোব্লকবোৰত প্ৰতিটো শ্লাইছৰ আকাৰটো সীমিত কৰক

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
as_IN: শ্লাইচে প্ৰতি সৰ্বাধিক এটা সৰ্বাধিক সংখ্যক মেক্ৰোব্লক ছেট কৰে

en: Set QP
as_IN: QP ছেট কৰক

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
as_IN: এইটোৱে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ পৰিণামীকৰ্তাটো নিৰ্বাচন কৰে. নিম্ন মানবোৰে অধিক বিশ্বাসযোগ্য ফলাফল দিয়ে, কিন্তু বিটৰ হাৰটো উচ্চ হয়. 26 হল এটা ভাল ডিফল্ট মান. পৰিসৰটো 0 ৰ পৰা (নেহৰুওৱাকৈ) 51 লৈ.

en: Quality-based VBR
as_IN: মানদণ্ড-আধাৰিত VBR

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
as_IN: 1-পাছ মানদণ্ড-আধাৰিত VBR. পৰিসৰ 0 ৰ পৰা 51.

en: Min QP
as_IN: নূন্যতম QP

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
as_IN: নূন্যতম পৰিণামীকৰ্তা পেৰামিটাৰ. 15 ৰ পৰা 35 লৈ এটা উপযোগী পৰিসৰ হব পাৰে.

en: Max QP
as_IN: সৰ্বাধিক QP

en: Maximum quantizer parameter.
as_IN: সৰ্বাধিক পৰিণামীকৰ্তা পেৰামিটাৰ.

en: Max QP step
as_IN: সৰ্বাধিক QP স্তৰ

en: Max QP step between frames.
as_IN: ফ্ৰেমবোৰৰ মাজৰ সৰ্বাধিক QP স্তৰ.

en: Average bitrate tolerance
as_IN: গড় বিট হাৰ বহন ক্ষমতা

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
as_IN: গড়ৰ বিটহাৰত চলক অনুমোদন কৰে (kbits/s ত).

en: Max local bitrate
as_IN: সৰ্বাধিক স্থানীয় বিট হাৰ

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
as_IN: এটা সৰ্বাধি স্থানীয় বিট হাৰ ছেট কৰে (kbits/s ত).

en: VBV buffer
as_IN: VBV বাফাৰ

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
as_IN: সৰ্বাধিক স্থানীয় বিট হাৰটোৰ বাবে সময়সীমা গড় কৰিছে (kbits/s ত).

en: Initial VBV buffer occupancy
as_IN: প্ৰাৰম্ভিক VBV বাফাৰ দখল

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
as_IN: বাফাৰ আকাৰটোৰ অংশ এটাৰ দৰে প্ৰাৰম্ভিক বাফাৰটো ছেট কৰে. পৰিসৰ 0.0 ৰ পৰা 1.0 লৈ.

en: How AQ distributes bits
as_IN: AQ য়ে কেনেকৈ বিটবোৰ  বিতৰণ কৰে

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
as_IN: AQৰ বাবে হাৰ বিতৰণৰ ধৰণটো বাখ্যা কৰে, ডিফল্ট 1
     - 0: অক্ষম কৰা হল
     - 1: চলিত x264 ডিফল্ট ধৰণ
     - 2: log(var) ৰ পৰিবৰ্তে log(var)^2 ব্যৱহাৰ কৰে আৰু প্ৰত্যেক ফ্ৰেমত শক্তি এডাপ্ট কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে

en: Strength of AQ
as_IN: AQ ৰ শক্তি

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
as_IN: ফ্লেট আৰু টেক্সছাৰ অঞ্চলবোৰত ব্লক আৰু ব্লাৰিং হ্ৰাস কৰিবলৈ শক্তি,
    ডিফল্ট 1.0 য়ে 0..2 ৰ মাজত পৰামৰ্শ কৰিব
     - 0.5: দুৰ্বল AQ
     - 1.5: শক্তিশালী AQ

en: QP factor between I and P
as_IN: I আৰু P ৰ মাজৰ QP কাৰক

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
as_IN: I আৰু P ৰ মাজৰ QP কাৰক. পৰিসৰটো 1.0 ৰ পৰা 2.0 লৈ.

en: QP factor between P and B
as_IN: P আৰু B ৰ মাজৰ QP কাৰক

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
as_IN: P আৰু B ৰ মাজৰ QP কাৰক. পৰিসৰটো 1.0 ৰ পৰা 2.0 লৈ.

en: QP difference between chroma and luma
as_IN: ক্ৰোমা আৰু লুমাৰ মাজৰ QP পাৰ্থক্য

en: QP difference between chroma and luma.
as_IN: ক্ৰোমা আৰু লুমাৰ মাজৰ QP পাৰ্থক্য.

en: Multipass ratecontrol
as_IN: মাল্টিপাছ হাৰ নিয়ন্ত্ৰণ

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
as_IN: মাল্টিপাছ হাৰ নিয়ন্ত্ৰণ:
     - 1: প্ৰথম পাছ, পৰিসংখ্যা ফাইল তৈয়াৰ কৰে
     - 2: অন্তিম পাছ, পৰিসংখ্যা ফাইল অভাৰৰাইট নকৰে
     - 3: Nতম পাছ, পৰিসংখ্যা ফাইল অভাৰৰাইট কৰে

en: QP curve compression
as_IN: QP বক্ৰ সংনমন

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
as_IN: QP বক্ৰ সংনমন. পৰিসৰ 0.0 (CBR) ৰ পৰা 1.0 (QCP) লৈ.

en: Reduce fluctuations in QP
as_IN: QP ত তাৰতম্য হ্ৰাস কৰে

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
as_IN: বক্ৰ সংনমনৰ আগতে এইটোৱে QP ত তাৰতম্যবোৰ হ্ৰাস কৰে. সাময়িকভাৱে ব্লাৰবোৰৰ জটিলতা.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
as_IN: বক্ৰ সংনমনৰ পিছত এইটোৱে QP ত তাৰতম্যবোৰ হ্ৰাস কৰে. সাময়িকভাৱে ব্লাৰবোৰৰ জটিলতা.

en: Partitions to consider
as_IN: বিবেচনা কৰিবলৈ ভাগবোৰ

en: Direct MV prediction mode
as_IN: প্ৰত্যক্ষ MV প্ৰত্যাশাৰ ধৰণ

en: Direct prediction size
as_IN: প্ৰত্যক্ষ প্ৰত্যাশাৰ আকাৰ

en: Weighted prediction for B-frames
as_IN: B-ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে ওজন কৰা প্ৰত্যাশা

en: Weighted prediction for B-frames.
as_IN: B-ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে ওজন কৰা প্ৰত্যাশা.

en: Weighted prediction for P-frames
as_IN: P-ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে ওজন কৰা প্ৰত্যাশা.

en: Integer pixel motion estimation method
as_IN: অখণ্ড পিক্সেল প্ৰস্তাৱ পৰিকল্পনাৰ পদ্ধতি

en: Maximum motion vector search range
as_IN: সৰ্বাধিক প্ৰস্তাৱ ভেক্টৰ সন্ধানৰ পৰিসৰ

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
as_IN: প্ৰস্তাৱ পৰিকল্পনাৰ বাবে সন্ধান কৰিবলৈ সৰ্বাধিক দূৰত্ব, প্ৰত্যাশিত স্থান(বোৰ) ৰ পৰা জোখা হয়. অধিকাংশ দৃশ্যৰ বাবে 16 ৰ ডিফল্টটো হল ভাল, উচ্চ প্ৰস্তাৱৰ ক্ৰমবোৰ 24 আৰু 32 ৰ মাজৰ ছেটিংবোৰৰ পৰা উপযোগী হব পাৰে. পৰিসৰ 0 ৰ পৰা 64 লৈ.

en: Maximum motion vector length
as_IN: সৰ্বাধিক প্ৰস্তাৱ ভেক্টৰ সন্ধানৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
as_IN: পিক্সেলবোৰত সৰ্বাধিক প্ৰস্তাৱ ভেক্টৰৰ দৈৰ্ঘ্য. -1 টো হল স্বয়ংক্ৰিয়, স্তৰটোৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি.

en: Minimum buffer space between threads
as_IN: থ্ৰেডবোৰৰ মাজত নূন্যতম বাফাৰ ঠাই

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
as_IN: থ্ৰেডবোৰৰ মাজৰ নূন্যতম বাফাৰ ঠাই. -1 টো হল স্বয়ংক্ৰিয়, থ্ৰেডবোৰৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি.

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
as_IN: ছাইকোভিজুৱেল অপ্টিমাইজেশ্বনৰ শক্তি, ডিফল্ট হল "1.0:0.0"

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
as_IN: প্ৰথম পেৰামিটাৰটোৱে নিয়ন্ত্ৰণ কৰে যদি RD টো চলি থাকে (subme>=6) বা অফ.
    দ্বিতীয় পেৰামিটাৰটোৱে নিয়ন্ত্ৰণ কৰে যদি ট্ৰেলিছটো ছাইকো দৃশ্য অপ্টিমাইজেশ্বনত ব্যৱহাৰ কৰা হয়, ডিফল্ট বন্ধ

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
as_IN: উপপিক্সেল প্ৰস্তাৱ পৰিকল্পনা আৰু ভাগ কৰা সিদ্ধান্তৰ মানদণ্ড

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
as_IN: এই পেৰামিটাৰটোৱে প্ৰস্তাৱ পৰিকল্পনাৰ সিদ্ধান্তৰ প্ৰক্ৰিয়াটোত জড়িত মানদণ্ডৰ বিপৰীতে গতিৰ ট্ৰেঅফবোৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰে (নিম্ন = ক্ষিপ্ৰ আৰু উচ্চ = ভাল মানদণ্ড). পৰিসৰ 1 ৰ পৰা 9 লৈ.

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
as_IN: B-ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে RD আধাৰিত ধৰণৰ সিদ্ধান্ত. এইটোৱে subme 6 দাবী কৰে (বা অধিক).

en: Decide references on a per partition basis
as_IN: প্ৰতিটো ভাগৰ ভিত্তিত প্ৰসংগবোৰ সিদ্ধান্ত কৰক

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
as_IN: স্বাধীনভাৱে প্ৰসংগ ফ্ৰেম এটা নিৰ্বাচন কৰিবলৈ প্ৰতিটো 8x8 বা 16x8 ৰ অনুমতি দিয়ে, প্ৰতিটো মেক্ৰোব্লকত কেৱল এটা প্ৰসংগলৈ বিৰোধ কৰাৰ দৰে.

en: Chroma in motion estimation
as_IN: প্ৰস্তাৱ পৰিকল্পনাত ক্ৰোমা

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
as_IN: P-ফ্ৰেমবোৰত উপপেল আৰু ধৰণৰ সিদ্ধান্তৰ বাবে ক্ৰোমা ME.

en: Joint bidirectional motion refinement.
as_IN: উভয়দিশৰ প্ৰস্তাৱ শোধনটো লগ লগাোক.

en: Adaptive spatial transform size
as_IN: এডাপ্টিভ স্পাশ্বিয়েল সলনিৰ আকাৰ

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
as_IN: আন্ত-MBবোৰত 8x8 ৰূপান্তৰণৰ বাবে SATD-আধাৰিত সিদ্ধান্ত.

en: Trellis RD quantization
as_IN: ট্ৰেলিছ RD পৰিণামীকৰণ

en: Early SKIP detection on P-frames
as_IN: P-ফ্ৰেমবোৰত আগতীয়া SKIP চিনাক্তৰণ

en: Early SKIP detection on P-frames.
as_IN: P-ফ্ৰেমবোৰত আগতীয়া SKIP চিনাক্তৰণ.

en: Coefficient thresholding on P-frames
as_IN: P-ফ্ৰেমবোৰত গুণাংক থ্ৰেছহল্ডিং

en: Use Psy-optimizations
as_IN: ছাইকো-অপ্টিমাইজেশ্বন ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
as_IN: সকলোবোৰ দৃশ্যমান অপ্টিমাইজেশ্বন ব্যৱহাৰ কৰক যিয়ে PSNR আৰু SSIM দুয়োটা নষ্ট কৰিব পাৰে

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
as_IN: Dct-ক্ষেত্ৰ হুলস্থূল হ্ৰাস. এডাপ্টিভ ছিউডো-ডেথজন. 10 ৰ পৰা 1000 লৈ এটা উপযোগী পৰিসৰ হিচাপে ধৰিব পাৰি.

en: Inter luma quantization deadzone
as_IN: আন্ত: লুমা পৰিণামীকৰণ ডেথজন

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
as_IN: আন্ত: লুমা পৰিণামীকৰণ ডেথজনটোৰ আকাৰটো ছেট কৰক. পৰিসৰ 0 ৰ পৰা 32.

en: Intra luma quantization deadzone
as_IN: অন্ত: লুমা পৰিণামীকৰণ ডেথজনটোৰ

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
as_IN: অন্ত: লুমা পৰিণামীকৰণ ডেথজনটোৰ আকাৰটো ছেট কৰক. পৰিসৰ 0 ৰ পৰা 32.

en: Non-deterministic optimizations when threaded
as_IN: নিৰ্ধাৰণাত্মকহীন অপ্টিমাইজেশ্বন যেতিয়া থ্ৰেড কৰে

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
as_IN: SMP ৰ মানদণ্ড সামান্যভাৱে বৃদ্ধি কৰক, পুনৰাবৃত্তিৰ দক্ষতাৰ মূল্যটোৰ বিনিময়ত.

en: CPU optimizations
as_IN: CPU অপ্টিমাইজেশ্বনবোৰ

en: Use assembler CPU optimizations.
as_IN: এছেম্বলকৰ্তা CPU অপ্টিমাইজেশ্বনবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Filename for 2 pass stats file
as_IN: 2 পাছ পৰিসংখ্যা ফাইলৰ বাবে ফাইল নাম

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
as_IN: মাল্টি-পাছ এনকোডিংৰ বাবে 2 পাছ পৰিসংখ্যা ফাইলৰ বাবে ফাইল নাম.

en: PSNR computation
as_IN: PSNR গণনা

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
as_IN: PSNR ষ্টেটছ গণনা আৰু ছপা কৰক. প্ৰকৃত এনকোডিং মানদণ্ডটোত এইটোৰ কোনো প্ৰভাৱ নাই.

en: SSIM computation
as_IN: SSIM গণনা

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
as_IN: SSIM ষ্টেটছ গণনা আৰু  ছপা কৰক. প্ৰকৃত এনকোডিং মানদণ্ডটোত এইটোৰ কোনো প্ৰভাৱ নাই.

en: Quiet mode
as_IN: শান্তৰ ধৰণ

en: Statistics
as_IN: পৰিসংখ্যাবোৰ

en: Print stats for each frame.
as_IN: প্ৰতিটো ফ্ৰেমৰ বাবে পৰিসংখ্যা ছপা কৰক

en: SPS and PPS id numbers
as_IN: SPS আৰু PPS id সংখ্যাবোৰ

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
as_IN: বিভিন্ন ছেটিংবোৰৰ সৈতে ষ্ট্ৰিম সংলগ্ন কৰাটো অনুমতি দিবলৈ SPS আৰু PPS id সংখ্যাবোৰ ছেট কৰক.

en: Access unit delimiters
as_IN: ইউনিট অপৰিসীমকৰ্তাবোৰত প্ৰৱেশ কৰক

en: Generate access unit delimiter NAL units.
as_IN: প্ৰৱেশ ইউনিট অপৰিসীমকৰ্তা NAL ইউনিটবোৰ তৈয়াৰ কৰক.

en: Framecount to use on frametype lookahead
as_IN: আগলৈ চোৱা ফ্ৰেম প্ৰকাৰত ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ফ্ৰেম গণনা

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
as_IN: সন্মুখলৈ চোৱা ফ্ৰেম প্ৰকাৰত ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ফ্ৰেম গণনা. বৰ্তমানে ডিফল্টটোৱে ts-mux অবিহনে rtsp-আউটপুটৰ দৰে মাক্স কৰিব নোৱাৰা আউটপুটত ছিনক্ৰনাইজ-বিতৰ্কবোৰ কৰিব পাৰে

en: HRD-timing information
as_IN: HRD-সময় মিলোৱা তথ্য

en: Default tune setting used
as_IN: ডিফল্ট টিউন ছেটিং ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে

en: Default preset setting used
as_IN: ডিফল্ট পূৰ্বে ছেট কৰা ছেটিং ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে

en: Fast
as_IN: খৰতকীয়া

en: Normal
as_IN: স্বাভাৱিক

en: Slow
as_IN: মন্থৰ

en: Spatial
as_IN: স্পাশ্বিয়েল

en: Temporal
as_IN: সাময়িক

en: checkerboard
as_IN: পৰীক্ষাকৰ্তা বোৰ্ড

en: column alternation
as_IN: স্তম্ভ সলনিকৰণ

en: row alternation
as_IN: শাৰী সলনিকৰণ

en: side by side
as_IN: কাষে কাষে

en: top bottom
as_IN: ওপৰ তল

en: frame alternation
as_IN: ফ্ৰেম সলনিকৰণ

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
as_IN: H.264/MPEG-4 অংশ 10/AVC এনকোডাৰ (x264 10-বিট)

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
as_IN: H.262/MPEG-2 এনকোডাৰ (x262)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
as_IN: H.264/MPEG-4 অংশ 10/AVC এনকোডাৰ (x264)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
as_IN: H.265/HEVC এনকোডাৰ (x265)

en: XWD image decoder
as_IN: XWD ছবি ডিকোডাৰ

en: Teletext page
as_IN: টেলিটেক্সট পৃষ্ঠা

en: Teletext alignment
as_IN: টেলিটেক্সট শাৰী কৰক

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
as_IN: আপুনি ভিডিঅ'টোত টেলিটেক্স স্থানটো জোৰ কৰিব পাৰে (0=কেন্দ্ৰ, 1=বাওঁফাল, 2=সোঁফাল, 4=ওপৰ, 8=তল, আপুনি লগতে এই মানবোৰৰ মিশ্ৰণবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে, উদাহৰণস্বৰূপে 6 = ওপৰ-সোঁফাল).

en: Teletext text subtitles
as_IN: টেলিটেক্স টেক্স উপশিৰোনামবোৰ

en: VBI and Teletext decoder
as_IN: VBI আৰু টেলিটেক্সট ডিকোডাৰ

en: VBI & Teletext
as_IN: VBI & টেলিটেক্স

en: DBus
as_IN: Dবাছ

en: D-Bus control interface
as_IN: D-বাছ নিয়ন্ত্ৰণ ইন্টাৰফেছ

en: VLC media player
as_IN: VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ

en: Do not open a DOS command box interface
as_IN: DOS নিৰ্দেশ বাকচ ইন্টাৰফেছ এট নুখুলিব

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
as_IN: ডিফল্ট হিচাপে ডামি ইন্টাৰফেছ প্লাগইনটোৱে DOS নিৰ্দেশ বাকচ এটা আৰম্ভ কৰিব. শান্ত ধৰণটো সক্ষম কৰাটোৱে এই নিৰ্দেশ বাকচটো কঢ়িয়াই নানিব কিন্তু কিছুপৰিমাণে বিৰক্ত কৰিব পাৰে যেতিয়া আপুনি VLC টো বন্ধ কৰিব বিচাৰে আৰু কোনো ভিডিঅ' উইণ্ডো নুখুলে.

en: Dummy interface
as_IN: ডামি ইন্টাৰফেছ

en: Motion threshold (10-100)
as_IN: প্ৰস্তাৱ থ্ৰেছহল্ড (10-100)

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
as_IN: ৰেকৰ্ড কৰিবলৈ মাউছ চলাচল এটাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় গতিবিধৰ পৰিমাণ.

en: Trigger button
as_IN: ট্ৰিগাৰ বাটন

en: Trigger button for mouse gestures.
as_IN: মাউছৰ ভাব-ভংগীৰ বাবে ট্ৰিগাৰ বাটন

en: Middle
as_IN: মাজত

en: Gestures
as_IN: ভাব-ভংগীবোৰ

en: Mouse gestures control interface
as_IN: মাউছ ভাব-ভংগীবোৰ নিয়ন্ত্ৰণৰ ইন্টাৰফেছ

en: Global Hotkeys
as_IN: সাৰ্বজনীন হটকীবোৰ

en: Global Hotkeys interface
as_IN: সাৰ্বজনীন হটকীবোৰৰ ইন্টাৰফেছ

en: Hotkeys
as_IN: হটকীবোৰ

en: Hotkeys management interface
as_IN: হটকীবোৰ পৰিচালনাৰ ইন্টাৰফেছ

en: One
as_IN: এক

en: Loop: %s
as_IN: লুপ: %s

en: Random: %s
as_IN: বিশৃংখল: %s

en: Audio Device: %s
as_IN: অডিঅ' ডিভাইচ: %s

en: Recording
as_IN: ৰেকৰ্ডিং

en: Recording done
as_IN: ৰেকৰ্ডিং সম্পন্ন কৰা হল

en: Sub sync: bookmarked audio time
as_IN: উপ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন: পৃষ্ঠাসংকেত কৰা অডিঅ' সময়

en: No active subtitle
as_IN: কোনো সক্ৰিয় উপশিৰোনাম নাই

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
as_IN: উপ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন: পৃষ্ঠাসংকেত কৰা উপশিৰোনামৰ সময়

en: Sub sync: set bookmarks first!
as_IN: উপ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন: প্ৰথমে পৃষ্ঠাসংকেতবোৰ ছেট কৰক!

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
as_IN: উপ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন: শুদ্ধ কৰা হল %i ms (মুঠ বিলম্ব = %i ms)

en: Sub sync: delay reset
as_IN: উপ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন: পুনৰ ছেট কৰাত বিলম্ব কৰক

en: Subtitle delay %i ms
as_IN: উপশিৰোনাম বিলম্ব %i ms

en: Audio delay %i ms
as_IN: অডিঅ' বিলম্ব %i ms

en: Audio track: %s
as_IN: অডিঅ' পথ: %s

en: Subtitle track: %s
as_IN: উপশিৰোনাম পথ: %s

en: Program Service ID: %s
as_IN: কাৰ্যসূচী সেৱা ID: %s

en: Aspect ratio: %s
as_IN: দৃষ্টিকোণৰ অনুপাত: %s

en: Crop: %s
as_IN: ক্ৰোপ: %s

en: Zooming reset
as_IN: জুম কৰা পুনৰ ছেট কৰক

en: Scaled to screen
as_IN: স্ক্ৰীনলৈ জোখা হল

en: Original Size
as_IN: প্ৰকৃত আকাৰ

en: Zoom mode: %s
as_IN: জুমৰ ধৰণ: %s

en: Deinterlace off
as_IN: ডিইন্টাৰলেচ বন্ধ কৰক

en: Deinterlace on
as_IN: ডিইন্টাৰলেচ আৰম্ভ কৰক

en: Subtitle position: no active subtitle
as_IN: উপশিৰোনামৰ স্থান: কোনো সক্ৰিয় উপশিৰোনাম নাই

en: Subtitle position %d px
as_IN: উপশিৰোনামৰ স্থান %d px

en: Volume %ld%%
as_IN: প্ৰসাৰ %ld%%

en: Speed: %.2fx
as_IN: গতি: %.2fx

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
as_IN: 
    সৰ্তকীকৰণ: যদি আপুনি GUI ত কোনোপধ্যে প্ৰৱেশ কৰিব নোৱাৰে, তেন্তে নিৰ্দেশ-শাৰীৰ উইণ্ডো এখন খোলক, নিৰ্দেশিকটোলৈ যাওক যত আপুনি VLC ইনষ্টল কৰিছে আৰু "vlc -I qt" চলাওক

en: Change the lirc configuration file
as_IN: lirc ৰূপৰেখাকৰণ ফাইলটো সলনি কৰক

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
as_IN: এই ৰূপৰেখা কৰা ফাইলটো পঢ়িবলৈ lirc ক কওক. ডিফল্ট হিচাপে এইটোৱে ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ মুখ্য নিৰ্দেশিকাটো সন্ধান কৰে.

en: Infrared
as_IN: ইফ্ৰাৰেড

en: Infrared remote control interface
as_IN: ইফ্ৰাৰেড ৰিমোট নিয়ন্ত্ৰণ ইন্টাৰফেছ

en: motion
as_IN: প্ৰস্তাৱ

en: motion control interface
as_IN: প্ৰস্তাৱ নিয়ন্ত্ৰণ ইন্টাৰফেছ

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
as_IN: ভিডিঅ'টো ঘূৰাবলৈ HDAPS, AMS, APPLESMC বা UNIMOTION প্ৰস্তাৱ সংবেদক ব্যৱহাৰ কৰক

en: Network master clock
as_IN: নেটৱৰ্কৰ মুখ্য ঘড়ী

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
as_IN: যেতিয়া ছেট কৰে, এই VLC টোৱে গ্ৰাহকবোৰৰ বাবে ছিন্ক্ৰনাইজেশ্বনৰ বাবে মুখ্য ঘড়ীটোৰ দৰে কাৰ্য কৰিব

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
as_IN: ঘড়ীৰ ছিনক্ৰনাইজেশ্বনৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ মুখ্য ঘড়ী নেটৱৰ্কটোৰ IP ঠিকনা.

en: UDP timeout (in ms)
as_IN: UDP ৰ সময় উকলি গল (ms ত)

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
as_IN: ডাটা গ্ৰহণ এৰি নিদিয়ালৈকে সময়ৰ দৈৰ্ঘ্য (ms ত).

en: Network Sync
as_IN: নেটৱৰ্ক ছিনক্ৰনাইজেশ্বন

en: Network synchronization
as_IN: নেটৱৰ্ক ছিনক্ৰনাইজেশ্বন

en: Install Windows Service
as_IN: উইণ্ডোজ সেৱা ইনষ্টল কৰক

en: Install the Service and exit.
as_IN: সেৱাটো ইনষ্টল কৰক আৰু প্ৰস্থান কৰক.

en: Uninstall Windows Service
as_IN: উইণ্ডোজ সেৱাৰ ইনষ্টলটো নাইকিয়া কৰক

en: Uninstall the Service and exit.
as_IN: সেৱাটোৰ ইনষ্টল নাইকিয়া কৰক আৰু প্ৰস্থান কৰক.

en: Display name of the Service
as_IN: সেৱাটোৰ নাম প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Change the display name of the Service.
as_IN: সেৱাটোৰ প্ৰদৰ্শন কৰা নামটো সলনি কৰক.

en: Configuration options
as_IN: ৰূপৰেখাকৰণৰ বিকল্পবোৰ

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
as_IN: সেৱাটোৰ দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া ৰূপৰেখাৰ বিকল্পবোৰ (উদাহৰণস্বৰূপে --foo=bar --no-foobar). ইনষ্টল কৰাৰ সময়ত এইটো নিৰ্ধাৰণ কৰা উচিত যাতে সেৱাটো সঠিকভাৱে ৰূপৰেখা কৰিব পাৰে.

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
as_IN: সেৱাটোৰ দ্বৰা স্পাৱন কৰা অতিৰিক্ত ইন্টাৰফেছবোৰ. ইনষ্টল কৰাৰ সময়ত এইটো নিৰ্ধাৰণ কৰা উচিত যাতে সেৱাটো সঠিকভাৱে ৰূপৰেখা কৰা হয়. ইন্টাৰফেছ মডুলবোৰৰ ক'মাৰ দ্বাৰা পৃথক কৰা তালিকা এখন ব্যৱহাৰ কৰক. (সাধাৰণ মানবোৰ হল: logger, sap, rc, http)

en: NT Service
as_IN: NT সেৱা

en: Windows Service interface
as_IN: উইণ্ডোজ সেৱা ইন্টাৰফেছ

en: Initializing
as_IN: সাজু কৰিছে

en: Opening
as_IN: খুলিছে

en: Error
as_IN: ভুল

en: Show stream position
as_IN: ষ্ট্ৰিমৰ স্থান দেখুৱাওক

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
as_IN: সময়ে সময়ে ষ্ট্ৰিমটোৰ ভিতৰত চলিত স্থানটো ছেকেণ্ডত দেখুৱাওক.

en: Fake TTY
as_IN: ভুৱা TTY

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
as_IN: stdin ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ rc ধৰণটো জোৰ কৰক যিহেতু এইটো এটা TTY আছিল.

en: UNIX socket command input
as_IN: UNIX ছকেট নিৰ্দেশ ইনপুট

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
as_IN: stdin ৰ পৰিৱৰ্তে ইউনিক্স ছকেট এটাৰ ওপৰত নিৰ্দেশবোৰ গ্ৰহণ কৰক.

en: TCP command input
as_IN: TCP নিৰ্দেশ ইনপুট

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
as_IN: stdin ৰ পৰিৱৰ্তে ছকেট এটাৰ ওপৰত নিৰ্দেশ এটা গ্ৰহণ কৰক. আপুনি ঠিকনাটো ছেট কৰিব পাৰে আৰু ইন্টাৰফেছটো ...লৈ বাইণ্ড কৰিব পাৰে.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
as_IN: ডিফল্ট হিচাপে rc ইন্টাৰফেছ প্লাগইনটোৱে এটা DOS নিৰ্দেশ বাকচ আৰম্ভ কৰিব. শান্ত ধৰণটো সক্ষম কৰাটোৱে এই নিৰ্দেশ বাকচটো কঢ়িয়াই নানিব কিন্তু আপুনি VLC বন্ধ কৰিব বিচাৰিলে এইটো সন্তোষজনক হব পাৰে আৰু কোনো ভিডিঅ' উইণ্ডো খোলা নাথাকে.

en: Remote control interface
as_IN: দূৰৈৰ পৰা নিয়ন্ত্ৰণৰ ইন্টাৰফেছ

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
as_IN: দূৰৈৰ পৰা নিয়ন্ত্ৰণৰ ইন্টাৰফেছ সাজু কৰা হল. সহায়ৰ বাবে `সহায়' টাইপ কৰক.

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
as_IN: `%s' অজ্ঞাত নিৰ্দেশ. সহায়ৰ বাবে `সহায়' টাইপ কৰক.

en: +----[ Remote control commands ]
as_IN: +----[ দূৰৈৰ পৰা নিয়ন্ত্ৰণৰ নিৰ্দেশবোৰ ]

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
as_IN: | XYZ যোগ কৰক . . . . . . . . . . . . প্লেলিষ্টলৈ XYZ যোগ কৰক

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
as_IN: | শাৰীত যোগ কৰক XYZ  . . . . . . . . . XYZ ক প্লেলিষ্টলৈ শাৰী কৰক

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
as_IN: | প্লেলিষ্ট . . . . .  বস্তুবোৰ বৰ্তমানে প্লেলিষ্টত দেখুৱাওক

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
as_IN: | চলাওক . . . . . . . . . . . . . . . . . . ষ্ট্ৰিম চলাওক

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
as_IN: | বন্ধ কৰক . . . . . . . . . . . . . . . . . . ষ্ট্ৰিম বন্ধ কৰক

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
as_IN: | পৰৱৰ্তী . . . . . . . . . . . . . .  পৰৱৰ্তী প্লেলিষ্ট বস্তু

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
as_IN: | আগৰ . . . . . . . . . . . .  আগৰ প্লেলিষ্ট বস্তু

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
as_IN: | যাওক . . . . . . . . . . . . . .  সূচীত থকা বস্তুলৈ যাওক

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
as_IN: | পুনৰাবৃত্তি [আৰম্ভ|বন্ধ] . . . .  প্লেলিষ্ট বস্তুৰ পুনৰাবৃত্তি টগুল কৰক

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
as_IN: | লুপ [আৰম্ভ|বন্ধ] . . . . . . . . . প্লেলিষ্ট লুপ টগুল কৰক

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
as_IN: | বিশৃংখল [আৰম্ভ|বন্ধ] . . . . . . .  বিশৃংখলভাৱে জাম্প কৰাটো টগুল কৰক

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
as_IN: |  খালী কৰক . . . . . . . . . . . . . . প্লেলিষ্ট খালী কৰক

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
as_IN: | স্থতি . . . . . . . . . . . চলিত প্লেলিষ্টৰ স্থিতি

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
as_IN: | শিৰোনাম [X]  . . . . . . চলিত বস্তুত শিৰোনাম ছেট/লাভ কৰক

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
as_IN: | শিৰোনাম_n  . . . . . . . .  চলিত বস্তুত পৰৱৰ্তী শিৰোনাম

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
as_IN: | শিৰোনাম_p  . . . . . .  চলিত বস্তুত আগৰ শিৰোনাম

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
as_IN: | পাঠ [X]  . . . . চলিত বস্তুত পাঠটো ছেট/লাভ কৰক

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
as_IN: | পাঠ_n  . . . . . .  চলিত বস্তুত পৰৱৰ্তী পাঠ

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
as_IN: | পাঠ_p  . . . .  চলিত বস্তুত আগৰ পাঠ

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
as_IN: | X বিচাৰক . . . ছেকেণ্ডবোৰত বিচাৰক, উদাহৰণস্বৰূপে `12 বিচাৰক'

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
as_IN: | বিৰতি দিয়ক  . . . . . . . . . . . . . . . .  বিৰতি দিয়াটো টগুলক কৰক

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
as_IN: | খৰতকীয়াকৈ আগলৈ যাওক  . . . . . . . .  .  সৰ্বাধিক হাৰলৈ ছেট কৰক

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
as_IN: | উলটি যাওক  . . . . . . . . . . . .  নূন্যতম হাৰলৈ ছেট কৰক

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
as_IN: | খৰতকীয়া . . . . . . . . . .  ষ্ট্ৰিমৰ খৰতকীয়াকৈ চলোৱাটো

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
as_IN: | মন্থৰ . . . . . . . . . .  ষ্ট্ৰিমৰ মন্থৰকৈ চলোৱা

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
as_IN: | স্বাভাৱিক . . . . . . . . . .  ষ্ট্ৰিমৰ স্বাভাৱিক ভাৱে চলোৱা

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
as_IN: | ফ্ৰেম. . . . . . . . . .  ফ্ৰেমৰ পিছত ফ্ৰেম চলাওক

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
as_IN: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . সম্পূৰ্ণ দৃশ্য টগুল কৰক

en: | info . . . . .  information about the current stream
as_IN: | তথ্যা . . . . .  চলিত ষ্ট্ৰিমটোৰ বিষয়ে তথ্য

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
as_IN: | পৰিসংখ্যা  . . . . . . . .  পৰিসাংখ্যিক তথ্য দেখুৱাওক

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
as_IN: | পোৱা_সময় . . ষ্ট্ৰিমৰ আৰম্ভণিৰ পৰা নষ্ট হোৱা ছেকেণ্ডবোৰ

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
as_IN: | চলি আছে . . . .  1 যদি এটা ষ্ট্ৰিম চলে, অন্যথা 0

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
as_IN: | পোৱা_শিৰোনাম . . . . .  চলিত ষ্ট্ৰিমটোৰ শিৰোনাম

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
as_IN: | পোৱা_দৈৰ্ঘ্য . . . .  চলিত ষ্ট্ৰিমটোৰ দৈৰ্ঘ্যটো

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
as_IN: | প্ৰসাৰ [X] . . . . . . . . . .  অডিঅ' প্ৰসাৰ ছেট/লাভ কৰক

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
as_IN: | প্ৰসাৰ বঢ়াওক [X]  . . . . . . .  প্ৰসাৰটো X স্তৰলৈ বঢ়াওক

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
as_IN: | প্ৰসাৰ কমাওক [X]  . . . . . .  প্ৰসাৰটো X স্তৰলৈ কমাওক

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
as_IN: | অডিঅ' [ডিভাইচ]  . . . . . . . .  অডিঅ' ডিভাইচ ছেট/লাভ কৰক

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
as_IN: | অডিঅ' চেনেল [X]. . . . . . . . . .  অডিঅ' চেনেলবোৰ ছেট/লাভ কৰক

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
as_IN: | অডিঅ' পথ [X] . . . . . . . . . . . অডিঅ' পথ ছেট/লাভ কৰক

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
as_IN: | ভিডিঅ' পথ [X] . . . . . . . . . . . ভিডিঅ' পথ ছেট/লাভ কৰক

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
as_IN: | ভিডিঅ' অনুপাত [X]  . . . . . . . ভিডিঅ' অনুপাত ছেট/লাভ কৰক

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
as_IN: | ভিডিঅ' ক্ৰোপ [X]  . . . . . . . . . . .  ভিডিঅ' ক্ৰোপ ছেট/লাভ কৰক

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
as_IN: | ভিডিঅ' জুম [X]  . . . . . . . . . . .  ভিডিঅ' জুম ছেট/লাভ কৰক

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
as_IN: | স্নেপশ্বট . . . . . . . . . . . . ভিডিঅ' স্নেপশ্বট লওক

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
as_IN: | উপশিৰোনাম পথ [X] . . . . . . . . .  উপশিৰোনাম পথ ছেট/লাভ কৰক

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
as_IN: | কী [হটকীৰ নাম] . . . . . .  হটকী পাছ ছিমুলেট কৰক

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
as_IN: | সহায় . . . . . . . . . . . . . . . এইটো সহায় বাৰ্তা

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
as_IN: | ল'গআউট  . . . . . . .  প্ৰস্থান কৰক (যদি ছকেট সংযোগ থাকে)

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
as_IN: | ত্যাগ . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  vlc ত্যাগ কৰক

en: +----[ end of help ]
as_IN: +----[ সহায়ৰ শেষত ]

en: Press pause to continue.
as_IN: অব্যাহত থাকিবলৈ বিৰতিত প্ৰেছ কৰক.

en: Type 'pause' to continue.
as_IN: অব্যাহত থাকিবলৈ 'বিৰতি' টাইপ কৰক.

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
as_IN: ভুল: `...লৈ যাওক' য়ে শূন্যতকৈ ডাঙৰ যুক্তি এটা বিচাৰে.

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
as_IN[0]: প্লেলিষ্টৰ কেৱল %u টা উপাদন আছে
as_IN[1]: প্লেলিষ্টৰ কেৱল %u উপাদনবোৰ আছে

en: +-[Incoming]
as_IN: +-[ভিতৰলৈ অহা]

en: | input bytes read : %8.0f KiB
as_IN: | ইনপুট বাইটবোৰ পঢ়া : %8.0f KiB

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
as_IN: | ইনপুট বিট হাৰ   :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
as_IN: | ডিমাক্স বাইটবোৰ পঢ়া : %8.0f KiB

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
as_IN: | ডিমাক্স বিটহাৰ    :   %6.0f kb/s

en: | demux corrupted  :    %5<PRIi64>
as_IN: | ডিমাক্স নষ্ট হোৱা  :    %5<PRIi64>

en: | discontinuities  :    %5<PRIi64>
as_IN: | ধাৰাবাহিকতাহীনবোৰ  :    %5<PRIi64>

en: +-[Video Decoding]
as_IN: +-[ভিডিঅ' ডিকোডিং]

en: | video decoded    :    %5<PRIi64>
as_IN: | ডিকোড কৰা ভিডিঅ'    :    %5<PRIi64>

en: | frames displayed :    %5<PRIi64>
as_IN: | প্ৰদৰ্শন কৰা ফ্ৰেমবোৰ :    %5<PRIi64>

en: | frames lost      :    %5<PRIi64>
as_IN: | হেৰোৱা ফ্ৰেমবোৰ      :    %5<PRIi64>

en: +-[Audio Decoding]
as_IN: +-[অডিঅ' ডিকোডিং]

en: | audio decoded    :    %5<PRIi64>
as_IN: | অডিঅ' ডিকোড কৰা হল    :    %5<PRIi64>

en: | buffers played   :    %5<PRIi64>
as_IN: | চলোৱা বাফাৰবোৰ   :    %5<PRIi64>

en: | buffers lost     :    %5<PRIi64>
as_IN: | হেৰোৱা বাফাৰবোৰ     :    %5<PRIi64>

en: +-[Streaming]
as_IN: +-[ষ্ট্ৰিমিং]

en: | packets sent     :    %5<PRIi64>
as_IN: | পথোৱা পেকেটবোৰ     :    %5<PRIi64>

en: | bytes sent       : %8.0f KiB
as_IN: | পথোৱা বাইটবোৰ       : %8.0f KiB

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
as_IN: | বিট হাৰ পথাইছে  :   %6.0f kb/s

en: AIFF demuxer
as_IN: AIFF ডিমাক্সাৰ

en: ASF/WMV demuxer
as_IN: ASF/WMV ডিমাক্সাৰ

en: Could not demux ASF stream
as_IN: ASF ষ্ট্ৰিম ডিমাক্স কৰিব নোৱাৰিলে

en: VLC failed to load the ASF header.
as_IN: VLC য়ে ASF হেডাৰ লোড কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: AU demuxer
as_IN: AU ডিমাক্সাৰ

en: Avformat demuxer
as_IN: Avফৰমেট ডিমাক্সাৰ

en: Avformat
as_IN: Avফৰমেট

en: Demuxer
as_IN: ডিমাক্সাৰ

en: Avformat muxer
as_IN: Avফৰমেট মাক্সাৰ

en: Muxer
as_IN: মাক্সাৰ

en: Avformat mux
as_IN: Avফৰমেট মাক্স

en: Force use of a specific avformat muxer.
as_IN: এটা বিশেষ avফৰমেট মাক্সাৰৰ জোৰকৈ ব্যৱহাৰটো.

en: Format name
as_IN: ফৰমেট নাম

en: Internal libavcodec format name
as_IN: আভ্যন্তৰীণ libavকোডেক ফৰমেট নাম

en: Force interleaved method
as_IN: জোৰকৈ অন্তৰালৰ কৰা পদ্ধতি

en: Force index creation
as_IN: জোৰকৈ সূচী তৈয়াৰ কৰা

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
as_IN: AVI ফাইলটোৰ বাবে সূচী এটা তৈয়াৰ কৰক. এইটো ব্যৱহাৰ কৰক যদি আপোনাৰ AVI নষ্ট হৈছে বা অসম্পূৰ্ণ (বিচাৰিব পৰা নহয়).

en: Ask for action
as_IN: কাৰ্য এটাৰ বাবে সোধক

en: Always fix
as_IN: সদায় নিৰ্দিষ্ট কৰক

en: Never fix
as_IN: কেতিয়াও নিৰ্দিষ্ট নকৰিব

en: Fix when necessary
as_IN: যেতিয়া প্ৰয়োজন হয় নিৰ্দিষ্ট কৰক

en: AVI demuxer
as_IN: AVI ডিমাক্সাৰ

en: Do not play
as_IN: নচলাব

en: Build index then play
as_IN: সূচী তৈয়াৰ কৰক তাৰ পিছত চলাওক

en: Play as is
as_IN: থকাৰ দৰে চলাওক

en: Broken or missing AVI Index
as_IN: ভাঙি যোৱা বা হেৰোৱা AVI সূচী

en: Fixing AVI Index...
as_IN: AVI সূচী নিৰ্দিষ্ট কৰিছে...

en: CAF demuxer
as_IN: CAF ডিমাক্সাৰ

en: CDG demuxer
as_IN: CDG ডিমাক্সাৰ

en: Dump module
as_IN: মডুল জমা কৰক

en: Dump filename
as_IN: ফাইলনাম জমা কৰক

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
as_IN: ফাইলটোৰ নাম যলৈ ৰ' ষ্ট্ৰিমটো জমা কৰা হব.

en: Append to existing file
as_IN: বৰ্তি থকা ফাললৈ সংযোগ কৰক

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
as_IN: যদি ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে, তেন্তে এইটো অভাৰৰাইট কৰা নহব.

en: File dumper
as_IN: ফাইল জমাকৰ্তা

en: Value to adjust dts by
as_IN: ...ৰ দ্বাৰা dts মিলাবলৈ মান

en: Dirac video demuxer
as_IN: Dirac ভিডিঅ' ডিমাক্সাৰ

en: FLAC demuxer
as_IN: FLAC ডিমাক্সাৰ

en: Decode
as_IN: ডিকোড কৰক

en: Decode at the demuxer stage
as_IN: ডিমাক্সাৰ অৱস্থাটোত ডিকোড কৰক

en: Forced chroma
as_IN: ক্ৰোমা জোৰ কৰা হল

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
as_IN: যদি খালী নাথাকে আৰু ছবি-ডিকোটো সঁচা হয়, তেন্তে ছবিটো নিৰ্ধাৰিত ক্ৰোমাটোলৈ ৰূপান্তৰিত কৰা হব.

en: Duration in seconds
as_IN: ছেকেণ্ডত সময়সীমা

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
as_IN: ফাইলৰ শেষ এটা সক্ৰিয় কৰাৰ আগতে ছেকেণ্ডত সময়সীমা. এটা ঋণাত্মক মান মানে এটা অসীম চলোৱাৰ সময়.

en: Frame rate of the elementary stream produced.
as_IN: প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম তৈয়াৰীটোৰ ফ্ৰেমৰ হাৰ.

en: Real-time
as_IN: প্ৰকৃত-সময়

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
as_IN: এটা মুখ্য ইনপুট আৰু প্ৰকৃত-সময় ইনপুট শ্লেভৰ দৰে ব্যৱহাৰ কৰাৰ বাবে উপযোগী প্ৰকৃত-সময়ৰ ধৰণ ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Image demuxer
as_IN: ছবি ডিমাক্সাৰ

en: Image
as_IN: ছবি

en: Frames per Second
as_IN: প্ৰতিছেকেণ্ডত ফ্ৰেমবোৰ

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
as_IN: এইটো হল বিচৰা ফ্ৰেম হাৰ যেতিয়া ফাইল এটাৰ পৰা MJPEG চলায়. জীৱন্ত ষ্ট্ৰিম (কেমেৰা এটাৰ পৰা) এটাৰ বাবে 0 (এইটো হল ডিফল্ট মান) ব্যৱহাৰ কৰক.

en: M-JPEG camera demuxer
as_IN: M-JPEG কেমেৰা ডিমাক্সাৰ

en: Matroska stream demuxer
as_IN: মেট্ৰোস্কা ষ্ট্ৰিম ডিমাক্সাৰ

en: Respect ordered chapters
as_IN: ক্ৰম কৰা পাঠবোৰ মানি চলক

en: Play chapters in the order specified in the segment.
as_IN: খণ্ডটোত নিৰ্ধাৰিত ক্ৰম অনুযায়ী পাঠবোৰ চলাওক.

en: Chapter codecs
as_IN: পাঠ কোডেকবোৰ

en: Use chapter codecs found in the segment.
as_IN: খণ্ডটোত বিচাৰি পোৱা পাঠ কোডেকবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Preload MKV files in the same directory
as_IN: একেটা নিৰ্দেশিকাত MKV ফাইলবোৰ পুনৰ লোড কৰক

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
as_IN: সংযোগ কৰা খণ্ডবোৰ বিচাৰি উলিয়াবলৈ একেটা নিৰ্দেশিকাত মেট্ৰোস্কা ফাইলবোৰ পুনৰ লোড কৰক (ভঙা ফাইলবোৰ বাবে ভাল নহয়).

en: Seek based on percent not time
as_IN: শতাংশত আধাৰ বিচাৰক সময়ত নহয়

en: Seek based on percent not time.
as_IN: শতাংশত আধাৰ বিচাৰক সময়ত নহয়.

en: Dummy Elements
as_IN: ডামি উপাদানবোৰ

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
as_IN: অজ্ঞাত EBML উপাদানবোৰ পঢ়ক আৰু এৰি দিয়ক (ভঙা ফাইলবোৰৰ বাবে ভাল নহয়).

en: Enable noise reduction algorithm.
as_IN: হুলস্থূল হ্ৰাস কৰা এলগোৰিথম সক্ষম কৰক.

en: Enable reverberation
as_IN: ৰিভাৰ্বেশ্বন সক্ষম কৰক

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
as_IN: ৰিভাৰ্বেশ্বনৰ স্তৰ (0 ৰ পৰা 100 লৈ, ডিফল্ট মানটো হল 0).

en: Enable megabass mode
as_IN: মেগাবেছ ধৰণটো সক্ষম কৰক

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
as_IN: মেগাবেছ ধৰণৰ স্তৰ (0 ৰ পৰা 100 লৈ, ডিফল্ট মানটো হল 0).

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
as_IN: মেগাবেছ ধৰণ কাটঅফ কম্পনাংক, Hz ত. এইটো হল সৰ্বাধিক কম্পনাংক যাৰ বাবে মেগাবেছ প্ৰভাৱ প্ৰয়োগ কৰা হয়. বৈধ মানবোৰ হল 10 ৰ পৰা100 Hz.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
as_IN: ছাৰাউণ্ড প্ৰভাৱৰ স্তৰ (0 ৰ পৰা 100 লৈ, ডিফল্ট মানটো হল 0).

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
as_IN: ছাৰাউণ্ড বিলম্ব, ms ত. সাধাৰণ মানবোৰ হল 5 ৰ পৰা 40 ms.

en: MOD demuxer (libmodplug)
as_IN: MOD ডিমাক্ৰাৰ (libmodplug)

en: Reverberation level
as_IN: ৰিভাৰ্বেশ্বন স্তৰ

en: Reverberation delay
as_IN: ৰিভাৰ্বেশ্বন বিলম্ব

en: Mega bass
as_IN: মেগা বেছ

en: Mega bass level
as_IN: মেগা বেছ স্তৰ

en: Mega bass cutoff
as_IN: মেগা বেছ কাটঅফ

en: Surround
as_IN: ছাৰাউণ্ড

en: Surround level
as_IN: ছাৰাউণ্ডৰ স্তৰ

en: Surround delay (ms)
as_IN: ছাৰাউণ্ডৰ বিলম্ব (ms)

en: Writer
as_IN: লেখক

en: Composer
as_IN: কম্পোজাৰ

en: Producer
as_IN: প্ৰযোজক

en: Information
as_IN: তথ্য

en: Disclaimer
as_IN: মন্তব্য

en: Requirements
as_IN: প্ৰয়োজনীয়তাবোৰ

en: Original Format
as_IN: প্ৰকৃত ফৰমেট

en: Display Source As
as_IN: উত্সৰ দৰে প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Host Computer
as_IN: হষ্ট কম্পুটাৰ

en: Performers
as_IN: কৰ্যকৰ্তাবোৰ

en: Original Performer
as_IN: প্ৰকৃত কাৰ্যকৰ্তা

en: Providers Source Content
as_IN: উত্সৰ উপাদানবোৰ আগবঢ়াওক

en: Warning
as_IN: সতৰ্কীকৰণ

en: Software
as_IN: ছফটৱেৰ

en: Lyrics
as_IN: সংগীত

en: Record Company
as_IN: ৰেকৰ্ড কোম্পানী

en: Model
as_IN: আৰ্হি

en: Grouping
as_IN: গোট কৰা

en: Sub-Title
as_IN: উপশিৰোনাম

en: Arranger
as_IN: ব্যৱস্থাকৰ্তা

en: Art Director
as_IN: চিত্ৰ নিৰ্দেশক

en: Copyright Acknowledgement
as_IN: প্ৰতিলিপিস্বত্বৰ স্বীকাৰোক্তি

en: Conductor
as_IN: পৰিচালনাকৰ্তা

en: Song Description
as_IN: গানৰ বিৱৰণ

en: Liner Notes
as_IN: লিনাৰ টোকাবোৰ

en: Phonogram Rights
as_IN: ফোনোগ্ৰাম অধিকাৰবোৰ

en: Sound Engineer
as_IN: ধ্বনি অভিযন্তা

en: Soloist
as_IN: ছ'ল'ইষ্ট

en: Thanks
as_IN: ধন্যবাদ

en: Executive Producer
as_IN: সক্ৰিয় প্ৰযোজক

en: Keywords
as_IN: মুখ্য শব্দবোৰ

en: MP4 stream demuxer
as_IN: MP4 ষ্ট্ৰিম ডিমাক্সাৰ

en: MusePack demuxer
as_IN: মাউছপেক ডিমাক্সাৰ

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
as_IN: এইটো হল এৰি যোৱা এটাৰ দৰে ব্যৱহাৰ কৰা ফ্ৰেম ৰেট যেতিয়া MPEG ভিডিঅ'ৰ প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিমবোৰ চলায়.

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
as_IN: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP অডিঅ'

en: Audio ES
as_IN: অডিঅ' ES

en: MPEG-4 video
as_IN: MPEG-4 ভিডিঅ'

en: Desired frame rate for the stream.
as_IN: ষ্ট্ৰিমটোৰ বাবে বিচৰা ফ্ৰেম হাৰ.

en: H264 video demuxer
as_IN: H264 ভিডিঅ' ডিমাক্সাৰ

en: HEVC/H.265 video demuxer
as_IN: HEVC/H.265 ভিডিঅ' ডিমাক্সাৰ

en: MPEG-I/II video demuxer
as_IN: MPEG-I/II ভিডিঅ' ডিমাক্সাৰ

en: Trust MPEG timestamps
as_IN: বিশ্বাসী MPEG সময় ষ্টেম্পবোৰ

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
as_IN: স্থান আৰু সময়সীমা গণনা কৰিবলৈ সাধাৰণতে আমি MPEG ফাইলবোৰৰ সময়ষ্টেম্পবোৰ ব্যৱহাৰ কৰো. কেতিয়াবা এইবোৰ ব্যৱহাৰৰ উপযোগী নহব পাৰে. বিট হাৰটোৰ পৰা গণনা কৰিবলৈ এই বিকল্পটো অক্ষম কৰক.

en: MPEG-PS demuxer
as_IN: MPEG-PS ডিমাক্সাৰ

en: Extra PMT
as_IN: অতিৰিক্ত PMT

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
as_IN: অতিৰিক্ত pmt এটা নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ ব্যৱহাৰকৰ্তা এজনক অনুমতি দিয়ে (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).

en: Set id of ES to PID
as_IN: PID লৈ ES ৰ id ছেট কৰক

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
as_IN: প্ৰতিটো VLC প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম {..., select="es=<pid>"}'. 1, 2, 3, প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম  PID

en: CSA Key
as_IN: CSA কী

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
as_IN: CSA এনক্ৰিপশ্বন কী. এইটো এটা 16 টা আখৰৰ ষ্ট্ৰিং হোৱাটো অপৰিহাৰ্য (8 হেক্সাডেচিমেল বাইট).

en: Second CSA Key
as_IN: দ্বিতীয় CSA কী

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
as_IN: যুগ্ম CSA এনক্ৰিপশ্বন কী. এইটো এটা 16 টা আখৰৰ ষ্ট্ৰিং হোৱাটো অপৰিহাৰ্য (8 হেক্সাডেচিমেল বাইট).

en: Packet size in bytes to decrypt
as_IN: ডিক্ৰিপ্ট কৰিবলৈ বাইটবোৰত পেকেট আকাৰ

en: Separate sub-streams
as_IN: উপ-ষ্ট্ৰিমবোৰ পৃথক কৰক

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
as_IN: অডিঅ' ষ্ট্ৰিমটো প্ৰক্ৰিয়া কৰিবলৈ অডিঅ' ফিল্টাৰবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
as_IN: অডিঅ' ষ্ট্ৰিমটো প্ৰক্ৰিয়া কৰিবলৈ অডিঅ' ফিল্টাৰবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়.

en: Trust in-stream PCR
as_IN: ইন-ষ্ট্ৰিম PCR বিশ্বাস কৰক

en: Use the stream PCR as a reference.
as_IN: প্ৰসংগ এটাৰ দৰে ষ্ট্ৰিম PCRটো ব্যৱহাৰ কৰক.

en: MPEG Transport Stream demuxer
as_IN: MPEG পৰিবহন ষ্ট্ৰিম ডিমাক্সাৰ

en: Teletext
as_IN: টেলিটেক্সট

en: Teletext subtitles
as_IN: টেলিটেক্সট উপশিৰোনামবোৰ

en: Teletext: additional information
as_IN: টেলিটেক্সট: অতিৰিক্ত তথ্য

en: Teletext: program schedule
as_IN: টেলিটেক্সট: কাৰ্যসূচীৰ সময়সূচী

en: Teletext subtitles: hearing impaired
as_IN: টেলিটেক্সট উপশিৰোনাম: কাণেৰে কম শুনা

en: DVB subtitles: hearing impaired
as_IN: DVB উপশিৰোনামবোৰ: শুনাত বিসংগতি

en: clean effects
as_IN: স্পষ্ট প্ৰভাৱবোৰ

en: hearing impaired
as_IN: শুনাত বিসংগতি

en: visual impaired commentary
as_IN: দেখাত বিসংগতি ভাষ্য

en: Windows Media NSC metademux
as_IN: উইণ্ডোজ মিডিয়া NSC মেটাডিমাক্স

en: NullSoft demuxer
as_IN: নালছফ্ট ডিমাক্সাৰ

en: Nuv demuxer
as_IN: Nuv ডিমাক্সাৰ

en: OGG demuxer
as_IN: OGG ডিমাক্সাৰ

en: Show shoutcast adult content
as_IN: ছাউটকাষ্ট প্ৰাপ্তবয়ষ্ক বস্তুবোৰ দেখুৱাওক

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
as_IN: NC17 ক্ৰম কৰা ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমবোৰ দেখুৱাওক যেতিয়া ছাউটকাষ্ট ভিডিঅ' প্লেলিষ্টবোৰ ব্যৱহাৰ কৰে.

en: Skip ads
as_IN: এডছবোৰ এৰি যাওক

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
as_IN: প্লেলিষ্ট বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰাটোৱে সধাৰণতে এডছ চিনাক্ত কৰিবলৈ এডছ এৰি যোৱাবোৰ বাধা দিবলৈ আৰু সেইবোৰক প্লেলিষ্টত যোগ কৰা বাধা দিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়.

en: M3U playlist import
as_IN: M3U প্লেলিষ্ট আমদানি কৰক

en: RAM playlist import
as_IN: RAM প্লেলিষ্ট আমদানি কৰক

en: PLS playlist import
as_IN: PLS প্লেলিষ্ট আমদানি কৰক

en: B4S playlist import
as_IN: B4S প্লেলিষ্ট আমদানি কৰক

en: DVB playlist import
as_IN: DVB প্লেলিষ্ট আমদানি কৰক

en: Podcast parser
as_IN: পডকাষ্ট ভাগকৰ্তা

en: XSPF playlist import
as_IN: XSPF প্লেলিষ্ট ৰপ্তানি কৰক

en: New winamp 5.2 shoutcast import
as_IN: নতুন উইনেম্প 5.2 ছাউটকাষ্ট আমদানি

en: ASX playlist import
as_IN: ASX প্লেলিষ্ট ৰপ্তানি কৰক

en: Kasenna MediaBase parser
as_IN: কাছেন্না মিডিয়া আধাৰ ভাগকৰ্তা

en: QuickTime Media Link importer
as_IN: কুইকটাইম মিডিয়া সংযোগ আমদানিকৰ্তা

en: Dummy IFO demux
as_IN: ডামি IFO ডিমাক্স

en: iTunes Music Library importer
as_IN: iটিউনবোৰৰ সংগীত লাইব্ৰেৰী আমদানিকৰ্তা

en: WPL playlist import
as_IN: WPL প্লেলিষ্ট আমদানি কৰক

en: Podcast Info
as_IN: পডকাষ্ট তথ্য

en: Podcast Link
as_IN: পডকাষ্ট সংযোগ

en: Podcast Copyright
as_IN: পডকাষ্ট প্ৰতিলিপিস্বত্ব

en: Podcast Category
as_IN: পডকাষ্ট শ্ৰেণী

en: Podcast Keywords
as_IN: পডকাষ্ট মুখ্য শব্দবোৰ

en: Podcast Subtitle
as_IN: পডকাষ্ট উপশিৰোনাম

en: Podcast Summary
as_IN: পডকাষ্ট সাৰাংশ

en: Podcast Publication Date
as_IN: পডকাষ্ট প্ৰকাশনৰ তাৰিখ

en: Podcast Author
as_IN: পডকাষ্ট লেখক

en: Podcast Subcategory
as_IN: পডকাষ্ট উপশ্ৰেণী

en: Podcast Duration
as_IN: পডকাষ্ট সময়সীমা

en: Podcast Type
as_IN: পডকাষ্ট প্ৰকাৰ

en: Podcast Size
as_IN: পডকাষ্ট আকাৰ

en: %s bytes
as_IN: %s বাইট

en: Shoutcast
as_IN: ছাউটকাষ্ট

en: Listeners
as_IN: শুনোতাবোৰ

en: Load
as_IN: লোড কৰক

en: PVA demuxer
as_IN: PVA ডিমাক্সাৰ

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
as_IN: হাৰ্টজত অডিঅ' নমুনাৰ হাৰ. ডিফল্ট হল 48000 Hz.

en: Audio channels
as_IN: অডিঅ’ চেনেলবোৰ

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
as_IN: অডিঅ' চেনেলবোৰৰ ইনপুট ষ্ট্ৰিম. সাংখ্যিক মান >0. ডিফল্ট হল 2.

en: FOURCC code of raw input format
as_IN: ৰ' ইনপুট ফৰমেটৰ FOURCC কোড

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
as_IN: ৰ' ইনপুট ফৰমেটটোৰ FOURCC কোড. এইটো হল এটা চাৰিটা আখৰৰ ষ্ট্ৰিং.

en: Forces the audio language
as_IN: অডিঅ' ভাষাটো জোৰ কৰক

en: Raw audio demuxer
as_IN: ৰ' অডিঅ' ডিমাক্সাৰ

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
as_IN: ডিমাক্সাৰটোৱে সময়ষ্টেম্পবোৰ উন্নত কৰিব যদি ইনপুটটোৱে হাৰটো ধৰি নাথাকে.

en: DV (Digital Video) demuxer
as_IN: DV (ডিজিটেল ভিডিঅ') ডিমাক্সাৰ

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
as_IN: এইটো হল আশা কৰা ফ্ৰেম হাৰটো যেতিয়া ৰ' ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমবোৰ চলায়. 30000/1001 বা 29.97 ৰ ৰূপত

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
as_IN: এইটোৱে ৰ' ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমটোৰ প্ৰস্থটো পিক্সেলবোৰত নিৰ্ধাৰণ কৰে.

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
as_IN: এইটোৱে ৰ' ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমটোৰ উচ্চতাটো পিক্সেলবোৰত নিৰ্ধাৰণ কৰে.

en: Force chroma (Use carefully)
as_IN: ক্ৰোমা জোৰ কৰক (সতৰ্কতাৰে ব্যৱহাৰ কৰক)

en: Force chroma. This is a four character string.
as_IN: ক্ৰোমা জোৰ কৰক. এইটো হল এটা চাৰিটা আখৰৰ ষ্ট্ৰিং.

en: Raw video demuxer
as_IN: ৰ' ভিডিঅ' ডিমাক্সাৰ

en: Real demuxer
as_IN: প্ৰকৃত ডিমাক্সাৰ

en: C64 sid demuxer
as_IN: C64 sid ডিমাক্সাৰ

en: SMF demuxer
as_IN: SMF ডিমাক্সাৰ

en: EBU STL subtitles parser
as_IN: EBU STL উপশিৰোনামবোৰ ভাগকৰ্তা

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
as_IN: সকলোবোৰ উপশিৰোনামল বিলম্ব এটা প্ৰয়োগ কৰক (1/10s ত, উদাহৰণস্বৰুপে 100 মানে 10s).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
as_IN: প্ৰতি ছেকেণ্ডৰ ছেটিংবোৰৰ সাভাৱিক ফ্ৰেমবোৰ অভাৰ ৰাইড কৰক. এইটোৱে কেৱল মাইক্ৰোDVD আৰু উপRIP (SRT) উপশিৰোনামবোৰৰ সৈতে কাৰ্য কৰিব.

en: Force the subtiles format. Selecting "auto" means autodetection and should always work.
as_IN: উপশিৰোনামবোৰৰ ফৰমেটটো জোৰ কৰক.  "auto" নিৰ্বাচন কৰা মানে হল স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চিনাক্তকৰণ আৰু সদায় কাৰ্য কৰিব.

en: Override the default track description.
as_IN: ডিফল্ট পথ বিৱৰণটো অভাৰৰাইড কৰক.

en: Text subtitle parser
as_IN: টেক্সট উপশিৰোনাম ভাগকৰ্তা

en: Subtitle delay
as_IN: উপশিৰোনাম বিলম্ব

en: Subtitle format
as_IN: উপশিৰোনাম ফৰমেট

en: Subtitle description
as_IN: উপশিৰোনাম বিৱৰণ

en: TTA demuxer
as_IN: TTA ডিমাক্সাৰ

en: TY Stream audio/video demux
as_IN: TY ষ্ট্ৰিম অডিঅ'/ভিডিঅ' ডিমাক্স

en: Closed captions 2
as_IN: কেপশ্বনবোৰ 2 বন্ধ কৰা হল

en: Closed captions 3
as_IN: কেপশ্বনবোৰ 3 বন্ধ কৰা হল

en: Closed captions 4
as_IN: কেপশ্বনবোৰ 4 বন্ধ কৰা হল

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
as_IN: VC-1 ষ্ট্ৰিমটোৰ বাবে বিচৰা ফ্ৰেম হাৰ.

en: VC1 video demuxer
as_IN: VC1 ভিডিঅ' ডিমাক্সাৰ

en: Vobsub subtitles parser
as_IN: Vobউপ উপশিৰোনাম ভাগকৰ্তা

en: VOC demuxer
as_IN: VOC ডিমাক্সাৰ

en: WAV demuxer
as_IN: WAV ডিমাক্সাৰ

en: XA demuxer
as_IN: XA ডিমাক্সাৰ

en: Unknown category
as_IN: অজ্ঞাত শ্ৰেণী

en: Closed captions
as_IN: কেপশ্বনবোৰ বন্ধ কৰা হল

en: Textual audio descriptions
as_IN: টেক্সট সম্পৰ্কীয় অডিঅ' বিৱৰণ

en: Ticker text
as_IN: টিকাৰ টেক্সট

en: Active regions
as_IN: সক্ৰিয় অঞ্চলবোৰ

en: Semantic annotations
as_IN: ছেমেন্টিক টোকাবোৰ

en: Transcript
as_IN: প্ৰতিলিপ কৰক

en: Linguistic markup
as_IN: ভাষিক মূল্য

en: Cue points
as_IN: সূত্ৰ বিন্দু

en: Subtitles (images)
as_IN: উপশিৰোনামবোৰ (ছবিবোৰ)

en: Slides (text)
as_IN: শ্লাইডবোৰ (টেক্সট)

en: Slides (images)
as_IN: শ্লাইডবোৰ (ছবিবোৰ)

en: About VLC media player
as_IN: VLC মিডিয়া প্লেয়াৰৰ বিষয়ে

en: Credits
as_IN: ক্ৰেডিটবোৰ

en: License
as_IN: অনুজ্ঞাপত্ৰ

en: Authors
as_IN: লেখকবোৰ

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
as_IN: VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ আৰু ভিডিঅ'LAN হল ভিডিঅ'LAN সংস্থাটোৰ ট্ৰেডমাৰ্ক.

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
as_IN: অডিঅ' ষ্ট্ৰিমটো প্ৰক্ৰিয়া কৰিবলৈ অডিঅ' ফিল্টাৰবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়.

en: Playlist parsers
as_IN: প্লেলিষ্ট ভাগকৰ্তাবোৰ

en: Service Discovery
as_IN: সেৱা আৱিষ্কাৰ

en: Extensions
as_IN: সম্প্ৰসাৰণবোৰ

en: Show Installed Only
as_IN: কেৱল ইনষ্টল কৰাটো দেখুৱাওক

en: Find more addons online
as_IN: অনলাইনত অধিক এডঅন বিচাৰি উলিয়াওক

en: Addons Manager
as_IN: এডঅন পৰিচালক

en: Installed
as_IN: ইনষ্টল কৰা হল

en: Name
as_IN: নাম

en: Author
as_IN: লেখক

en: Uninstall
as_IN: ইনষ্টল নকৰিব

en: Skins
as_IN: স্কিনবোৰ

en: 2 Pass
as_IN: 2 পাছ

en: Preamp
as_IN: পূৰ্ববিস্তাৰ

en: Enable dynamic range compressor
as_IN: পৰিধিৰ পৰিসৰ সংনমন সক্ষম কৰক

en: Reset
as_IN: পুনৰ ছেট কৰক

en: Attack
as_IN: আক্ৰমণ কৰক

en: Release
as_IN: এৰি দিয়ক

en: Threshold
as_IN: থ্ৰেছহল্ড

en: Enable Spatializer
as_IN: স্পাশ্বিয়েলাইজাৰ সক্ষম কৰক

en: Headphone virtualization
as_IN: হেডফোন বাস্তৱিককৰণ

en: Volume normalization
as_IN: প্ৰসাৰ স্বাভাৱিককৰণ

en: Maximum level
as_IN: সৰ্বাধিক স্তৰ

en: Filter
as_IN: ফিল্টাৰ কৰক

en: Audio Effects
as_IN: অডিঅ' প্ৰভাৱবোৰ

en: Duplicate current profile...
as_IN: চলিত প্ৰফাইলটো নকল কৰক...

en: Organize Profiles...
as_IN: প্ৰফাইলবোৰ সজাওক...

en: Duplicate current profile for a new profile
as_IN: এটা নতুন প্ৰফাইলৰ বাবে চলিত প্ৰফাইলটো নকল কৰক

en: Enter a name for the new profile:
as_IN: নতুন প্ৰফাইলটোৰ বাবে নাম এটা ভৰাওক:

en: Save
as_IN: ছেভ কৰক

en: Please enter a unique name for the new profile.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি নতুন প্ৰফাইলটোৰ বাবে অদ্বিতীয় নাম এটা ভৰাওক.

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
as_IN: একে নামৰ বিভিন্ন প্ৰফাইলবোৰক অনুমতি দিয়া নহয়.

en: Remove a preset
as_IN: পূৰ্বে ছেট কৰা এটা আতঁৰ কৰক

en: Select the preset you would like to remove:
as_IN: আপুনি আতঁৰ কৰিবলৈ বিচৰা পূৰ্বে ছেট কৰাটো নিৰ্বাচন কৰক:

en: Remove
as_IN: আতঁৰ কৰক

en: Add new Preset...
as_IN: নতুন পূৰ্বছেট যোগ কৰক...

en: Organize Presets...
as_IN: পূৰ্বছেটবোৰ সজাওক...

en: Save current selection as new preset
as_IN: নতুন পূৰ্ব ছেটৰ দৰে চলিত নিৰ্বাচনটো ছেভ কৰক

en: Enter a name for the new preset:
as_IN: নতুন পূৰ্বছেটটোৰ বাবে নাম এটা ভৰাওক:

en: Bookmarks
as_IN: পৃষ্ঠাসংকেতবোৰ

en: Add
as_IN: যোগ কৰক

en: Clear
as_IN: খালী কৰক

en: Edit
as_IN: সম্পাদনা কৰক

en: Time
as_IN: সময়

en: Untitled
as_IN: শিৰোনামবিহীন

en: No input
as_IN: কোনো ইনপুট নাই

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
as_IN: কোনো ইনপুট বিচাৰি পোৱা নগল. পৃষ্ঠাসংকেতবোৰে কাৰ্য কৰিবৰ বাবে ষ্ট্ৰিম এটা চলোৱা বা বিৰতি দিয়াটো অপৰিহাৰ্য.

en: Input has changed
as_IN: ইনপুট সলনি কৰা হৈছে

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
as_IN: বিভিন্ন কম্পিউটাৰলৈ এই ষ্ট্ৰিমটো ব্যৱহাৰ কৰক. এই উপাদানটো হল আপোনাৰ ষ্ট্ৰিমটোৱে যাব পৰা সৰ্বাধিক সংখ্যক ৰাস্তা. যদি এইটো মানে কি আপুনি নাযানে.

en: Backward
as_IN: পিছলৈ

en: Forward
as_IN: আগলৈ

en: Convert & Stream
as_IN: ষ্ট্ৰিম ৰূপান্তৰ কৰক

en: Go!
as_IN: যাওক!

en: Drop media here
as_IN: ইয়াত মিডিয়া ড্ৰপ কৰক

en: Open media...
as_IN: মিডিয়া খোলক...

en: Choose Profile
as_IN: প্ৰফাইল পছন্দ কৰক

en: Customize...
as_IN: ব্যৱস্থা কৰা...

en: Choose Destination
as_IN: গন্তব্যস্থান পছন্দ কৰক

en: Choose an output location
as_IN: আউপুট স্থান এটা পছন্দ কৰক

en: Browse...
as_IN: ব্ৰাউজ কৰক...

en: Setup Streaming...
as_IN: ষ্ট্ৰিমিং ছেটআপ কৰক...

en: Save as File
as_IN: ফাইলৰ দৰে ছেভ কৰক

en: Stream
as_IN: ষ্ট্ৰিম

en: Apply
as_IN: প্ৰয়োগ কৰক

en: Save as new Profile...
as_IN: নতুন প্ৰফাইলৰ দৰে ছেভ কৰক...

en: Encapsulation
as_IN: এনকেপশ্বুলেশ্বন

en: Video codec
as_IN: ভিডিঅ' কোডেক

en: Audio codec
as_IN: অডিঅ' কোডেক

en: Keep original video track
as_IN: প্ৰকৃত ভিডিঅ' পথটো ৰাখক

en: Resolution
as_IN: বিশ্লেষণ

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
as_IN: বিভিন্ন কম্পিউটাৰলৈ এই ষ্ট্ৰিমটো ব্যৱহাৰ কৰক. এই উপাদানটো হল আপোনাৰ ষ্ট্ৰিমটোৱে যাব পৰা সৰ্বাধিক সংখ্যক ৰাস্তা. যদি এইটো মানে কি আপুনি নাযানে.

en: Scale
as_IN: জোখক

en: Keep original audio track
as_IN: প্ৰকৃত ভিডিঅ' পথটো ৰাখক

en: Overlay subtitles on the video
as_IN: ভিডিঅ'টোত উপশিৰোনামবোৰ অভাৰলে কৰক

en: Stream Destination
as_IN: ষ্ট্ৰিম গন্তব্যস্থান

en: Stream Announcement
as_IN: ষ্ট্ৰিম ঘোষণা

en: Address
as_IN: ঠিকনা

en: Port
as_IN: পোৰ্ট

en: SAP Announcement
as_IN: SAP ঘোষণা

en: HTTP Announcement
as_IN: HTTP ঘোষণা

en: RTSP Announcement
as_IN: RTSP ঘোষণা

en: Export SDP as file
as_IN: ফাইল হিচাপে SDP ৰপ্তানি কৰক

en: Channel Name
as_IN: চেনেলৰ নাম

en: Invalid container format for HTTP streaming
as_IN: HTTP ষ্ট্ৰিম কৰাৰ বাবে অবৈধ ধাৰকৰ ফৰমেট

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
as_IN: কাৰিকৰী কাৰণবোৰৰ বাবে HTTP প্ৰটকলটোৰ জৰিয়তে %@ ৰ দ্বাৰা এনকেপশ্বুলেট কৰা মিডিয়াটো ষ্ট্ৰিম কৰিব নোৱাৰি.

en: Remove a profile
as_IN: প্ৰফাইল এটা আতঁৰ কৰক

en: Select the profile you would like to remove:
as_IN: আপুনি আতঁৰ কৰিবলৈ বিচৰা ফাইলটো নিৰ্বাচন কৰক:

en: Save as new profile
as_IN: নতুন প্ৰফাইলৰ দৰে ছেভ কৰক

en: %@ stream to %@:%@
as_IN: %@:%@ লৈ %@ ষ্ট্ৰিম

en: No Address given
as_IN: কোনো ঠিকনা দিয়া নাই

en: In order to stream, a valid destination address is required.
as_IN: ষ্ট্ৰিমৰ বাবে এটা বৈধ গন্তব্যস্থানৰ ঠিকনা প্ৰয়োজন.

en: No Channel Name given
as_IN: কোনো চেনেল নাম দিয়া নাই

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
as_IN: SAP ষ্ট্ৰিম ঘোষণাটো সক্ষম কৰা হৈছে. সেইদৰে কোনো চেনেলৰ নাম দিয়া নাই.

en: No SDP URL given
as_IN: কোনো SDP URL দিয়া নাই

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
as_IN: এটা SDP ৰপ্তানি দাবী কৰা হৈছে, কিন্তু কোনো URL দিয়া নাই.

en: Custom
as_IN: ব্যৱস্থা কৰক

en: Random On
as_IN: বিশৃংখল আৰম্ভ

en: Repeat Off
as_IN: পুনৰাবৃত্তি বন্ধ

en: Errors and Warnings
as_IN: ভুল আৰু সতৰ্কীকৰণবোৰ

en: Clean up
as_IN: খালী কৰক

en: Toggle Fullscreen mode
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্যৰ ধৰণটো টগুল কৰক

en: Volume
as_IN: প্ৰসাৰ

en: Video device
as_IN: ভিডিঅ' ডিভাইচ

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
as_IN: বিভিন্ন কম্পিউটাৰলৈ এই ষ্ট্ৰিমটো ব্যৱহাৰ কৰক. এই উপাদানটো হল আপোনাৰ ষ্ট্ৰিমটোৱে যাব পৰা সৰ্বাধিক সংখ্যক ৰাস্তা. যদি এইটো মানে কি আপুনি নাযানে.

en: Opaqueness
as_IN: অপাৰদৰ্শিতা

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
as_IN: বিভিন্ন কম্পিউটাৰলৈ এই ষ্ট্ৰিমটো ব্যৱহাৰ কৰক. এই উপাদানটো হল আপোনাৰ ষ্ট্ৰিমটোৱে যাব পৰা সৰ্বাধিক সংখ্যক ৰাস্তা. যদি এইটো মানে কি আপুনি নাযানে.

en: Black screens in fullscreen
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্যত কলা স্ক্ৰীনবোৰ

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
as_IN: সম্পূৰ্ণস্ক্ৰীনৰ ধৰণত, স্ক্ৰীনখন ৰাখক যত কোনো ভিডিঅ' কলাকৈ প্ৰদৰ্শন কৰা নহয়

en: Show Fullscreen controller
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্য নিয়ন্ত্ৰণকৰ্তা দেখুৱাওক

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
as_IN: বিভিন্ন কম্পিউটাৰলৈ এই ষ্ট্ৰিমটো ব্যৱহাৰ কৰক. এই উপাদানটো হল আপোনাৰ ষ্ট্ৰিমটোৱে যাব পৰা সৰ্বাধিক সংখ্যক ৰাস্তা. যদি এইটো মানে কি আপুনি নাযানে.

en: Auto-playback of new items
as_IN: নতুন বস্তুবোৰৰ স্বয়ংক্ৰিয়-প্লেবেক

en: Start playback of new items immediately once they were added.
as_IN: এবাৰ সেইবোৰ যোগ কৰাৰ পিছত নতুন বস্তুবোৰৰ প্লেবেক ক্ষিপ্ৰভাৱে আৰম্ভ কৰক.

en: Keep Recent Items
as_IN: শেহতীয়া বস্তুবোৰ ৰাখক

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
as_IN: ডিফল্ট হিচাপে, VLC য়ে অন্তিম 10 টা বস্তুৰ তালিকা এখন ৰাখি থয়. এই বৈশিষ্ট্যটো ইয়াত অক্ষম কৰিব পাৰি.

en: Control playback with the Apple Remote
as_IN: এপল ৰিমোটটোৰ সৈতে প্লেবেক নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
as_IN: ডিফল্ট হিচাপে, VLC য়ে এপল ৰিমোটটোৰ সৈতে ৰিমোটভাৱ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে.

en: Control system volume with the Apple Remote
as_IN: এপল ৰিমোটটোৰ সৈতে ছিষ্টেম প্ৰসাৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
as_IN: ডিফল্ট হিচাপে, VLC য়ে এপল ৰিমোটটোৰ সৈতে ইয়াৰ নিজা প্ৰসাৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব. সেইদৰে আপুনি সাৰ্বজনীন ছিষ্টেম প্ৰসাৰটো নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ পছন্দ কৰিব পাৰে.

en: Control playlist items with the Apple Remote
as_IN: এপল ৰিমোটটোৰ সৈতে প্লেলিষ্ট বস্তুবোৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
as_IN: ডিফল্ট হিচাপে, VLC য়ে এপল ৰিমোটটোৰ সৈতে পৰৱৰ্তী বা আগৰ বস্তুটোলৈ সলনি কৰিবলৈ আপোনাক অনুমতি দব. আপুনি এই আচৰণটো ইয়াত অক্ষম কৰিব পাৰে.

en: Control playback with media keys
as_IN: মিডিয়া কীবোৰৰ সৈতে প্লেবেক নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
as_IN: ডিফল্ট হিচাপে, VLC য়ে এপল কীবোৰ্ডবোৰত মিডিয়া কীবোৰ ব্যৱহাৰ কৰি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে.

en: Run VLC with dark interface style
as_IN: আন্ধাৰ ইন্টাৰফেছ শৈলীৰ সৈতে VLC চলাওক

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
as_IN: যদি এই বিকল্পটো সক্ষম কৰা হয়, VLC য়ে আন্ধাৰ ইন্টাৰফেছ শৈলীটো ব্যৱহাৰ কৰিব. অন্যথা, গ্ৰে ইন্টাৰফেছ শৈলীটো ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: Use the native fullscreen mode
as_IN: স্থানীয় সম্পূৰ্ণস্ক্ৰীনৰ ধৰণটো ব্যৱহাৰ কৰক

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
as_IN: ডিফল্ট হিচাপে, VLC য়ে আগৰ মেক OS X মুক্তিবোৰৰ পৰা জ্ঞাত ধৰণৰ সম্পূৰ্ণস্ক্ৰীনটো ব্যৱহাৰ কৰে. এইটোৱে মেক OS X 10.7 ত স্থানীয় সম্পূৰ্ণদৃশ্যৰ ধৰণটো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে আৰু পিছত.

en: Resize interface to the native video size
as_IN: স্থানীয় ভিডিঅ' আকাৰটোলৈ ইন্টাৰফেছ পুনৰ আকাৰ কৰক

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
as_IN: বিভিন্ন কম্পিউটাৰলৈ এই ষ্ট্ৰিমটো ব্যৱহাৰ কৰক. এই উপাদানটো হল আপোনাৰ ষ্ট্ৰিমটোৱে যাব পৰা সৰ্বাধিক সংখ্যক ৰাস্তা. যদি এইটো মানে কি আপুনি নাযানে.

en: Pause the video playback when minimized
as_IN: ভিডিঅ' প্লেবেকটোক বিৰতি দিয়ক যেতিয়া সৰু কৰে

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
as_IN: বিভিন্ন কম্পিউটাৰলৈ এই ষ্ট্ৰিমটো ব্যৱহাৰ কৰক. এই উপাদানটো হল আপোনাৰ ষ্ট্ৰিমটোৱে যাব পৰা সৰ্বাধিক সংখ্যক ৰাস্তা. যদি এইটো মানে কি আপুনি নাযানে.

en: Allow automatic icon changes
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় আইকন সলনিবোৰৰ অনুমতি দিয়ক

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
as_IN: বিভিন্ন কম্পিউটাৰলৈ এই ষ্ট্ৰিমটো ব্যৱহাৰ কৰক. এই উপাদানটো হল আপোনাৰ ষ্ট্ৰিমটোৱে যাব পৰা সৰ্বাধিক সংখ্যক ৰাস্তা. যদি এইটো মানে কি আপুনি নাযানে.

en: Lock Aspect Ratio
as_IN: দৃষ্টিকোণৰ অনুপাত ল'ক কৰক

en: Show Previous & Next Buttons
as_IN: আগৰ & পৰৱৰ্তী বাটনবোৰ দেখুৱাওক

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
as_IN: মুখ্য উইণ্ডোত পূৰ্বৰ আৰু পৰৱৰ্তী বাটনবোৰ দেখুৱাওক.

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
as_IN: ওলোট-পালট & পুনৰাবৃত্তিৰ বাটনবোৰ দেখুৱাওক

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
as_IN: মুখ্য উইণ্ডোত ওলোট-পালট আৰু পুনৰাবৃত্তিৰ বাটনবোৰ দেখুৱাওক.

en: Show Audio Effects Button
as_IN: অডিঅ' প্ৰভাৱবোৰৰ বাটন দেখুৱাওক

en: Shows the audio effects button in the main window.
as_IN: মুখ্য উইণ্ডোত অডিঅ’ প্ৰভাৱ বাটনটো দেখুৱাওক.

en: Show Sidebar
as_IN: কাষৰ বাৰটো দেখুৱাওক

en: Shows a sidebar in the main window listing media sources.
as_IN: মুখ্য উইণ্ডৰ তালিকা কৰা মিডিয়া উত্সবোৰত ছাইডবাৰ এটা দেখুৱায়.

en: Control external music players
as_IN: বাহ্যিক সংগীত প্লেয়াৰবোৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

en: VLC will pause and resume supported music players on playback.
as_IN: VLC য়ে প্লেবেকত সমৰ্থিত সংগীত প্লেয়াৰবোৰ বিৰতি দিব আৰু পুনৰ আৰম্ভ কৰিব.

en: Use large text for list views
as_IN: তালিকাৰ দৃশ্যবোৰৰ বাবে ডাঙৰ টেক্সট ব্যৱহাৰ কৰক

en: Do nothing
as_IN: একো নকৰিব

en: Pause iTunes / Spotify
as_IN: iটিউনছ / স্পটিফাই বিৰতি দিয়ক

en: Pause and resume iTunes / Spotify
as_IN: iটিউনছ / স্পটিফাই বিৰতি দিয়ক আৰু পুনৰ আৰম্ভ কৰক

en: Continue playback where you left off
as_IN: আপুনি যত এৰি গৈছিল তাৰ পৰা প্লেবেক অব্যাহত ৰাখক

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
as_IN: ষ্ট্ৰিম ফিল্টাৰবোৰ হল বিশেষ মডুল যিয়ে VLC ৰ ইনপুটৰ ফালে উন্নত কাৰ্যবোৰৰ 30 অনুমতি দিয়ে. সতৰ্কতাৰে ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Ask
as_IN: সোধক

en: Always
as_IN: সদায়

en: Never
as_IN: কেতিয়াও নহয়

en: Maximum Volume displayed
as_IN: সৰ্বাধিক প্ৰসাৰ প্ৰদৰ্শন

en: Mac OS X interface
as_IN: মেক OS X ইন্টাৰফেছ

en: Appearance
as_IN: দৃষ্টিগোচৰ

en: Behavior
as_IN: আচৰণ

en: Apple Remote and media keys
as_IN: এপল দূৰৈৰ আৰু মিডিয়া কীবোৰ

en: Video output
as_IN: ভিডিঅ’ আউটপুট

en: Remove old preferences?
as_IN: পুৰণি পছন্দবোৰ আতঁৰ কৰে নে?

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
as_IN: VLC ৰ পছন্দবোৰৰ ফাইলবোৰৰ আমি মাত্ৰ পুৰণি সংস্কৰণ এটা বিচাৰি পাইছো.

en: Move To Trash and Relaunch VLC
as_IN: ট্ৰেছলৈ যাওক আৰু VLC পুনৰ আৰম্ভ কৰক

en: Level %i
as_IN: স্তৰ %i

en: Smaller
as_IN: অধিক সৰু

en: Small
as_IN: সৰু

en: Large
as_IN: ডাঙৰ

en: Larger
as_IN: অধিক ডাঙৰ

en: Check for Update...
as_IN: আপডেটৰ বাবে পৰীক্ষা কৰক...

en: Preferences...
as_IN: পছন্দবোৰ...

en: Services
as_IN: সেৱাবোৰ

en: Hide VLC
as_IN: VLC লুকুৱাওক

en: Hide Others
as_IN: অন্যবোৰ লুকুৱাওক

en: Show All
as_IN: সকলোবোৰ দেখুৱাওক

en: Quit VLC
as_IN: VLC ত্যাগ কৰক

en: 1:File
as_IN: 1:ফাইল

en: Advanced Open File...
as_IN: আগতীয়াকৈ খোলা ফাইল...

en: Open File...
as_IN: ফাইল খোলক...

en: Open Disc...
as_IN: ডিস্ক খোলক...

en: Open Network...
as_IN: নেটৱৰ্ক খোলক...

en: Open Capture Device...
as_IN: অধিগ্ৰহণ কৰা ডিভাইচ খোলক...

en: Open Recent
as_IN: এইমাত্ৰ খোলা

en: Close Window
as_IN: উইণ্ডো বন্ধ কৰক

en: Convert / Stream...
as_IN: ৰূপান্তৰ / ষ্ট্ৰিম কৰক...

en: Save Playlist...
as_IN: প্লেলিষ্ট ছেভ কৰক...

en: Reveal in Finder
as_IN: বিচাৰি উলিওৱাটোত প্ৰকাশ কৰক

en: Cut
as_IN: কাট কৰক

en: Copy
as_IN: প্ৰতিলিপি কৰক

en: Paste
as_IN: আঠা লগাওক

en: Select All
as_IN: সকলোবোৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: View
as_IN: চাওক

en: Playlist Table Columns
as_IN: প্লেলিষ্ট তালিকাৰ স্তম্ভবোৰ

en: Playback
as_IN: প্লেবেক

en: Playback Speed
as_IN: প্লেবেক গতি

en: Track Synchronization
as_IN: পথ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন

en: A→B Loop
as_IN: A→B লুপ

en: Quit after Playback
as_IN: প্লেবেকৰ পিছত ত্যাগ কৰক

en: Step Forward
as_IN: আগলৈ খোজ দিয়ক

en: Step Backward
as_IN: পিছলৈ যাওক

en: Jump to Time
as_IN: সময়টোলৈ জপিয়াওক

en: Increase Volume
as_IN: প্ৰসাৰ বঢ়াওক

en: Decrease Volume
as_IN: প্ৰসাৰ হ্ৰাস কৰক

en: Audio Device
as_IN: অডিঅ' ডিভাইচ

en: Half Size
as_IN: অৰ্ধ আকাৰ

en: Normal Size
as_IN: স্বাভাৱিক আকাৰ

en: Double Size
as_IN: দ্বিগুণ আকাৰ

en: Fit to Screen
as_IN: স্ক্ৰীনত খাপ খুৱাওক

en: Float on Top
as_IN: ওপৰলৈ ফ্লট কৰক

en: Fullscreen Video Device
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্যৰ ভিডিঅ' ডিভাইচ

en: Post processing
as_IN: পূৰ্বে প্ৰক্ৰিয়া কৰা

en: Add Subtitle File...
as_IN: ওলোট-পালট কৰা ফাইল যোগ কৰক...

en: Subtitles Track
as_IN: উপশিৰোনামবোৰৰ পথ

en: Text Size
as_IN: টেক্সটৰ আকাৰ

en: Text Color
as_IN: টেক্সটৰ ৰং

en: Outline Thickness
as_IN: আউটলাইনৰ ডাঠ

en: Background Opacity
as_IN: পটভূমিৰ স্বচ্ছতা

en: Background Color
as_IN: পটভূমিৰ ৰং

en: Transparent
as_IN: স্বচ্ছ

en: Index
as_IN: সূচী

en: Window
as_IN: উইণ্ডো

en: Minimize
as_IN: সৰু কৰক

en: Player...
as_IN: প্লেয়াৰ...

en: Main Window...
as_IN: মুখ্য উইণ্ডো...

en: Audio Effects...
as_IN: অডিঅ' প্ৰভাৱবোৰ...

en: Video Effects...
as_IN: ভিডিঅ' প্ৰভাৱবোৰ...

en: Bookmarks...
as_IN: পৃষ্ঠাসংকেতবোৰ...

en: Playlist...
as_IN: প্লেলিষ্ট...

en: Media Information...
as_IN: মিডিয়া তথ্য...

en: Messages...
as_IN: বাৰ্তা...

en: Errors and Warnings...
as_IN: ভুল আৰু সতৰ্কীকৰণবোৰ...

en: Bring All to Front
as_IN: সকলোবোৰ সন্মুখলৈ আনক

en: Help
as_IN: সহায় কৰক

en: VLC media player Help...
as_IN: VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ সহায়...

en: Online Documentation...
as_IN: অনলাইন ডকুমেন্টেশ্বন...

en: VideoLAN Website...
as_IN: ভিডিঅ'LAN ৱেবছাইট...

en: Make a donation...
as_IN: বৰঙণি এটা দিয়ক...

en: Online Forum...
as_IN: অনলাইন ফৰাম...

en: File Format:
as_IN: ফাইল ফৰমেট:

en: Extended M3U
as_IN: সম্প্ৰসাৰিত M3U

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
as_IN: XML সন্ধানযোগ্য প্লেলিষ্ট ফৰমেট (XSPF)

en: HTML playlist
as_IN: HTML প্লেলিষ্ট

en: Save Playlist
as_IN: প্লেলিষ্ট ছেভ কৰক

en: Search in Playlist
as_IN: প্লেলিষ্টত সন্ধান কৰক

en: Subscribe
as_IN: ছাবস্ক্ৰাইব কৰক

en: Unsubscribe
as_IN: ছাবস্ক্ৰাইব নকৰিব

en: Subscribe to a podcast
as_IN: পডকাষ্টলৈ ছাবস্ক্ৰাইব কৰক

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
as_IN: ছাবস্ক্ৰাইব কৰিবলৈ  পডকাষ্টটোৰ URL ভৰাওক: ...লৈ

en: Unsubscribe from a podcast
as_IN: পডকাষ্ট এটাৰ পৰা ছাবস্ক্ৰাইব কৰক

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
as_IN: আপুনি ছাবস্ক্ৰাইপ কৰিব নিবিচৰা পডকাষ্টটো নিৰ্বাচন কৰক:

en: Check for album art and metadata?
as_IN: এলবামৰ চিত্ৰ আৰু মেটাডাটাৰ বাবে পৰীক্ষা কৰে নে?

en: Enable Metadata Retrieval
as_IN: মেটাডাটাৰ উদ্ধাৰটো সক্ষম কৰক

en: No, Thanks
as_IN: নালাগে, ধন্যবাদ

en: VLC can check online for album art and metadata to enrich your playback experience, e.g. by providing track information when playing Audio CDs. To provide this functionality, VLC will send information about your contents to trusted services in an anonymized form.
as_IN: ষ্ট্ৰিম ফিল্টাৰবোৰ হল বিশেষ মডুল যিয়ে VLC ৰ ইনপুটৰ ফালে উন্নত কাৰ্যবোৰৰ 30 অনুমতি দিয়ে. সতৰ্কতাৰে ব্যৱহাৰ কৰক. এইটো হল ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডিফল্ট অডিঅ' CD চলায়. ড্ৰাইভ আখৰটোৰ পিছত কলনটো VLC  দিবলৈ নাপাহৰিব.

en: LIBRARY
as_IN: লাইব্ৰেৰী

en: MY COMPUTER
as_IN: মোৰ কম্পিউটাৰ

en: DEVICES
as_IN: ডিভাইচবোৰ

en: LOCAL NETWORK
as_IN: স্থানীয় নেটৱৰ্ক

en: INTERNET
as_IN: ইন্টাৰনেট

en: Show/Hide Playlist
as_IN: প্লেলিষ্ট দেখুৱাওক/লুকুৱাওক

en: Repeat
as_IN: পুনৰাবৃত্তি কৰক

en: Shuffle
as_IN: ওলোট-পালট কৰক

en: Full Volume
as_IN: সম্পূৰ্ণ প্ৰসাৰ

en: Open Source
as_IN: মুক্ত উত্স

en: Media Resource Locator (MRL)
as_IN: মিডিয়া গৱেষণা নিৰূপক (MRL)

en: Open
as_IN: খোলক

en: Settings...
as_IN: ছেটিংবোৰ...

en: Disc
as_IN: ডিস্ক

en: Network
as_IN: নেটৱৰ্ক

en: Capture
as_IN: অধিগ্ৰহণ কৰক

en: Choose a file
as_IN: ফাইল এটা পছন্দ কৰক

en: Treat as a pipe rather than as a file
as_IN: ফাইল এটাৰ পৰিৱৰ্তে পাইপ এটাৰ দৰে শুশ্ৰুষা কৰক

en: Play another media synchronously
as_IN: সমসাময়িকভাৱে অন্য এট মিডিয়া চলাওক

en: Choose...
as_IN: পছন্দ কৰক...

en: Custom playback
as_IN: প্লেবেকৰ ব্যৱস্থা কৰক

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
as_IN: VIDEO_TS / BDMV ফোল্ডাৰ খোলক

en: Insert Disc
as_IN: ডিস্ক ভৰাওক

en: Disable DVD menus
as_IN: DVD তালিকাবোৰ অক্ষম কৰক

en: Enable DVD menus
as_IN: DVD তালিকাবোৰ সক্ষম কৰক

en: IP Address
as_IN: IP ঠিকনা

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
as_IN: সাধাৰণ নেটৱৰ্ক ষ্ট্ৰিম এটা খুলিবলৈ (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), মাত্ৰ  URL টো ভৰাওক ওপৰৰ ক্ষেত্ৰখনত. যদি আপুনি RTP বা UDP ষ্ট্ৰিম এটা খুলিব বিচাৰে, তেন্তে তলৰ বাটনটোত ক্লিক কৰক.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
as_IN: যেতিয়া এই ধৰণটো সক্ষম কৰে,  IP ঠিকনা পিক্সেলবোৰ কলা বা বগাৰ দৰে দেখুওৱা হব. থ্ৰেছহল্ড মানবোৰ VLC তলত দিয়াৰ দৰে  IP স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে হব লাগে.
    
    ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডেকসংযোগ অধিগ্ৰহণ কাৰ্ড, যদি বিভিন্ন বৰ্তি থাকে. কাৰ্ডবোৰ পৰা সংখ্যা কৰা হয়

en: Open RTP/UDP Stream
as_IN: RTP/UDP ষ্ট্ৰিম খোলক

en: Protocol
as_IN: প্ৰটকল

en: Unicast
as_IN: ইউনিকাষ্ট

en: Multicast
as_IN: মাল্টিকাষ্ট

en: Input Devices
as_IN: ইনপুট ডিভাইচবোৰ

en: Subscreen left
as_IN: উপস্ক্ৰীন বাওঁফালে

en: Subscreen top
as_IN: উপস্ক্ৰীন সোঁফালে

en: Capture Audio
as_IN: অডিঅ' অধিগ্ৰহণ কৰক

en: Add Subtitle File:
as_IN: উপশিৰোনাম ফাইল যোগ কৰক:

en: Override parameters
as_IN: পেৰামিটাৰবোৰ অভাৰৰাইড কৰক

en: Subtitle encoding
as_IN: উপশিৰোনাম এনকোডিং

en: Font size
as_IN: ফন্টৰ আকাৰ

en: Subtitle alignment
as_IN: উপশিৰোনামৰ শাৰীকৰণ

en: Font Properties
as_IN: ফন্ট বৈশিষ্ট্যবোৰ

en: Subtitle File
as_IN: উপশিৰোনাম ফাইল

en: Open File
as_IN: ফাইল খোলক

en: %i tracks
as_IN: %i পথবোৰ

en: Streaming and Transcoding Options
as_IN: ষ্ট্ৰিম কৰা আৰু ট্ৰেন্সকোড কৰা বিকল্পবোৰ

en: Display the stream locally
as_IN: ষ্ট্ৰিমটো স্থানীয়ভাৱে প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Dump raw input
as_IN: ৰ' ইনপুট জমা কৰক

en: Encapsulation Method
as_IN: এনকেপশ্বুলেশ্বন পদ্ধতি

en: Transcoding options
as_IN: ট্ৰেন্সকোড কৰা বিকল্পবোৰ

en: Bitrate (kb/s)
as_IN: বিট হাৰ (kb/s)

en: Stream Announcing
as_IN: ষ্ট্ৰিম ঘোষণা

en: Save File
as_IN: ফাইল ছেভ কৰক

en: Track Number
as_IN: পথ সংখ্যা

en: Duration
as_IN: সময়সীমা

en: File Size
as_IN: ফাইলৰ আকাৰ

en: Media Information
as_IN: মিডিয়া তথ্য

en: Location
as_IN: স্থান

en: Save Metadata
as_IN: মেটাডাটা ছেভ কৰক

en: General
as_IN: সাধাৰণ

en: Codec Details
as_IN: কোডেকৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Read at media
as_IN: মিডিয়াত পঢ়ক

en: Input bitrate
as_IN: বিট হাৰ ইনপুট কৰক

en: Demuxed
as_IN: ডিমাক্স কৰা হল

en: Stream bitrate
as_IN: ষ্ট্ৰিম বিট হাৰ

en: Decoded blocks
as_IN: ব্লকবোৰ ডিকোড কৰা হল

en: Displayed frames
as_IN: ফ্ৰেমবোৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হল

en: Lost frames
as_IN: ফ্ৰেমবোৰ হেৰালে

en: Streaming
as_IN: ষ্ট্ৰিমিং

en: Sent packets
as_IN: পেকেটবোৰ পথোৱা হল

en: Sent bytes
as_IN: বাইটবোৰ পথোৱ হল

en: Send rate
as_IN: হাৰ পথোৱা হল

en: Played buffers
as_IN: বাফাৰবোৰ চলোৱা হল

en: Lost buffers
as_IN: বাফাৰবোৰ হেৰালে

en: Error while saving meta
as_IN: মেটা ছেভ কৰোতে ভুল ওলাইছে

en: VLC was unable to save the meta data.
as_IN: মেটা ডাটা ছেভ কৰিবলৈ VLC অক্ষম হৈছিল.

en: Continue playback?
as_IN: প্লেবেক অব্যাহত ৰাখে নে?

en: Continue
as_IN: অব্যাহত ৰাখক

en: Restart playback
as_IN: প্লেবেক পুনৰ আৰম্ভ কৰক

en: Playback of "%@" will continue at %@
as_IN: "%@" ৰ প্লেবেকটো %@ ত অব্যাহত থাকিব

en: Interface Settings
as_IN: ইন্টাৰফেছ ছেটিংবোৰ

en: Audio Settings
as_IN: অডিঅ' ছেটিংবোৰ

en: Video Settings
as_IN: ভিডিঅ' ছেটিংবোৰ

en: Subtitle & On Screen Display Settings
as_IN: উপশিৰোনাম & স্ক্ৰীনত প্ৰদৰ্শন কৰা ছেটিংবোৰ

en: Input & Codec Settings
as_IN: ইনপুট & কোডেক ছেটিংবোৰ

en: General Audio
as_IN: সাধাৰণ অডিঅ'

en: Preferred Audio language
as_IN: অডিঅ' ভাষা পছন্দ কৰা হল

en: Enable Last.fm submissions
as_IN: Last.fm জমা দিয়াবোৰ সক্ষম কৰক

en: Visualization
as_IN: দৃশ্য

en: Keep audio level between sessions
as_IN: অধিবেশনবোৰৰ মাজত অডিঅ' স্তৰ ৰাখক

en: Always reset audio start level to:
as_IN: অডিঅ' আৰম্ভৰ স্তৰ সদায় পুনৰ ছেট কৰক: ...লৈ

en: Change
as_IN: সলনি কৰক

en: Change Hotkey
as_IN: হটকী সলনি কৰক

en: Select an action to change the associated hotkey:
as_IN: জড়িত হটকীটো সলনি কৰিবলৈ কাৰ্য এটা নিৰ্বাচন কৰক:

en: Action
as_IN: কাৰ্য

en: Shortcut
as_IN: চমুপথ

en: Record directory or filename
as_IN: নিৰ্দেশিকা বা ফাইল নাম ৰেকৰ্ড কৰক

en: Directory or filename where the records will be stored
as_IN: নিৰ্দেশিকা বা ফাইলনাম যত ৰেকৰ্ডবোৰ জমা কৰা হব

en: Repair AVI Files
as_IN: AVI ফাইলবোৰ মেৰামতি কৰক

en: Default Caching Level
as_IN: ডিফল্ট কেশ্বিং স্তৰ

en: Caching
as_IN: কেশ্ব কৰিছে

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
as_IN: বিকল্পই আপোনাক দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰা ইন্টাৰফেছবোৰ ৰূপৰেখা কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Codecs / Muxers
as_IN: কোডেকবোৰ / মাক্সাৰবোৰ

en: Post-Processing Quality
as_IN: পিছত প্ৰক্ৰিয়া কৰাৰ মানদণ্ড

en: Edit default application settings for network protocols
as_IN: নেটৱৰ্ক প্ৰটকলবোৰৰ বাবে ডিফল্ট আবেদন ছেটিংবোৰ সম্পাদনা কৰক

en: Open network streams using the following protocols
as_IN: নিম্নোক্ত প্ৰটকলবোৰ ব্যৱহাৰ কৰি নেটৱৰ্ক ষ্ট্ৰিমবোৰ খোলক

en: Note that these are system-wide settings.
as_IN: মন কৰিব যে সেইবোৰ হল ছিষ্টেম-ৱাইড ছেটিং.

en: Interface style
as_IN: ইন্টাৰফেছৰ শৈলী

en: Dark
as_IN: আন্ধাৰ

en: Bright
as_IN: উজ্জ্বল

en: Continue playback
as_IN: প্লেবেক অব্যাহত ৰাখক

en: Privacy / Network Interaction
as_IN: ব্যক্তিগত / নেটৱৰ্ক বিনিময়

en: Automatically check for updates
as_IN: আপডেটবোৰৰ বাবে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পৰীক্ষা কৰক

en: Default Encoding
as_IN: ডিফল্ট এনকোডিং

en: Display Settings
as_IN: ছেটিংবোৰ প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Font color
as_IN: ফন্ট ৰং

en: Font
as_IN: ফন্ট

en: Subtitle languages
as_IN: উপশিৰোনাম ভাষাবোৰ

en: Preferred subtitle language
as_IN: পছন্দ কৰা উপশিৰোনাম ভাষা

en: Enable OSD
as_IN: OSD সক্ষম কৰক

en: Force bold
as_IN: বল্ড জোৰ কৰক

en: Outline color
as_IN: আউটলাইন ৰং

en: Outline thickness
as_IN: আউটলাইনৰ ডাঠ

en: Display
as_IN: প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Show video within the main window
as_IN: মুখ্য উইণ্ডোখনৰ ভিতৰত ভিডিঅ' দেখুৱাওক

en: Black screens in Fullscreen mode
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্যৰ ধৰণত কলা স্ক্ৰীনবোৰ

en: Video snapshots
as_IN: ভিডিঅ' স্নেপশ্বটবোৰ

en: Folder
as_IN: ফোল্ডাৰ

en: Format
as_IN: ফৰমেট

en: Prefix
as_IN: উপসৰ্গ

en: Sequential numbering
as_IN: ক্ৰমিকভাৱে সংখ্যা দিয়াটো

en: Reset All
as_IN: সকলোবোৰ পুনৰ ছেট কৰক

en: Preferences
as_IN: পছন্দবোৰ

en: Last check on: %@
as_IN: অন্তিম বাৰ পৰীক্ষা কৰক: %@

en: No check was performed yet.
as_IN: এতিয়ালৈকে কোনো পৰীক্ষা সম্পন্ন কৰা হোৱা নাছিল.

en: Reset Preferences
as_IN: পছন্দবোৰ পুনৰ ছেট কৰক

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
as_IN: এইটোৱে VLC মিডিয়া প্লেয়াৰৰ পছন্দবোৰ প্ৰভাৱিত নকৰিব.
    
    মন কৰিব যে আপুনি কোনোপধ্যে প্ৰৱেশ কৰিব নোৱাৰে, তেন্তে নিৰ্দেশ-শাৰীৰ উইণ্ডো এখন খোলক, নিৰ্দেশিকটোলৈ যাওক যত আপুনি VLC ইনষ্টল কৰিছে.
    .
    
    মিডিয়া লাইব্ৰেৰীটো ক্ষতিগ্ৰস্ত নহব.
    
    আপুনি অব্যাহত ৰাখিবলৈ নিশ্চিতনে?

en: This setting cannot be changed because the native fullscreen mode is enabled.
as_IN: এই ছেটিংটো সলনি কৰিব নোৱাৰি কাৰণ স্থায়ী সম্পূৰ্ণদৃশ্যৰ ধৰণটো সক্ষম কৰা হৈছে.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
as_IN: ...লৈ আপোনাৰ ভিডিঅ' স্নেপশ্বটবোৰ ছেভ কৰিবলৈ ফোল্ডাৰটো নিৰ্বাচন কৰক.

en: Choose
as_IN: পছন্দ কৰক

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
as_IN: নিৰ্দেশিকা বা ফাইল নাম পছন্দ কৰক যত ৰেকৰ্ডবোৰ জমা কৰা হব.

en: Press new keys for
    "%@"
as_IN: ...ৰ বাবে নতুন কীবোৰ হেচক
    "%@"

en: Invalid combination
as_IN: অবৈধ যুটী

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
as_IN: দুখজনকভাৱে, এই কীবোৰক হটকী চমুপথবোৰৰ দৰে নিৰ্ধাৰণ কৰিব নোৱাৰি.

en: This combination is already taken by "%@".
as_IN: এই যুটীটো ইতিমধ্যে "%@" ৰ দ্বাৰ লোৱা হৈছে.

en: Not Set
as_IN: ছেট কৰা নাই

en: sec.
as_IN: ছেকেণ্ড.

en: Audio/Video
as_IN: অডিঅ'/ভিডিঅ'

en: Audio track synchronization:
as_IN: অডিঅ' পথ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন:

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
as_IN: এটা ধনাত্মক মান মানে হল যে অডিঅ'টো ভিডিঅ'টোৰ আগত

en: Subtitles/Video
as_IN: উপশিৰোনামবোৰ/ভিডিঅ'

en: Subtitle track synchronization:
as_IN: উপশিৰোনাম পথ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন:

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
as_IN: এটা ধনাত্মক মান মানে হল যে উপশিৰোনামবোৰ ভিডিঅ'টোৰ আগত

en: Subtitle speed:
as_IN: উপশিৰোনামৰ গতি:

en: Subtitle duration factor:
as_IN: উপশিৰোনাম সময়সীমাৰ কাৰক:

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
as_IN: এই মানটোৰ দ্বাৰা উপশিৰোনাম সময়সীমাটো প্ৰসাৰ কৰক.
    অক্ষম কৰিবলৈ 0 ছেট কৰক.

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
as_IN: এই মানটোৰ দ্বাৰা বিভিন্ন উপশিৰোনাম সময়সীমা.
    অক্ষম কৰিবলৈ 0 ছেট কৰক.

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
as_IN: উপশিৰোনামৰ সময়সীমামতে পুনৰ গণনা
    সিহঁতৰ বস্তু আৰু এই মানটো.
    অক্ষম কৰিবলৈ 0 লৈ ছেট কৰক.

en: Video Effects
as_IN: ভিডিঅ' প্ৰভাৱবোৰ

en: Basic
as_IN: প্ৰাথমিক

en: Geometry
as_IN: জ্যামিতি

en: Color
as_IN: ৰং

en: Image Adjust
as_IN: ছবি মিলাওক

en: Brightness Threshold
as_IN: উজ্জ্বলতাৰ থ্ৰেছহল্ড

en: Sharpen
as_IN: তীক্ষ্ন

en: Sigma
as_IN: ছিগমা

en: Banding removal
as_IN: বেণ্ডডিং আতঁৰ কৰা

en: Radius
as_IN: ব্যাসাৰ্ধ

en: Film Grain
as_IN: ফ্লিম গ্ৰেইন

en: Variance
as_IN: ভিন্নতা

en: Synchronize top and bottom
as_IN: ওপৰ আৰু তললৈ ছিনক্ৰনাইজ কৰক

en: Synchronize left and right
as_IN: বাওঁফাল আৰু সোঁফাললৈ ছিনক্ৰনাইজ কৰক

en: Transform
as_IN: ৰূপান্তৰ

en: Rotate by 90 degrees
as_IN: 90 ডিগ্ৰীত ঘূৰাওক

en: Rotate by 180 degrees
as_IN: 180 ডিগ্ৰীত ঘূৰাওক

en: Rotate by 270 degrees
as_IN: 270 ডিগ্ৰীত ঘূৰাওক

en: Flip horizontally
as_IN: সমান্তৰালভাৱে ফ্লিপ কৰক

en: Flip vertically
as_IN: উলম্বভাৱে ফ্লিপ কৰক

en: Magnification/Zoom
as_IN: বিবৰ্ধন/জুম

en: Puzzle game
as_IN: সমস্যাৰ খেল

en: Rows
as_IN: শাৰীবোৰ

en: Columns
as_IN: স্তম্ভবোৰ

en: Clone
as_IN: ক্লন কৰক

en: Number of clones
as_IN: ক্লনবোৰৰ সংখ্যা

en: Wall
as_IN: ৱাল

en: Color threshold
as_IN: ৰংৰ থ্ৰেছহল্ড

en: Similarity
as_IN: ঐক্যতা

en: Intensity
as_IN: প্ৰৱল্য

en: Gradient
as_IN: গ্ৰেডিয়েন্ট

en: Edge
as_IN: কাষ

en: Hough
as_IN: হঘ

en: Cartoon
as_IN: কাৰ্টুন

en: Color extraction
as_IN: ৰং নিষ্কৰ্ষকৰণ

en: Invert colors
as_IN: ওলোটা ৰংবোৰ

en: Posterize
as_IN: পোষ্টাৰাইজ

en: Posterize level
as_IN: পোষ্টাৰাইজ স্তৰ

en: Motion blur
as_IN: প্ৰস্তাৱ ব্লাৰ

en: Factor
as_IN: কাৰক

en: Motion Detect
as_IN: গতি চিনাক্ত

en: Water effect
as_IN: পানীৰ প্ৰভাৱ

en: Psychedelic
as_IN: ছাইকেডেলিক

en: Anaglyph
as_IN: এনালগীফ

en: Add text
as_IN: টেক্সট যোগ কৰক

en: Text
as_IN: টেক্সট

en: Add logo
as_IN: ল'গ' যোগ কৰক

en: Logo
as_IN: ল'গ'

en: Transparency
as_IN: স্বচ্ছতা

en: Organize profiles...
as_IN: প্ৰফাইলবোৰ সজাওক...

en: Show Basic
as_IN: প্ৰাথমিকটো দেখুৱাওক

en: Select a directory
as_IN: নিৰ্দেশিকা এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a file
as_IN: ফাইল এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select
as_IN: নিৰ্বাচন কৰক

en: Minimal Mac OS X interface
as_IN: নূন্যতম মেক OS X ইন্টাৰফেছ

en: Filebrowser starting point
as_IN: ফাইলব্ৰাউজাৰ আৰম্ভণিৰ বিন্দু

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰা ভিডিঅ' আউটপুট পদ্ধতি. উপলব্ধ শ্ৰেষ্ঠ পদ্ধতিটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে নিৰ্বাচন কৰিবলৈ ডিফল্ট আচৰণটো.

en: Ncurses interface
as_IN: এনকাৰ্ছেছ ইন্টাৰফেছ

en: [Display]
as_IN: [প্ৰদৰ্শন কৰক]

en:  h,H                    Show/Hide help box
as_IN:  h,H                    সহায়ৰ বাকচ দেখুৱাওক/লকুৱাওক

en:  i                      Show/Hide info box
as_IN:  i                      তথ্যৰ বাকচ দেখুৱাওক/লকুৱাওক

en:  M                      Show/Hide metadata box
as_IN:  M                      মেটাডাটা বাকচ দেখুৱাওক/লকুৱাওক

en:  L                      Show/Hide messages box
as_IN:  L                      বাৰ্তাৰ বাকচ দেখুৱাওক/লকুৱাওক

en:  P                      Show/Hide playlist box
as_IN:  P                      প্লেলিষ্টৰ বাকচ দেখুৱাওক/লকুৱাওক

en:  B                      Show/Hide filebrowser
as_IN:  B                      ফাইল ব্ৰাউজাৰ দেখুৱাওক/লকুৱাওক

en:  x                      Show/Hide objects box
as_IN:  x                      বস্তুবোৰৰ বাকচ দেখুৱাওক/লকুৱাওক

en:  S                      Show/Hide statistics box
as_IN:  S                      পৰিসংখ্যাৰ বাকচ দেখুৱাওক/লকুৱাওক

en:  Esc                    Close Add/Search entry
as_IN:  Esc                    যোগ/সন্ধানৰ প্ৰৱিষ্টি বন্ধ কৰক

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
as_IN:  Ctrl-l                 স্ক্ৰীনখন পুনৰ সজীৱ কৰক

en: [Global]
as_IN: [সাৰ্বজনীন]

en:  q, Q, Esc              Quit
as_IN:  q, Q, Esc              ত্যাগ কৰক

en:  s                      Stop
as_IN:  s                      বন্ধ কৰক

en:  <space>                Pause/Play
as_IN:  <space>                বিৰতি দিয়ক/চলাওক

en:  f                      Toggle Fullscreen
as_IN:  f                      সম্পূৰ্ণ দৃশ্য টগুল কৰক

en:  c                      Cycle through audio tracks
as_IN:  c                      অডিঅ' পথবোৰৰ মাজেৰে ঘূৰাওক

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
as_IN:  v                      উপশিৰোনামবোৰৰ পথবোৰৰ মাজেৰে ঘূৰাওক

en:  b                      Cycle through video tracks
as_IN:  b                      ভিডিঅ' পথবোৰৰ মাজেৰে ঘূৰাওক

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
as_IN:  n, p                   পৰৱৰ্তী/আগৰ প্লেলিষ্টৰ বস্তু

en:  [, ]                   Next/Previous title
as_IN:  [, ]                   পৰৱৰ্তী/আগৰ শিৰোনাম

en:  <, >                   Next/Previous chapter
as_IN:  <, >                   পৰৱৰ্তী/আগৰ পাঠ

note: xgettext: You can use ← and → characters
en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
as_IN:  <left>,<right>         বিচাৰক -/+ 1%%

en:  a, z                   Volume Up/Down
as_IN:  a, z                   প্ৰসাৰ বঢ়োৱা/কমোৱা

en:  m                      Mute
as_IN:  m                      নিস্তব্দ কৰক

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
as_IN:  <up>,<down>            শাৰীৰ দ্বাৰা বাকচ শাৰীটোৰ মাজেৰে নেভিগেট কৰক

note: xgettext: You can use ⇞ and ⇟ characters
en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
as_IN:  <pageup>,<pagedown>    পৃষ্ঠাৰ দ্বাৰা বাকচ পৃষ্ঠাৰ মাজেৰে নেভিগেট কৰক

note: xgettext: You can use ↖ and ↘ characters
en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
as_IN:  <start>,<end>          বাকচৰ আৰম্ভণি/শেষলৈ নেভিগেট কৰক

en: [Playlist]
as_IN: [প্লেলিষ্ট]

en:  r                      Toggle Random playing
as_IN:  r                      বিশৃংখলভাৱে চলোৱাটো টগুল কৰক

en:  l                      Toggle Loop Playlist
as_IN:  l                      লুপ প্লেলিষ্ট টগুল কৰক

en:  R                      Toggle Repeat item
as_IN:  R                      পুনৰাবৃত্তি কৰা বস্তু টগুল কৰক

en:  o                      Order Playlist by title
as_IN:  o                      শিৰোনামৰ দ্বাৰা প্লেলিষ্টৰ ক্ৰম কৰক

en:  O                      Reverse order Playlist by title
as_IN:  O                      শিৰোনামৰ দ্বাৰা ক্ৰম কৰা প্লেলিষ্টখন ওলোটা কৰক

en:  g                      Go to the current playing item
as_IN:  g                      বৰ্তমানে চলি বস্তুটোলৈ যাওক

en:  /                      Look for an item
as_IN:  /                      বস্তু এটা বিচাৰক

en:  ;                      Look for the next item
as_IN:  ;                      পৰৱৰ্তী বস্তুটো বিচাৰক

en:  A                      Add an entry
as_IN:  A                      প্ৰৱিষ্টি এটা যোগ কৰক

note: xgettext: You can use ⌫ character to translate <backspace>
en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
as_IN:  D, <backspace>, <del>  প্ৰৱিষ্টি এটা ডিলিট কৰক

en:  e                      Eject (if stopped)
as_IN:  e                      উলিয়াওক (যদি বন্ধ কৰিছে)

en: [Filebrowser]
as_IN: [ফাইল ব্ৰাউজাৰ]

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
as_IN:  <enter>                প্লেলিষ্টলৈ নিৰ্বাচিত ফাইলটো যোগ কৰক

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
as_IN:  <space>                প্লেলিষ্টলৈ নিৰ্বাচিত নিৰ্দেশিকাটো যোগ কৰক

en:  .                      Show/Hide hidden files
as_IN:  .                      লুকুওৱা ফাইলবোৰ দেখুৱাওক/লুকুৱাওক

en: [Player]
as_IN: [প্লেয়াৰ]

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
as_IN:  <up>,<down>            বিচাৰক +/-5%%

en: [Loop]
as_IN: [লুপ]

en:  Source   : %s
as_IN:  উত্স   : %s

en:  Position : %s/%s
as_IN:  স্থান : %s/%s

en:  Volume   : Mute
as_IN:  প্ৰসাৰ   : নিস্তব্দ

en:  Volume   : %3ld%%
as_IN:  প্ৰসাৰ   : %3ld%%

en:  Volume   : ----
as_IN:  প্ৰসাৰ   : ----

en:  Title    : %<PRId64>/%d
as_IN:  শিৰোনাম    : %<PRId64>/%d

en:  Chapter  : %<PRId64>/%d
as_IN:  পাঠ  : %<PRId64>/%d

en:  [ h for help ]
as_IN:  [ সহায়ৰ বাবে h ]

en: Open: %s
as_IN: খোলক: %s

en: Find: %s
as_IN: বিচাৰি উলিয়াওক: %s

en: Shift+L
as_IN: ছিফ্ট+L

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
as_IN: সকলোবোৰ লুপ কৰা, এটা লুপ কৰা আৰু লুপ নথকাৰ মাজত টগুল কৰিবলৈ ক্লিক কৰক

en: Previous Chapter/Title
as_IN: আগৰ পাঠ/শিৰোনাম

en: Next Chapter/Title
as_IN: পৰৱৰ্তী পাঠ/শিৰোনাম

en: Teletext Activation
as_IN: টেলিটেক্স সক্ৰিয়কৰণ

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
as_IN: চলাওক
    যদি প্লেলিষ্টটো খালী হয়, মাধ্যম এটা খোলক

en: Previous / Backward
as_IN: আগৰ / পিছলৈ

en: Next / Forward
as_IN: পৰৱৰ্তী / আগলৈ

en: De-Fullscreen
as_IN: De-সম্পূৰ্ণ দৃশ্য

en: Extended panel
as_IN: সম্প্ৰাৰিত পেনেল

en: Frame By Frame
as_IN: ফ্ৰেমৰ পিছত ফ্ৰেম

en: Trickplay Reverse
as_IN: ট্ৰিকপ্লেৰ বিপৰীত

en: Step backward
as_IN: পিছলৈ প্ৰস্থান কৰক

en: Step forward
as_IN: আগলৈ প্ৰস্থান কৰক

en: Loop / Repeat
as_IN: লুপ / পুনৰাবৃত্তি

en: Open subtitles
as_IN: উপশিৰোনামবোৰ খোলক

en: Dock fullscreen controller
as_IN: সম্পূৰ্ণদৃশ্য নিয়ন্ত্ৰক ডক কৰক

en: Stop playback
as_IN: প্লেবেক বন্ধ কৰক

en: Open a medium
as_IN: মাধ্যম এটা খোলক

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
as_IN: প্লেলিষ্টটোত আগৰ মিডিয়া, পিছলৈ যাওক যেতিয়া ধৰি ৰাখে

en: Next media in the playlist, skip forward when held
as_IN: প্লেলিষ্টটোত পৰৱৰ্তী মিডিয়া, আগলৈ যাওক যেতিয়া ধৰি ৰাখে

en: Toggle the video in fullscreen
as_IN: সম্পূৰ্ণদৃশ্যত ভিডিঅ'টো টগুল কৰক

en: Toggle the video out fullscreen
as_IN: সম্পূৰ্ণদৃশ্যৰ বাহিৰত ভিডিঅ'টো টগুল কৰক

en: Show extended settings
as_IN: প্ৰসাৰিত ছেটিংবোৰ দেখুৱাওক

en: Toggle playlist
as_IN: প্লেলিষ্ট টগুল কৰক

en: Take a snapshot
as_IN: স্নেপশ্বট এটা লওক

en: Loop from point A to point B continuously.
as_IN: বিন্দু A ৰ পৰা বিন্দু B লৈ ধাৰাবাহিকভাৱে লুপ কৰক.

en: Frame by frame
as_IN: ফ্ৰেমৰ পিছত ফ্ৰেম

en: Reverse
as_IN: ওলোটা কৰক

en: Change the loop and repeat modes
as_IN: লুপ আৰু পুনৰাবৃত্তিৰ ধৰণবোৰ সলনি কৰক

en: Previous media in the playlist
as_IN: প্লেলিষ্টটোত আগৰ মিডিয়া

en: Next media in the playlist
as_IN: প্লেলিষ্টটোত পৰৱৰ্তী মিডিয়া

en: Open subtitle file
as_IN: উপশিৰোনাম ফাইল খোলক

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
as_IN: স্ক্ৰীনৰ তল লৈ/পৰা সম্পূৰ্ণদৃশ্য নিয়ন্ত্ৰকটো ডক/আনডক কৰক

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
as_IN: নিস্তব্দহীন কৰক

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
as_IN: নিস্তব্দ কৰক

en: Pause the playback
as_IN: প্লেবেকটোত বিৰতি দিয়ক

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
as_IN: A বিন্দুৰ পৰা B বিন্দুলৈ ধাৰাবাহিকভাৱে লুপ কৰক
    A বিন্দু ছেট কৰিবলৈ ক্লিক কৰক

en: Click to set point B
as_IN: B বিন্দু ছেট কৰিবলৈ ক্লিক কৰক

en: Stop the A to B loop
as_IN: A ৰ পৰা B লৈ লুপটো  বন্ধ কৰক

en: Aspect Ratio
as_IN: দৃষ্টিকোণৰ অনুপাত

en: Logo filenames
as_IN: প্ৰতীক ফাইল নামবোৰ

en: Image mask
as_IN: ছবি মাক্স

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
as_IN: নহয় v4l2 বিচাৰি পোৱা গল.
    হব পাৰে যদি আপুনি ভিডিঅ' আৰু অডিঅ'টোৰ মাজত VLC অন্তৰাল এটা দেখা পায়.
    
    নিয়ন্ত্ৰণবোৰে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ইয়াত দৃষ্টিগোচৰ হব.

en: Knee
    radius
as_IN: বক্ৰ
    ব্যাসাৰ্ধ

en: Makeup
    gain
as_IN: তৈয়াৰ
    লাভ

en: (Hastened)
as_IN: (সোনকালে কৰা হল)

en: (Delayed)
as_IN: (বিলম্ব কৰা হল)

en: Force update of this dialog's values
as_IN: এই সংলাপৰ মানবোৰৰ আপডেটটো জোৰ কৰক

en: &Fingerprint
as_IN: &ফিংগাৰপ্ৰিন্ট

en: Find meta data using audio fingerprinting
as_IN: অডিঅ' ফিংগাৰপ্ৰিন্ট ব্যৱহাৰ কৰি মেটা ডাটা বিচাৰি উলিয়াওক

en: Comments
as_IN: মন্তব্যবোৰ

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
as_IN: এই পেনেলটোত অতিৰিক্ত মেটাডাটা আৰু অন্য তথ্য দেখুওৱা হৈছে.

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
as_IN: আপোনাৰ মিডিয়া বা ষ্ট্ৰিম কিহেৰে তৈয়াৰী তাৰ বিষয়ে তথ্য.
    মাক্সাৰ, অডিঅ' আৰু ভিডিঅ' কোডেকছ, উপশিৰোনামবোৰ দেখুওৱা হল.

en: Current media / stream statistics
as_IN: চলিত মিডিয়া / ষ্ট্ৰিমৰ পৰিসংখ্যাবোৰ

en: Input/Read
as_IN: ইনপুট/পঢ়ক

en: Output/Written/Sent
as_IN: আউটপুট/লিখা/পথোৱা

en: Media data size
as_IN: মিডিয়া ডাটাৰ আকাৰ

en: Demuxed data size
as_IN: ডিমাক্স কৰা ডাটাৰ আকাৰ

en: Content bitrate
as_IN: বিষয়বস্তুৰ বিটৰ হাৰ

en: Discarded (corrupted)
as_IN: বাতিল কৰা হল (নষ্ট হৈছে)

en: Dropped (discontinued)
as_IN: ড্ৰপ কৰা হল (অব্যাহত বাতিল হল)

en: Decoded
as_IN: ডিকোড কৰা হল

en: blocks
as_IN: খণ্ডবোৰ

en: Displayed
as_IN: প্ৰদৰ্শন কৰা হল

en: frames
as_IN: ফ্ৰেমবোৰ

en: Lost
as_IN: হেৰালে

en: Sent
as_IN: পথোৱা হল

en: packets
as_IN: পেকেটবোৰ

en: Upstream rate
as_IN: আপষ্ট্ৰিমৰ মাত্ৰ

en: Played
as_IN: চলোৱা হল

en: buffers
as_IN: বাফাৰবোৰ

en: Last 60 seconds
as_IN: অন্তিম 60 ছেকেণ্ড

en: Overall
as_IN: সমগ্ৰ

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
as_IN: চলিত প্লেবেকৰ গতি: %1
    মিলাবলৈ ক্লিক কৰক

en: Revert to normal play speed
as_IN: স্বাভাৱিকভাৱে চলা গতিটোলৈ উভতি আহক

en: Download cover art
as_IN: প্ৰচ্ছেদ চিত্ৰ ডাউনলোড কৰক

en: Add cover art from file
as_IN: ফাইলৰ পৰা প্ৰচ্ছেদ চিত্ৰ যোগ কৰক

en: Choose Cover Art
as_IN: প্ৰচ্ছেদ চিত্ৰ পছন্দ কৰক

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
as_IN: ছবি ফাইলবোৰ (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Elapsed time
as_IN: অতিবাহিত সময়

en: Total/Remaining time
as_IN: মুঠ/বাকীথকা সময়

en: Click to toggle between total and remaining time
as_IN: মুঠ আৰু বাকী থকা সময়ৰ মাজৰ টগুলত ক্লিক কৰক

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
as_IN: অতিবাহিত আৰু বাকী থকা সময়ৰ মাজৰ টগুলত ক্লিক কৰক

en: Double click to jump to a chosen time position
as_IN: নিৰ্বাচিত সময়ৰ স্থান এটালৈ যাবলৈ দ্বিগুণ ক্লিক কৰক

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
as_IN: ডিভাইচ এটা বা VIDEO_TS নিৰ্দেশিকা এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
as_IN: ডিভাইচ এটা বা VIDEO_TS ফল্ডাৰ এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select one or multiple files
as_IN: এটা বা বিভিন্ন ফাইল নিৰ্বাচন কৰক

en: File names:
as_IN: ফাইল নামবোৰ:

en: Filter:
as_IN: ফিল্টাৰ:

en: Eject the disc
as_IN: ডিস্কখন উলিয়াওক

en: Entry
as_IN: প্ৰৱিষ্টি

en: Channels:
as_IN: চেনেলবোৰ:

en: Selected ports:
as_IN: পোৰ্টবোৰ নিৰ্বাচন কৰক:

en: Use VLC pace
as_IN: VLC ৰ গতি ব্যৱহাৰ কৰক

en: TV - digital
as_IN: TV - ডিজিটেল

en: Tuner card
as_IN: টিউনাৰ কাৰ্ড

en: Delivery system
as_IN: পথোৱাৰ প্ৰণালী

en: Transponder/multiplex frequency
as_IN: ট্ৰেন্সপোণ্ডাৰ/মাল্টিপ্লেক্স কম্পনাংক

en: Transponder symbol rate
as_IN: ট্ৰেন্সপোণ্ডাৰ প্ৰতীকৰ হাৰ

en: Bandwidth
as_IN: বেণ্ডৰ প্ৰস্থ

en: TV - analog
as_IN: TV - এনালগ

en: Device name
as_IN: ডিভাইচৰ নাম

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
as_IN: আপোনাৰ প্ৰদৰ্শনটো খোলা হব আৰু এইটো ষ্ট্ৰিম বা ছেভ কৰিবলৈ চলোৱা হব.

en: Advanced Options
as_IN: উন্নত বিকল্পবোৰ

en: Double click to get media information
as_IN: মিডিয়া তথ্য পাবলৈ দ্বিগুণ ক্লিক কৰক

en: Change playlistview
as_IN: প্লেলিষ্টৰ দৃশ্য সলনি কৰক

en: Search the playlist
as_IN: প্লেলিষ্টৰ সন্ধান কৰক

en: My Computer
as_IN: মোৰ কম্পিউটাৰ

en: Devices
as_IN: ডিভাইচবোৰ

en: Local Network
as_IN: স্থানীয় নেটৱৰ্ক

en: Internet
as_IN: ইন্টাৰনেট

en: Remove this podcast subscription
as_IN: এই পডকাষ্ট ছাবক্ৰিপশ্বনবোৰ আতঁৰ কৰক

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
as_IN: আপুনি প্ৰকৃততে %1 ৰ পৰা আনছাবক্ৰাইব কৰিব বিচাৰে নেকি?

en: Cover
as_IN: প্ৰচ্চেদ

en: Create Directory
as_IN: নিৰ্দেশিকা তৈয়াৰ কৰক

en: Create Folder
as_IN: ফোল্ডাৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Enter name for new directory:
as_IN: নতুন নিৰ্দেশিকাৰ বাবে নাম ভৰাওক:

en: Enter name for new folder:
as_IN: নতুন ফোল্ডাৰৰ বাবে নাম ভৰাওক:

en: Rename Directory
as_IN: নিৰ্দেশিকাৰ পুনৰ নামাংকন কৰক

en: Rename Folder
as_IN: ফোল্ডাৰৰ পুনৰ নামাংকন কৰক

en: Enter a new name for the directory:
as_IN: নিৰ্দেশিকাটোৰ বাবে নতুন নাম এটা ভৰাওক:

en: Enter a new name for the folder:
as_IN: ফোল্ডাৰটোৰ বাবে নতুন নাম এটা ভৰাওক:

en: Sort by
as_IN: ...ৰ দ্বাৰা বৰ্গীকৰণ কৰক

en: Ascending
as_IN: উৰ্ধক্ৰম

en: Descending
as_IN: অধোক্ৰম

en: Display size
as_IN: আকাৰ প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Increase
as_IN: বৃদ্ধি

en: Decrease
as_IN: হ্ৰাস

en: Playlist View Mode
as_IN: প্লেলিষ্ট দৃশ্যৰ ধৰণ

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
as_IN: প্লেলিষ্ট বৰ্তমান খালী.
    ইয়াত ফাইল এটা ড্ৰপ কৰক বা বাওঁফালৰ পৰা মিডিয়া উত্স এটা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Icons
as_IN: আইকনবোৰ

en: Detailed List
as_IN: পূংখানুপূংখ বিৱৰণৰ তালিকা

en: List
as_IN: তালিকা

en: PictureFlow
as_IN: ছবিৰ প্ৰবাহ

en: Select File
as_IN: ফাইল নিৰ্বাচন কৰক

en: in
as_IN: ভিতৰত

en: Any field
as_IN: যিকোনো ক্ষেত্ৰ

en: Actions
as_IN: কাৰ্যবোৰ

en: Hotkey
as_IN: হটকী

en: Application level hotkey
as_IN: আবেদন স্তৰৰ হটকী

en: Global
as_IN: সাৰ্বজনীন

en: Desktop level hotkey
as_IN: ডেস্কটপ স্তৰৰ হটকী

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
as_IN: সলনি কৰিবলৈ দ্বিগুণ ক্লিক কৰক.
    আতঁৰ কৰিবলৈ কী ডিলিট কৰক.

en: Hotkey change
as_IN: হটকী সলনি

en: Press the new key or combination for
as_IN: নতুন কীটোত হেচক বা ... বাবে মিশ্ৰণ কৰক

en: Assign
as_IN: নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Warning: this key or combination is already assigned to
as_IN: সতৰ্কীকৰণ: এই কী বা মিশ্ৰণটো ইতিমধ্যে ...লৈ নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
as_IN: সতৰ্কীকৰণ: <b>%1</b> হল ইতিমধ্যে এটা আবেদন তালিকাৰ চমুপথ

en: Key or combination:
as_IN: কী বা মিশ্ৰণ:

en: Key:
as_IN: কী:

en: Input & Codecs Settings
as_IN: ইনপুট & কোডেকছ ছেটিংবোৰ

en: Configure Hotkeys
as_IN: হটকীবোৰ ৰূপৰেখা কৰক

en: Device:
as_IN: ডিভাইচ:

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
as_IN: যদি এই বৈশিষ্ট্যটো খালী, বিভিন্ন মানবোৰ
    DVD, VCD, আৰু CDDA ছেট কৰা হয়.
    আপুনি এটা অদ্বিতীয় বাখ্যা কৰিব পাৰে বা সেইবোৰক
    ব্যক্তিগতভাৱে উন্নত পছন্দবোৰত ৰূপৰেখা কৰিব পাৰে.

en: Lowest latency
as_IN: আটাইতকৈ নিম্ন বিলম্ব

en: Low latency
as_IN: নিম্ন বিলম্ব

en: High latency
as_IN: উচ্চ বিলম্ব

en: Higher latency
as_IN: অধিক উচ্চ বিলম্ব

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
as_IN: এইটো হল VLC ৰ স্কিন কৰিব পৰা ইন্টাৰফেছ. ...ত আপুনি অন্য স্কিনবোৰ ডাউনলোড কৰিব পাৰে

en: VLC skins website
as_IN: VLC স্কিনবোৰৰ ৱেবছাইট

en: System's default
as_IN: ছিষ্টেমৰ ডিফল্ট

en: File associations
as_IN: ফাইল সংস্থাবোৰ

en: Audio Files
as_IN: অডিঅ' ফাইলবোৰ

en: Video Files
as_IN: ভিডিঅ' ফাইলবোৰ

en: Playlist Files
as_IN: প্লেলিষ্ট ফাইলবোৰ

en: &Apply
as_IN: প্ৰয়োগ কৰক

en: &Cancel
as_IN: বাতিল কৰক

en: Profile
as_IN: প্ৰফাইল

en: Edit selected profile
as_IN: নিৰ্বাচিত প্ৰফালইবোৰ সম্পাদনা কৰক

en: Delete selected profile
as_IN: নিৰ্বাচিত প্ৰফালইবোৰ ডিলিট কৰক

en: Create a new profile
as_IN: এটা নতুন প্ৰফাইল তৈয়াৰ কৰক

en: Create
as_IN: তৈয়াৰ কৰক

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
as_IN: VLC ৰ দ্বাৰা মাক্সাৰটো প্ৰত্যক্ষভাৱে আগবঢ়োৱা নহয়: এইটো হেৰাব পাৰে.

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
as_IN: এই মাক্সাৰটো হেৰাইছে. এই প্ৰফাইলটো ব্যৱহাৰ কৰাটো ব্যৰ্থ হব

en:  Profile Name Missing
as_IN: প্ৰফাইল নাম হেৰাইছে

en: You must set a name for the profile.
as_IN: প্ৰফাইলটোৰ বাবে আপুনি নাম এটা ছেট কৰাটো অপৰিহাৰ্য্য.

en: File/Directory
as_IN: ফাইল/নিৰ্দেশিকা

en: File/Folder
as_IN: ফাইল/ফোল্ডাৰ

en: Source
as_IN: উত্স

en: Source:
as_IN: উত্স:

en: Type:
as_IN: প্ৰকাৰ:

en: This module writes the transcoded stream to a file.
as_IN: এই মডুলটোৱে ফাইল এটালৈ ট্ৰেনছকোড কৰা ষ্ট্ৰিম এটা লিখে.

en: Filename
as_IN: ফাইল নাম

en: Save file...
as_IN: ফাইল ছেভ কৰক...

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
as_IN: ধাৰকবোৰ (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
as_IN: এই মডুলটোৱে ট্ৰেনছকোড কৰা ষ্ট্ৰিমটো নেটৱৰ্ক এটালৈ HTTP যোগেদি আউটপুট কৰে.

en: Path
as_IN: পাথ

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
as_IN: এই মডুলটোৱে ট্ৰেনছকোড কৰা ষ্ট্ৰিমটো নেটৱৰ্ক এটালৈ mms প্ৰটকলটোৰ যোগেদি আউটপুট কৰে.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
as_IN: এই মডুলটোৱে ট্ৰেনছকোড কৰা ষ্ট্ৰিমটো নেটৱৰ্ক এটালৈ RTSP ৰ যোগেদি আউটপুট কৰে.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
as_IN: এই মডুলটোৱে ট্ৰেনছকোড কৰা ষ্ট্ৰিমটো নেটৱৰ্ক এটালৈ UDP ৰ যোগেদি আউটপুট কৰে.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
as_IN: এই মডুলটোৱে ট্ৰেনছকোড কৰা ষ্ট্ৰিমটো নেটৱৰ্ক এটালৈ RTP ৰ যোগেদি আউটপুট কৰে.

en: Base port
as_IN: আধাৰ পোৰ্ট

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
as_IN: আইছকাষ্ট ছাৰ্ভাৰ এটালৈ এই মডুলটোৱে ট্ৰেন্সকোড কৰা ষ্ট্ৰিমটো আউটপুট কৰে.

en: Mount Point
as_IN: শীৰ্ষ বিন্দু

en: Login:pass
as_IN: লগইন:পাছ

en: Edit Bookmarks
as_IN: পৃষ্ঠাসংকেতবোৰ সম্পাদনা কৰক

en: Create a new bookmark
as_IN: নতুন পৃষ্ঠাসংকেত এটা তৈয়াৰ কৰক

en: Delete the selected item
as_IN: নিৰ্বাচিত বস্তুটো ডিলিট কৰক

en: Delete all the bookmarks
as_IN: সকলোবোৰ পৃষ্ঠাসংকেত ডিলিট কৰক

en: Extract
as_IN: নিষ্কৰ্ষ কৰক

en: &Close
as_IN: বন্ধ কৰক

en: Bytes
as_IN: বাইটবোৰ

en: Convert
as_IN: ৰূপান্তৰ কৰক

en: Destination
as_IN: গন্তব্যস্থান

en: Destination file:
as_IN: গন্তব্যস্থানৰ ফাইল:

en: Browse
as_IN: ব্ৰাউজ কৰক

en: Settings
as_IN: ছেটিংবোৰ

en: Display the output
as_IN: আউটপুটটো প্ৰদৰ্শন কৰক

en: This display the resulting media, but can slow things down.
as_IN: এইটোৱে লাভ কৰা মিডিয়াটো প্ৰদৰ্শন কৰে, কিন্তু বস্তুবোৰ মন্থৰ কৰিব পাৰে.

en: &Start
as_IN: আৰম্ভ কৰক

en: Containers
as_IN: ধাৰকবোৰ

en: Program Guide
as_IN: কাৰ্যসূচীৰ পথপ্ৰদৰ্শক

en: Update
as_IN: আপডেট কৰক

en: Errors
as_IN: ভুলবোৰ

en: Cl&ear
as_IN: সম্পন্ন কৰৰক

en: Hide future errors
as_IN: ভৱিষ্যতৰ ভুলবোৰ লুকুৱাওক

en: Adjustments and Effects
as_IN: মিলোৱা আৰু প্ৰভাৱ বোৰ

en: Synchronization
as_IN: ছিনক্ৰনাইজেশ্বন

en: v4l2 controls
as_IN: v4l2 নিয়ন্ত্ৰণবোৰ

en: &Save
as_IN: ছেভ কৰক

en: Privacy and Network Access Policy
as_IN: গোপনীয়তা আৰু নেটৱৰ্ক প্ৰৱেশ নীতি

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
as_IN: VLC মিডিয়া চলোৱাৰ সহায়টোলৈ স্বাগতম</h2><h3>ডকুমেন্টেশ্বন</h3><p>আপুনি ভিডিঅ'LANৰ <a href="http://wiki.videolan.org">উইকি</a> ৱেবছাইটত VLC ডকুমেন্টেশ্বন বিচাৰি পাব পাৰে.
    </p><p>যদি আপুনি VLC মিডিয়া প্লেয়াৰটো নতুনকৈ ব্যৱহাৰ কৰিছে, তেন্তে অনুগ্ৰহ কৰি, <em>VLC মিডিয়া প্লেয়াৰৰ পৰিচয়</em></a>টো পঢ়ক.</p><p>প্লেয়াৰটো কেনেকৈ ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে তাৰ বিষয়ে আপুনি
    <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>VLC মিডিয়া প্লেয়াৰৰ সৈতে ফাইলবোৰ কেনেকৈ চলায়</em></a>" ডকুমেন্টত কিছু তথ্য লাভ কৰিব.</p><p>সকলোবোৰ ছেভিং, ৰূপান্তৰ, ট্ৰেন্সকোডিং, এনকোডিং, মাক্সিং আৰু ষ্ট্ৰিমিং কাৰ্যৰ বাবে আপুনি.</p>

en: Network Access Policy
as_IN: নেটৱৰ্ক প্ৰৱেশ পলিচী

en: Regularly check for VLC updates
as_IN: VLC আপডেটবোৰৰ বাবে নিয়মিতভাৱে পৰীক্ষা কৰক

en: Go to Time
as_IN: সময়লৈ যাওক

en: &Go
as_IN: যাওক

en: Go to time
as_IN: সময়লৈ যাওক

en: About
as_IN: বিষয়ে

en: &Recheck version
as_IN: সংস্কৰণটো পুনৰ পৰীক্ষা কৰক

en: &Yes
as_IN: হয়

en: &No
as_IN: নহয়

en: VLC media player updates
as_IN: VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ আপডেটবোৰ

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
as_IN: VLC (%1.%2.%3%4) ৰ নতুন সংস্কৰণ এটা উপলব্ধ.

en: You have the latest version of VLC media player.
as_IN: আপোনাৰ তাত VLC মিডিয়া প্লেয়াৰৰ শেহতীয়া সংস্কৰণ এটা আছে.

en: An error occurred while checking for updates...
as_IN: আপডেটবোৰৰ বাবে পৰীক্ষা কৰোতে ভুল এটাৰ উদ্ভৱ হৈছিল...

en: Current Media Information
as_IN: চলিত মিডিয়া তথ্য

en: &General
as_IN: সাধাৰণ

en: &Metadata
as_IN: মেটাডাটা

en: Co&dec
as_IN: কোডেক

en: S&tatistics
as_IN: পৰিসংখ্যাবোৰ

en: &Save Metadata
as_IN: মেটাডাটা ছেভ কৰক

en: Location:
as_IN: স্থান:

en: Messages
as_IN: বাৰ্তাবোৰ

en: Saves all the displayed logs to a file
as_IN: ফাইল এটাত সকলোবোৰ প্ৰদৰ্শিত ল'গ ছেভ কৰে

en: Save log file as...
as_IN: ...ৰ দৰে ল'গ ফাইল ছেভ কৰক

en: Application
as_IN: আবেদন

en: Cannot write to file %1:
    %2.
as_IN: %1 ফাইললৈ লিখিব নোৱাৰি:
    %2.

en: Update the tree
as_IN: বিন্যাসটো আপডেট কৰক

en: Clear the messages
as_IN: বাৰ্তাবোৰ খালী কৰক

en: Open Media
as_IN: মিডিয়া খোলক

en: &File
as_IN: ফাইল

en: &Disc
as_IN: ডিস্ক

en: &Network
as_IN: নেটৱৰ্ক

en: Capture &Device
as_IN: অধিগ্ৰহণ &ডিভাইচ

en: &Select
as_IN: নিৰ্বাচন কৰক

en: &Enqueue
as_IN: শাৰী কৰক

en: &Play
as_IN: চলাওক

en: &Stream
as_IN: ষ্ট্ৰিম

en: C&onvert
as_IN: ৰূপান্তৰ কৰক

en: C&onvert / Save
as_IN: ৰূপান্তৰ / ছেভ কৰক

en: Open URL
as_IN: URL খোলক

en: Enter URL here...
as_IN: ইয়াত URL ভৰাওক...

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি আপুনি চলাবলৈ বিচৰা মিডিয়ালৈ URL বা পাথটো ভৰাওক.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
as_IN: প্লেলিষ্টটোত পৰৱৰ্তী বস্তুটোলৈ যোৱাৰ বাবে ব্যৱহাৰ URL
    বা  কৰিবলৈ হটকীটো নিৰ্বাচন কৰক,
    এইটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে নিৰ্বাচন কৰা হব.

en: Plugins and extensions
as_IN: প্লাগইন আৰু সম্প্ৰসাৰণবোৰ

en: Active Extensions
as_IN: সক্ৰিয় সম্প্ৰসাৰণবোৰ

en: Capability
as_IN: দক্ষতা

en: Score
as_IN: স্কোৰ

en: &Search:
as_IN: সন্ধান কৰক:

en: More information...
as_IN: অধিক তথ্য...

en: Reload extensions
as_IN: সম্প্ৰসাৰণবোৰ পুনৰ লোড কৰক

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
as_IN: প্লেয়াৰৰ অঞ্চলৰ কোড. কিছুমান ডিস্ক কেৱল এটা শুদ্ধ অঞ্চলৰ কোড এটাৰ সৈতে চলাব পাৰি

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
as_IN: প্লিলিষ্ট দক্ষতাবোৰৰ ভাগকৰ্তা ডিস্ক কেৱল এটা শুদ্ধ অঞ্চলৰ কোড এটাৰ সৈতে চলাব পাৰি.

en: Service discoveries adds new sources to your playlist such as web radios, video websites, ...
as_IN: এইটোৱে আপোনাক বিভিন্ন প্লেলিষ্ট বস্তুৰ চাৰিওফালে এটা ৱেব অনুপাত, ভিডিঅ' ৱেবছাইটবোৰৰ দৰে,...

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Only installed
as_IN: কেৱল ইনষ্টল কৰা হল

en: Retrieving addons...
as_IN: এডঅনবোৰ উদ্ধাৰ কৰিছে...

en: No addons found
as_IN: কোনো এডঅন বিচাৰি পোৱা নগল

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Version %1
as_IN: সংস্কৰণ %1

en: %1 downloads
as_IN: %1 ডাউনলোডবোৰ

en: &Uninstall
as_IN: ইনষ্টল নাইকিয়া কৰক

en: &Install
as_IN: ইনষ্টল কৰক

en: Version
as_IN: সংস্কৰণ

en: Website
as_IN: ৱেবছাইট

en: Files
as_IN: ফাইলবোৰ

en: Deletes the selected item
as_IN: নিৰ্বাচিত বস্তুটো ডিলিট কৰে

en: Show settings
as_IN: ছেটিংবোৰ দেখুৱাওক

en: Simple
as_IN: সাধাৰণ

en: Switch to simple preferences view
as_IN: সাধাৰণ পছন্দবোৰৰ দৃশ্যলৈ সলনি কৰক

en: Switch to full preferences view
as_IN: সম্পূৰ্ণ পছন্দবোৰৰ দৃশ্যলৈ সলনি কৰক

en: Save and close the dialog
as_IN: সংলাপটো ছেভ আৰু বন্ধ কৰক

en: &Reset Preferences
as_IN: পছন্দবোৰ পুনৰ ছেট কৰক

en: Only show current
as_IN: কেৱল চলিতটো দেখুৱাওক

en: Only show modules related to current playback
as_IN: কেৱল চলিত প্লেবেকৰ সৈতে সম্পৰ্কীয় মডুলবোৰ দেখুৱাওক

en: Advanced Preferences
as_IN: উন্নত পছন্দবোৰ

en: Simple Preferences
as_IN: সাধাৰণ পছন্দবোৰ

en: Cannot save Configuration
as_IN: ৰূপৰেখাটো ছেভ কৰিব নোৱাৰি

en: Preferences file could not be saved
as_IN: পছন্দ কৰা ফাইলবোৰ ছেভ কৰিব পৰা নগল

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
as_IN: আপোনাৰ VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ পছন্দবোৰ পুনৰ ছেট কৰিব বিচাৰে বুলি আপুনি নিশ্চিত নে?

en: Stream Output
as_IN: ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
as_IN: উইজাৰ্ডটোৱে আপোনাক ষ্ট্ৰিম বা ৰূপান্তৰ. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.
    সাধাৰণ ৰাজহুৱা অনুজ্ঞাপত্ৰৰ নিয়মবোৰৰ অধীনত আপুনি এইটো পুনৰ বিতৰণ কৰিব পাৰে "Next" বাটন অব্যাহত ৰাখিবলৈ.

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Back
as_IN: পিছলৈ

en: Toolbars Editor
as_IN: টুলবাৰবোৰ সম্পাদক

en: Toolbar Elements
as_IN: টুলবাৰ উপাদানবোৰ

en: Flat Button
as_IN: ফ্লেট বাটন

en: Next widget style
as_IN: পৰৱৰ্তী উইজেট শৈলী

en: Big Button
as_IN: ডাঙৰ বাটন

en: Native Slider
as_IN: স্থানীয় শ্লাইডাৰ

en: Main Toolbar
as_IN: মুখ্য টুলবাৰ

en: Above the Video
as_IN: ভিডিঅ'টোৰ ওপৰত

en: Toolbar position:
as_IN: টুলবাৰৰ স্থান:

en: Line 1:
as_IN: শাৰী 1:

en: Line 2:
as_IN: শাৰী 2:

en: Time Toolbar
as_IN: সময় টুলবাৰ

en: Advanced Widget
as_IN: উন্নত উজেট

en: Fullscreen Controller
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্য নিয়ন্ত্ৰণক

en: New profile
as_IN: নতুন প্ৰফাইল

en: Delete the current profile
as_IN: চলিত প্ৰফাইলটো ডিলিট কৰক

en: Select profile:
as_IN: প্ৰফাইল নিৰ্বাচন কৰক:

en: Preview
as_IN: পূৰ্বদৃশ্য

en: Cl&ose
as_IN: বন্ধ কৰক

en: Profile Name
as_IN: প্ৰফাইল নাম

en: Please enter the new profile name.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি নতুন প্ৰফাইল নামটো ভৰাওক.

en: Spacer
as_IN: গতি প্ৰদানকৰ্তা

en: Expanding Spacer
as_IN: গতি প্ৰদানকৰ্তা প্ৰসাৰ কৰিছে

en: Splitter
as_IN: স্প্লিটাৰ

en: Time Slider
as_IN: সময় শ্লাইডাৰ

en: Small Volume
as_IN: সৰু প্ৰসাৰ

en: DVD menus
as_IN: DVD তালিকাবোৰ

en: Teletext transparency
as_IN: টেলিটেক্সট স্বচ্ছতা

en: Advanced Buttons
as_IN: উন্নত বাটনবোৰ

en: Playback Buttons
as_IN: প্লেবেক বাটনবোৰ

en: Aspect ratio selector
as_IN: দৃষ্টিকোণ অনুপাত নিৰ্বাচক

en: Speed selector
as_IN: গতি নিৰ্বাচক

en: Broadcast
as_IN: প্ৰচাৰণ

en: Schedule
as_IN: সময়সূচী

en: Video On Demand ( VOD )
as_IN: দাবী কৰা ভিডিঅ' ( VOD )

en: Hours / Minutes / Seconds:
as_IN: ঘন্টা / মিনিট / ছেকেণ্ড:

en: Day / Month / Year:
as_IN: দিন / মাহ / বছৰ:

en: Repeat:
as_IN: পুনৰাবৃত্তি কৰক:

en: Repeat delay:
as_IN: বিলম্বৰ পুনৰাবৃত্তি কৰক:

en:  days
as_IN: দিনবোৰ

en: I&mport
as_IN: আমদানি কৰক

en: E&xport
as_IN: ৰপ্তানিক কৰক

en: Save VLM configuration as...
as_IN: ...ৰ দৰে VLM ৰূপৰেখা ছেভ কৰক

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
as_IN: VLM ৰূপৰেখা (*.vlm);;সকলো (*)

en: Open VLM configuration...
as_IN: VLM ৰূপৰেখা খোলক...

en: Broadcast:
as_IN: প্ৰচাৰণ:

en: Schedule:
as_IN: সময়সূচী:

en: Open Directory
as_IN: নিৰ্দেশিকা খোলক

en: Open Folder
as_IN: ফোল্ডাৰ খোলক

en: Open playlist...
as_IN: প্লেলিষ্ট খোলক...

en: XSPF playlist
as_IN: XSPF প্লেলিষ্ট

en: M3U playlist
as_IN: M3U প্লেলিষ্ট

en: M3U8 playlist
as_IN: M3U8 প্লেলিষ্ট

en: Save playlist as...
as_IN: ...ৰ দৰে প্লেলিষ্ট ছেভ কৰক

en: Open subtitles...
as_IN: উপশিৰোনামবোৰ খোলক...

en: Media Files
as_IN: মিডিয়া ফাইলবোৰ

en: Subtitle Files
as_IN: উপশিৰোনাম ফাইলবোৰ

en: All Files
as_IN: সকলোবোৰ ফাইল

en: Do you want to restart the playback where left off?
as_IN: আপুনি যত এৰি গৈছিল তাৰ পৰা প্লেবেকটো পুনৰ আৰম্ভ কৰিব বিচাৰে নেকি?

en: Control menu for the player
as_IN: প্লেয়াৰটোৰ বাবে নিয়ন্ত্ৰণৰ তালিকা

en: Paused
as_IN: বিৰতি দিয়া হল

en: &Media
as_IN: মিডিয়া

en: P&layback
as_IN: প্লেবেক

en: &Audio
as_IN: অডিঅ'

en: &Video
as_IN: ভিডিঅ'

en: Subti&tle
as_IN: উপশিৰোনাম

en: V&iew
as_IN: দৃশ্য

en: &Help
as_IN: সহায়

en: Open &File...
as_IN: ফাইল খোলক...

en: &Open Multiple Files...
as_IN: বিভিন্ন ফাইলবোৰ খোলক...

en: Open &Disc...
as_IN: ডিস্ক খোলক...

en: Open &Network Stream...
as_IN: নেটৱৰ্ক ষ্ট্ৰিম খোলক...

en: Open &Capture Device...
as_IN: ডিভাইচ খোলক &অধিগ্ৰহণ কৰক...

en: Open &Location from clipboard
as_IN: ক্লিপবোৰ্ডৰ পৰা খোলক &স্থান নিৰ্ণয় কৰক...

en: Open &Recent Media
as_IN: শেহতীয়া মিডিয়াটো খোলক

en: Conve&rt / Save...
as_IN: ৰূপান্তৰ / ছেভ কৰক...

en: &Stream...
as_IN: &ষ্ট্ৰিম...

en: Quit at the end of playlist
as_IN: প্লেলিষ্টৰ শেষত ত্যাগ কৰক

en: Close to systray
as_IN: ছিষ্ট্ৰে কৰিবলৈ বন্ধ কৰক

en: &Quit
as_IN: ত্যাগ কৰক

en: &Effects and Filters
as_IN: প্ৰভাৱবোৰ আৰু ফিল্টাৰবোৰ

en: &Track Synchronization
as_IN: পথ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন

en: Plu&gins and extensions
as_IN: প্লাগইনবোৰ আৰু সম্প্ৰসাৰণবোৰ

en: Customi&ze Interface...
as_IN: ইন্টাৰফেছৰ ব্যৱস্থা কৰক...

en: &Preferences
as_IN: পছন্দবোৰ

en: &View
as_IN: &দৃশ্য

en: Play&list
as_IN: প্লেলিষ্ট

en: Ctrl+L
as_IN: কোন্ট্ৰল+L

en: Docked Playlist
as_IN: প্লেলিষ্ট ডক কৰক

en: Mi&nimal Interface
as_IN: নূন্যতম ইন্টাৰফেছ

en: Ctrl+H
as_IN: কোন্ট্ৰল+H

en: &Fullscreen Interface
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্যৰ ইন্টাৰফেছ

en: &Advanced Controls
as_IN: উন্নত নিয়ন্ত্ৰণবোৰ

en: Status Bar
as_IN: স্থিতি বাৰ

en: Visualizations selector
as_IN: দৃশ্যবোৰৰ নিৰ্বাচক

en: &Increase Volume
as_IN: প্ৰসাৰ বঢ়াওক

en: &Mute
as_IN: নিস্তব্দ কৰক

en: Audio &Device
as_IN: অডিঅ' ডিভাইচ

en: Audio &Track
as_IN: অডিঅ' পথ

en: &Stereo Mode
as_IN: ষ্টেৰিঅ'ৰ ধৰণ

en: &Visualizations
as_IN: দৃশ্যবোৰ

en: Add &Subtitle File...
as_IN: উপশিৰোনাম ফাইল যোগ কৰক...

en: Sub &Track
as_IN: উপ পথ

en: Video &Track
as_IN: ভিডিঅ' পথ

en: &Fullscreen
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্য

en: Always Fit &Window
as_IN: সদায় উইণ্ডো খাপ খুৱাওক

en: Set as Wall&paper
as_IN: ৱালপেপাৰ হিচাপে ছেট কৰক

en: &Zoom
as_IN: জুম কৰক

en: &Aspect Ratio
as_IN: &দৃষ্টিকোণৰ অনুপাত

en: &Crop
as_IN: ক্ৰোপ

en: &Deinterlace
as_IN: ডিইন্টাৰলেচ

en: &Deinterlace mode
as_IN: ডিইন্টাৰলেচৰ ধৰণ

en: Take &Snapshot
as_IN: স্নেপশ্বট লওক

en: T&itle
as_IN: শিৰোনাম

en: &Chapter
as_IN: পাঠ

en: &Program
as_IN: কাৰ্যসূচী

en: &Manage
as_IN: পৰিচালনা কৰক

en: Check for &Updates...
as_IN: আপডেটবোৰৰ বাবে পৰীক্ষা কৰক...

en: &Stop
as_IN: বন্ধ কৰক

en: Pre&vious
as_IN: আগৰ

en: Ne&xt
as_IN: পৰৱৰ্তী

en: Sp&eed
as_IN: গতি

en: &Faster
as_IN: খৰতকীয়া

en: N&ormal Speed
as_IN: স্বাভাৱিক গতি

en: Slo&wer
as_IN: মন্থৰ

en: &Jump Forward
as_IN: আগলৈ জপিয়াওক

en: Jump Bac&kward
as_IN: পিছলৈ জপিয়াওক

en: Ctrl+T
as_IN: কোন্ট্ৰল+T

en: Open &Network...
as_IN: নেটৱৰ্ক খোলক...

en: Leave Fullscreen
as_IN: সম্পূৰ্ণ স্ক্ৰীন ত্যাগ কৰক

en: &Playback
as_IN: প্লেবেক

en: &Hide VLC media player in taskbar
as_IN: টাস্কবাৰত VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ লুকুৱাওক

en: Sho&w VLC media player
as_IN: VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ দেখুৱাওক

en: &Open Media
as_IN: মিডিয়া খোলক

en: &Clear
as_IN: খালী কৰক

en: Show advanced preferences over simple ones
as_IN: সাধাৰণ এটাৰ ওপৰত উন্নত পছন্দবোৰ দেখুৱাওক

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
as_IN: উন্নত পছন্দবোৰ দেখুৱাওক আৰু সাধাৰণ পছন্দবোৰ নেদেখুৱাব যেতিয়া পছন্দবোৰৰ সংলাপটো খোলে.

en: Systray icon
as_IN: ছিষ্ট্ৰে আইকন

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
as_IN: প্ৰাথমিক কাৰ্যবোৰৰ বাবে VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ আপোনাক অনুমতি দিয়া ছিছষ্ট্ৰেটোত আইকন এটা দেখুৱাওক.

en: Start VLC with only a systray icon
as_IN: কেৱল এটা ছিষ্ট্ৰে আইকনৰ সৈতে VLC আৰম্ভ কৰক

en: Show playing item name in window title
as_IN: উইণ্ডো শিৰোনামত চলোৱা বস্তু দেখুৱাওক

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
as_IN: নিয়ন্ত্ৰক উইণ্ডো শিৰোনামটোত গান বা ভিডিঅ'টোৰ নামটো দেখুৱাওক.

en: Show notification popup on track change
as_IN: পথ সলনিত জাননীৰ প'পআপ দেখুৱাওক

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
as_IN: প্ৰাথমিক কাৰ্যবোৰৰ বাবে VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ আপোনাক অনুমতি দিয়া ছিছষ্ট্ৰেটোত আইকন এটা দেখুৱাওক.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
as_IN: 0.1 আৰু 1 মাজত উইণ্ডোবোৰৰ অস্বচ্ছতা

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
as_IN: 0.1 আৰু 1 ৰ মাজত সম্পূৰ্ণদৃশ্য নিয়ন্ত্ৰকৰ অস্বচ্ছতা

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Show unimportant error and warnings dialogs
as_IN: অপ্ৰয়োজনীয় ভুল আৰু সতৰ্কীকৰণবোৰৰ সংলাপবোৰ দেখুৱাওক

en: Activate the updates availability notification
as_IN: আপডেটবোৰৰ উপলব্ধ জাননীটো সক্ৰিয় কৰক

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Number of days between two update checks
as_IN: দুটা আপডেট পৰীক্ষাৰ মাজৰ দিনবোৰৰ সংখ্যা

en: Ask for network policy at start
as_IN: আৰম্ভ কৰিবলৈ নেটৱৰ্ক নীতিৰ বাবে সোধক

en: Save the recently played items in the menu
as_IN: অলপতে চলোৱা বস্তুটো তালিকাত ছেভ কৰক

en: List of words separated by | to filter
as_IN: ফিল্টাৰ কৰিবলৈ | ৰ দ্বাৰা পৃথক কৰা শব্দবোৰৰ তালিকা

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Show a controller in fullscreen mode
as_IN: সম্পূৰ্ণদৃশ্য ধৰণত নিয়ন্ত্ৰক এটা দেখুৱাওক

en: Embed the file browser in open dialog
as_IN: খোলা সংলাপটোত ফাইল ব্ৰাউজাৰটো সংলগ্ন কৰক

en: Define which screen fullscreen goes
as_IN: কোনখন স্ক্ৰীনৰ সম্পূৰ্ণদৃশ্য যায় বাখ্যা কৰক

en: Load extensions on startup
as_IN: আৰম্ভণিত সম্প্ৰসাৰণবোৰ লোড কৰক

en: Start in minimal view (without menus)
as_IN: নূন্যতম দৃশ্যত আৰম্ভ কৰক (তালিকাবোৰ অবিহনে)

en: Display background cone or art
as_IN: পটভূমিৰ কোণ বা চিত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
as_IN: পটভূমিৰ কোণ বা চলিত এলবামৰ চিত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰক যেতিয়া নচলায়. স্ক্ৰীন বাৰ্ণ হোৱাটো বাধা দিবলৈ অক্ষম কৰিব পাৰি.

en: Ignore keyboard volume buttons.
as_IN: কীবোৰ্ড প্ৰসাৰ বাটনবোৰ অৱজ্ঞা কৰক.

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Fullscreen controller mouse sensitivity
as_IN: সম্পূৰ্ণদৃশ্য নিয়ন্ত্ৰক মাউছ সংবেদশীলতা

en: When minimized
as_IN: যেতিয়া সৰু কৰে

en: Qt interface
as_IN: Qt ইন্টাৰফেছ

en: errors
as_IN: ভুলবোৰ

en: warnings
as_IN: সতৰ্কীকৰণবোৰ

en: debug
as_IN: ডিবাগ কৰক

en: Open a skin file
as_IN: স্কিন ফাইল এটা খোলক

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
as_IN: স্কিন ফাইলবোৰ |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Open playlist
as_IN: প্লেলিষ্ট খোলক

en: Save playlist
as_IN: প্লেলিষ্ট ছেভ কৰক

en: Skin to use
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ স্কিন

en: Path to the skin to use.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ স্কিনলৈ পথ.

en: Config of last used skin
as_IN: অন্তিমবাৰ ব্যৱহাৰ কৰা স্কিনৰ ৰূপৰেখা

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
as_IN: অন্তিমবাৰ ব্যৱহাৰ কৰা স্কিনৰ উইণ্ডোজ ৰূপৰেখা. এই বিকল্পটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আপডেট কৰা হয়, এইটো স্পৰ্শ নকৰিব.

en: Show a systray icon for VLC
as_IN: VLC ৰ বাবে ছিষ্ট্ৰে আইকন এটা দেখুৱাওক

en: Show VLC on the taskbar
as_IN: টাস্কবাৰটোত VLC দেখুৱাওক

en: Enable transparency effects
as_IN: স্বচ্ছতাৰ প্ৰভৱবোৰ সক্ষম কৰক

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Use a skinned playlist
as_IN: স্কিন কৰা প্লেলিষ্ট এখন ব্যৱহাৰ কৰক

en: Display video in a skinned window if any
as_IN: এখন স্কিন কৰা উইণ্ডোত ভিডিঅ' প্ৰদৰ্শন কৰক যদি আছে

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Skinnable Interface
as_IN: স্কিন কৰিব পৰা ইন্টাৰফেছ

en: Select skin
as_IN: স্কিন নিৰ্বাচন কৰক

en: Brightness threshold
as_IN: উজ্জ্বলতাৰ থ্ৰেছহল্ড

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
as_IN: যেতিয়া এই ধৰণটো সক্ষম কৰে, পিক্সেলবোৰ কলা বা বগাৰ দৰে দেখুওৱা হব. থ্ৰেছহল্ড মানবোৰ তলত দিয়াৰ দৰে উজ্জ্বল হব লাগে.

en: Image contrast (0-2)
as_IN: ছবিৰ প্ৰভেদ (0-2)

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
as_IN: 0 আৰু 2 ৰ মাজত ছবিৰ প্ৰভেদটো ছেট কৰক. ডিফল্টবোৰ 1 লৈ.

en: Image hue (0-360)
as_IN: ছবিৰ হিউ (0-360)

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
as_IN: ছবিৰ হিউ ছেট কৰক, 0 আৰু 360 ৰ মাজত. 0 লৈ ডিফল্টবোৰ.

en: Image saturation (0-3)
as_IN: ছবি চেচুৰেশ্বন (0-3)

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
as_IN: 0 আৰু 3 ৰ মাজত ছবি চেচুৰেশ্বনটো ছেট কৰক. 1 লৈ ডিফল্ট কৰে.

en: Image brightness (0-2)
as_IN: ছবিৰ উজ্জ্বলতা (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
as_IN: 0 আৰু 2 ৰ মাজত ছবিৰ উজ্জ্বলতাবোৰ ছেট কৰক. ডিফল্টবোৰ 1 লৈ.

en: Image gamma (0-10)
as_IN: ছবি গামা (0-10)

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
as_IN: 0.01 আৰু 10 ৰ মাজত ছবিৰ গামা ছেট কৰক. ডিফল্টবোৰ 1 লৈ.

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory. This option must only be used with the MMAL video output plugin.
as_IN: হষ্ট স্মৃতিৰ পৰিৱৰ্তে RPI ভিডিঅ' মুখ্যলৈ ফ্ৰেমবোৰ প্ৰত্যক্ষভাৱে ডিকোড কৰক. এই বিকল্পটো কেৱল MMAL ভিডিঅ' আউটপুট প্লাগইনটোৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰাটো অপৰিহাৰ্য.

en: MMAL decoder
as_IN: MMAL ডিকোডাৰ

en: MMAL-based decoder plugin for Raspberry Pi
as_IN: ৰাস্পবেৰী Pi ৰ বাবে MMAL-আধাৰিত ডিকোডাৰ

en: VideoCore layer where the video is displayed.
as_IN: ভিডিঅ' মুখ্য স্তৰটো যত ভিডিঅ'টো প্ৰদৰ্শন কৰা হয়.

en: VideoCore layer where the video is displayed. Subpictures are displayed directly above and a black background directly below.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Adjust HDMI refresh rate to the video.
as_IN: ভিডিঅ'টোলৈ HDMI পুনৰ সজীৱৰ হাৰ মিলাওক.

en: MMAL vout
as_IN: MMAL vআউট

en: MMAL-based vout plugin for Raspberry Pi
as_IN: ৰেছবেৰী Pi ৰ বাবে MMAL-আধাৰিত vআউট প্লাগইন

en: VDPAU adjust video filter
as_IN: VDPAU মিলোৱা ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: VDPAU video decoder
as_IN: VDPAU ভিডিঅ' ডিকোডাৰ

en: Temporal-spatial
as_IN: সাময়িক-স্পাশ্বিয়েল

en: VDPAU surface conversions
as_IN: VDPAU পৃষ্ঠ ৰূপান্তৰণবোৰ

en: Deinterlacing algorithm
as_IN: ডিইন্টাৰলেচ কৰা এলগোৰিথম

en: Inverse telecine
as_IN: ওলোটা টেলিছাই

en: Deinterlace chroma skip
as_IN: ক্ৰোমা এৰি যোৱাটো ডিইন্টাৰলেচ কৰক

en: Whether temporal deinterlacing applies to luma only
as_IN: কেৱল লুমালৈ সাময়িক ডিইন্টাৰলেচিং প্ৰয়োগ কৰে নে

en: Noise reduction level
as_IN: হুলস্থূল হ্ৰাসৰ স্তৰ

en: Scaling quality
as_IN: জোখাৰ মানদণ্ড

en: High quality scaling level
as_IN: উচ্চ মানদণ্ডৰ জোখাৰ স্তৰ

en: VDPAU deinterlacing filter
as_IN: VDPAU ডিইন্টাৰলেচিং ফিল্টাৰ

en: VDPAU output
as_IN: VDPAU আউটপুট

en: VDPAU sharpen video filter
as_IN: VDPAU তীক্ষ্ন ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Be quiet
as_IN: শান্ত হওক

en: Log to file
as_IN: ফাইললৈ ল'গ কৰক

en: Log all VLC messages to a text file.
as_IN: টেক্সট ফাইল এটালৈ সকলোবোৰ VLC বাৰ্তা ল'গ কৰক.

en: Log filename
as_IN: ফাইল নাম ল'গ কৰক

en: Specify the log filename.
as_IN: ল'গ ফাইলনামটো নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Log format
as_IN: ল'গ ফৰমেট

en: Specify the logging format.
as_IN: লগিং ফৰমেটটো নিৰ্দিষ্ট কৰক.

en: Verbosity
as_IN: ভাৰ্বোছিটি

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Lua interface
as_IN: লুৱা ইন্টাৰফেছ

en: Lua interface module to load
as_IN: লোড কৰিবলৈ লুৱা ইন্টাৰফেছ মডুল

en: Lua interface configuration
as_IN: লুৱা ইন্টাৰফেছ ৰূপৰেখাকৰণ

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: A single password restricts access to this interface.
as_IN: এই ইন্টাৰফেছটোত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ এটা অকলশৰীয়া পাছৱৰ্ড সীমাবদ্ধবোৰৰ

en: Source directory
as_IN: উত্স নিৰ্দেশিকা

en: Directory index
as_IN: নিৰ্দেশিকা সূচী

en: Allow to build directory index
as_IN: নিৰ্দেশিকা সূচী প্ৰস্তুত কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ক

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: CLI input
as_IN: CLI ইনপুট

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Lua
as_IN: লুৱা

en: Lua interpreter
as_IN: লুৱা ইন্টাৰপ্ৰিটাৰ

en: Lua HTTP
as_IN: লুৱা HTTP

en: Lua CLI
as_IN: লুৱা CLI

en: Command-line interface
as_IN: নিৰ্দেশ-শাৰীৰ ইন্টাৰফেছ

en: Lua Telnet
as_IN: লুৱা টেলনেট

en: Lua Meta Fetcher
as_IN: লুৱা মেটা ফেট্চ্ছকৰ্তা

en: Fetch meta data using lua scripts
as_IN: লুৱা স্ক্ৰিপ্টবোৰ ব্যৱহাৰ কৰি মেটা ডাটা ফেট্চ্ছ কৰক

en: Lua Meta Reader
as_IN: লুৱা মেটা পঢ়তা

en: Read meta data using lua scripts
as_IN: লুৱা স্ক্ৰিপ্টবোৰ ব্যৱহাৰ কৰি মেটা ডাটা পঢ়ক

en: Lua Playlist
as_IN: লুৱা প্লেলিষ্ট

en: Lua Playlist Parser Interface
as_IN: লুৱা প্লেলিষ্ট ভাগকৰ্তা ইন্টাৰফেছ

en: Lua Art
as_IN: লুৱা চিত্ৰ

en: Fetch artwork using lua scripts
as_IN: লুৱা স্ক্ৰিপ্টবোৰ ব্যৱহাৰ কৰি চিত্ৰকৰ্ম ফেট্চ্ছ কৰক

en: Lua Extension
as_IN: লুৱা সম্প্ৰসাৰণ

en: Lua SD Module
as_IN: লুৱা SD মডুল

en: Folder meta data
as_IN: ফোল্ডাৰ মেটা ডাটা

en: Album art filename
as_IN: এলবাম চিত্ৰ ফাইল নাম

en: Filename to look for album art in current directory
as_IN: চলিত নিৰ্দেশিকাত এলবাম চিত্ৰৰ বাবে বিচাৰিবলৈ ফাইল নাম

en: Blues
as_IN: নীলাবোৰ

en: Classic Rock
as_IN: ক্লাছিক ৰ’ক

en: Country
as_IN: দেশীয়

en: Disco
as_IN: ডিস্কো

en: Funk
as_IN: ফাংক

en: Grunge
as_IN: গ্ৰুনজী

en: Hip-Hop
as_IN: হিপ-হ'প

en: Jazz
as_IN: জাজ

en: Metal
as_IN: মেটেল

en: New Age
as_IN: নিউ এজ

en: Oldies
as_IN: অল্ডীজ

en: Other
as_IN: অন্য

en: Rap
as_IN: ৰেপ

en: Industrial
as_IN: উদ্যোগিক

en: Alternative
as_IN: বিকল্প

en: Death Metal
as_IN: ডেথ মেটেল

en: Pranks
as_IN: প্ৰাংকছ

en: Soundtrack
as_IN: ধ্বনি পথ

en: Euro-Techno
as_IN: ইউৰো-টেক্ন'

en: Ambient
as_IN: ব্যাপক

en: Trip-Hop
as_IN: ট্ৰিপ-হপ

en: Vocal
as_IN: কন্ঠ

en: Jazz+Funk
as_IN: জাজ্জ+ফংকFunk

en: Fusion
as_IN: ফিউজন

en: Trance
as_IN: ট্ৰেন্স

en: Instrumental
as_IN: ইনষ্ট্ৰুমেন্টেল

en: Acid
as_IN: এচিড

en: House
as_IN: ঘৰ

en: Sound Clip
as_IN: ধ্বনি ক্লিপ

en: Gospel
as_IN: গোছপেল

en: Noise
as_IN: হূলস্থুল

en: Alternative Rock
as_IN: বিকল্প ৰ'ক

en: Bass
as_IN: বেছ

en: Soul
as_IN: ছাউল

en: Punk
as_IN: পাংক

en: Meditative
as_IN: মেডিটেটিভ

en: Instrumental Pop
as_IN: ইনষ্ট্ৰুমেন্টেল প'প

en: Instrumental Rock
as_IN: ইনষ্ট্ৰুমেন্টেল ৰ'ক

en: Ethnic
as_IN: ইথনিক

en: Gothic
as_IN: গোথিক

en: Darkwave
as_IN: কলা ঢৌ

en: Techno-Industrial
as_IN: টেক্ন'-ইণ্ডাষ্ট্ৰিয়েল

en: Electronic
as_IN: ইলেক্ট্ৰনিক

en: Pop-Folk
as_IN: প'প-লোকসংগীত

en: Eurodance
as_IN: ইউৰোডেন্স

en: Dream
as_IN: সোপন

en: Southern Rock
as_IN: ছাউথাৰ্ন ৰ'ক

en: Comedy
as_IN: ব্যংগ

en: Cult
as_IN: কাল্ট

en: Gangsta
as_IN: গেংগষ্টা

en: Top 40
as_IN: ওপৰৰ 40

en: Christian Rap
as_IN: খ্ৰীষ্টিয়ান ৰেপ

en: Pop/Funk
as_IN: প'প/ফাংক

en: Jungle
as_IN: জংগল

en: Native American
as_IN: নেটিভ আমেৰিকান

en: Cabaret
as_IN: কাবাৰেট

en: New Wave
as_IN: নিউ ৱেভ

en: Rave
as_IN: ৰেভ

en: Showtunes
as_IN: স্বটিউনছ

en: Trailer
as_IN: ট্ৰেইলাৰ

en: Lo-Fi
as_IN: ল'-ফী

en: Tribal
as_IN: ট্ৰাইবেল

en: Acid Punk
as_IN: এচিড পাংক

en: Acid Jazz
as_IN: এচিড জাজ্জ

en: Polka
as_IN: পোল্কা

en: Retro
as_IN: ৰেট্ৰ'

en: Musical
as_IN: মিউজিকেল

en: Rock & Roll
as_IN: ৰ'ক & ৰোল

en: Hard Rock
as_IN: হাৰ্ড ৰ'ক

en: Folk
as_IN: লোকগীত

en: Folk-Rock
as_IN: লোকগীত-ৰ'ক

en: National Folk
as_IN: জাতীয় লোকগীত

en: Swing
as_IN: ছুইং

en: Fast Fusion
as_IN: খৰতীকায় ফিউজন

en: Bebob
as_IN: বেব'ব

en: Revival
as_IN: ৰিভাইভেল

en: Celtic
as_IN: চেল্টিক

en: Bluegrass
as_IN: ব্লুগ্ৰাছ

en: Avantgarde
as_IN: এভেন্টগ্ৰেড

en: Gothic Rock
as_IN: গোথিক ৰ'ক

en: Progressive Rock
as_IN: প্ৰগ্ৰেছিভ ৰ'ক

en: Psychedelic Rock
as_IN: ছাইকেডেলিক ৰ'ক

en: Symphonic Rock
as_IN: ছাইম্ফোনিক ৰ'ক

en: Slow Rock
as_IN: লেহেমীয়া ৰ'ক

en: Big Band
as_IN: বিগ বেণ্ড

en: Easy Listening
as_IN: সহজে শুনিব পৰা

en: Acoustic
as_IN: একাউষ্টিক

en: Humour
as_IN: হিউমাৰ

en: Speech
as_IN: ভাষণ

en: Chanson
as_IN: চেনছন

en: Opera
as_IN: অপেৰা

en: Chamber Music
as_IN: চেম্বাৰ মিউজিক

en: Sonata
as_IN: ছোনাটা

en: Symphony
as_IN: ছাইম্ফোনি

en: Booty Bass
as_IN: বুটী বেছ

en: Primus
as_IN: প্ৰাইমাছ

en: Porn Groove
as_IN: পৰ্ণ গ্ৰুভ

en: Satire
as_IN: ছেটাইয়াৰ

en: Slow Jam
as_IN: মন্থৰ জাম

en: Tango
as_IN: টেংগো

en: Samba
as_IN: ছাম্বা

en: Folklore
as_IN: ফ'কলোৰী

en: Ballad
as_IN: বেলাড

en: Power Ballad
as_IN: পাৱাৰ বেলাড

en: Rhythmic Soul
as_IN: ৰিদমিক ছাউল

en: Freestyle
as_IN: মুক্ত শৈলী

en: Duet
as_IN: দ্বৈত

en: Punk Rock
as_IN: পংক ৰ'ক

en: Drum Solo
as_IN: ড্ৰাম চ'ল'

en: Acapella
as_IN: একাপেলা

en: Euro-House
as_IN: ইউৰো-হাউছ

en: Dance Hall
as_IN: নৃত্যৰ প্ৰক্ষেগৃহ

en: Goa
as_IN: গোৱা

en: Drum & Bass
as_IN: ড্ৰাম & বেছ

en: Club - House
as_IN: ক্লাব - ঘৰ

en: Hardcore
as_IN: হাৰ্ডক'ৰ

en: Terror
as_IN: সন্ত্ৰাস

en: Indie
as_IN: ইন্ডি

en: BritPop
as_IN: ব্ৰিট প'প

en: Negerpunk
as_IN: নেজাৰ পাংক

en: Polsk Punk
as_IN: পোলস্ক পাংক

en: Beat
as_IN: বিট

en: Christian Gangsta Rap
as_IN: খ্ৰীষ্টিয়ান গাংগষ্টা ৰেপ

en: Heavy Metal
as_IN: হেভি মেটেল

en: Black Metal
as_IN: ব্লেক মেটেল

en: Crossover
as_IN: ক্ৰোছঅভাৰ

en: Contemporary Christian
as_IN: সমসাময়িক খ্ৰীষ্টিয়ান

en: Christian Rock
as_IN: খ্ৰীষ্টিয়ান ৰ'ক

en: Merengue
as_IN: মেৰেংগু

en: Salsa
as_IN: ছালছা

en: Thrash Metal
as_IN: থ্ৰাছ মেটেল

en: Anime
as_IN: এনিম

en: JPop
as_IN: Jপ'প

en: Synthpop
as_IN: ছাইন্থপ'প

en: The username of your last.fm account
as_IN: আপোনাৰ last.fm একাউন্টৰ ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম

en: The password of your last.fm account
as_IN: আপোনাৰ last.fm একাউন্টৰ পাছৱৰ্ড

en: Scrobbler URL
as_IN: ক্ৰোবলাৰ URL

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
as_IN: এটা বিকল্প স্ক্ৰোবলাৰ ইঞ্জিনৰ বাবে URL ছেটটো

en: Audioscrobbler
as_IN: অডিঅ' স্কোবলাৰ

en: Submission of played songs to last.fm
as_IN: last.fm লৈ চলোৱা গানবোৰৰ জমা কৰাটো

en: last.fm: Authentication failed
as_IN: last.fm: বৈধতা ব্যৰ্থ হল

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Last.fm username not set
as_IN: Last.fm ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম ছেট কৰা নাই

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Abort
as_IN: সমাপন কৰক

en: View certificate
as_IN: প্ৰমাণপত্ৰ চাওক

en: Insecure site
as_IN: অসুৰক্ষিত ছাইট

en: Accept 24 hours
as_IN: 24 ঘন্টা গ্ৰহণ কৰক

en: Accept permanently
as_IN: স্থায়ীভাৱে গ্ৰহণ কৰক

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
as_IN: এইখন হল %s ৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰা প্ৰমাণপত্ৰ:
    %s
    
    যদি কোনো সন্দেহ নাই, এতিয়া পৰিত্যাগ কৰক.

en: TLS cipher priorities
as_IN: TLS চিফাৰ অগ্ৰাধিকাৰবোৰ

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Performance (prioritize faster ciphers)
as_IN: কাৰ্যদক্ষতা (অগ্ৰাধিকাৰ অনুসৰি খৰতকীয়া চিফাৰবোৰ)

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
as_IN: 128-বিট অৰ্জন (256-বিট চিফাৰবোৰ বাদ দিয়ক)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
as_IN: 256-বিট অৰ্জন (256-বিট চিফাৰবোৰক প্ৰাথমিকতা প্ৰদান কৰা হৈছে)

en: Export (include insecure ciphers)
as_IN: ৰপ্তানি (অসুৰক্ষিত চিফৰাবোৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰি)

en: GNU TLS transport layer security
as_IN: GNU TLS পৰিবহন স্তৰৰ সুৰক্ষা

en: GNU TLS server
as_IN: GNU TLS ছাৰ্ভাৰ

en: Playing some media.
as_IN: কিছুমান মিডিয়া চলাইছে.

en: XDG-screensaver
as_IN: XDG-স্ক্ৰীনছেভাৰ

en: XDG screen saver inhibition
as_IN: XDG স্ক্ৰীন ছেভাৰ অবৰোধ

en: Logging
as_IN: ল'গিং

en: File logging
as_IN: ফাইল ল'গিং

en: M3U playlist export
as_IN: M3U প্লেলিষ্ট ৰপ্তানি

en: M3U8 playlist export
as_IN: M3U8 প্লেলিষ্ট ৰপ্তানি

en: XSPF playlist export
as_IN: XSPF প্লেলিষ্ট ৰপ্তানি

en: HTML playlist export
as_IN: HTML প্লেলিষ্ট ৰপ্তানি

en: Maximum number of connections
as_IN: সংযোগবোৰৰ সৰ্বাধিক সংখ্যা

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: MUX for RAW RTSP transport
as_IN: RAW RTSP পৰিবহনৰ বাবে MUX

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
as_IN: RTSP অধিৱেশন ষ্ট্ৰিংটোত সময় উকলিযোৱা বিকল্পটো ছেট কৰে

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Legacy RTSP VoD server
as_IN: বৈধ RTSP VoD ছাৰ্ভাৰ

en: TLS support for OS X and iOS
as_IN: OS X আৰু iOS ৰ বাবে TLS সমৰ্থন

en: TLS server support for OS X
as_IN: OS X ৰ বাবে TLS ছাৰ্ভাৰ সমৰ্থন

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
as_IN: %s পাবলৈ আপোনাৰ চেষ্টা. সেইদৰে সুৰক্ষাৰ প্ৰমাণপত্ৰ প্ৰদৰ্শ ছাৰ্ভাৰ আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.
    
    যদি কোনো সন্দেহ নাই, এতিয়া পৰিত্যাগ কৰক.

en: Accept certificate temporarily
as_IN: সাময়িকভাৱে প্ৰমাণপত্ৰ গ্ৰহণ কৰক

en: Stats
as_IN: ষ্টেটছ

en: Stats encoder function
as_IN: পৰিসংখ্যা এনকোডাৰ কাৰ্য

en: Stats decoder
as_IN: পৰিসংখ্যা ডিকোডাৰ

en: Stats decoder function
as_IN: পৰিসংখ্যা ডিকোডাৰ কাৰ্য

en: Stats demux
as_IN: পৰিসংখ্যা ডিমাক্স

en: Stats demux function
as_IN: পৰিসংখ্যা ডিমাক্স কাৰ্য

en: XML Parser (using libxml2)
as_IN: XML ভাগকৰ্তা (libxml2 ব্যৱহাৰ কৰি)

en: Title to put in ASF comments.
as_IN: ASF মন্তব্যবোৰত দিবলৈ শিৰোনাম.

en: Author to put in ASF comments.
as_IN: ASF মন্তব্যবোৰ দিবলৈ লেখক.

en: Copyright string to put in ASF comments.
as_IN:  ASF মন্তব্যবোৰ ৰাখিবলৈ ষ্ট্ৰিং প্ৰতিলিপিস্বত্ব কৰক.

en: Comment
as_IN: মন্তব্য

en: Comment to put in ASF comments.
as_IN: ASF মন্তব্যবোৰত ৰাখিবলৈ মন্তব্য.

en: "Rating" to put in ASF comments.
as_IN: ASF মন্তব্যবোৰত ৰাখিবলৈ "Rating".

en: Packet Size
as_IN: পেকেটৰ আকাৰ

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
as_IN: ASF পেকেটৰ আকাৰ -- ডিফল্ট হল 4096 বাইট

en: Bitrate override
as_IN: বিট হাৰ অভাৰৰাইড

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: ASF muxer
as_IN: ASF মাক্সাৰ

en: Unknown Video
as_IN: অজ্ঞাত ভিডিঅ’

en: Subject
as_IN: বিষয়বস্তু

en: Encoder
as_IN: এনকোডাৰ

en: AVI muxer
as_IN: AVI মাক্সাৰ

en: Dummy/Raw muxer
as_IN: ডামি/ৰ' মাক্সাৰ

en: Create "Fast Start" files
as_IN: "Fast Start" ফাইলবোৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: MP4/MOV muxer
as_IN: MP4/MOV মাক্সাৰ

en: DTS delay (ms)
as_IN: DTS বিলম্ব (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: PES maximum size
as_IN: PES সৰ্বাধিক আকাৰ

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
as_IN: MPEG  PS ষ্ট্ৰিমত ফ্ৰেমড্ৰপিং সক্ষম কৰে. আপোনাৰ কম্পিউটাৰটো.

en: PS muxer
as_IN: PS মাক্সাৰ

en: Video PID
as_IN: ভিডিঅ' PID

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
as_IN: ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমটোলৈ এটা নিৰ্দিষ্ট কৰা PID নিৰ্ধাৰণ কৰক. PCR PID টো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ভিডিঅ'টো হব.

en: Audio PID
as_IN: অডিঅ'  PID

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
as_IN: অডিঅ' ষ্ট্ৰিমটোলৈ এটা নিৰ্দিষ্ট কৰা PID নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Assign a fixed PID to the SPU.
as_IN: SPU লৈ এটা নিৰ্দিষ্ট কৰা PID নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Assign a fixed PID to the PMT
as_IN: PMT লৈ এটা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰা PID নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
as_IN: এটা নিৰ্দিষ্ট কৰা পৰিবহন ষ্ট্ৰিম ID নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
as_IN: এটা নিৰ্দিষ্ট কৰা নেটৱৰ্ক ID নিৰ্ধাৰণ কৰক (SDT তালিকাৰ বাবে)

en: PMT Program numbers
as_IN: PMT কাৰ্যসূচী সংখ্যাবোৰ

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
as_IN: প্ৰতিটো PMT লৈ কাৰ্যসূচীৰ সংখ্যা এটা নিৰ্ধাৰণ কৰে. এইটোৱে "Set PID to ID of ES" সক্ষম কৰাটো দাবী কৰে.

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
as_IN: মাক্স PMT (দাবী কৰে --ছাউট-ts-es-id-pid)

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
as_IN: SDT বাখ্যাকৰ্তাবোৰ (--sout-ts-es-id-pid দাবী কৰে)

en: Set PID to ID of ES
as_IN: ES ৰ ID লৈ PID ছেট কৰক

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Data alignment
as_IN: ডাটা শাৰী কৰা

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Shaping delay (ms)
as_IN: আকৃতি প্ৰদানৰ বিলম্ব (ms)

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Use keyframes
as_IN: কীফ্ৰেমবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: PCR interval (ms)
as_IN: PCR অন্তৰাল (ms)

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Minimum B (deprecated)
as_IN: নূন্যতম B (বিৰোধ কৰা হল)

en: This setting is deprecated and not used anymore
as_IN: এই ছেটিংটো বিৰোধ কৰা হৈছে আৰু কোনো কাৰণতে ব্যৱহাৰ কৰা নহয়

en: Maximum B (deprecated)
as_IN: সৰ্বাধিক B (বিৰোধ কৰা হল)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Crypt audio
as_IN: অডিঅ’ ক্ৰিপ্ট কৰক

en: Crypt audio using CSA
as_IN: CSA ব্যৱহাৰ কৰি অডিঅ’ ক্ৰিপ্ট কৰক

en: Crypt video
as_IN: ভিডিঅ’ ক্ৰিপ্ট কৰক

en: Crypt video using CSA
as_IN: CSA ব্যৱহাৰ কৰি ভিডিঅ’ ক্ৰিপ্ট কৰক

en: CSA Key in use
as_IN: CSA কী ব্যৱহাৰ হৈছে

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
as_IN: CSA এনক্ৰিপশ্বন কী ব্যৱহাৰ. এইটো অযুগ্ম/প্ৰথম/1 (ডিফল্ট) বা যুগ্ম/ছেকেণ্ড/2 এটা হব পাৰে.

en: Packet size in bytes to encrypt
as_IN: এনক্ৰিপ্ট কৰিবলৈ বাইটত পেকেটৰ আকাৰ

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
as_IN: এনক্ৰিপ্ট কৰিবলৈ TS পেকেটটোৰ আকাৰ. এনক্ৰিপশ্বন তালিকাবোৰে এনক্ৰিপ্ট কৰাৰ আগতে মানটোৰ পৰা TS-হেডাৰটো বিয়োগ কৰে.

en: TS muxer (libdvbpsi)
as_IN: TS মাক্সাৰ (libdvbpsi)

en: Multipart JPEG muxer
as_IN: বিভিন্ন অংশৰ JPEG মাক্সাৰ

en: Index interval
as_IN: সূচীৰ অন্তৰাল

en: Minimal index interval, in microseconds. Set to 0 to disable index creation.
as_IN: নূন্যতম সূচী অন্তৰাল, মাইক্ৰোছেকেণ্ডবোৰত. সূচী অক্ষম কৰাটো 0 লৈ ছেট কৰক.

en: Index size ratio
as_IN: সূচী আকাৰৰ অনুপাত

en: Set index size ratio. Alters default (60min content) or estimated size.
as_IN: সূচী আকাৰৰ অনুপাত ছেট কৰক. ডিফল্ট (60min বস্তু) বা পৰিকল্পনা কৰা আকাৰ সলনি কৰে.

en: Ogg/OGM muxer
as_IN: Ogg/OGM মাক্সাৰ

en: WAV muxer
as_IN: WAV মাক্সাৰ

en: New input playing
as_IN: নতুন ইনপুট চলিছে

en: Now playing
as_IN: এতিয়া চলিছে

en: Timeout (ms)
as_IN: সময় উকলি গল (ms)

en: Notify
as_IN: জনাওক

en: LibNotify Notification Plugin
as_IN: LibNotify জাননী প্লাগইন

en: A/52 audio packetizer
as_IN: A/52 অডিঅ’ পেকেটাইজাৰ

en: Copy packetizer
as_IN: পেকেটাইজাৰ প্ৰতিলিপি কৰক

en: Dirac packetizer
as_IN: Dirac পেকেটাইজাৰ

en: DTS audio packetizer
as_IN: DTS অডিঅ’ পেকেটাইজাৰ

en: Flac audio packetizer
as_IN: ফ্লেক অডিঅ’ পেকেটাইজাৰ

en: H.264 video packetizer
as_IN: H.264 ভিডিঅ’ পেকেটাইজাৰ

en: HEVC/H.265 video packetizer
as_IN: HEVC/H.265 ভিডিঅ’ পেকেটাইজাৰ

en: MLP/TrueHD parser
as_IN: MLP/TrueHD ভাগকৰ্তা

en: MPEG4 audio packetizer
as_IN: MPEG4 অডিঅ’ পেকেটাইজাৰ

en: MPEG4 video packetizer
as_IN: MPEG4 ভিডিঅ’ পেকেটাইজাৰ

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
as_IN: MPEG অডিঅ' স্তৰ I/II/III পেকেটাইজাৰ

en: Sync on Intra Frame
as_IN: অন্ত: ফ্ৰেমত ছিনক্ৰনাইজ কৰক

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: MPEG-I/II video packetizer
as_IN: MPEG-I/II ভিডিঅ’ পেকেটাইজাৰ

en: MPEG Video
as_IN: MPEG ভিডিঅ’

en: VC-1 packetizer
as_IN: VC-1 পেকেটাইজাৰ

en: My Videos
as_IN: মোৰ ভিডিঅ’

en: My Music
as_IN: মোৰ সংগীত

en: Picture
as_IN: ছবি

en: My Pictures
as_IN: মোৰ ছবিবোৰ

en: MTP devices
as_IN: MTP ডিভাইচবোৰ

en: MTP Device
as_IN: MTP ডিভাইচ

en: Discs
as_IN: ডিস্কবোৰ

en: Podcasts
as_IN: পোডকাষ্টবোৰ

en: Podcast URLs list
as_IN: পডকাষ্ট URLবোৰৰ তালিকা

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
as_IN: উদ্ধাৰ কৰিবলৈ পডকাষ্টবোৰৰ তালিকা এখন ভৰাওক, '|' (পাইপ) ৰ দ্বাৰা পৃথকীকৃত.

en: Audio capture
as_IN: অডিঅ’ অধিগ্ৰহণ

en: Audio capture (PulseAudio)
as_IN: অডিঅ’ অধিগ্ৰহণ (পাল্চ অডিঅ’)

en: Generic
as_IN: জতীয়

en: SAP multicast address
as_IN: SAP মাল্টিকাষ্ট ঠিকনা

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
as_IN: SAP মডুলটোৱে সাধাৰণতে শুনোতাটোলৈ সঠিক ঠিকনাবোৰ দিবলৈ পছন্দ কৰে. সেইদৰে আপুনি এটা নিৰ্দিষ্ট ঠিকনা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰিব পাৰে.

en: SAP timeout (seconds)
as_IN: SAP উকলিগল (ছেকেণ্ডবোৰ)

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
as_IN: SAP বস্তুবোৰ ডিলিট কৰাৰ পিছত বিলম্ব যদি কোনো ঘোষণা সংৰক্ষিত কৰা নহয়.

en: Try to parse the announce
as_IN: ঘোষণাটো ভাগ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: SAP Strict mode
as_IN: SAP কোঠৰ ধৰণ

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Network streams (SAP)
as_IN: নেটৱৰ্ক ষ্ট্ৰিমবোৰ (SAP)

en: SDP Descriptions parser
as_IN: SDP বিৱৰণবোৰ ভাগকৰ্তা

en: Session
as_IN: অধিৱেশন

en: Tool
as_IN: টুল

en: User
as_IN: ব্যৱহাৰকৰ্তা

en: Video capture
as_IN: ভিডিঅ’ অধিগ্ৰহণ

en: Video capture (Video4Linux)
as_IN: ভিডিঅ’ অধিগ্ৰহণ (ভিডিঅ’4লিনাক্স)

en: Audio capture (ALSA)
as_IN: অডিঅ’ অধিগ্ৰহণ (ALSA)

en: Unknown type
as_IN: অজ্ঞাত প্ৰকাৰ

en: Universal Plug'n'Play
as_IN: সাধাৰণ প্লাগ'n'প্লে

en: Screen capture
as_IN: স্ক্ৰীন অধিগ্ৰহণ

en: Your window manager does not provide a list of applications.
as_IN: আপোনাৰ উইণ্ডো পৰিচালকে আবেদনবোৰৰ তালিকা এখন আগনবঢ়ায়.

en: Applications
as_IN: আবেদনবোৰ

en: Desktop
as_IN: ডেস্কটপ

en: X coordinate
as_IN: X স্থানাংক

en: X coordinate of the bargraph.
as_IN: বাৰগ্ৰাফটোৰ X স্থানাংক.

en: Y coordinate
as_IN: Y স্থানাংক

en: Y coordinate of the bargraph.
as_IN: বাৰগ্ৰাফটোৰ Y স্থানাংক.

en: Transparency of the bargraph
as_IN: বাৰগ্ৰাফটোৰ স্বচ্ছতা

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
as_IN: বাৰগ্ৰাফ স্বচ্ছতাৰ মান (সম্পূৰ্ণ স্বচ্ছতাৰ বাবে 0 পৰা সম্পূৰ্ণ অস্বচ্ছতাৰ বাবে 255 লৈ).

en: Bargraph position
as_IN: বাৰগ্ৰাফৰ স্থান

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Audio Bar Graph Video sub source
as_IN: অডিঅ' বাৰ গ্ৰাফ ভিডিঅ' উপ উত্স

en: Audio Bar Graph Video
as_IN: অডিঅ' বাৰ গ্ৰাফ ভিডিঅ'

en: Input FIFO
as_IN: ইনপুট FIFO

en: FIFO which will be read for commands
as_IN: FIFO যিটো নিৰ্দেশবোৰৰ বাবে পঢ়া হব

en: Output FIFO
as_IN: আউটপুট FIFO

en: FIFO which will be written to for responses
as_IN: FIFO যিটো সঁহাৰিবোৰৰ বাবে লিখা হব

en: Dynamic video overlay
as_IN: ডাইনেমিক ভিডিঅ' অভাৰলে

en: Overlay
as_IN: অভাৰলে কৰক

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Logo animation # of loops
as_IN: লুপবোৰৰ ল'গ' এনিমেশ্বন #

en: Logo individual image time in ms
as_IN: ms ত ল'গ' ব্যক্তিগত ছবিৰ সময়

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
as_IN: 0 - 60000 ms ৰ ব্যক্তিগত ছবি প্ৰদৰ্শনৰ সময়.

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
as_IN: ল'গ'টোৰ X স্থানাংক. এইটোত বাওঁফালে ক্লিক কৰাৰ দ্বাৰা আপুনি ল'গ'টো চলাচল কৰিব পাৰে.

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
as_IN: ল'গ'টোৰ Y স্থানাংক. এইটোত বাওঁফালে ক্লিক কৰাৰ দ্বাৰা আপুনি ল'গ'টো চলাচল কৰিব পাৰে

en: Opacity of the logo
as_IN: ল'গ'টোৰ অস্বচ্ছতা

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Logo position
as_IN: ল'গ'ৰ স্থান

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Use a local picture as logo on the video
as_IN: ভিডিঅ'টোত ল'গ'ৰ দৰে স্থানীয় ছবি এটা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Logo sub source
as_IN: ল'গ'ৰ উপ উত্স

en: Logo overlay
as_IN: ল'গ'ৰ অভাৰলে

en: Logo video filter
as_IN: ল'গ'ৰ ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Marquee text to display. (Available format strings: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ...)
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Text file
as_IN: টেক্সট ফাইল

en: File to read the marquee text from.
as_IN: মাৰ্কীউ টেক্সটৰ পৰা পঢ়িবলৈ ফাইল.

en: X offset
as_IN: X অফচেট

en: X offset, from the left screen edge.
as_IN: স্ক্ৰীনৰ বাওঁফালৰ কাষটোৰ পৰা X অফচেট.

en: Y offset
as_IN: Y অফচেট

en: Y offset, down from the top.
as_IN: ওপৰৰ পৰা তললৈ Y অফচেট.

en: Timeout
as_IN: সময় উকলি গল

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Refresh period in ms
as_IN: ms ত পুনৰ সজীৱৰ সময়সীমা

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Font size, pixels
as_IN: পিক্সেলবোৰত ফন্ট আকাৰ

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Marquee position
as_IN: মাৰ্কীউ স্থান

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Display text above the video
as_IN: ভিডিঅ'টোৰ ওপৰত টেক্সট প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Marquee
as_IN: মাৰ্কীউ

en: Marquee display
as_IN: মাৰ্কীউ প্ৰদৰ্শন

en: Misc
as_IN: সংগীত

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Total height of the mosaic, in pixels.
as_IN: পিক্সেলবোৰত মোজেইকটোৰ মুঠ উচ্চতা.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
as_IN: পিক্সেলবোৰত মোজেইকটোৰ মুঠ প্ৰস্থ.

en: Top left corner X coordinate
as_IN: ওপৰৰ বাওঁফালৰ চুকৰ X স্থানাংক

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
as_IN: মোজেইকটোৰ ওপৰৰ বাওঁফালৰ চুকটোৰ X স্থানাংক.

en: Top left corner Y coordinate
as_IN: ওপৰৰ বাওঁফালৰ চুকৰ Y স্থানাংক

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
as_IN: মোজেইকটোৰ ওপৰৰ বাওঁফালৰ চুকটোৰ Y স্থানাংক.

en: Border width
as_IN: সীমাৰ প্ৰস্থ

en: Width in pixels of the border between miniatures.
as_IN: লঘুবোৰৰ মাজত সীমাটোৰ পিক্সেলবোৰত প্ৰস্থ.

en: Border height
as_IN: সীমাৰ উচ্চতা

en: Height in pixels of the border between miniatures.
as_IN: লঘুবোৰৰ মাজত সীমাটোৰ পিক্সেলবোৰত উচ্চতা.

en: Mosaic alignment
as_IN: মোজেইক শাৰী কৰক

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Positioning method
as_IN: স্থান নিৰূপণৰ পদ্ধথি

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Number of rows
as_IN: শাৰীবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Number of columns
as_IN: স্তম্ভবোৰৰ সংখ্যা

en: Keep aspect ratio
as_IN: দৃষ্টিভংগীৰ অনুপাত ৰাখক

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
as_IN: যেতিয়া মোজেইক উপাদানবোৰ পুনৰ আকাৰ কৰে প্ৰকৃত দৃষ্টিকোণ অনুপাতটো ৰাখক.

en: Keep original size
as_IN: প্ৰকৃত আকাৰ ৰাখক

en: Keep the original size of mosaic elements.
as_IN: মোজাইক উপাদানবোৰৰ প্ৰকৃত আকাৰটো ৰাখক.

en: Elements order
as_IN: উপাদনবোৰৰ ক্ৰম

en: Offsets in order
as_IN: ক্ৰমত অফচেটবোৰ

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: auto
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়

en: fixed
as_IN: নিৰ্দিষ্ট কৰা হল

en: offsets
as_IN: অফচেটবোৰ

en: Mosaic video sub source
as_IN: মোজেইক ভিডিঅ' উপ উত্স

en: Mosaic
as_IN: মোজেইক

en: VNC Host
as_IN: VNC হষ্ট

en: VNC hostname or IP address.
as_IN: VNC হষ্টনাম বা IP ঠিকনা.

en: VNC Port
as_IN: VNC পোৰ্ট

en: VNC port number.
as_IN: VNC পোৰ্ট সংখ্যা.

en: VNC Password
as_IN: VNC পাছৱৰ্ড

en: VNC password.
as_IN: VNC পাছৱৰ্ড.

en: VNC poll interval
as_IN: VNC প'ল অন্তৰাল

en: VNC polling
as_IN: VNC পোলিং

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
as_IN:  VNC পোলিং সক্ষম কৰক. VDR ffnetdev গ্ৰাহকৰ দৰে সক্ৰিয় নকৰিব.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
as_IN: VNC হষ্টলৈ মাউছ ঘটনাবোৰ পথাওক. VDR ffnetdev গ্ৰাহকৰ দৰে প্ৰয়োজন নাই.

en: Key events
as_IN: মুখ্য ঘটনাবোৰ

en: Send key events to VNC host.
as_IN: VNC হষ্টল মুখ্য ঘটনাবোৰ পথাওক.

en: Alpha transparency value (default 255)
as_IN: আলফা স্বচ্ছতা মান (ডিফল্ট 255)

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Remote-OSD over VNC
as_IN: VNC ৰ ওপৰত দূৰৈৰ-OSD

en: Remote-OSD
as_IN: দূৰৈৰ-OSD

en: Feed URLs
as_IN: ফীড URLবোৰ

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
as_IN: RSS/এটম ফীড '|' (পাইপ) পৃথকীকৃত URLবোৰ.

en: Speed of feeds
as_IN: ফীডবোৰৰ গতি

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
as_IN: মাইক্ৰোছেকেণ্ডবোৰত RSS/এটম ফীডবোৰৰ গতি (অধিক ডাঙৰটো হল অধিক মন্থৰ).

en: Max length
as_IN: সৰ্বাধিক দৈৰ্ঘ

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
as_IN: স্ক্ৰীনত প্ৰদৰ্শন কৰা আখৰবোৰৰ সৰ্বাধিক সংখ্যা.

en: Refresh time
as_IN: পুনৰ সজীৱৰ সময়

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Feed images
as_IN: ফীড ছবিবোৰ

en: Display feed images if available.
as_IN: যদি উপলব্ধ ফীড ছবিবোৰ প্ৰদৰ্শন কৰক.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Text position
as_IN: টেক্সটৰ স্থান

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Title display mode
as_IN: শিৰোনাম প্ৰদৰ্শনৰ ধৰণ

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
as_IN: RSS ye এটম ফীড এটা আপোনাৰ ভিডিঅ'ত প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Don't show
as_IN: নেদেখুৱাব

en: Always visible
as_IN: সদায় দৃশ্যমান

en: Scroll with feed
as_IN: ফীডৰ সৈতে স্ক্ৰোল কৰক

en: RSS / Atom
as_IN: RSS / এটম

en: RSS and Atom feed display
as_IN: RSS আৰু এটম ফীড প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Change subtitle delay
as_IN: উপশিৰোনামৰ বিলম্ব সলনি কৰক

en: Delay calculation mode
as_IN: গণনাৰ ধৰণ বিলম্ব কৰক

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Calculation factor
as_IN: গণনাৰ কাৰক

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Maximum overlapping subtitles
as_IN: সৰ্বাধিক অভাৰলেপ কৰা উপশিৰোনামবোৰ

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
as_IN: একে সময়ত অনুমোদন কৰা উপশিৰোনামবোৰৰ সৰ্বাধিক সংখ্যা.

en: Minimum alpha value
as_IN: নূন্যতম আলফা মান

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Interval between two disappearances
as_IN: দুটা অদৃষ্টিগোচৰৰ মাজত অন্তৰাল

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Interval between disappearance and appearance
as_IN: অদৃষ্টিগোচৰ আৰু দৃষ্টিগোচৰৰ মাজৰ অন্তৰাল

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Interval between appearance and disappearance
as_IN: দৃষ্টিগোচৰ আৰু অদৃষ্টিগোচৰৰ মাজৰ অন্তৰাল

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Absolute delay
as_IN: প্ৰকৃত বিলম্ব

en: Relative to source delay
as_IN: উত্স বিলম্বলৈ সম্পৰ্কীয়

en: Relative to source content
as_IN: উত্স উপাদানলৈ সম্পৰ্কীয়

en: Subsdelay
as_IN: উপবিলম্ব

en: Overlap fix
as_IN: অভাৰলেপ নিৰ্দিষ্ট

en: LZMA decompression
as_IN: LZMA অসংনমন

en: Burrows-Wheeler decompression
as_IN: বাৰোৱছ-হুইলাৰ অসংনমন

en: gzip decompression
as_IN: জিজিপ অসংনমন

en: Read size
as_IN: আকাৰ পঢ়ক

en: Internal stream record
as_IN: আভ্যন্তৰীণ ষ্ট্ৰিম ৰেকৰ্ড

en: Autodel
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ডিলিট কৰক

en: Automatically add/delete input streams
as_IN: ইনপুট ষ্ট্ৰিমবোৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে যোগ/ডিলিট কৰক

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Destination bridge-in name
as_IN: গন্তব্যস্থান ব্ৰীজ-ইন নাম

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: ID Offset
as_IN: ID অফচেট

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Name of current instance
as_IN: চলিত উদাহৰণৰ নাম

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Fallback to placeholder stream when out of data
as_IN: স্থানধাৰকলৈ ষ্ট্ৰিমলৈ গুচি যাওক যেতিয়া ডাটা নাথাকে

en: Placeholder delay
as_IN: স্থানধাৰকৰ বিলম্ব

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
as_IN: স্থানধাৰকটো আৰম্ভ কৰাৰ আগতে বিলম্ব (ms ত).

en: Wait for I frame before toggling placeholder
as_IN: স্থানধাৰক টগুল কৰাৰ আগতে I ৰ বাবে অপেক্ষা কৰক

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Bridge
as_IN: ব্ৰীজ

en: Bridge stream output
as_IN: ব্ৰীজ ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: Bridge out
as_IN: ব্ৰীজ আউট

en: Bridge in
as_IN: ব্ৰীজ ভিতৰত

en: Elementary Stream ID
as_IN: প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম ID

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
as_IN: এই প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিমটোৰ বাবে চিনাক্তকৰ্তা অখণ্ড সংখ্যা এটা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Delay of the ES (ms)
as_IN: ES টোৰ বিলম্ব (ms)

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Delay a stream
as_IN: ষ্ট্ৰিম এটাৰ বিলম্ব

en: Description stream output
as_IN: ষ্ট্ৰিম আউটপুটৰ বিৱৰণ

en: Enable/disable audio rendering.
as_IN: অডিঅ' অনুবাদ কৰাটো সক্ষম/অক্ষম কৰিছে.

en: Enable/disable video rendering.
as_IN: ভিডিঅ' অনুবাদ কৰাটো সক্ষম/অক্ষম কৰিছে.

en: Delay (ms)
as_IN: বিলম্ব (ms)

en: Introduces a delay in the display of the stream.
as_IN: ষ্ট্ৰিমটোৰ প্ৰদৰ্শনটোত বিলম্ব এটা আৰম্ভ কৰক.

en: Display stream output
as_IN: ষ্ট্ৰিম আউটপুট প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Duplicate stream output
as_IN: নকল ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: Output access method
as_IN: আউটপুট প্ৰৱেশ পদ্ধতি

en: This is the default output access method that will be used.
as_IN: এইটো হল ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া ডিফল্ট আউটপুট প্ৰৱেশ পদ্ধতি.

en: Audio output access method
as_IN: অডিঅ' আউটপুট প্ৰৱেশ পদ্ধতি

en: This is the output access method that will be used for audio.
as_IN: এইটো হল আউটপুট প্ৰৱেশ পদ্ধতিটো যিটো অডিঅ'ৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: Video output access method
as_IN: ভিডিঅ' আউটপুট প্ৰৱেশ পদ্ধতি

en: This is the output access method that will be used for video.
as_IN: এইটো হল আউটপুট প্ৰৱেশ পদ্ধতিটো যিটো ভিডিঅ'ৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: Output muxer
as_IN: আউটপুট মাক্সাৰ

en: This is the default muxer method that will be used.
as_IN: এইটো হল ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া ডিফল্ট আউটপুট প্ৰৱেশটো.

en: Audio output muxer
as_IN: অডিঅ' আউটপুট মাক্সাৰ

en: This is the muxer that will be used for audio.
as_IN: এইটো হল মাক্সাৰ যিটো অডিঅ'ৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: Video output muxer
as_IN: ভিডিঅ' আউটপুট মাক্সাৰ

en: This is the muxer that will be used for video.
as_IN: এইটো হল মাক্সাৰ যিটো ভিডিঅ'ৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: Output URL
as_IN: আউটপুট URL

en: This is the default output URI.
as_IN: এইটো হল ডিফল্ট আউটপুট URI.

en: Audio output URL
as_IN: অডিঅ' আউটপুট URL

en: This is the output URI that will be used for audio.
as_IN: এইটো হল আউটপুট URI যিটো অডিঅ'ৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: Video output URL
as_IN: ভিডিঅ' আউটপুট URL

en: This is the output URI that will be used for video.
as_IN: এইটো হল আউটপুট URI যিটো ভিডিঅ'ৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: Elementary stream output
as_IN: প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
as_IN: "%s/%s://%s" ৰ বাবে কোনো উপযুক্ত ষ্ট্ৰিম আউটপুট প্ৰৱেশ নাই.

en: Gathering stream output
as_IN: লগলগা ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: Specify an identifier string for this subpicture
as_IN: এই উপছবিটোৰ বাবে চিনাক্তকৰ্তা ষ্ট্ৰিং এটা নিৰ্দিষ্ট কৰক

en: Output video width.
as_IN: আউটপুট ভিডিঅ' প্ৰস্থ

en: Output video height.
as_IN: আউটপুট ভিডিঅ' উচ্চতা

en: Sample aspect ratio
as_IN: নমুনা দৃষ্টিকোণ অনুপাত

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
as_IN: গন্তব্যস্থানটোৰ নমুনা দৃষ্টিকোণ অনুপাত (1:1, 3:4, 2:3).

en: Video filter
as_IN: ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Video filters will be applied to the video stream.
as_IN: ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমটোত ভিডিঅ' ফিল্টাৰবোৰ প্ৰয়োগ কৰা হব.

en: Image chroma
as_IN: ছবি ক্ৰোমা

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
as_IN: বিশেষ ক্ৰোমাৰ ব্যৱহাৰটো জোৰ কৰক. YUVA ব্যৱহাৰ কৰক যদি আপুনি আলফা মাৰ্ক বা নীলা স্ক্ৰীন ভিডিঅ' ফিল্টাৰ ব্যৱহাৰ কৰি আছে.

en: Transparency of the mosaic picture.
as_IN: ম'জাইক ছবিটোৰ স্বচ্ছতা.

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
as_IN: মোজেইকত ওপৰৰ বাওঁফালৰ চুকটোৰ X স্থানাংক যদি অশূন্য.

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
as_IN: মোজেইকত ওপৰৰ বাওঁফালৰ চুকটোৰ Y স্থানাংক যদি অশূন্য.

en: Mosaic bridge
as_IN: ম'জাইক ব্ৰীজ

en: Mosaic bridge stream output
as_IN: ম'জাইক ব্ৰীজ ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: Destination prefix
as_IN: গন্তব্যস্থান উপসৰ্গ

en: Prefix of the destination file automatically generated
as_IN: গন্তব্যস্থানটোৰ উপসৰ্গ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে তৈয়াৰ কৰা হব

en: Record stream output
as_IN: ষ্ট্ৰিম আউটপুট ৰেকৰ্ড কৰক

en: This is the output URL that will be used.
as_IN: এইটো হল আউটপুট URL যিটো ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: SAP announcing
as_IN: SAP ঘোষণা কৰা

en: Announce this session with SAP.
as_IN: এই অধিবেশনটো SAP ৰ সৈতে ঘোষণা কৰক.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
as_IN: এইটোৱে ষ্ট্ৰিম কৰাটোৰ আউটপুটটোৰ বাবে মাক্সাৰটো নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ আপোনাক অনুমতি দিয়ে. কোনো মাক্সাৰ ব্যৱহাৰ নকৰিবলৈ ডিফল্ট (মানবিশিষ্ট RTP ষ্ট্ৰিম).

en: Session name
as_IN: অধিবেশনৰ নাম

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
as_IN: এইটো হল অধিৱেশনটোৰ নাম যিটো SDP টোত ঘোষণা কৰা হব (অধিৱেশন বাখ্যাকৰ্তা).

en: Session category
as_IN: অধিবেশনৰ শ্ৰেণী

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
as_IN: এইটোৱে আপোনাক অধিবেশনটোৰ বাবে শ্ৰেণী এটা নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে, সেইটো ঘোষণা কৰা হব যদি আপুনি SAP ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ পছন্দ কৰে.

en: Session description
as_IN: অধিবেশনৰ বিৱৰণ

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
as_IN: এইটোৱে আপোনাক ষ্ট্ৰিমটোৰ বিষয়ে পূংখানুপূংখ বিৱৰণৰ সৈতে এটা চমু বাখ্যা এটা দিবলৈ অনুমতি দিয়ে, সেইটো SDP (অধিৱেশন বাখ্যাকৰ্তা) ঘোষণা কৰা হব.

en: Session URL
as_IN: অধিবেশন URL

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
as_IN: এইটোৱে ষ্ট্ৰিমটোৰ বিষয়ে অধিক পূংখানুপূংখ বিৱৰণৰ সৈতে URL এটা দিবলৈ আপোনাক অনুমতি দিয়ে (প্ৰায়ে ষ্ট্ৰিম কৰা সংস্থাটোৰ ৱেবছাইটটো), সেইটো SDP ত ঘোষণা কৰা হব (অধিৱেশন বাখ্যাকৰ্তা).

en: Session email
as_IN: অধিৱেশ ইমেইল

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
as_IN: এইটোৱে ষ্ট্ৰিমটোৰ বাবে এটা সংযোগ মেইল ঠিকনা দিবলৈ আপোনাক অনুমতি দিয়ে, সেইটো SDP টোত ঘোষণা কৰা হব (অধিৱেশন বাখ্যাকৰ্তা).

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
as_IN: এইটোৱে RTP ষ্ট্ৰিম কৰাটোৰ বাবে আধাৰ পোৰ্টটো নিৰ্ধাৰিত কৰিবলৈ আপোনাক অনুমতি দিয়ে.

en: Audio port
as_IN: অডিঅ' পোৰ্ট

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
as_IN: এইটোৱে আপোনাক RTP ষ্ট্ৰিম কৰাটোৰ বাবে ডিফল্ট অডিঅ' পোৰ্টটো নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Video port
as_IN: ভিডিঅ' পোৰ্ট

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
as_IN: এইটোৱে আপোনাক RTP ষ্ট্ৰিম কৰাটোৰ বাবে ডিফল্ট ভিডিঅ' পোৰ্টটো নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: RTP/RTCP multiplexing
as_IN: RTP/RTCP মাল্টিপ্লেক্সিং

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
as_IN: এইটোৱে RTP পেকেটবোৰৰ দৰে একেটা পোৰ্টৰ জৰিয়তে মাল্টিপ্লেক্স কৰা RTCP পেকেট পথায় আৰু গ্ৰহণ কৰে.

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Transport protocol
as_IN: পৰিবহন প্ৰটকল

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
as_IN: এইটোৱে RTP ৰ বাবে কোনটো পৰিবহন প্ৰটকল ব্যৱহাৰ কৰিব নিৰ্বাচন কৰে.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
as_IN: এইটোৱে আপোনাক MPEG4 LATM অডিঅ' ষ্ট্ৰিমবোৰ ষ্ট্ৰিম কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে (RFC3016 চাওক).

en: RTSP session timeout (s)
as_IN: RTSP অধিৱেশনৰ সময় উকলি গল (বোৰ)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: RTP stream output
as_IN: RTP ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: RTSP VoD server
as_IN: RTSP VoD ছাৰ্ভাৰ

en: New ES ID
as_IN: নতুন ES ID

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
as_IN: এই প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিমটোৰ বাবে এটা নতুন চিনাক্তকৰ্তা অখণ্ড সংখ্যা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
as_IN: এই প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিমটোৰ বাবে ISO-639 কোড (তিনিটা আখৰৰ) এটা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set ID
as_IN: ID ছেট কৰক

en: Set ES id
as_IN: ES id ছেট কৰক

en: Change the id of an elementary stream
as_IN: প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম এটাৰ id টো সলনি কৰক

en: Set ES Lang
as_IN: ES লেংগ ছেট কৰক

en: Set Lang
as_IN: লেংগ ছেট কৰক

en: Change the language of an elementary stream
as_IN: প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম এটাৰ ভাষাটো সলনি কৰক

en: Video prerender callback
as_IN: ভিডিঅ' পূৰ্বঅনুবাদৰ কলবেক

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Audio prerender callback
as_IN: অডিঅ' পূৰ্বঅনুবাদৰ কলবেক

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Video postrender callback
as_IN: ভিডিঅ' পিছত অনুবাদৰ কলবেক

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Audio postrender callback
as_IN: অডিঅ' পিছত অনুবাদৰ কলবেক

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Video Callback data
as_IN: ভিডিঅ’ ক’লবেক ডাটা

en: Data for the video callback function.
as_IN: ভিডিঅ’ ক’লবেক কাৰ্যৰ বাবে ডাটা.

en: Audio callback data
as_IN: অডিঅ’ ক’লবেক ডাটা

en: Data for the audio callback function.
as_IN: অডিঅ’ ক’লবেক কাৰ্যৰ বাবে ডাটা.

en: Time Synchronized output
as_IN: সময় ছিনক্ৰনাইজ কৰা আউটপুট

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Smem
as_IN: স্মেম

en: Stream output to memory buffer
as_IN: স্মৃতি বাফাৰলৈ ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: Writes stats to file instead of stdout
as_IN: stdআউটৰ পৰিৱৰ্তে ফাইললৈ পৰিসংখ্যা লিখে

en: Prefix to show on output line
as_IN: আউটপুট লাইনত দেখুৱাবলৈ উপসৰ্গ

en: Writes statistic info about stream
as_IN: ষ্ট্ৰিমৰ বিষয়ে পৰিসংখ্যা তথ্য লিখে

en: Output method to use for the stream.
as_IN: ষ্ট্ৰিমটোৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আউটপুট পদ্ধতি.

en: Muxer to use for the stream.
as_IN: ষ্ট্ৰিমটোৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ মাক্সাৰ.

en: Output destination
as_IN: আউটপুট গন্তব্যস্থান

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Standard stream output
as_IN: মানবিশিষ্ট ষ্ট্ৰিম আউটপুট

en: Video encoder
as_IN: ভিডিঅ’ এনকোডাৰ

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
as_IN: এইটো হল ভিডিঅ' এনকোডাৰ মডুল যিটো ব্যৱহাৰ কৰা হব (আৰু ইয়াৰ জড়িত বিকল্পবোৰ).

en: Destination video codec
as_IN: গন্তব্যস্থান ভিডিঅ’ কোডেক

en: This is the video codec that will be used.
as_IN: এইটো হল ভিডিঅ' কোডেক যিটো ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: Video bitrate
as_IN: ভিডিঅ' বিট হাৰ

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
as_IN: ট্ৰেন্সকোড কৰা ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমটোৰ লক্ষ্য কৰা বিট হাৰ.

en: Video scaling
as_IN: ভিডিঅ' জোখা

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
as_IN: ট্ৰেন্সকোড কৰোতে ভিডিঅ'টোলৈ প্ৰয়োগ কৰিবলৈ জোখৰ কাৰকটো (উদাহৰণ: 0.25)

en: Video frame-rate
as_IN: ভিডিঅ' ফ্ৰেম-হাৰ

en: Target output frame rate for the video stream.
as_IN: ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমটোৰ বাবে লক্ষ্য কৰা আউটপুট ফ্ৰেম হাৰ.

en: Deinterlace video
as_IN: ভিডিঅ' ডিইন্টাৰলেচ কৰক

en: Deinterlace the video before encoding.
as_IN: এনকোডিং কৰাৰ আগতে ভিডিঅ'টো ডিইন্টাৰলেচ কৰক.

en: Deinterlace module
as_IN: মডুল ডিইন্টাৰলেচ কৰক

en: Specify the deinterlace module to use.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডিইন্টাৰলেচ মডুলটো নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Maximum video width
as_IN: সৰ্বাধিক ভিডিঅ’ প্ৰস্থ

en: Maximum output video width.
as_IN: সৰ্বাধিক আউটপুট ভিডিঅ’ প্ৰস্থ.

en: Maximum video height
as_IN: সৰ্বাধিক ভিডিঅ’ উচ্চতা

en: Maximum output video height.
as_IN: সৰ্বাধিক আউটপুট ভিডিঅ’ উচ্চতা.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
as_IN: ভিডিঅ' ষ্ট্ৰিমবোৰলৈ ভিডিঅ' ফিল্টাৰবোৰ প্ৰয়োগ কৰা হব (অভাৰলেবোৰ প্ৰয়োগ কৰাৰ পিছত). আপুনি ফিল্টাৰবোৰৰ কলনৰ দ্বাৰা পৃথকীকৃত তালিকা এখন ভৰাৱ পাৰে.

en: Audio encoder
as_IN: অডিঅ’ এনকোডাৰ

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
as_IN: এইটো হল অডিঅ' এনকোডাৰ মডুল যিটো ব্যৱহাৰ কৰা হব (আৰু ইয়াৰ জড়িত বিকল্পবোৰ).

en: Destination audio codec
as_IN: গন্তব্যস্থান অডিঅ’ কোডেক

en: This is the audio codec that will be used.
as_IN: এইটো হল অডিঅ' কোডেক যিটো ব্যৱহাৰ কৰা হব

en: Audio bitrate
as_IN: অডিঅ' বিট হাৰ

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
as_IN: ট্ৰেন্সকোড কৰা অডিঅ' ষ্ট্ৰিমটোৰ লক্ষ্য কৰা বিট হাৰ.

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
as_IN: ট্ৰেন্সকোড কৰা অডিঅ' ষ্ট্ৰিমটোৰ সাধাৰণ হাৰ (11250, 22500, 44100 বা 48000).

en: This is the language of the audio stream.
as_IN: এইটো হল অডিঅ' ষ্ট্ৰিমটোৰ ভাষা.

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
as_IN: এই ট্ৰেন্সকোড কৰা ষ্ট্ৰিমবোৰত অডিঅ' চেনেলবোৰৰ সংখ্যা.

en: Audio filter
as_IN: অডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
as_IN: অডিঅ' ষ্ট্ৰিমবোৰলৈ অডিঅ' ফিল্টাৰবোৰ প্ৰয়োগ কৰা হব (ৰূপান্তৰণৰ পিছত ফিল্টাৰবোৰ প্ৰয়োগ কৰা হয়). আপুনি ফিল্টাৰবোৰৰ কলনৰ দ্বাৰা পৃথকীকৃত তালিকা এখন ভৰাৱ পাৰে.

en: Subtitle encoder
as_IN: উপশিৰোনাম এনকোডাৰ

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
as_IN: এইটো হল উপশিৰোনাম এনকোডাৰ মডুল যিটো ব্যৱহাৰ কৰা হব (আৰু ইয়াৰ জড়িত বিকল্পবোৰ).

en: Destination subtitle codec
as_IN: গন্তব্যস্থান উপশিৰোনাম কোডেক

en: This is the subtitle codec that will be used.
as_IN: এইটো হল উপশিৰোনাম কোডেক যিটো ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: Number of threads
as_IN: থ্ৰেডবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of threads used for the transcoding.
as_IN: ট্ৰেন্সকোডিংটোৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা থ্ৰেডবোৰৰ সংখ্যা.

en: High priority
as_IN: উচ্চ অগ্ৰাধিকাৰ

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Transcode
as_IN: ট্ৰেনছকোড

en: Transcode stream output
as_IN: ষ্ট্ৰিম আউটপুট ট্ৰেন্সকোড কৰক

en: Overlays/Subtitles
as_IN: অভাৰলেবোৰ/উপশিৰোনামবোৰ

en: Monospace Font
as_IN: মনস্কোপ ফন্ট

en: Font family for the font you want to use
as_IN: আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বিচৰা ফন্টটোৰ বাবে ফন্ট পৰিয়াল

en: Font file for the font you want to use
as_IN: আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বিচৰা ফন্টটোৰ বাবে ফন্ট ফাইল

en: Font size in pixels
as_IN: পিক্সেলবোৰত ফন্ট আকাৰ

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Text opacity
as_IN: টেক্সটৰ অস্বচ্ছতা

en: Text default color
as_IN: টেক্সটৰ ডিফল্ট ৰং

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Relative font size
as_IN: সম্পৰ্কীয় ফন্ট আকাৰ

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Background opacity
as_IN: পটভূমিৰ অস্বচ্ছতা

en: Background color
as_IN: পটভূমিৰ ৰং

en: Outline opacity
as_IN: আউটলাইনৰ অস্বচ্ছতা

en: Shadow opacity
as_IN: ছায়াৰ অস্বচ্ছতা

en: Shadow color
as_IN: ছায়াৰ ৰং

en: Shadow angle
as_IN: ছায়াৰ কোণ

en: Shadow distance
as_IN: ছায়াৰ দূৰত্ব

en: Use YUVP renderer
as_IN: YUVP অনুবাদকৰ্তা ব্যৱহাৰ কৰক

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Thin
as_IN: পাতল

en: Thick
as_IN: ডাঠ

en: Text renderer
as_IN: টেক্সট অনুবাদকৰ্তা

en: Freetype2 font renderer
as_IN: বিনামূলীয়া প্ৰকাৰ 2 ফন্ট অনুবাদ

en: SVG template file
as_IN: SVG নমুনা ফাইল

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় ষ্ট্ৰি ৰূপান্তৰণৰ বাবে SVG নমুনা এটা ধৰি ৰখা ফাইল এটাৰ স্থান

en: Dummy font renderer
as_IN: ডামি ফন্ট অনুবাদকৰ্তা

en: Video filtering using a chain of video filter modules
as_IN: ভিডিঅ' ফিল্টাৰ মডুলবোৰৰ শৃংখল এটা ব্যৱহাৰ কৰি ভিডিঅ' ফিল্টাৰ কৰিছে

en: Conversions from
as_IN: ...ৰ পৰা ৰূপান্তৰণবোৰ

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
as_IN: SSE2 I420,IYUV,YV12 ৰ পৰা RV15 লৈ,RV16,RV24,RV32 ৰূপান্তৰণবোৰ

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
as_IN: MMX I420,IYUV,YV12 পৰা RV15 লৈ,RV16,RV24,RV32 ৰূপান্তৰণবোৰ

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
as_IN: I420,IYUV,YV12 ৰ পৰা RGB2 লৈ,RV15,RV16,RV24,RV32 ৰূপান্তৰণবোৰ

en: MMX conversions from
as_IN: ...ৰ পৰা MMX ৰূপান্তৰণবোৰ

en: SSE2 conversions from
as_IN: ...ৰ পৰা SSE2 ৰূপান্তৰণবোৰ

en: AltiVec conversions from
as_IN: ...ৰ পৰা AltiVec ৰূপান্তৰণবোৰ

en: OpenMAX DL image processing
as_IN: মুক্তMAX DL ছবি প্ৰক্ৰিয়া কৰা

en: RV32 conversion filter
as_IN: RV32 ৰূপান্তৰণ ফিল্টাৰ

en: Scaling mode
as_IN: জোখাৰ ধৰণ

en: Scaling mode to use.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ জোখাৰ ধৰণ.

en: Fast bilinear
as_IN: খৰতকীয়া দ্বিসমান্তৰাল

en: Bilinear
as_IN: দ্বিসমান্তৰাল

en: Bicubic (good quality)
as_IN: দুটা কিউবিক (ভাল মানদণ্ড)

en: Experimental
as_IN: পৰীক্ষামূলক

en: Nearest neighbour (bad quality)
as_IN: আটাইতকৈ ওচৰৰ চুবুৰীয়া (বেয়া মানদণ্ড)

en: Area
as_IN: ক্ষেত্ৰ

en: Luma bicubic / chroma bilinear
as_IN: লুমা দ্বিকিউবিক / ক্ৰোমা দ্বিসমান্তৰাল

en: Gauss
as_IN: গাউছ

en: SincR
as_IN: ছিংকR

en: Lanczos
as_IN: লেংনকোজ

en: Bicubic spline
as_IN: দ্বিকিউবিক স্প্লাইন

en: Video scaling filter
as_IN: ভিডিঅ' জোখাৰ ফিল্টাৰ

en: Swscale
as_IN: Swজোখ

en: YUVP converter
as_IN: YUVP ৰূপান্তৰকৰ্তা

en: Image properties filter
as_IN: ছবিৰ বৈশিষ্ট্যবোৰৰ ফিল্টাৰ

en: Image adjust
as_IN: ছবি মিলোৱা

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
as_IN: এটা স্বচ্ছতা মাক্সৰ দৰে ছবিৰ আলফা এটা ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Transparency mask
as_IN: স্বচ্ছতাৰ মাক্স

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
as_IN: আলফা মিশ্ৰণ কৰা স্বচ্ছতা মাক্স. png আলফা চেনেল এটা ব্যৱহাৰ কৰে.

en: Alpha mask video filter
as_IN: আলফা মাক্স ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Alpha mask
as_IN: আলফা মাক্স

en: Color scheme
as_IN: ৰংৰ আঁচনি

en: Define the glasses' color scheme
as_IN: গ্লাছবোৰৰ ৰংৰ আঁচনিটো বাখ্যা কৰে

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
as_IN: এনালগীফ ছবি ভিডঅ' ফিল্টাৰলৈ 3D ছবি ৰূপান্তৰ কৰক

en: Window size
as_IN: উইণ্ডোৰ আকাৰ

en: Number of frames (0 to 100)
as_IN: ফ্ৰেমবোৰৰ সংখ্যা (0 ৰ পৰা 100 লৈ)

en: Softening value
as_IN: কোমল কৰা মান

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
as_IN: মসৃণতাৰ বাবে বিবেচনা কৰা ফ্ৰেমবোৰৰ সংখ্যা (0 ৰ পৰা 30 লৈ)

en: antiflicker video filter
as_IN: ফ্লিকাৰ বিৰোধী ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: antiflicker
as_IN: ফ্লিকাৰ বিৰোধী

en: Ball color
as_IN: বল ৰং

en: Edge visible
as_IN: কাষ দৃশ্যমান

en: Set edge visibility.
as_IN: কাষৰ দৃশ্যমানতা ছেট কৰক.

en: Ball speed
as_IN: বলৰ গতি

en: Set ball speed, the displacement value                                 in number of pixels by frame.
as_IN: বলৰ গতি ছেট কৰক, স্থানান্তৰণৰ মানটো ফ্ৰেমৰ দ্বাৰা পিক্সেলবোৰৰ সংখ্যাত.

en: Ball size
as_IN: বল আকাৰ

en: Set ball size giving its radius in number                                 of pixels
as_IN: ইয়াৰ ব্যাসাৰ্ধ পিক্সেলবোৰৰ সংখ্যাত দি বলৰ আকাৰ ছেট কৰক

en: Gradient threshold
as_IN: গ্ৰেডিয়েন্ট থ্ৰেছহল্ড

en: Set gradient threshold for edge computation.
as_IN: কাষ গণনাৰ বাবে গ্ৰেডিয়েন্ট থ্ৰেছহল্ড ছেট কৰক.

en: Augmented reality ball game
as_IN: বঢ়োৱা বাস্তৱিক বল খেল

en: Ball video filter
as_IN: বল ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Ball
as_IN: বল

en: Number of time to blend
as_IN: সংমিশ্ৰণ কৰিবলৈ সময়ৰ সংখ্যা

en: The number of time the blend will be performed
as_IN: মিশ্ৰণ সম্পাদন কৰিবলগীয়া সময়টো

en: Alpha of the blended image
as_IN: সংমিশ্ৰণ কৰা ছবিটোৰ আলফা

en: Alpha with which the blend image is blended
as_IN: আলফা যাৰ সৈতে মিশ্ৰণ কৰা ছবিটো মিশ্ৰণ কৰা হয়

en: Image to be blended onto
as_IN: মিশ্ৰণ কৰিবলৈ ছবিটো

en: The image which will be used to blend onto
as_IN: ছবিটো যিটো মিশ্ৰণ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হব

en: Chroma for the base image
as_IN: আধাৰ ছবিটোৰ বাবে ক্ৰোমা

en: Chroma which the base image will be loaded in
as_IN: ক্ৰোমা যত আধাৰ ছবিটো লোড কৰা হব

en: Image which will be blended
as_IN: ছবিটো যিটো মিশ্ৰণ কৰা হব

en: The image blended onto the base image
as_IN: আধাৰ ছবিটোত মিশ্ৰণ কৰা ছবিটো

en: Chroma for the blend image
as_IN: সংমিশ্ৰণ কৰা ছবিটোৰ বাবে ক্ৰোমা

en: Chroma which the blend image will be loaded in
as_IN: ক্ৰোমা যিহত সংমিশ্ৰণ ছবিটো লোড কৰা হব

en: Blending benchmark filter
as_IN: বেঞ্চমাৰ্ক ফিল্টাৰ সংমিশ্ৰণ কৰিছে

en: Blendbench
as_IN: সংমিশ্ৰণ কৰা বেঞ্চ

en: Benchmarking
as_IN: বেঞ্চমাৰ্ক কৰিছে

en: Base image
as_IN: আধাৰ ছবি

en: Blend image
as_IN: সংমিশ্ৰণ ছবি

en: Video pictures blending
as_IN: ভিডিঅ’ ছবি সংমিশ্ৰণ কৰিছে

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Bluescreen U value
as_IN: নীলাস্ক্ৰীনৰ U মান

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
as_IN: নীলা স্ক্ৰীন কী ৰংটোৰ বাবে "U" মান (YUV মানবোৰত). 0 ৰ পৰা 255 লৈ. নীলাৰ বাবে 120 লৈ ডিফল্ট কৰক.

en: Bluescreen V value
as_IN: নীলাস্ক্ৰীন V মান

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
as_IN: নীলা স্ক্ৰীন কী ৰংটোৰ বাবে "V" মান (YUV মানবোৰত). 0 ৰ পৰা 255 লৈ. নীলাৰ বাবে 90 লৈ ডিফল্ট কৰক.

en: Bluescreen U tolerance
as_IN: নীলাস্ক্ৰীন V বহন ক্ষমতা

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
as_IN: U সমতলটোৰ বাবে ৰংৰ চলকবোৰত নীলাস্ক্ৰীন মিশ্ৰণটোৰ বহন ক্ষমতা. 10 আৰু 20 মাজৰ মান এটা ভাল হিচাপে দেখা যায়.

en: Bluescreen V tolerance
as_IN: নীলা স্ক্ৰীন V বহন ক্ষমতা

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
as_IN: V সমতলটোৰ বাবে ৰংৰ চলকবোৰত নীলাস্ক্ৰীন মিশ্ৰণটোৰ বহন ক্ষমতা. 10 আৰু 20 মাজৰ মান এটা ভাল হিচাপে দেখা যায়.

en: Bluescreen video filter
as_IN: নীলা স্ক্ৰীন ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Bluescreen
as_IN: নীলা স্ক্ৰীন

en: Output width
as_IN: আউটপুটৰ প্ৰস্থ

en: Output (canvas) image width
as_IN: আউটপুট (কেনভাছ) ছবিৰ প্ৰস্থ

en: Output height
as_IN: আউটপুটৰ উচ্চতা

en: Output (canvas) image height
as_IN: আউটপুট (কেনভাছ) ছবিৰ উচ্চতা

en: Output picture aspect ratio
as_IN: আউটপুট ছবি দৃষ্টিকোণৰ অনুপাত

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Pad video
as_IN: পেড ভিডিঅ'

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Automatically resize and pad a video
as_IN: ভিডিঅ’ এটা স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পুনৰ আকাৰ আৰু পেড কৰক

en: Canvas
as_IN: কেনভাছ

en: Canvas video filter
as_IN: কেনভাছ ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Select one color in the video
as_IN: ভিডিঅ'টোত এটা ৰং নিৰ্বাচন কৰক

en: Color threshold filter
as_IN: ৰং থ্ৰেছহল্ড ফিল্টাৰ

en: Saturation threshold
as_IN: চেচুৰেশ্বন থ্ৰেছহল্ড

en: Similarity threshold
as_IN: একেধৰণৰ থ্ৰেছহল্ড

en: Pixels to crop from top
as_IN: ওপৰৰ পৰা ক্ৰোপ কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰ

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
as_IN: ছবিটোৰ ওপৰৰ পৰা ক্ৰোপ কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰৰ সংখ্যা.

en: Pixels to crop from bottom
as_IN: তলৰ পৰা ক্ৰোপ কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰ

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
as_IN: ছবিটোৰ তলৰ পৰা ক্ৰোপ কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰৰ সংখ্যা.

en: Pixels to crop from left
as_IN: বাওঁফালৰ পৰা ক্ৰোপ কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰ

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
as_IN: ছবিটোৰ বাওঁফালৰ পৰা ক্ৰোপ কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰৰ সংখ্যা.

en: Pixels to crop from right
as_IN: সোঁফালৰ পৰা ক্ৰোপ কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰ

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
as_IN: ছবিটোৰ সোঁফালৰ পৰা ক্ৰোপ কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰৰ সংখ্যা.

en: Pixels to padd to top
as_IN: ওপৰলৈ পেড কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰ

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
as_IN: ক্ৰোপ কৰাৰ পিছত ছবিটোৰ ওপৰলৈ পেড কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰৰ সংখ্যা.

en: Pixels to padd to bottom
as_IN: তললৈ পেড কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰ

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
as_IN: ক্ৰোপ কৰাৰ পিছত ছবিটোৰ তললৈ পেড কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰৰ সংখ্যা.

en: Pixels to padd to left
as_IN: বাওঁফাললৈ পেড কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰ

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
as_IN: ক্ৰোপ কৰাৰ পিছত ছবিটোৰ বাওঁফাললৈ পেড কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰৰ সংখ্যা.

en: Pixels to padd to right
as_IN: সোঁফাললৈ পেড কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰ

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
as_IN: ক্ৰোপ কৰাৰ পিছত ছবিটোৰ সোঁফাললৈ পেড কৰিবলৈ পিক্সেলবোৰৰ সংখ্যা.

en: Croppadd
as_IN: ক্ৰোপঠিকনা

en: Video cropping filter
as_IN: ভিডিঅ' ক্ৰোপ কৰা ফিল্টাৰ

en: Padd
as_IN: পেড

en: Latest
as_IN: শেহতীয়া

en: AltLine
as_IN: শাৰীত

en: Upconvert
as_IN: ওপৰলৈ ৰূপান্তৰ

en: Low
as_IN: নিম্ন

en: Medium
as_IN: মধ্যম

en: High
as_IN: উচ্চ

en: Streaming deinterlace mode
as_IN: ষ্ট্ৰিম কৰা ডিইন্টাৰলেচ ধৰণ

en: Deinterlace method to use for streaming.
as_IN: ষ্ট্ৰিম কৰাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ডিইন্টাৰলেচ পদ্ধতি.

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
as_IN: 4:2:0 ইনপুটৰ বাবে ফছফোৰ ক্ৰোমা ধৰণ

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Phosphor old field dimmer strength
as_IN: ফছফোৰ পুৰণি ক্ষেত্ৰৰ অস্পষ্ট শক্তি

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Deinterlacing video filter
as_IN: ভিডিঅ’ ফিল্টাৰ ডিইন্টাৰলেচ কৰক

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
as_IN: ছবি মাক্স. 50% তকৈ ডাঙৰ আলফা মান এটাৰ সৈতে পিক্সেলবোৰ মোচি দিয়া হব.

en: X coordinate of the mask.
as_IN: মাস্কটোৰ X স্থানাংক.

en: Y coordinate of the mask.
as_IN: মাস্কটোৰ Y স্থানাংক.

en: Remove zones of the video using a picture as mask
as_IN: মাস্কৰ দৰে ছবি এটা ব্যৱহাৰ কৰি ভিডিঅ’টোৰ মণ্ডলবোৰ আতঁৰ কৰক

en: Erase video filter
as_IN: ভিডিঅ’ ফিল্টাৰ মোচি দিয়ক

en: Erase
as_IN: মোচক

en: RGB component to extract
as_IN: নিষ্কৰ্ষ কৰিবলৈ RGB উপাদান

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
as_IN: নিষ্কৰ্ষ কৰিবলৈ RGB উপাদান. ৰঙাৰ বাবে 0, সেউজীয়াৰ বাবে 1 আৰু নীলাৰ বাবে 2.

en: Extract RGB component video filter
as_IN: RGB উপাদান ভিডিঅ’ ফিল্টাৰ নিষ্কৰ্ষ কৰক

en: Freezing interactive video filter
as_IN: বিনিময়ৰ ভিডিঅ’ ফিল্টাৰ ফ্ৰীজ কৰিছে

en: Freeze
as_IN: ফ্ৰীজ

en: Gaussian's std deviation
as_IN: গাউছিয়ানৰ মানবিশিষ্ট বিচ্যুৰণ

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
as_IN: গাউছিয়ানৰ মানবিশিষ্ট বিচ্যুৰণ. যিকোনো দিশত 3*ছিগমা ধৰণলৈকে ব্লাৰিংটোৱে পিক্সেলবোৰ গণনা কৰিব.

en: Add a blurring effect
as_IN: ব্লাৰিং প্ৰভাৱ এটা যোগ কৰকAdd a blurring effect

en: Gaussian blur video filter
as_IN: গাউছিয়ান ব্লাৰ ভিডিঅ’ ফিল্টাৰ

en: Gaussian Blur
as_IN: গাউছিয়ান ব্লাৰ

en: Radius in pixels
as_IN: পিক্সেলবোৰত ব্যাসাৰ্ধ

en: Strength
as_IN: শক্তি

en: Strength used to modify the value of a pixel
as_IN: পিক্সেল এটাৰ মানটো পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা শক্তি

en: Gradfun video filter
as_IN: গাৰ্ডফান ভিডিঅ’ ফিল্টাৰ

en: Gradfun
as_IN: গাৰ্ডফান

en: Debanding algorithm
as_IN: এলগোৰিথম ডিবেণ্ড কৰিছে

en: Distort mode
as_IN: বিকৃতৰ ধৰণ

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
as_IN: বিকৃতৰ ধৰণ, "gradient", "edge" আৰু "hough" ৰ এটা.

en: Gradient image type
as_IN: গ্ৰেডিয়েন্ট ছবি প্ৰকাৰ

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
as_IN: গ্ৰেডিয়েন্ট ছবি প্ৰকৰা (0 বা 1). 0 ই ছবিটো বগালৈ সলনি কৰিব, সেইদৰে 1 য়ে ৰঙীণ কৰি ৰাখিব.

en: Apply cartoon effect
as_IN: কাৰ্টুন প্ৰভাৱ প্ৰয়োগ কৰক

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
as_IN: কাৰ্টুন প্ৰভাৱ প্ৰয়োগ কৰক. এইটো কেৱল "gradient" আৰু "edge" য়ে ব্যৱহাৰ কৰে.

en: Apply color gradient or edge detection effects
as_IN: ৰং গ্ৰেডিয়েন্ট বা কাষ চিনাক্তকৰণ প্ৰভাৱবোৰ প্ৰয়োগ কৰক

en: Gradient video filter
as_IN: গ্ৰেডিয়েন্ট ভিডিঅ’ ফিল্টাৰ

en: Variance of the gaussian noise
as_IN: গাউছিয়ান হুলস্থূলৰ তাৰতম্য

en: Minimal period
as_IN: নূন্যতম সময়সীমা

en: Minimal period of the noise grain in pixel
as_IN: পিক্সেলত হুলস্থূল গ্ৰেইনটোৰ নূন্যতম সময়সীমা

en: Maximal period
as_IN: সৰ্বাধিক সময়সীমা

en: Maximal period of the noise grain in pixel
as_IN: পিক্সেলত হুলস্থূল গ্ৰেইনটোৰ সৰ্বাধিক সময়সীমা

en: Grain video filter
as_IN: গ্ৰেইন ভিডিঅ’ ফিল্টাৰ

en: Grain
as_IN: গ্ৰেইন

en: Adds filtered gaussian noise
as_IN: ফিল্টাৰ কৰা গাউছিয়ান হুলস্থূল যোগ কৰে

en: Spatial luma strength (0-254)
as_IN: স্পাশ্বিয়েল লুমা শক্তি (0-254)

en: Spatial chroma strength (0-254)
as_IN: স্পাশ্বিয়েল ক্ৰোমা শক্তি (0-254)

en: Temporal luma strength (0-254)
as_IN: সাময়িক লুমা শক্তি (0-254)

en: Temporal chroma strength (0-254)
as_IN: সাময়িক ক্ৰোমা শক্তি (0-254)

en: HQ Denoiser 3D
as_IN: HQ হুলস্থূলহীন 3D

en: High Quality 3D Denoiser filter
as_IN: উচ্চ মানদণ্ডৰ 3D হুলস্থূলহীন ফিল্টাৰ

en: Invert video filter
as_IN: ওলোটা ভিডিঅ’ ফিল্টাৰ

en: Color inversion
as_IN: ৰং ওলোটা কৰা

en: Magnify/Zoom interactive video filter
as_IN: বিনিময়ৰ ভিডিঅ' ফিল্টাৰ বিবৰ্ধন/জুম কৰক

en: Magnify
as_IN: বিবৰ্ধন কৰক

en: Mirror orientation
as_IN: দাপোণ অনুস্থাপন

en: Defines orientation of the mirror splitting.     Can be vertical or horizontal
as_IN: দাপোণ স্প্লিটিংৰ অনুস্থাপনটো বাখ্যা কৰে. উলম্ব বা সামন্তৰাল হব পাৰে

en: Vertical
as_IN: উলম্ব

en: Horizontal
as_IN: সমান্তৰাল

en: Direction
as_IN: দিশ

en: Direction of the mirroring
as_IN: দাপোণ কৰাটোৰ দিশ

en: Left to right/Top to bottom
as_IN: বাওঁফালৰ পৰা সোঁফাললৈ/ ওপৰৰ পৰা তললৈ

en: Right to left/Bottom to top
as_IN: সোঁফালৰ পৰা বাওঁফাললৈ/ তলৰ পৰা ওপৰলৈ

en: Mirror video filter
as_IN: দাপোণ ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Mirror video
as_IN: দাপোণ ভিডিঅ'

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
as_IN: দাপোণ এটাত কৰাৰ দৰে ভিডিঅ'টো দুটা সমান অংশত স্প্লিট কৰে

en: Blur factor (1-127)
as_IN: ব্লাৰ কাৰক (1-127)

en: The degree of blurring from 1 to 127.
as_IN: 1 ৰ পৰা 127 লৈ ব্লাৰৰ মাত্ৰা.

en: Motion blur filter
as_IN: প্ৰস্তাৱ ব্লাৰ ফিল্টাৰ

en: Motion detect video filter
as_IN: প্ৰস্তাৱ চিনাক্ত কৰা ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Old movie effect video filter
as_IN: পুৰণি চলচিত্ৰ প্ৰভাৱ ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Old movie
as_IN: পুৰণি চলচিত্ৰ

en: OpenCV face detection example filter
as_IN: মুক্তCV মুখ চিনাক্তকৰণৰ উদাহৰণ ফিল্টাৰ

en: OpenCV example
as_IN: মুক্তCV উদাহৰণ

en: Haar cascade filename
as_IN: হাৰ কেছকেড ফাইল নাম

en: Name of XML file containing Haar cascade description
as_IN: হাৰ কেছকেড বিৱৰণ ধাৰণ কৰা XML ফাইলটোৰ নাম

en: Use input chroma unaltered
as_IN: ইনপুট ক্ৰোমা সলনি নকৰাটো ব্যৱহাৰ কৰক

en: Don't display any video
as_IN: কোনো ভিডিঅ' প্ৰদৰ্শন নকৰিব

en: Display the input video
as_IN: ইনপুট ভিডিঅ’টো প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display the processed video
as_IN: প্ৰক্ৰিয়া কৰা ভিডিঅ’টো প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Show only errors
as_IN: কেৱল ভুলবোৰ দেখুৱাওক

en: Show errors and warnings
as_IN: ভুল আৰু সতৰ্কীকৰণবোৰ দেখুৱাওক

en: Show everything including debug messages
as_IN: ডিবাগ বাৰ্তাবোৰক অন্তৰ্ভুক্ত কৰি সকলোবোৰ দেখুৱাওক

en: OpenCV video filter wrapper
as_IN: মুক্তCV ভিডিঅ’ ফিল্টাৰ ৰেপাৰ

en: OpenCV
as_IN: মুক্তCV

en: Scale factor (0.1-2.0)
as_IN: জোখৰ কাৰক (0.1-2.0)

en: OpenCV filter chroma
as_IN: মুক্তCV ফিল্টাৰ ক্ৰোমা

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
as_IN: আভ্যন্তৰীণ মুক্তCV ফিল্টাৰলৈ এইটো পথোৱাৰ আগতে ছবি ৰূপান্তৰ কৰিবলৈ ক্ৰোমা

en: Wrapper filter output
as_IN: ৰেপাৰ ফিল্টাৰ আউটপুট

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: OpenCV internal filter name
as_IN: মুক্তCV আভ্যন্তৰীণ ফিল্টাৰ নাম

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আভ্যন্তৰীণ মুক্তCV প্লাগইন ফিল্টাৰ

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
as_IN: পোষ্টাৰাইজ স্তৰ (এই মানটোৰ কিউবত ৰংবোৰৰ সংখ্যা)

en: Posterize video filter
as_IN: পোষ্টাৰাইজ কৰা ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Posterize video by lowering the number of colors
as_IN: ৰংবোৰৰ সংখ্যাটো নিম্ন কৰাৰ দ্বাৰা পোষ্টাৰাইজ ভিডিঅ'

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: FFmpeg post processing filter chains
as_IN: FFmpeg পূৰ্বে প্ৰক্ৰিয়া কৰা ফিল্টাৰ শৃংখলবোৰ

en: Video post processing filter
as_IN: ভিডিঅ' পোষ্ট প্ৰক্ৰিয়া কৰা ফিল্টাৰ

en: Postproc
as_IN: পূৰ্বপ্ৰক্ৰিয়া

en: Lowest
as_IN: সৰ্বনিম্ন

en: Highest
as_IN: সৰ্বোচ্চ

en: Psychedelic video filter
as_IN: ছাইকেডেলিক ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Number of puzzle rows
as_IN: সমস্যাৰ শাৰীবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of puzzle columns
as_IN: সমস্যা স্তম্ভবোৰৰ সংখ্যা

en: Game mode
as_IN: খেলৰ ধৰণ

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
as_IN: শ্লাইড কৰা সমস্যালৈ jigsaw সমস্যাৰ পৰা খেলৰ ধৰণ নিৰ্বাচন কৰক.

en: Border
as_IN: সীমা

en: Unshuffled Border width.
as_IN: ওলোট-পালট নকৰা সীমাৰ প্ৰস্থ.

en: Small preview
as_IN: সৰু পূৰ্বদৃশ্য

en: Show small preview.
as_IN: সৰু পূৰ্বদৃশ্য দেখুৱাওক.

en: Small preview size
as_IN: সৰু পূৰ্বদৃশ্যৰ আকাৰ

en: Show small preview size (percent of source).
as_IN: সৰু পূৰ্বদৃশ্যৰ আকাৰ দেখুৱাওক (উত্সৰ শতাংশ).

en: Piece edge shape size
as_IN: টুকুৰা কাষ আকৃতিৰ আকাৰ

en: Size of the curve along the piece's edge
as_IN: টুকুৰাৰ কাষটোৰ সৈতে বক্ৰটোৰ আকাৰ

en: Auto shuffle
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ওলোট-পালট কৰক

en: Auto shuffle delay during game
as_IN: খেলটোৰ সময়ত স্বয়ংক্ৰিয় ওলোট-পালট বিলম্ব

en: Auto solve
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সমাধান কৰক

en: Auto solve delay during game
as_IN: খেলটোৰ সময়ত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সমাধানৰ বিলম্ব

en: Rotation
as_IN: আৱৰ্তন

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
as_IN: আৱৰ্তনৰ পেৰমিটাৰ: নাই;180;90-270;দাপোণ

en: jigsaw puzzle
as_IN: jigsaw সমস্যা

en: sliding puzzle
as_IN: শ্লাইডিং সমস্যা

en: swap puzzle
as_IN: সমস্যা শুৱাপ কৰক

en: exchange puzzle
as_IN: সমস্যা সালসলনি কৰক

en: 0/90/180/270/mirror
as_IN: 0/90/180/270/দাপোণ

en: Puzzle interactive game video filter
as_IN: সমস্যা বিনিময়ৰ খেল ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Puzzle
as_IN: সমস্যা

en: Ripple video filter
as_IN: ভিডিঅ' ফিল্টাৰ তৰংগ কৰক

en: Ripple
as_IN: তৰংগ

en: Angle in degrees
as_IN: ডিগ্ৰীত কোণটো

en: Angle in degrees (0 to 359)
as_IN: ডিগ্ৰীত কোণটো (0 ৰ পৰা 359)

en: Use motion sensors
as_IN: প্ৰস্তৱ সংবেদক ব্যৱহাৰ কৰক

en: Rotate video filter
as_IN: ভিডিঅ' ফিল্টাৰ ঘূৰাওক

en: Rotate
as_IN: ঘূৰাওক

en: Image format
as_IN: ছবিৰ ফৰমেট

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
as_IN: আউটপুট ছবিবোৰৰ ফৰমেট (png, jpeg, ...).

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
as_IN: আপুনি ছবিৰ প্ৰস্থটো জোৰ কৰিব পাৰে. ডিফল্ট হিচাপে (-1) VLC য়ে ভিডিঅ' বৈশিষ্ট্যবোৰলৈ এডাপ্ট কৰিব.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
as_IN: আপুনি ছবিৰ উচ্চতাটো জোৰ কৰিব পাৰে. ডিফল্ট হিচাপে (-1) VLC য়ে ভিডিঅ' বৈশিষ্ট্যবোৰলৈ এডাপ্ট কৰিব.

en: Recording ratio
as_IN: ৰেকৰ্ডিংৰ অনুপাত

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Filename prefix
as_IN: ফাইল নাম উপসৰ্গ

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Directory path prefix
as_IN: নিৰ্দেশিকা পাথ উপসৰ্গ

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Always write to the same file
as_IN: সদায় একেটা ফাইলত লিখক

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Send your video to picture files
as_IN: ছবি ফাইলবোৰলৈ আপোনাৰ ভিডিঅ' পথাওক

en: Scene filter
as_IN: দৃশ্য ফিল্টাৰ

en: Scene video filter
as_IN: দৃশ্য ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Sepia intensity
as_IN: ছেপিয়া প্ৰাৱল্য

en: Intensity of sepia effect
as_IN: ছেপিয়া প্ৰভাৱৰ প্ৰাৱল্য

en: Sepia video filter
as_IN: ছেপিয়া ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
as_IN: ছেপিয়া প্ৰভাৱ প্ৰয়োগ কৰি ভিডিঅ'ক গৰম স্বৰ এটা প্ৰদান কৰে

en: Sharpen strength (0-2)
as_IN: তীক্ষ্ন শক্তি (0-2)

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
as_IN: 0 আৰু 2 ৰ মাজত তীক্ষ্ন শক্তিটো ছেট কৰক. 0.05 লৈ ডিফল্টবোৰ.

en: Augment contrast between contours.
as_IN: ৰূপৰেখাবোৰৰ মাজত প্ৰভেদ বঢাওক.

en: Sharpen video filter
as_IN: তীক্ষ্ন ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Transform type
as_IN: প্ৰকাৰ ৰূপান্তৰ কৰক

en: Transpose
as_IN: সলনি কৰা

en: Anti-transpose
as_IN: সলনি বিৰোধী

en: Video transformation filter
as_IN: ভিডিঅ' ৰূপান্তৰণ ফিল্টাৰ

en: Transformation
as_IN: ৰূপান্তৰণ

en: Rotate or flip the video
as_IN: ভিডিঅ'টো ঘূৰাওক বা ফ্লিপ কৰক

en: VHS movie effect video filter
as_IN: VHS চলচিত্ৰৰ প্ৰভাৱ ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: VHS movie
as_IN: VHS চলচিত্ৰ

en: Wave video filter
as_IN: ঢৌ ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Wave
as_IN: ঢৌ

en: ASCII Art
as_IN: ASCII চিত্ৰ

en: ASCII-art video output
as_IN: ASCII-চিত্ৰ ভিডিঅ' আউটপুট

en: Android native window
as_IN: এনড্ৰয়ড স্থানীয় উইণ্ডো

en: Color ASCII art video output
as_IN: ৰং ASCII চিত্ৰ ভিডিঅ' আউটপুট

en: Core Animation OpenGL Layer (Mac OS X)
as_IN: মুখ্য এনিমেশ্বন মুক্তGL স্তৰ (মেক OS X)

en: Timelength after which we assume there is no signal.
as_IN: সময়ৰ দৈৰ্ঘ্য যাৰ পিছত আমি কোনো সংকেত নথকাটো অনুমান কৰিব পাৰো.

en: Timelength after which we assume there is no signal.
    After this delay we black out the video.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Picture to display on input signal loss.
as_IN: ইনপুট সংকেত হেৰোৱাটোত প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ছবি.

en: Output card
as_IN: আউটপুট কাৰ্ড

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Desired output mode
as_IN: বিচৰা আউটপুট ধৰণটো

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Audio connection for DeckLink output.
as_IN: ডেকসংযোগ আউটপুটৰ বাবে অডিঅ' সংযোগ.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
as_IN: ডেকসংযোগ আউটপুটৰ বাবে আউটপুট চেনেলবোৰৰ সংখ্যা. 2, 8 বা 16 হোৱাটো অপৰিহাৰ্য. 0 ই অডিঅ' আউটপুট অক্ষম কৰে.

en: Video connection for DeckLink output.
as_IN: ডেকসংযোগ আউটপুটৰ বাবে ভিডিঅ' সংযোগ

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
as_IN: ভিডিঅ' ফ্ৰেমবোৰৰ বাবে প্ৰত্যেক পিক্সেলত 10 বিট ব্যৱহাৰ কৰক.

en: DecklinkOutput
as_IN: ডেকসংযোগ আউটপুট

en: output module to write to Blackmagic SDI card
as_IN: ব্লেকমেজিক SDI কাৰ্ডলৈ লিখিবলৈ আউটপুট মডুল

en: Window handle (HWND)
as_IN: উইণ্ডো পৰিচালনা (HWND)

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Drawable
as_IN: অংকন কৰিব পৰা

en: Embedded window video
as_IN: উইণ্ডো ভিডিঅ' সংলগ্ন কৰা হল

en: Framebuffer device
as_IN: ফ্ৰেম বাফাৰ ডিভাইচ

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
as_IN: অনুবাদৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ফ্ৰেমবাফাৰ ডিভাইচ (সাধাৰণতে /dev/fb0).

en: Run fb on current tty
as_IN: চলিত tty ত fb চলাওক

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Framebuffer resolution to use
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ফ্ৰেমবাফাৰ বিশ্লেষণ

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Framebuffer uses hw acceleration
as_IN: ফ্ৰেমবাফাৰে  hw দ্ৰুতি ব্যৱহাৰ কৰে

en: Image format (default RGB)
as_IN: ছবিৰ ফৰমেট (ডিফল্ট RGB)

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: GNU/Linux framebuffer video output
as_IN: GNU/লিনাক্স ফ্ৰেম বাফাৰ ভিডিঅ' আউটপুট

en: GLX extension for OpenGL
as_IN: মুক্তGLৰ বাবে GLX সম্প্ৰসাৰণ

en: Enable a workaround for T23
as_IN: T23 ৰ বাবে চাৰিওফালে কাৰ্য কৰা এটা সক্ষম কৰক

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Video mode
as_IN: ভিডিঅ'ৰ ধৰণ

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
as_IN: KVA ৰ দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া উপযুক্ত ভিডিঅ'ৰ ধৰণ এটা নিৰ্বাচন কৰক.

en: WarpOverlay!
as_IN: ৱাৰ্পঅভাৰলে!

en: K Video Acceleration video output
as_IN: K ভিডিঅ' দ্ৰুতি ভিডিঅ' আউটপুট

en: Mac OS X OpenGL video output
as_IN: মেক OS X মুক্তGL ভিডিঅ’ ইনপুট

en: OpenGL extension
as_IN: মুক্তGL সম্প্ৰসাৰণ

en: OpenGL ES 2 extension
as_IN: মুক্তGL ES 2 সম্প্ৰসাৰণ

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: OpenGL ES2
as_IN: মুক্তGL ES2

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
as_IN: সংলগ্ন কৰা ছিষ্টেমবোৰৰ 2 ভিডিঅ' আউটপুটৰ বাবে মুক্তGL

en: OpenGL
as_IN: মুক্তGL

en: OpenGL video output
as_IN: মুক্তGL ভিডিঅ' আউটপুট

en: EGL extension for OpenGL
as_IN: মুক্তGL ৰ বাবে EGL সম্প্ৰসাৰণ

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
as_IN: ডেস্কটপৰ ধৰণটোৱে আপোনাক ডেস্কটপত ভিডিঅ'টো প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে.

en: Use hardware blending support
as_IN: হাৰ্ডৱেৰ মিশ্ৰণ সমৰ্থন ব্যৱহাৰ কৰক

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
as_IN: উপশিৰোনাম/OSD মিশ্ৰণৰ বাবে হাৰ্ডৱেৰ দ্ৰুতি ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক.

en: Pixel Shader
as_IN: পিক্সেল ছায়াকৰ্তা

en: Choose a pixel shader to apply.
as_IN: প্ৰয়োগ কৰিবলৈ পিক্সেল ছায়া এটা পছন্দ কৰক.

en: Path to HLSL file
as_IN: HLSL ফাইললৈ পাথ

en: Path to an HLSL file containing a single pixel shader.
as_IN: অকলশৰীয়া পিক্সেল ছায়াকৰ্তা এটা ধাৰণ কৰা HLSL ফাইল এটালৈ পাথ.

en: HLSL File
as_IN: HLSL ফাইল

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
as_IN: উইণ্ডোজ ভিষ্টা আৰু পিছৰ সংস্কৰণবোৰৰ বাবে পৰামৰ্শ কৰা ভিডিঅ' আউটপুট

en: Use hardware YUV->RGB conversions
as_IN: হাৰ্ডৱেৰ YUV->RGB ৰূপান্তৰণবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: Overlay video output
as_IN: ভিডিঅ' আউটপুট অভাৰলে কৰক

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
as_IN: অভাৰলে হল আপোনাৰ ভিডিঅ' কাৰ্ডৰ হাৰ্ডৱেৰ দ্ৰুতিৰ দক্ষতা (ভিডিঅ' প্ৰত্যক্ষভাৱে অনুবাদ কৰিবলৈ দক্ষতা). VLC য়ে এইটো ডিফল্ট হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব.

en: Use video buffers in system memory
as_IN: ছিষ্টেম স্মৃতিত ভিডিঅ' বাফাৰবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
as_IN: আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব YUV->RGB.

en: Use triple buffering for overlays
as_IN: অভাৰলেবোৰৰ বাবে

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
as_IN: YUV অভাৰলেবোৰ ব্যৱহাৰ কৰি ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব (ফ্লিকাৰিং নাই).

en: Name of desired display device
as_IN: বিচৰা প্ৰদৰ্শন ডিভাইচৰ নাম

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
as_IN: এটা বিভিন্ন ৰূপৰেখা আউটপুট ফাইলটো ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. যদি ৰেকৰ্ডি অব্যাহত থাকে, তেন্তে ফাইলটো অভাৰৰাইড কৰা হব. উদাহৰণস্বৰূপে, "\\.\DISPLAY1" বা "\\.\DISPLAY2".

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
as_IN: উইণ্ডোজ XP ৰ বাবে ভিডিঅ' আউটপুট পৰামৰ্শ কৰক ইতিমধ্যে বৰ্তি আছে. ভিষ্টা এৰো ইন্টাৰফেছ অভাৰৰাইড কৰা হব আৰু ইয়াৰ উপাদনবোৰ হেৰাব.

en: DirectX (DirectDraw) video output
as_IN: প্ৰত্যক্ষX (প্ৰত্যক্ষঅংকন) ভিডিঅ' আউটপুট

en: Wallpaper
as_IN: ৱালপেপাৰ

en: Windows GDI video output
as_IN: উইণ্ডোজ GDI ভিডিঅ' আউটপুট

en: GPU affinity
as_IN: GPU সাদৃশ্য

en: Dummy image chroma format
as_IN: ডামি ছবি ক্ৰোমা ফৰমেট

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
as_IN: অগ্ৰাধিকাৰত ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া কোডেকবোৰৰ তালিকা আগতে ডামি আৰু  কোডেকবোৰ চেষ্টা কৰিব..

en: Dummy video output
as_IN: ডামি ভিডিঅ' আউটপুট

en: Statistics video output
as_IN: পৰিসংখ্যাবোৰৰ ভিডিঅ' আউটপুট

en: Video memory buffer width.
as_IN: ভিডিঅ' স্মৃতি বাফাৰ প্ৰস্থ.

en: Video memory buffer height.
as_IN: ভিডিঅ' স্মৃতি বাফাৰ উচ্চতা.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
as_IN: বাইটত ভিডিঅ' স্মৃতি বাফাৰ পিট্চ.

en: Chroma
as_IN: ক্ৰোমা

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
as_IN: আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিব আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো "RV32".

en: Video memory output
as_IN: ভিডিঅ' স্মৃতি আউটপুট

en: Video memory
as_IN: ভিডিঅ' স্মৃতি

[ctx: ASCII]
note: xgettext: This is a plain ASCII spelling of "VLC media player" for the ICCCM window name. This must be pure ASCII. The limitation is partially with ICCCM and partially with VLC. For Latin script languages, you may need to strip accents. For other scripts, you will need to transliterate into Latin.
en: VLC media player
as_IN: VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ

en: X11 display
as_IN: X11 প্ৰদৰ্শন

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
as_IN: এই X11 প্ৰদৰ্শনটোৰ সৈতে ভিডিঅ' অনুবাদ কৰা হব. যদি খালী থাকে, তেন্তে ডিফল্ট প্ৰদৰ্শন ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: X11 window ID
as_IN: X11 উইণ্ডো ID

en: X window
as_IN: X উইণ্ডো

en: X11 video window (XCB)
as_IN: X11 ভিডিঅ' উইণ্ডো (XCB)

en: X11 video output (XCB)
as_IN: X11 ভিডিঅ' আউটপুট (XCB)

en: XVideo adaptor number
as_IN: Xভিডিঅ' এডাপ্টাৰ সংখ্যা

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ Xভিডিঅ' হাৰ্ডৱেৰ এডাপ্টৰ. ডিফল্ট হিচাপে, VLC য়ে প্ৰথম কাৰ্যক্ষম এডাপ্টৰ ব্যৱহাৰ কৰিব.

en: XVideo format id
as_IN: Xভিডিঅ' ফৰমেট id

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ Xভিডিঅ' ছবিৰ ফৰমেট id. ডিফল্ট হিচাপে, VLC য়ে চলাবলগীয়া ভিডিঅ'টোৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ মিলটো ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব.

en: XVideo
as_IN: Xভিডিঅ'

en: XVideo output (XCB)
as_IN: Xভিডিঅ' আউটপুট (XCB)

en: device, fifo or filename
as_IN: ডিভাইচ, ফিফো বা ফাইল নাম

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
as_IN: yuv ফ্ৰেমবোৰলৈ লিখিবলৈও ডিভাইচ, ফিফো বা ফাইল নাম.

en: Chroma used
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰা ক্ৰোমা

en: YUV output
as_IN: YUV আউটপুট

en: YUV video output
as_IN: YUV ভিডিঅ' আউটপুট

en: Number of video windows in which to clone the video.
as_IN: ভিডিঅ' উইণ্ডোবোৰৰ সংখ্যা যলৈ ভিডিঅ'টো ক্লন কৰা হয়.

en: Video output modules
as_IN: ভিডিঅ' আউটপুট মডুলবোৰ

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
as_IN: আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিব আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ অন্য. কমা পৃথকীকৃত তালিকা ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
as_IN: পেৰামিটাৰ আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ অন্য .

en: Clone video filter
as_IN: ক্লন ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
as_IN: আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিব আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো ভিডিঅ'

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
as_IN: পেৰামিটাৰ আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ অন্য .

en: Active windows
as_IN: উইণ্ডোবোৰ সক্ৰিয় কৰক

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
as_IN: সক্ৰিয় উইণ্ডোবোৰৰ ক'মাৰ দ্বাৰা পৃথকীকৃত তালিকা, সকলোবোৰলৈ ডিফল্ট কৰে

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
as_IN: ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ অন্য এটা ফাইল নিৰ্বাচন কৰিবলৈ ক্লিক কৰক.

en: Panoramix: wall with overlap video filter
as_IN: পেনোৰামিক্স: অভাৰলেপ ভিডিঅ' ফিল্টাৰৰ সৈতে ৱাল

en: Panoramix
as_IN: পেনোৰামিক্স

en: length of the overlapping area (in %)
as_IN: অভাৰলেপ কৰা অঞ্চলটোৰ দৈৰ্ঘ্য (% ত)

en: Select in percent the length of the blended zone
as_IN: সংমিশ্ৰণ কৰা মণ্ডলটোৰ দৈৰ্ঘ্যটো শতাংশত নিৰ্বাচন কৰক

en: height of the overlapping area (in %)
as_IN: অভাৰলেপ কৰা অঞ্চলটোৰ উচ্চতা (% ত)

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
as_IN: সংমিশ্ৰণ কৰা মণ্ডলটোৰ উচ্চতাটো শতাংশত নিৰ্বাচন কৰক (2x2 ৱালৰ কেছ)

en: Attenuation
as_IN: এটেনুএশ্বন

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
as_IN: এই বিকল্পটো পৰীক্ষা কৰক যদি আপুনি এই প্লাগ-ইনটোৰ দ্বাৰা সংমিশ্ৰণ মণ্ডলটো এটেনুএট কৰিব বিচাৰে (যদি বিকল্পটো পৰীক্ষা নকৰে, তেন্তে মুক্তgl ৰ দ্বাৰা এটেনুএট কৰা হয়)

en: Attenuation, begin (in %)
as_IN: এটেনুএট, আৰম্ভ (% ত)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
as_IN: শতাংশত আৰম্ভণিৰ সংমিশ্ৰণ মণ্ডলৰ লাগগ্ৰাঞ্জ গুণাংকটো নিৰ্বাচন কৰক

en: Attenuation, middle (in %)
as_IN: এটেনুএশ্বন, মাজত (% ত)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
as_IN: শতাংশত সংমিশ্ৰণ মণ্ডলৰ মাজৰ লাগগ্ৰাঞ্জ গুণাংকটো নিৰ্বাচন কৰক

en: Attenuation, end (in %)
as_IN: এটেনুএশ্বন, শেষ (% ত)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
as_IN: শতাংশত সংমিশ্ৰণ মণ্ডলৰ শেষৰ লাগগ্ৰাঞ্জ গুণাংকটো নিৰ্বাচন কৰক

en: middle position (in %)
as_IN: মধ্যস্থান (% ত)

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
as_IN: মিশ্ৰণ কৰা মণ্ডলৰ মাজৰ বিন্দুটোৰ (লাগগ্ৰাঞ্জ) স্থানটো শতাংশত (50 হল কেন্দ্ৰ) নিৰ্বাচন কৰক

en: Gamma (Red) correction
as_IN: গামা (ৰঙা) শুধৰণি

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
as_IN: মিশ্ৰণ কৰা মণ্ডলৰ শুধৰণিটোৰ বাবে গামাটো নিৰ্বাচন কৰক (ৰঙা বা Y উপাংশ)

en: Gamma (Green) correction
as_IN: গামা (সেউজীয়া) শুধৰণি

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
as_IN: মিশ্ৰণ কৰা মণ্ডলৰ শুধৰণিটোৰ বাবে গামাটো নিৰ্বাচন কৰক (সেউজীয়া বা U উপাংশ)

en: Gamma (Blue) correction
as_IN: গামা (নীলা) শুধৰণি

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
as_IN: মিশ্ৰণ কৰা মণ্ডলৰ শুধৰণিটোৰ বাবে গামাটো নিৰ্বাচন কৰক (নীলা বা V উপাংশ)

en: Black Crush for Red
as_IN: ৰঙাৰ বাবে কলা ক্ৰাছ

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
as_IN: ব্লেণ্ডেড মণ্ডলৰ কলা ক্ৰাছটো নিৰ্বাচন কৰক (ৰঙা বা Y উপাদান)

en: Black Crush for Green
as_IN: সেউজীয়াৰ বাবে কলা ক্ৰাছ

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
as_IN: ব্লেণ্ডেড মণ্ডলৰ কলা ক্ৰাছটো নিৰ্বাচন কৰক (সেউজীয়া বা U উপাদান)

en: Black Crush for Blue
as_IN: নীলাৰ বাবে কলা ক্ৰাছ

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
as_IN: ব্লেণ্ডেড মণ্ডলৰ কলা ক্ৰাছটো নিৰ্বাচন কৰক (নীলা বা V উপাদান)

en: White Crush for Red
as_IN: ৰঙাৰ বাবে বগা ক্ৰাছ

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
as_IN: ব্লেণ্ডেড মণ্ডলৰ বগা ক্ৰাছটো নিৰ্বাচন কৰক (ৰঙা বা Y উপাদান)

en: White Crush for Green
as_IN: সেউজীয়াৰ বাবে বগা ক্ৰাছ

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
as_IN: ব্লেণ্ডেড মণ্ডলৰ বগা ক্ৰাছটো নিৰ্বাচন কৰক (সেউজীয়া বা U উপাদান)

en: White Crush for Blue
as_IN: নীলাৰ বাবে বগা ক্ৰাছ

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
as_IN: ব্লেণ্ডেড মণ্ডলৰ বগা ক্ৰাছটো নিৰ্বাচন কৰক (নীলা বা V উপাদান)

en: Black Level for Red
as_IN: ৰঙাৰ বাবে কলা স্তৰ

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
as_IN: ব্লেণ্ডেড মণ্ডলৰ কলা স্তৰটো নিৰ্বাচন কৰক (ৰঙা বা Y উপাদান)

en: Black Level for Green
as_IN: সেউজীয়াৰ বাবে কলা স্তৰ

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
as_IN: ব্লেণ্ডেড মণ্ডলৰ কলা স্তৰটো নিৰ্বাচন কৰক (সেউজীয়া বা Y উপাদান)

en: Black Level for Blue
as_IN: নীলাৰ বাবে কলা স্তৰ

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
as_IN: ব্লেণ্ডেড মণ্ডলৰ কলা স্তৰটো নিৰ্বাচন কৰক (নীলা বা V উপাদান)

en: White Level for Red
as_IN: ৰঙাৰ বাবে বগা স্তৰ

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
as_IN: ব্লেণ্ডেড মণ্ডলৰ বগা স্তৰটো নিৰ্বাচন কৰক (ৰঙা বা Y উপাদান)

en: White Level for Green
as_IN: সেউজীয়াৰ বাবে বগা স্তৰ

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
as_IN: ব্লেণ্ডেড মণ্ডলৰ বগা স্তৰটো নিৰ্বাচন কৰক (সেউজীয়া বা U উপাদান)

en: White Level for Blue
as_IN: নীলাৰ বাবে বগা স্তৰ

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
as_IN: ব্লেণ্ডেড মণ্ডলৰ বগা স্তৰটো নিৰ্বাচন কৰক (নীলা বা V উপাদান)

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
as_IN: সমান্তৰাল উইণ্ডোবোৰৰ সংখ্যা যলৈ ভিডিঅ'টো স্প্লিট কৰে.

en: Number of vertical windows in which to split the video.
as_IN: উলম্ব উইণ্ডোবোৰৰ সংখ্যা যলৈ ভিডিঅ'টো স্প্লিট কৰে.

en: Element aspect ratio
as_IN: উপাদান দৃষ্টিকোণৰ অনুপাত

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
as_IN: ব্যক্তিগত প্ৰদৰ্শনবোৰৰ নিৰ্মাণ বেৰটোৰ দৃষ্টিকোণ অনুপাত.

en: Wall video filter
as_IN: ৱাল ভিডিঅ' ফিল্টাৰ

en: Image wall
as_IN: ছবি ৱাল

en: Goom display width
as_IN: গুম প্ৰদৰ্শন প্ৰস্থ

en: Goom display height
as_IN: গুম প্ৰদৰ্শন উচ্চতা

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
as_IN: পেৰামিটাৰ আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ (অন্য এটা ফাইল নিৰ্বাচন কৰিবলৈ CPU ক্লিক কৰক).

en: Goom animation speed
as_IN: গুম এনিমেশ্বনৰ গতি

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
as_IN: আপোনাক অনুমতি আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ (1 আৰু 10 ৰ মাজত, 6 লৈ ডিফল্ট কৰক).

en: Goom
as_IN: গুম

en: Goom effect
as_IN: গুম প্ৰভাৱ

en: projectM configuration file
as_IN: প্ৰকল্পM ৰূপৰেখা ফাইল

en: File that will be used to configure the projectM module.
as_IN: প্ৰকল্পM মডুলটো ৰূপৰেখা কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব লগা ফাইল.

en: projectM preset path
as_IN: প্ৰকল্পM পূৰ্বেছেট কৰা ফাইল

en: Path to the projectM preset directory
as_IN: প্ৰকল্পM পূৰ্বেছেট কৰা নিৰ্দেশিকালৈ পথ

en: Title font
as_IN: শিৰোনাম ফন্ট

en: Font used for the titles
as_IN: শিৰোনামবোৰৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা ফন্ট

en: Font menu
as_IN: ফন্ট তালিকা

en: Font used for the menus
as_IN: তালিকাবোৰৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা ফন্ট

en: The width of the video window, in pixels.
as_IN: ভিডিঅ' উইণ্ডোৰ প্ৰস্থ, পিক্সেলবোৰত.

en: The height of the video window, in pixels.
as_IN: ভিডিঅ' উইণ্ডোৰ উচ্চতা, পিক্সেলবোৰত.

en: Mesh width
as_IN: মেছ প্ৰস্থ

en: The width of the mesh, in pixels.
as_IN: মেছৰ প্ৰস্থটো, পিক্সেলবোৰত.

en: Mesh height
as_IN: মেছ উচ্চতা

en: The height of the mesh, in pixels.
as_IN: মেছৰ উচ্চতাটো, পিক্সেলবোৰত

en: Texture size
as_IN: টেক্সছাৰ আকাৰ

en: The size of the texture, in pixels.
as_IN: পিক্সেলবোৰত টেক্সছাৰোটোৰ আকাৰ.

en: projectM
as_IN: প্ৰকল্পM

en: libprojectM effect
as_IN: libপ্ৰকল্পM প্ৰভাৱ

en: Effects list
as_IN: প্ৰভাৱবোৰৰ তালিকা

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
as_IN: অগ্ৰাধিকাৰত ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া কোডেকবোৰৰ তালিকা.
     অন্য এটা চেষ্টা কৰাৰ: ডামি, স্কোপ স্পেকট্ৰাম, স্পেকট্ৰোমিটাৰ আৰু vuমিটাৰ.

en: The width of the effects video window, in pixels.
as_IN: প্ৰভাৱবোৰৰ ভিডিঅ' উইণ্ডোৰ প্ৰস্থ, পিক্সেলবোৰত.

en: The height of the effects video window, in pixels.
as_IN: প্ৰভাৱবোৰৰ ভিডিঅ' উইণ্ডোৰ উচ্চতা, পিক্সেলবোৰত.

en: FFT window
as_IN: FFT উইণ্ডো

en: The type of FFT window to use for spectrum-based visualizations.
as_IN: স্পেকট্ৰাম আধাৰিত দৃশ্যবোৰৰ বাবে FFT উইণ্ডোৰ প্ৰকাৰটো.

en: Kaiser window parameter
as_IN: কেইছাৰ উইণ্ডো পেৰামিটাৰ

en: Show 80 bands instead of 20
as_IN: 20 ৰ পৰিৱৰ্তে 80 বেণ্ডবোৰ চাওক

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
as_IN: স্পেকট্ৰোমিটাৰটোৰ বাবে অধিক বেণ্ডবোৰ : যদি সক্ষম কৰে 80 অন্যথা 20.

en: Number of blank pixels between bands.
as_IN: বেণ্ডবোৰৰ মাজত খালী পিক্সেলবোৰৰ সংখ্যা.

en: Amplification
as_IN: বিস্তাৰ

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
as_IN: এইটো হল এটা গুণাংক যিয়ে বেণ্ডবোৰৰ উচ্চতাটো পৰিৱৰ্তন কৰে.

en: Draw peaks in the analyzer
as_IN: বিশ্লেষকটোত শীৰ্ষবোৰ অংকন কৰক

en: Enable original graphic spectrum
as_IN: প্ৰকৃত গ্ৰাফিক স্পেকট্ৰাম সক্ষম কৰে

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
as_IN: স্পেকট্ৰোমিটাৰটোত "flat" স্পেকট্ৰাম বিশ্লেষকটো সক্ষম কৰক.

en: Draw bands in the spectrometer
as_IN: স্পেকট্ৰোমিটাৰটত বেণ্ডবোৰ অংকন কৰক

en: Draw the base of the bands
as_IN: বেণ্ডবোৰৰ আধাৰ অংকন কৰক

en: Base pixel radius
as_IN: আধাৰ পিক্সেল ব্যাসাৰ্ধ

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
as_IN: পিক্সেলবোৰত ব্যাসাৰ্ধৰ আকাৰ বাখ্যা কৰক, বেণ্ডবোৰৰ ভিত্তিত (আৰম্ভণি).

en: Spectral sections
as_IN: স্পেকট্ৰেল খণ্ডবোৰৰ

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
as_IN: স্পেকট্ৰামৰ কিমান খণ্ড বৰ্তি থাকিব নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Peak height
as_IN: শীৰ্ষ উচ্চতা

en: Total pixel height of the peak items.
as_IN: শীৰ্ষ বস্তুবোৰৰ মুঠ পিক্সেল উচ্চতা.

en: Peak extra width
as_IN: শীৰ্ষ অতিৰিক্ত প্ৰস্থ

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
as_IN: শীৰ্ষ প্ৰস্থটোত পিক্সেলবোৰৰ যোগ বা বিয়োগবোৰ.

en: V-plane color
as_IN: V-সমতল ৰং

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
as_IN: V-সমতলটোৰ মাজেৰে YUV-ৰং কিউব স্থানান্তৰ কৰক ( 0 - 127 ).

en: Visualizer
as_IN: দৃশ্যমানকৰ্তা

en: Visualizer filter
as_IN: দৃশ্যমানকৰ্তা ফিল্টাৰ

en: Spectrum analyser
as_IN: স্পেকট্ৰাম বিশ্লেষক

en: #paste your VLM commands here
as_IN: #আপোনাৰ VLM নিৰ্দেশবোৰ ইয়াত আঠা লগাওক

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
as_IN: #এটা নতুন শাৰী বা এটা ছেমি-কলনৰ সৈতে নিৰ্দেশবোৰ পৃথক কৰক

en: Play List
as_IN: প্লে লিষ্ট

en: Output
as_IN: আউটপুট

en: Subtitle codec
as_IN: উপশিৰোনাম কোডেক

en: Output	method
as_IN: আউটপুট	পদ্ধতি

en: Multiplexer
as_IN: মাল্টিপ্লেক্সাৰ

en: Video FPS
as_IN: ভিডিঅ' FPS

en: MUX options
as_IN: MUX বিকল্পবোৰ

en: Video scale
as_IN: ভিডিঅ' জোখ

en: Output port
as_IN: আউটপুট পোৰ্ট

en: Output	file
as_IN: আউটপুট	ফাইল

en: Input media
as_IN: ইনপুট মিডিয়া

en: Error:
as_IN: ভুল:

en: Sample ui-state-error style.
as_IN: নমুনা ui-অৱস্থা-ভুল শৈলী.

en: File name
as_IN: ফাইল নাম

en: Preamp:
as_IN: পূৰ্বৰ বিস্তাৰ:

en: Row border
as_IN: শাৰীৰ সীমা

en: Column border
as_IN: স্তম্ভৰ সীমা

en: Background
as_IN: পটভূমি

en: Mosaic Tiles
as_IN: মোজেইক টাইলবোৰ

en: Playback Rate
as_IN: প্লেবেকৰ হাৰ

en: Audio Delay
as_IN: অডিঅ' বিলম্ব

en: Subtitle Delay
as_IN: উপশিৰোনাম বিলম্ব

en: Time:
as_IN: সময়:

en: VLC media player - Web Interface
as_IN: VLC মিডিয়া প্লেয়াৰ - ৱেব ইন্টাৰফেছ

en: Hide / Show Library
as_IN: লাইব্ৰেৰী লুকুৱাওক / দেখুৱাওক

en: Hide / Show Viewer
as_IN: চাওঁতা লুকুৱাওক / দেখুৱাওক

en: Manage Streams
as_IN: ষ্ট্ৰিমবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Track Synchronisation
as_IN: পথ ছিনক্ৰনাইজেশ্বন

en: VLM Batch Commands
as_IN: VLM বেট্চ নিৰ্দেশবোৰ

en: Loop
as_IN: লুপ

en: Empty Playlist
as_IN: খালী প্লেলিষ্ট

en: Queue Selected
as_IN: শাৰী নিৰ্বাচিত কৰা হল

en: Play Selected
as_IN: চলোৱাটো নিৰ্বাচিত কৰা হল

en: Refresh List
as_IN: তালিকা পুনৰ সজীৱ কৰক

en: Loading flowplayer...
as_IN: প্লপ্লেয়াৰ লোড কৰিছে...

en: If nothing appears, check your internet connection.
as_IN: যদি একো দৃষ্টিগোচৰ নহয় তেন্তে আপোনাৰ ইন্টাৰনেট সংযোগটো পৰীক্ষা কৰক.

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
as_IN: আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ অন্য এটা ফাইল নিৰ্বাচন কৰিবলৈ <i>Main Controls</i>  ক্লিক কৰক.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
as_IN: আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ অন্য এটা ফাইল নিৰ্বাচন: <i>Manage Streams</i>

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
as_IN: আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ অন্য এটা ফাইল নিৰ্বাচন কৰিবলৈ <i>Media Viewer</i>  ক্লিক কৰক.

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
as_IN: আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ অন্য এটা ফাইল নিৰ্বাচন কৰিবলৈ <i>Main Controls</i>  ক্লিক কৰক.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
as_IN: আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ অন্য এটা ফাইল নিৰ্বাচন কৰিবলৈ <i>Library</i>  ক্লিক কৰক.

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
as_IN: আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ অন্য এটা ফাইল নিৰ্বাচন কৰিবলৈ ক্লিক কৰক.

en: Are you sure you wish to create the stream?
as_IN: আপুনি ষ্ট্ৰিমটো তৈয়াৰ কৰিবলৈ ইচ্ছা কৰে বুলি নিশ্চিত নে?

en: Dialog
as_IN: সংলাপ

en: Form
as_IN: ফৰ্ম

en: Preset
as_IN: পূৰ্বে ছেট কৰা

en: &Verbosity:
as_IN: &ভাৰ্বোছিটি:

en: &Filter:
as_IN: &ফিল্টাৰ:

en: &Save as...
as_IN: ...ৰ দৰে ছেভ কৰক

en: Modules Tree
as_IN: মডুল বিন্যাস

en: Show extended options
as_IN: সম্প্ৰসাৰিত বিকল্পবোৰ দেখুৱাওক

en: Show &more options
as_IN: অধিক বিকল্পবোৰ দেখুৱাওক

en: Change the caching for the media
as_IN: মিডিয়াটোৰ বাবে কেচ্ছিংটো সলনি কৰক

en: Start Time
as_IN: আৰম্ভণি সময়

en: Edit Options
as_IN: বিকল্পবোৰ সম্পাদনা কৰক

en: Extra media
as_IN: অতিৰিক্ত মিডিয়া

en: Complete MRL for VLC internal
as_IN: VLC আভ্যন্তৰীণৰ বাবে MRL সম্পূৰ্ণ কৰক

en: Select the file
as_IN: ফাইলটো নিৰ্বাচন কৰক

en: Change the start time for the media
as_IN: মিডিয়াটোৰ বাবে আৰম্ভণিৰ সময়টো সলনি কৰক

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
as_IN: সমসাময়িকভৱে অন্য মিডিয়া চলাওক (অতিৰিক্ত অডিঅ' ফাইল, ...)

en: Capture mode
as_IN: অধিগ্ৰহণৰ ধৰণ

en: Select the capture device type
as_IN: অধিগ্ৰহণ কৰা ডিভাইচ প্ৰকাৰটো নিৰ্বাচন কৰক

en: Device Selection
as_IN: ডিভাইচ নিৰ্বাচন

en: Options
as_IN: বিকল্পবোৰ

en: Access advanced options to tweak the device
as_IN: ডিভাইচটো টুইক কৰিবলৈ উন্নত বিকল্পবোৰত প্ৰৱেশ কৰক

en: Advanced options...
as_IN: উন্নত বিকল্পবোৰ...

en: Disc Selection
as_IN: ডিস্ক নিৰ্বাচন

en: Disable Disc Menus
as_IN: ডিস্ক তালিকাবোৰ অক্ষম কৰক

en: No disc menus
as_IN: কোনো ডিস্ক তালিকা নাই

en: Disc device
as_IN: ডিস্ক ডিভাইচ

en: Starting Position
as_IN: আৰম্ভণিৰ স্থান

en: Audio and Subtitles
as_IN: অডিঅ' আৰু উপশিৰোনামবোৰ

en: Use a sub&title file
as_IN: উপশিৰোনাম ফাইল এটা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Select the subtitle file
as_IN: উপশিৰোনাম ফাইলটো নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose one or more media file to open
as_IN: খুলিবলৈ এটা বা ততোধিক মিডিয়া ফাইল পছন্দ কৰক

en: File Selection
as_IN: ফাইল নিৰ্বাচন কৰক

en: You can select local files with the following list and buttons.
as_IN: নিম্নোক্ত তালিকা আৰু বাটনবোৰৰ সৈতে আপুনি স্থানীয় ফাইলবোৰ নিৰ্বাচন কৰিব পাৰে.

en: Add...
as_IN: যোগ কৰক...

en: Network Protocol
as_IN: নেটৱৰ্ক প্ৰটকল

en: Please enter a network URL:
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি নেটৱৰ্ক URL এটা ভৰাওক:

en: Profile edition
as_IN: প্ৰফাইল সংস্কৰণ

en: Webm
as_IN: ৱেবকেম

en: Features
as_IN: বৈশিষ্ট্যবোৰ

en: Streamable
as_IN: ষ্ট্ৰিমযোগ্য

en: Chapters
as_IN: পাঠবোৰ

en: Menus
as_IN: তালিকাবোৰ

en: Same as source
as_IN: উত্সৰ দৰে একে

en: Custom options
as_IN: ব্যৱস্থা কৰা বিকল্পবোৰ

en: Not Used
as_IN: ব্যৱহাৰ নকৰা

en: Encoding parameters
as_IN: এনকোডিং পেৰামিটাৰবোৰ

en: Frame size
as_IN: ফ্ৰেমৰ আকাৰ

en: Set up media sources to stream
as_IN: ষ্ট্ৰিমলৈ মিডিয়া উত্সবোৰ ছেট কৰক

en: Destination Setup
as_IN: গন্তব্যস্থান ছেটআপ

en: Select destinations to stream to
as_IN: ...লৈ ষ্ট্ৰিম কৰিবলৈ গন্তব্যস্থানবোৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
as_IN: আগতে নিৰ্বাচিত ফাইলটোৰ সৈতে ছিনক্ৰনাইজত এইটো চলাবলৈ অন্য এটা ফাইল নিৰ্বাচন কৰিবলৈ ক্লিক কৰক.

en: New destination
as_IN: নতুন গন্তব্যস্থান

en: Display locally
as_IN: স্থানীয়ভাৱে প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Transcoding Options
as_IN: ট্ৰেন্সকোডিং বিকল্পবোৰ

en: Select and choose transcoding options
as_IN: ট্ৰেন্সকোডিং বিকল্পবোৰ নিৰ্বাচন আৰু পছন্দ কৰক

en: Activate Transcoding
as_IN: ট্ৰেন্সকোডিং সক্ৰিয় কৰক

en: Option Setup
as_IN: বিকল্প ছেটআপ

en: Set up any additional options for streaming
as_IN: ষ্ট্ৰিমিংৰ বাবে যিকোনো অতিৰিক্ত বিকল্পবোৰ ছেট আপ কৰক

en: Miscellaneous Options
as_IN: বিভিন্ন বিকল্পবোৰ

en: Stream all elementary streams
as_IN: সকলোবোৰ প্ৰাথমিক ষ্ট্ৰিম ষ্ট্ৰিম কৰক

en: Generated stream output string
as_IN: ষ্ট্ৰিম আউটপুট ষ্ট্ৰিংবোৰ প্ৰস্তুত কৰক

en: Output module:
as_IN: আউটপুট মডুল:

en: Use S/PDIF when available
as_IN: S/PDIF ব্যৱহাৰ কৰক যেতিয়া উপলব্ধ

en: Effects
as_IN: প্ৰভাৱবোৰ

en: Visualization:
as_IN: দৃশ্য:

en: Enable Time-Stretching audio
as_IN: সময় বৃ্দ্ধি কৰা অডিঅ' সক্ষম কৰক

en: Dolby Surround:
as_IN: ডল্বি ছাৰাউণ্ড:

en: Replay gain mode:
as_IN: পুনৰ চলোৱা লাভৰ ধৰণ:

en: Headphone surround effect
as_IN: হেডফোন ছাৰাউণ্ড প্ৰভাৱ

en: Normalize volume to:
as_IN: মান স্বাভাৱিক কৰক: ... লৈ

en: Tracks
as_IN: পথবোৰ

en: Preferred audio language:
as_IN: পছন্দ কৰা অডিঅ' ভাষা:

en: Password:
as_IN: পাছৱৰ্ড:

en: Username:
as_IN: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম:

en: Submit played tracks stats to Last.fm
as_IN: Last.fm লৈ চলোৱা পথৰ পৰিসংখ্যা জমা দিয়ক

en: Codecs
as_IN: কোডেকছ

en: x264 profile and level selection
as_IN: x264 প্ৰফাইল আৰু স্তৰ নিৰ্বাচন

en: x264 preset and tuning selection
as_IN: x264 পূৰ্ব ছেট আৰু টিউনিং নিৰ্বাচন

en: Hardware-accelerated decoding
as_IN: হাৰ্ডৱেৰ-দ্ৰুতি সম্পন্ন ডিকোডিং

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
as_IN: H.264 ইন-লুপ ডিব্লকিং ফিল্টাৰটো এৰি যাওক

en: Video quality post-processing level
as_IN: ভিডিঅ' মানদণ্ডৰ পূৰ্ব-প্ৰক্ৰিয়াৰ স্তৰ

en: Optical drive
as_IN: অপ্টিকেল ড্ৰাইভ

en: Default optical device
as_IN: ডিফল্ট অপ্টিকেল ডিভাইচ

en: Damaged or incomplete AVI file
as_IN: নষ্ট হোৱা বা অসম্পূৰ্ণ AVI ফাইল

en: HTTP proxy URL
as_IN: HTTP প্ৰক্সি URL

en: HTTP (default)
as_IN: HTTP (ডিফল্ট)

en: RTP over RTSP (TCP)
as_IN: RTSP (TCP) ৰ ওপৰত RTP

en: Live555 stream transport
as_IN: পোনপটীয়া555 ষ্ট্ৰিম পৰিবহন

en: Default caching policy
as_IN: ডিফল্ট কেশ্বিং নীতি

en: Menus language:
as_IN: তালিকাবোৰৰ ভাষা:

en: Look and feel
as_IN: চাওক আৰু ভাবক

en: Use custom skin
as_IN: ব্যৱস্থা কৰা স্কিন ব্যৱহাৰ কৰক

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
as_IN: এইটো হল VLCৰ ডিফল্ট ইন্টাৰফেছ, এটা স্থানীয় দৃশ্য আৰু অনুভৱৰ সৈতে.

en: Use native style
as_IN: স্থানীয় শৈলী ব্যৱহাৰ কৰক

en: Resize interface to video size
as_IN: ভিডিঅ' আকাৰলৈ ইন্টাৰফেছটো পুনৰ আকাৰ কৰক

en: Show controls in full screen mode
as_IN: সম্পূৰ্ণ দৃশ্যৰ ধৰণত নিয়ন্ত্ৰণবোৰ দেখুৱাওক

en: Pause playback when minimized
as_IN: যেতিয়া সৰু কৰে প্লেবেকটো বিৰতি দিয়ক

en: Show media change popup:
as_IN: মিডিয়া সলনিৰ পপআপ দেখুৱাওক:

en: Start in minimal view mode
as_IN: নূন্যতম দৃশ্যৰ ধৰণত আৰম্ভ কৰক

en: Force window style:
as_IN: উইণ্ডোৰ শৈলীটো আৰোপ কৰা:

en: Integrate video in interface
as_IN: ইন্টাৰফেছত অখণ্ডিত ভিডিঅ'

en: Show systray icon
as_IN: ছিছষ্ট্ৰে আইকন দেখুৱাওক

en: Skin resource file:
as_IN: স্কিন উত্স ফাইল:

en: Playlist and Instances
as_IN: প্লেলিষ্ট আৰু উদাহৰণবোৰ

en: Allow only one instance
as_IN: কেৱল এটা উদাহৰণৰ অনুমতি দিয়ে

en: Pause on the last frame of a video
as_IN: ভিডিঅ' এটাৰ অন্তিম ফ্ৰেমটোত বিৰতি দিয়ক

en: Every
as_IN: প্ৰত্যেক

en: Separate words by | (without space)
as_IN: | ৰ দ্বাৰা শব্দবোৰ পৃথক কৰক (ঠাই অবিহনে)

en: Save recently played items
as_IN: অলপতে চলোৱা বস্তুবোৰ ছেভ কৰক

en: Activate updates notifier
as_IN: আপডেটবোৰৰ জাননী দিয়াটো সক্ৰিয় কৰক

en: Operating System Integration
as_IN: অপাৰেটিং ছিষ্টেম ইন্টিগ্ৰেশ্বন

en: File extensions association
as_IN: ফাইল সম্প্ৰসাৰণবোৰৰ সংস্থা

en: Set up associations...
as_IN: সংস্থাবোৰ ছেট আপ কৰক...

en: Enable On Screen Display (OSD)
as_IN: স্ক্ৰীন প্ৰদৰ্শনত সক্ষম কৰক (OSD)

en: Show media title on video start
as_IN: ভিডিঅ'ৰ আৰম্ভণিত মিডিয়া শিৰোনামটো দেখুৱাওক

en: Enable subtitles
as_IN: উপশিৰোনামবোৰ সক্ষম কৰক

en: Subtitle Language
as_IN: উপশিৰোনামৰ ভাষা

en: Default encoding
as_IN: ডিফল্ট এনকোডিং

en: Subtitle effects
as_IN: উপশিৰোনামৰ প্ৰভাৱবোৰ

en: Add a shadow
as_IN: ছায়া এটা যোগ কৰক

en: Add a background
as_IN: পটভূমি এটা যোগকৰক

en: Accelerated video output (Overlay)
as_IN: ভিডিঅ' আউটপুট দ্ৰুত কৰা হল (অভাৰলে)

en: DirectX
as_IN: প্ৰত্যক্ষX

en: Display device
as_IN: ডিভাইচ প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Force Aspect Ratio
as_IN: দৃষ্টিকোণৰ অনুপাত জোৰ কৰক

en: vlc-snap
as_IN: vlc-স্নেপ

en: Stuff
as_IN: ষ্টাফ

en: Edit settings
as_IN: ছেটিংবোৰ সম্পাদনা কৰক

en: Control
as_IN: নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

en: Run manually
as_IN: মেনুৱেলী চলাওক

en: Setup schedule
as_IN: সময়সূচী ছেটআপ কৰক

en: Run on schedule
as_IN: সময়সূচীত চলাওক

en: Status
as_IN: স্থিতি

en: Prev
as_IN: আগৰ

en: Add Input
as_IN: ইনপুট যোগ কৰক

en: Edit Input
as_IN: ইনপুট সম্পাদনা কৰক

en: Clear List
as_IN: তালিকা খালী কৰক

en: Check for VLC updates
as_IN: VLC আপডেটবোৰৰ বাবে পৰীক্ষা কৰক

en: Launching an update request...
as_IN: আপডেটৰ দাবী এটা আৰম্ভ কৰক...

en: Do you want to download it?
as_IN: আপুনি এইটো ডাউনলোড কৰিব বিচাৰে নেকি?

en: Essential
as_IN: জৰুৰী

en: Negate colors
as_IN: ৰংবোৰ বিকাশ কৰক

en: Colors
as_IN: ৰংবোৰ

en: Interactive Zoom
as_IN: বিনিময়ৰ জুম

en: Angle
as_IN: কোণ

en: full
as_IN: সম্পূৰ্ণ

en: none
as_IN: নাই

en: Logo erase
as_IN: ল'গ' মোচি দিয়ক

en: Mask
as_IN: মুখা

en: Anaglyph 3D
as_IN: এনালগীফ 3D

en: Mirror
as_IN: দাপোণ

en: Motion detect
as_IN: প্ৰস্তৱ চিনাক্ত কৰা

en: Spatial blur
as_IN: স্পাশ্বিয়েল ব্লাৰ

en: Anti-Flickering
as_IN: ফ্লিকাৰ বিৰোধী

en: Soften
as_IN: নৰম

en: Denoiser
as_IN: হুলস্থূল নাশকৰ্তা

en: Spatial luma strength
as_IN: স্পাশ্বিয়েল লুমা শক্তি

en: Temporal luma strength
as_IN: সাময়িক লুমা শক্তি

en: Spatial chroma strength
as_IN: স্পাশ্বিয়েল ক্ৰোমা শক্তি

en: Temporal chroma strength
as_IN: সাময়িক ক্ৰোমা শক্তি

en: VLM configurator
as_IN: VLM ৰূপৰেখাকৰ্তা

en: Media Manager Edition
as_IN: মিডিয়া পৰিচালকৰ সংস্কৰণ

en: Name:
as_IN: নাম:

en: Input:
as_IN: ইনপুট:

en: Select Input
as_IN: ইনপুট নিৰ্বাচন কৰক

en: Output:
as_IN: আউটপুট:

en: Select Output
as_IN: আউটপুট নিৰ্বাচন কৰক

en: Time Control
as_IN: সময় নিয়ন্ত্ৰণ

en: Mux Control
as_IN: মাক্স নিয়ন্ত্ৰণ

en: Muxer:
as_IN: মাক্সাৰ:

en: Media Manager List
as_IN: মিডিয়া পৰিচালকৰ তালিকা
